|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Roditi ću u Petrovoj
20.11.2010 23:40:18   
marioneta
opet ja sa puno pitanja hehe... zasto je petrova na najgorem glasu,svi nesto nemoj tamo rodit ovako onako...koja je od vas rodila tamo i kako vam je stvarno bilo? koliko dugo se provede u bolnici ako je porod prosao normalno? sto sve moram ponijeti sa sobom u rodiliste a sto ne smijem? jel postoji mogucnost porođaja na stolcicu? hvala vam puno user posted image

< Poruku je uredio anaxx -- 27.6.2011 15:49:29 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: rodit cu u petrovoj
21.11.2010 16:41:08   
Točkica28
pa kaj niti jedna nije u petrovoj???

_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu marioneta)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: rodit cu u petrovoj
21.11.2010 21:01:37   
martina33
koja je od vas rodila tamo i kako vam je stvarno bilo? koliko dugo se provede u bolnici ako je porod prosao normalno? sto sve moram ponijeti sa sobom u rodiliste a sto ne smijem? jel postoji mogucnost porođaja na stolcicu?


evo,ja rodila u petrovoj prije 4 tjedna i mišljenja sam da ako ti je pisano nešto loše,može se dogoditi bilo gdje...tisuću ljudi,tisuću iskustva...petrova se sada uređuje i vjeruj mi da će izgledati vrhunski i zbog toga mi je žao kaj nisam rodila 2 mjeseca kasnije user posted image ...zbog tog preuređenja su babinjače posvuda,ali je najbitnije da su sobe u principu četverokrevetne i svaka soba ima svoju kupaonu...e sad,sestre su druga priča od odjela do odjela...o tome ne bih jer ima svakakvih sestara svuda-i boljih i lošijih...problem je što su dosta mlade i imam osjećaj da sve rade prek one stvari...ali opet,preživiš sve ta tri dana...u rađaoni mi je bila super ekipa...sad je postava mlađih doktora i moram priznat da su super...najvažnije je biti dobar i slušat njihove upute jer ipak su oni završili medicinu (barem oni furaju taj stav) i sve ok...najbitnija je vjera u svog doktora..ja sam mu se potpuno predala,vjerovala sam mu i stvarno sam se osjećala sigurno..i babice su bile super i nisam ni sekunde bila ostavljena na "cjedilu"...
u rađaoni sam imala mobitel pod jastukom,flašicu vode i čarape na nogama ...kreveti su novi na elektriku tako da sam si ga malo i podignula...od babica i doktora sam tražila da mi probaju ne radit epiziotomiju ako nije potrebna i nisu mi je radili..stvarno se babica potrudila..samo sam malo pukla,stavili mi 3 šava i oporavak je neusporediv u odnosu na epiziotomiju-drugi dan sam sjedila kao da nisam nikad ni rodila...sestre stalno dijele tablete protiv bolova (Knavon) koje su se meni pokazale genijalnima...
Ujutro te bude u 4.50 da ti izmjere temperaturu...djeca dolaze u 6 i nakon toga svaka 3 sata(otprilike)...
Moraš ponjest sve svoje-rađaš u svojoj spavačici,ručnik,uloške,wc papir,toaletu,sapun..sve...
Ako je sve ok s djetetom i s tobom ideš doma treći dan..znači dan kad rodiš brojiš kao nulti...Nema mogućnosti porođaja nikak drugačije nego na krevetu..i nema šetanja..jednom kad te priključe na ctg,nema mrdanja...
sve u svemu,meni i nije bilo ništa traumatično...bolnica kao bolnica,ali tih par dana se sve preživi...a i čula sam na svoje uši da se doktori i te kako konzultiraju jedni s drugima kako bi sve prošlo u najboljem redu,,,
nadam se da sam barem malo pomogla...ako želiš epiduralnu,možeš je dobiti ako to dozvoljava situacija...
ja sam sada drugi put rodila u petrovoj i opet bi...
SRETNO!


< Poruku je uredio martina33 -- 21.11.2010 21:02:34 >

(Odgovor članu Točkica28)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: rodit cu u petrovoj
21.11.2010 22:22:06   
marioneta
puno puno puno vam hvala...meni je tremin za mjesec dana pa ce valjda radovi do tad zavrsiti....jos jedno veliko hvala

(Odgovor članu martina33)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: rodit cu u petrovoj
22.11.2010 9:25:30   
mamacita
Ja sam isto rodila u Petrovoj, no istina, prije 10 godina. I tada sam bila zadovoljna tretmanom. Zaista, kako je ova mama prije mene rekla, sto ljudi sto cudi. Svugdje se da pronaci mrzovoljna sestra ili dr. no u principu, prezivi se. Citam ovo sto je zena napisala, i uistinu nemam sto nadodati. Sretno!!

(Odgovor članu marioneta)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: rodit cu u petrovoj
22.11.2010 10:02:32   
anonno17
potpisujem martinu, samo sam ja rodila prije 11 mjeseci i bilo mi je genijalno u rađaoni vrhunski boli kao i svuda ali te svi tetoše i smiruju i babice i doktor ti pomažu maksimalno, u sobi još nije bilo preuređenja ali nas je bilo 8 i opet nam je bilo super veče društvo više pričati, još sam ja došekala tamo božić i mogu vam reći da su nam njegovateljivce ostavile djecu skoro do ponoći i slavile smo snjima imale kolača i bor i muziku meni bilo za 5. jest da je soba bila kao u doba 2. svj. rata ali nije nam to igralo ulogu samo da smo mi zajedno sa našom dječicom i sestre su bile super prema nama. Ma nezabrinjavaj se ništa bit će sve o.k. i puno sreće a i nadamo se i tvojoj priči.



_____________________________

Noa -17.08.2005.
Patrik - 18.12.2009.

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: rodit cu u petrovoj
22.11.2010 10:21:15   
martina33
I nas je prije 11 godina bilo 10 u sobi sa zajednička dva tuša i dva wc-a na 80 žena...uvjeti katastrofa,ali sada je puuuno bolje zbog tog preuređenja...sad kad sam rodila sam stalno buljila u taj kat koji preuređuju jer se vidi s jednog prozora i vjerujte mi da će biti ljepše nego kod Podobnika..Navodno bi do Nove godine trebalo biti sve gotovo(poznavajući naše radnike i materijalne uvjete,samo ću reći bili živi pa vidjeli...)...

meni je bilo najbitnije da ako se djetetu nešto dogodi da ima najbolju njegu,a Petrova navodno ima najbolju perinatalnu skrb...Lako za nas,kako sam već rekla ,sve se ta tri dana preživi...

Čak više nemaju ni živine toplomjere nego one digitalne za uho-sestra dođe i samo ti ga gurne u uho..po tome se vidi da su se malo moderniziraliuser posted image ...

A doktori u rađaoni su stvarno ok-doc Gašparović,Pavičić-Baldani,Zlopaša,Goluža,Herman,Vrčić,Starčević...Stvarno mlađa postava koja se stvarno trudi...
Uglavnom,iz doktorovih usta ,treba biti dobar i njih slušati..ne pretjerano filozofirati osim ako niste završili medicinu...To ih recimo jako smeta kad dođu žene pa se prave jako pametne i hoće na silu provesti svoj plan poroda...A porod nitko ne može planirati jer u sekundi sve može krenut naopako...Nitko od njih sigurno namjerno neće dozvoliti da vam se nešto dogodi...Ipak je to njihova odgovornost...


(Odgovor članu anonno17)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: rodit cu u petrovoj
22.11.2010 23:44:37   
marioneta
e jos me zanima sta za bebu moram nositi?

(Odgovor članu martina33)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: rodit cu u petrovoj
23.11.2010 15:42:23   
martina33
za bebu:bodić,pampers pelena,švedska pelena,tuta(ili nešto slično-hlače i vesticu),kapicu,čarapice,dekica,jastuk- košara-autosjedalica u kojem ćeš ga nosit

(Odgovor članu marioneta)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: rodit cu u petrovoj
24.11.2010 0:34:44   
marioneta
hvala puno user posted image ...jos samo jedno pitanje: jel dopustaju da muzevi budu s nama tokom porođaja i koliko se cesto moze ici u posjetu? ovo su dva pitanja hehhe user posted image

(Odgovor članu martina33)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: rodit cu u petrovoj
24.11.2010 9:12:52   
malatajna
Mislim da dopuštaju, iako su meni rekli ne cijelo vrijeme, nego baš kad bude porod (budući da sam ja bila u boksu 22 sata)...što je meni bilo bezveze, ali eto... Nisam u ta 22 sata vidjela niti jednog muža, pa ni svog. user posted image
Posjete su bile, ako se dobro sjećam, od 16 do 18 sati...
Rodila sam prije godinu dana, nadam se da se nešto promijenilo jer se vraćam tamo u 4.mj. Nadam se bar kupaoni i wc-u... ne onom zajedničkom na cijelom hodniku za sto babinjača... user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Dvije princezice... 28.10.2009. i 16.4.2011.

(Odgovor članu marioneta)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: rodit cu u petrovoj
4.12.2010 9:23:20   
Duve
IZVORNA PORUKA: marioneta

opet ja sa puno pitanja hehe... zasto je petrova na najgorem glasu,svi nesto nemoj tamo rodit ovako onako...koja je od vas rodila tamo i kako vam je stvarno bilo? koliko dugo se provede u bolnici ako je porod prosao normalno? sto sve moram ponijeti sa sobom u rodiliste a sto ne smijem? jel postoji mogucnost porođaja na stolcicu? hvala vam puno user posted image


Ja sam rodila oboje u Petrovoj, prije 5god. i curicu prije godinu dana. Rađaona je super, doktori i babice su bili ok, sve je bilo u redu pa sam treći dan išla doma. Sestre su "li la" kako koja, ali ja se na njih nisam ni obazirala...Cure u sobi su bile super pa mi je vrijeme brzo prošlo user posted image


_____________________________

Karlo 8.06.2005.
Ema 8.10.2009.-imamo 16 zubića

(Odgovor članu marioneta)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: rodit cu u petrovoj
19.1.2011 14:01:35   
Tink
ja ću u Petrovu, nisam od nikog sebi bliskog čula niti jednu lošu stvar o toj bolnici! dođeš tamo obaviš svoje user posted image i čekaš kad će dopustit da ti i paketić možete domeka

(Odgovor članu Duve)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: rodit cu u petrovoj
18.2.2011 8:29:58   
emab
I ja sam rodila u Petrovoj i opet idem tamo, imaju najbolje pedijatre od svih bolnica, a to mi ije najvažnije. Ginići su super, sestre na odjelu babinjača isto ok, jedino sestre u predrađaoni i nisu baš nešto, ali dobro snjima se jako kratko družiš ii ako imaš sreću uopće ne družiš. Sve u svemu, ako ti je porod prošao ok i bebica je dobro jako brzo odete domeka. Ja sam zadnji put rodila prije 2 godine - bio jedan wc na cijeli kat - ali snašli smo se. Baš se veselim novoj preuređenoj Petrovoj, valjda će dok mi budemo trebali roditi sve biti gotovo user posted image

_____________________________

"Bože daj mi ono što mi treba, a ne ono što želim."

Mali anđelek 10.03.2007.
"mamin sin" M 20.04.2009.
naša curka-bracina seka se rodila 06.04.2011.

(Odgovor članu Tink)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: rodit cu u petrovoj
8.3.2011 10:29:39   
emab
Jel ima netko da je zadnjih mjesec, dva rodio ili bio u Petrovoj...zanima me kako to sad tamo izgleda?

_____________________________

"Bože daj mi ono što mi treba, a ne ono što želim."

Mali anđelek 10.03.2007.
"mamin sin" M 20.04.2009.
naša curka-bracina seka se rodila 06.04.2011.

(Odgovor članu emab)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: rodit cu u petrovoj
8.3.2011 15:13:12   
Tink
ja sam u petak bila u rađaoni user posted image ali nisam radila ono što je predviđeno za tamo! I lijepo je uredno i čisto, u wc-u je bilo i ručnika papirnatih i papira i sapuna, u predrađaoni su tri kreveta za ctg a dalje boksevi, meni se činilo sve ok iako je bila gužva i puno je žena vikalo user posted image i jedna beba plakala, ugl za preživjet je definitivnouser posted image

_____________________________

...od kada te znam ja virujem u anđele, od kada te znam ja virujem da postoje <3 24.04.

...stigao mali braco <3 22.02.

(Odgovor članu emab)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: rodit cu u petrovoj
9.3.2011 8:14:59   
emab
IZVORNA PORUKA: Tink

ja sam u petak bila u rađaoni user posted image ali nisam radila ono što je predviđeno za tamo! I lijepo je uredno i čisto, u wc-u je bilo i ručnika papirnatih i papira i sapuna, u predrađaoni su tri kreveta za ctg a dalje boksevi, meni se činilo sve ok iako je bila gužva i puno je žena vikalo user posted image i jedna beba plakala, ugl za preživjet je definitivnouser posted image


.....super...ma svejedno bi išla tamo i da nije ne znam kako, ali dobro je čuti da izgleda ok. Jel znš možda kako je na odjelju babinjača, jesu preuredili sobe?

_____________________________

"Bože daj mi ono što mi treba, a ne ono što želim."

Mali anđelek 10.03.2007.
"mamin sin" M 20.04.2009.
naša curka-bracina seka se rodila 06.04.2011.

(Odgovor članu Tink)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: rodit cu u petrovoj
9.3.2011 17:58:09   
Tink
e to ti ne znam, nisam dovršila posao u rađaoni da bi stigla dalje ipak još malo moramo pričekati, ali u svakom slučaju, ovo što su preuredili je sasvim u redu! Iako nisam neki tip da mora bit bajka, izdržala bi valjda i da je ostalo po starom tih par dana!

_____________________________

...od kada te znam ja virujem u anđele, od kada te znam ja virujem da postoje <3 24.04.

...stigao mali braco <3 22.02.

(Odgovor članu emab)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: rodit cu u petrovoj
9.3.2011 22:14:06   
emab
Slazem se s tobom,tih par dana sve izdrzis. Evo idem u utorak tamo na pregled pa cu malo skicnuti i pitati sestre ;-) pa cisto da se znamo pripremiti :-))

_____________________________

"Bože daj mi ono što mi treba, a ne ono što želim."

Mali anđelek 10.03.2007.
"mamin sin" M 20.04.2009.
naša curka-bracina seka se rodila 06.04.2011.

(Odgovor članu Tink)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: rodit cu u petrovoj
11.3.2011 7:38:49   
emab
Evo saznala sam i za sobe :), sad se odjel babinjača preselio na kirurški centar na 2. katu -sobe su 2-4 kreveta i svaka ima tuš i wc. Početkom 4.mj bi se trebali preseliti na novouređeni dio gdje će biti rooming-in sistem, znači bebe će biti s mamama. Za sada još nisu. Uglavnom, nema više starih 6-ero krevetnih soba i jednog WC-a i tuš-kabina na cijeli kat.

_____________________________

"Bože daj mi ono što mi treba, a ne ono što želim."

Mali anđelek 10.03.2007.
"mamin sin" M 20.04.2009.
naša curka-bracina seka se rodila 06.04.2011.

(Odgovor članu emab)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: rodit cu u petrovoj
16.3.2011 13:28:07   
marioneta
kad sam ja rodila bila sam u prizemlju i bilo nas je 5 u sobi i imale smo svoj wc i tus..meni nije bilo lose iako sam bila punih 10 dana

(Odgovor članu emab)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: rodit cu u petrovoj
16.3.2011 14:46:58   
Tink
eto ga na, još će me kačit taj rooming! A meni su rekli da teško da će to profunkcionirat prije 6.mj! Uopće ne znam šta da mislim o tomeuser posted image al nekako si mislim da ti ipak treba trunka mira....

_____________________________

...od kada te znam ja virujem u anđele, od kada te znam ja virujem da postoje <3 24.04.

...stigao mali braco <3 22.02.

(Odgovor članu marioneta)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: rodit cu u petrovoj
16.3.2011 14:50:48   
martina33
Ja sam u 10.mjesecu bila na 2.katu,na kirurgiji..

Marioneta,u prizemlju (na Cef-u) leže mame čije su bebice do 3 kg ... ležala sam dole tjedan dana prije poroda i mogu reći da su sestre u prizemlju puno bolje od onih na 2.katu...

(Odgovor članu marioneta)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: rodit cu u petrovoj
16.3.2011 17:12:51   
emab
Evo jučer sam bila u Petrovoj i srela susjedu koja je na odjelu babinjača, ipak su podjeljeni na 2 mjesta - prizemlje i 2 kat kirurgija - ona je u prizemlju gdje su bebe do 3 kg - šmrc, baš sam se bila ponadala da će mi ona biti. Kaže da će se vjerojatno sve završiti početkom 4. mjeseca ali nije sigurna kada točno i da i će ih odmah preseliti. Prethodni info sam dobila od poznanice koja se brine o bebicama U petrovoj - očito mi nije spominjala ovo za prizemlje jer zna da rađam malo veće bebice user posted image user posted image  Ja bi trebala roditi prije preseljenja, ali tko zna.

_____________________________

"Bože daj mi ono što mi treba, a ne ono što želim."

Mali anđelek 10.03.2007.
"mamin sin" M 20.04.2009.
naša curka-bracina seka se rodila 06.04.2011.

(Odgovor članu martina33)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: rodit cu u petrovoj
28.3.2011 12:17:05   
artur
bok curkeuser posted image  meni je termin u 6.mj. do sad sam trudnoću vodila u zelini kod dr. Višnje Belošić Brleković i to mi je bilo superuser posted image  još malo pa bi se trebala prebaciti u petrovu kod dr. zlopaše. jel ima koja kakvog iskustva s njim? idem tamo po preporuci frendice i nemam pojma kaj me čeka, čitam sve i svašta o petrovoj pa mi visi veliki upitnik nad glavomuser posted image  mene više zanima kakav je odnos pacjent -dr, sestre jel odnos ljudski ili si na traci?

(Odgovor članu emab)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!