|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prinova za vrijeme krize
10.9.2009 21:41:25   
mirna
Neki dan sam s tetom u vrticu razgovarala o tom koliko mama vrticke djece je trudno... Stvarno ih ima puno.. Kao da uopce nema nikakve krize.. Neke ocekuju trece i cetvrto dijete, a tesko uzdrzavaju i djecu koju imaju... Mislite li da je to odgovorno?
Nam su trenutno prihodi veliki, pa jos i sada u toj situaciji razmisljamo sto ce biti u buducnusti, da li cemo djeci mogli priustiti kvalitetni zivot, studij, itd...

Sto mislite o tom? Treba li imati djece "koliko bog da" ili treba voditi racune o mogucnosti njihovog prezivljavanja? No, danas je takva situacija da vjerojatno vise nitko ne moze biti sto posto siguran sto ce se dogoditi u buducnosti...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Prinova za vrijeme krize
10.9.2009 21:47:07   
ELISABETH
Slažem se da danas čovjek ne zna što nosi budućnost ali mislim da treba voditi računa o tome da djetetu možeš pružiti pristojan život. Ja imam susjedu koja ima petero djece, samo muž radi pa stalno kukaju kako nemaju novaca, djeca hodaju okolo u odjeći koju su odavno prerasla...užas



_____________________________

Ivona, 17.06.2009.

While we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Angela Schwindt

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Prinova za vrijeme krize
10.9.2009 23:26:27   
Zvonki
IZVORNA PORUKA: mirna

Sto mislite o tom? Treba li imati djece "koliko bog da" ili treba voditi racune o mogucnosti njihovog prezivljavanja?


Danas malo djece ima (usudila bi se reći niti nema) koje ne preživi radi materijalne skromnosti. Samo je pitanje što je kome materijalna skromnost. Nekome je dosta da djeci priušti osnovne stvari za život a nekome ni podeblji računi na banci nisu dovoljni da imaju još jedno djete. Tu bi se dalo diskutirati.user posted image
Nisam za to da teška sirotinja, kako se to u našem priprostom narodu voli reći "štanca" djecu, ali ako netko želi imati više djece, a pri tome nema za snobovske stvari, ali ima za normalan, možda malo skromniji život, to podupirem iz srca. Djeca su radost, djeca su ljubav, djeca su toplina koja proizlazi iz duše. Ne očekuju Beneton ili kuću iz snova. Očekuju zagrljaj majke i oca koji se vole iako su navečer umorni od posla i neimaštine...



< Poruku je uredio Zvonki -- 10.9.2009 23:34:08 >


_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Prinova za vrijeme krize
10.9.2009 23:33:50   
tikica_69
Potpisujem Zvonki od A- Z

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Prinova za vrijeme krize
10.9.2009 23:39:30   
elle1
svaka cast zvonki,u potpunosti se slazem s tobom...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 5
   [Obrisani korisnik]
11.9.2009 1:02:50   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu elle1)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Prinova za vrijeme krize
11.9.2009 7:57:07   
Thea
Potpisujem Zvonki!!!! Ne moraju djeca nositi odjeću i obući poznatih marki,ali ako imaju za normalan život zašto ne.Isto tako znam neke žene koje ne žele ostati trudne jer nisu "financijski situirani",a voze novi auto,nova odjeća,obuća,ljetovanja,izlasci,a kao nemaju novaca do bi imali dijete...ne znam šta one čekaju;dvorac i milju kuna...user posted image Da tako razmišljamo nikad nitko ne bi imao djecu...

_____________________________

T & R - 28.09.1996.
Klaudia - 14.01.1997.
Antonio - 11.09.2000.
Valentino - 04.02.2009.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Prinova za vrijeme krize
11.9.2009 8:08:02   
dominik
kad sam ostala drugi puta trudna nisam ni razmisljala o novcima vec o svojim mogucostima...desilo se i naravno nismo ni pomislili na nijedan drugi izlaz nego dobiti jos jednu bebu...eh sada dolaze problemi...donedavo dvoje pelenasa, placanje vrtica, adapt mlijeko za doru , pa sada kasice...ne mozes reci da nisu ogromni izdaci, tako da sad ni u ludilu ne razmisljam o djetetu u skorije vrijeme jer ne zelim da mi djete bude gladno sladoleda, pudinga i igracke...

(Odgovor članu Thea)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Prinova za vrijeme krize
11.9.2009 8:08:05   
Anoniman
Potpisujem Zvonki od A do Ž!

Moja djeca su dobila 70% robice od prijatelja čija su djeca prerasla, šta im fali!? Još živimo (za sad) na jednoj plaći jer 2x nisam imala pravo na porodiljni.
Djeci ne treba puno. Druga je stvar kad krenu u školu... ali i tada na majici ne piše je li nova iz dućana ili ju je seka obukla 10 puta i prerasla... gladne nisu, nema luksuza i izmišljavanja ali im ipak ništa ne fali.

(Odgovor članu Thea)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Prinova za vrijeme krize
11.9.2009 8:17:38   
Lady3
Slažem se s vama cure al ja volim svojoj djeci priuštiti neke stvari jer ih ja kao dijete nisam imala i patila sam zbog toga.user posted image .I dan danas se sjećam kako sam željela neke stvari a nisam ih dobila..Volim kada Lauri kupim neku igračku i kada vidim onaj sjaj u nj.očima i sretan zagrljaj i kada se hvali baki i svojim prijateljicama..volim joj kupovati i uživam u tome.Naravno ne kupujem joj uvijek i skupo ali volim joj priuštiti to..user posted image Ne želim doći u situaciju da moja djeca budu željna čokolade a ja im to ne mogu priuštiti.Znam da je ljubav i zagrljaj najvažniji al moramo priznati da nam nažalost i društvo nameće neke stvari ,djeca rastu i druže se sa drugom djecom i jedno potiče drugo..Djeca su nažalost skupa,pelene,kašice,obuća..user posted image svaka majka želi najbolje za svoje dijete..Ali da ih rađam a da im ne mogu priuštiti fax,maturalac u neku drugu zemlju ili neke druge stvari e pa iskreno ne želim...Bolje i radije ću imati 1,2 djece i priuštiti im normalan život .user posted image Svaka čast iznimcima al ovo sam ja...user posted image

_____________________________

Šta je sreća?Znati što se
hoće i to strastveno željeti:)


(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Prinova za vrijeme krize
11.9.2009 8:39:58   
emily123
IZVORNA PORUKA: Thea

Potpisujem Zvonki!!!! Ne moraju djeca nositi odjeću i obući poznatih marki,ali ako imaju za normalan život zašto ne.Isto tako znam neke žene koje ne žele ostati trudne jer nisu "financijski situirani",a voze novi auto,nova odjeća,obuća,ljetovanja,izlasci,a kao nemaju novaca do bi imali dijete...ne znam šta one čekaju;dvorac i milju kuna...user posted image Da tako razmišljamo nikad nitko ne bi imao djecu...

potpisujem Theu

_____________________________

mamini anđeli............

(Odgovor članu Thea)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Prinova za vrijeme krize
11.9.2009 8:45:31   
ZVRK
ja sam kao i tea.
voljela bi im pružiti što više toga i naravno da se može školovati negdje drugdje(jer moja djeca moraju van grada na školovanje posle osnovne),

i meni od ovog mjeseca nema plate na tekućem i trebati ću na biro ali isto za sada financiski stojimo tako da i dalje planiramo dolazak naše sljedeće bebe

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu emily123)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Prinova za vrijeme krize
11.9.2009 9:14:44   
Nika 24052006
Ja mislim da nam nikada nije idealno vrijeme za dijete,uvijek imamo nešto,pa bi otplatili kredit,pa bi završili kuću,pa bi ovo,pa bi ono,ako bi se povodili za tim nikada ne bi imali djecu...Naravno da nije dobro imati malu nogometnu momčad,ako im ne možemo priuštiti niti ono najnužnije,ali mene ovo stanje recesije nije spriječilo da imam još jedno dijete.Teško je,para je malo,i štp dalje,sve manje, ja neću kruha jesti,ali ću svojoj djeci priuštiti ono što im treba.

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Prinova za vrijeme krize
11.9.2009 9:38:00   
ninolina
potpisujem theu iako ja kao mama njih četvero znam da imaju sve potrebno i što se tiče materijalne strane ima za njih još četvero ali ja nemam više živčeke da bi ih mogla normalno podignuti na noge user posted image user posted image . Tako da se nekada živo čudim da neki imaju djecu kud im ne mogu priuštiti osnovno, tud sve pada na leđa starije djece, jer mama sa njih 7,8,9 koliko već, ne može reći da ima vremena za svakoga...nije sve u novcu 

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Prinova za vrijeme krize
11.9.2009 9:43:45   
ejmama
IZVORNA PORUKA: mirna

No, danas je takva situacija da vjerojatno vise nitko ne moze biti sto posto siguran sto ce se dogoditi u buducnosti...



S ovim se u potpunosti slažem. Stoga kriza nebi utjecala na to kad bi se odlučila na treće dijete. Kako imam za ovo dvoje imala bi i za treće.


_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Prinova za vrijeme krize
11.9.2009 9:47:07   
ejmama
IZVORNA PORUKA: Nika 24052006

Ja mislim da nam nikada nije idealno vrijeme za dijete,uvijek imamo nešto,pa bi otplatili kredit,pa bi završili kuću,pa bi ovo,pa bi ono,ako bi se povodili za tim nikada ne bi imali djecu...Naravno da nije dobro imati malu nogometnu momčad,ako im ne možemo priuštiti niti ono najnužnije,ali mene ovo stanje recesije nije spriječilo da imam još jedno dijete.Teško je,para je malo,i štp dalje,sve manje, ja neću kruha jesti,ali ću svojoj djeci priuštiti ono što im treba.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Prinova za vrijeme krize
11.9.2009 10:32:04   
anaxx
IZVORNA PORUKA: Zvonki


Danas malo djece ima (usudila bi se reći niti nema) koje ne preživi radi materijalne skromnosti. Samo je pitanje što je kome materijalna skromnost. Nekome je dosta da djeci priušti osnovne stvari za život a nekome ni podeblji računi na banci nisu dovoljni da imaju još jedno djete. Tu bi se dalo diskutirati.user posted image
Nisam za to da teška sirotinja, kako se to u našem priprostom narodu voli reći "štanca" djecu, ali ako netko želi imati više djece, a pri tome nema za snobovske stvari, ali ima za normalan, možda malo skromniji život, to podupirem iz srca. Djeca su radost, djeca su ljubav, djeca su toplina koja proizlazi iz duše. Ne očekuju Beneton ili kuću iz snova. Očekuju zagrljaj majke i oca koji se vole iako su navečer umorni od posla i neimaštine...




potpuno se slažem!! Zvonki ovo si krasno napisala,

ni mi nismo trenutno u fazi da imamo ''na bacanje'', bilo je puno lakših vremena, ali svjesno smo htjeli još jedno dijete jer smo shvatili da nemamo više puno vremena za čekati, godine idu ... a gdje je mjesta za nas troje biti će i za još jedno... samo nek je ljubavi...

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Prinova za vrijeme krize
11.9.2009 10:34:16   
mirna
Zanimljiva debata... u biti sve zavisi o prioritetima u zivotu...

Najblize mi je misljenje lady3.. Zvonki je prekrasno opisala svoje stajaliste, no ja bi jos dodala: Ali...user posted image

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Prinova za vrijeme krize
11.9.2009 11:06:07   
cokolada
lady3 je lijepo objasnila, slazem se u potpunosti.

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Prinova za vrijeme krize
11.9.2009 11:43:58   
mara27
ja sam ovdje podvojena totalno...
Bog se za nas divno brine, ne smijem prigovoriti da nam nešto fali, svega imamo, ni gladni ni bosi ni goli, krov nad glavom, ljubavi puna kuća....
ali svejedno, sad kad čekam drugo, već vidim malu stisku....vrtić, robica, pelene, kredit, računi.....
sve ćemo preživit, zasad nas je četverouser posted image


_____________________________

odgajati dijete-ljubavlju i povjerenjem!
L-25.08.05.
T-19.10.09.

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Prinova za vrijeme krize
11.9.2009 13:05:21   
katy mama
djeci svaka cast,ona jadna nista nisu kriva,ali mrzim vidjeti roditelje koji imaju 5-6 djece,
jadna djeca zeljna su svega,nemaju svog krova nad glavom,i roditelji traze pomoc od drzave...
i sama sam podstanar,trebam dobit prvo dijete,ali o drugom cu razmisliti dobro,pogotovo ako
se situacija ne popravi...

_____________________________

moj mali sin,moja velika ljubav je stigo 19.09.2009.u 10.25

(Odgovor članu mara27)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Prinova za vrijeme krize
11.9.2009 13:20:55   
Zvonki

IZVORNA PORUKA: mirna

u biti sve zavisi o prioritetima u zivotu...



user posted image To si dobro zaključila Mirna. Nismo svi isti i nemamo svi iste prioritete u životu.

Ja volim djecu. Ma obožavam ih. Svoju i tuđu. Materijalno nismo iznad prosjeka,ali niti ispod. Nekakva sredina. Dvije plaće, stan na kredit i pretakanje iz mjeseca u mjesec. Ali dobrom čovjeku se sva vrata otvaraju. Dobar čovjek sije oko sebe neku topliinu koju dobri ljidi primjete i nagrade. Tako moja djeca nose odličnu odjeću, snobovsku rekla bih user posted image . Jer je naslijedi od prijateljice koja ima 4 djece, i zamislite - čeka 5. Oni su materijalno vrlo bogati, ali i duhovno. Žele imati djecu, vole tu djecu i priušte im sve što im je potrebno.
Ja svoju djecu učim da ne mogu dobiti sve što požele. I da imam novca na bacanje tako bi ih učila. Jer novac je samo - ne zaboravimo, papir koji je bezvrijedan. Kada prestanemo taj papirić doživljavati kao nešto što utječe na nas i naše živote, bit će nam svima lakše. A možda bude i koje djete više...user posted image
Ova kriza u našoj državi je umjetno stvorena. Stvorena je radi lošeg vođenja države i lopova koji nemilice trpaju na svoje račune. Ja tu ne mogu puno promijeniti, ali ne dopuštam da meni Sanader ili Šuker odlučuju hoću li ja imati dijete koje želim ili neću.

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Prinova za vrijeme krize
11.9.2009 13:23:47   
troubled
istina je...riječ je o prioritetima...
potpisujem zvonki...bez ALI.. user posted image user posted image user posted image



_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Prinova za vrijeme krize
11.9.2009 13:28:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: troubled

istina je...riječ je o prioritetima...
potpisujem zvonki...bez ALI.. user posted image user posted image user posted image




također, još jednom...user posted image

(Odgovor članu troubled)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Prinova za vrijeme krize
11.9.2009 13:43:13   
Kika83
Mi živimo do jedne plaće i guramo svaki mj ali snalazimo se kako znamo i umijemo. Dijete još nemam jer ga nemogu dobit samo tako ali znam da ta kriza nikako neutječe na to da odustanem od djeteta. Uvijek če se nači love, uvijek če starci pomoć ako zatreba i znam da našem djetetu neče ništa falit. Ali opet dvoje, troje... sa malim primanjima e to bi bio problem jer naravno da želimo djeci neke stvari priuštit a ne uskratit...

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!