|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prekid trudnoće u drugom tromjesečju
30.7.2008 22:03:18   
NIKA
Drage moje,molim da mi netko pomogne ako može.
Moja kuma je u 16-om tjednu trudnoće,a u 15-om su joj otkrili anomaliju kod bebe(mozak je zastao u razvoju)te joj je predložen prekid trudnoće(a i plodna voda joj je zamućena).
Obavila je sve pretrage i sad se bliži taj dan,ali joj nitko ne govori na koji način se to izvodi,da li je to isto kao da normalno rađa ili....
Molim vas ako je netko imao sličan slučaj da mi pojasni taj postupak jer je ona sva jadna i htjela bi znati što ju čeka.
Unaprijed zahvaljujemuser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio anaxx -- 8.5.2012 11:10:22 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: prekid trudnoće u drugom tromjesečju
30.7.2008 22:15:30   
tiha
jao nika jako mi je zao radi toga sto se dogodilo...nasa poznanica je sa 4 mj trudnoce morala bas na porod stavili su je na drip i izazvali trudove! djete nije mogla vidjeti radi psihickog stanja ni nedaju nego su poslali na analizu da se utvrdi jer nesto nasljedno ili cisto takav slucaj! oporavak je trajao mjesecima ona se dobro osjecala ali oni su je tabletama morali iz trudnog stanja dovest u normalno radi sirenja kukova mljeka i ostalih stvari! uopce joj nije bilo lako...nakon par mj dr ju je pitao jer zeli znati kojeg je spola bilo djete i kad se samo sjetim suze mi krenu nosila je predivnog deckica ali je beba imala samo srce i mozak ostalih organa nije bilo!user posted image

(Odgovor članu NIKA)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: prekid trudnoće u drugom tromjesečju
30.7.2008 22:26:56   
Puli
bas mi je zao tvoje prijateljice nika
moja prijateljica je izgubila bebu u 5 mj. srce joj je prestalo kucati
isto su je stavili na dripi ostavili je samu ko da je pes u trudovima,dugo se oporavljala od toga šoka
danas ima preslatkog dječaka od šest i po godina

< Poruku je uredio Puli -- 30.7.2008 22:27:53 >

(Odgovor članu tiha)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: prekid trudnoće u drugom tromjesečju
30.7.2008 22:33:39   
NIKA
Puno ti hvala "tiha"!!!
U principu sam to i ja mislila ali sam se nekako nadala da će možda biti nekako drugačije.
Moja kumica ima doma dvije curice i sad već zna da je trebao biti dečkić kojeg su i ona i muž jako željeli,ali eto......
Sad joj još to moram i reći a tako mi je teško,ali u svakom slučaju ti hvalauser posted image user posted image user posted image  

(Odgovor članu tiha)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: prekid trudnoće u drugom tromjesečju
30.7.2008 22:37:22   
tiha
bolje da joj kazes svejedno se vec razocarala tako da zna sta ju ceka i kako to sve otprilike ide...da se nebi jos vise razocarala! grozno je iscekivati...nek joj je sa srecom! samo neka s njom bude sve ok!!!! puno srece joj zelim!!!

znaci nije do njih kad vec ima dvoje djece onda je jednostavno takav slucaj!

(Odgovor članu NIKA)
Neposredna veza do poruke: 5
   [Brisano sporočilo]
31.7.2008 0:53:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu tiha)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: prekid trudnoće u drugom tromjesečju
31.7.2008 12:06:42   
tonkica
Baš mi je žao Nika. user posted image  Nikako ne kužim zašto se takve stvari dešavaju. user posted image

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 7
   za tihu i puli
4.8.2008 13:04:11   
NIKA
Evo htjela bi vam javiti da je moja kuma  prekjučer prekinula trudnoću i osjeća se dobro,ali evo kratkog opisa:U PETAK UJUTRO SAM JU ODVEZLA U PETROVU U 7 SATI JER JOJ MUŽ RADI PO CIJELE DANE TAKO DA JOJ JE VEĆ U STARTU BILO GROZNO.U 9 JE DOBILA DRIP I DA NE DULJIM TO JE TRAJALO PUNIH 35 SATI ,A U MEĐUVREMENU JE DOBILA I GEL I KOJEKAKVE INEKCIJE U VENU ZA OTVARANJE ALI UZALUD,OTVORILA SE SAMO DVA PRSTA.TRI PUTA SU POKUŠAVALI DOSLOVNO ISČUPATI FETUS RUKAMA NO GOVORILI SU DA GLAVICA NE PROLAZI.NA KRAJU ČETVRTI PUT SU IZVADILI POLA I ONDA SU JU USPAVALI PA SU VALJDA OSTATAK OČISTILI NA NEKI DRUGI NAČIN ILI....NEZNA JER KAD SE PROBUDILA SVE JE BILO GOTOVO.KAŽE DA JE BILO GROZNO(U STVARI NEOPISIVO BOLNO),ALI ETO IMA SREĆE DA JU SADA STVARNO NIŠTA NE BOLI I DA NIŠTA NIJE VIDJELA.

Još jednom hvala i tihi i puli na objašnjenju.

(Odgovor članu Puli)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: za tihu i puli
4.8.2008 13:20:42   
MILLA
strašnouser posted image

_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???

(Odgovor članu NIKA)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: za tihu i puli
5.8.2008 23:22:39   
BruMa
Ovo je strava i užas!!!I meni se to desilo u 21. tjednu.Isto sam dobila drip i morala rodit.....Užas!!user posted image

_____________________________

Bruno 26.04.2006.♥♥♥
Mateo 18.12.2009.♥♥♥
http://www.youtube.com/watch?v=_1_MydgRFZw&feature=player_embedded


(Odgovor članu MILLA)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: za tihu i puli
5.8.2008 23:38:29   
njanja
Strašno....Uvijek se pitam zbog čega ne naprave operaciju kada dođe do tajvih sitacija...Nekako da uspavaju žene možda bi bilo psihički lakše, ovako proživljavaju porod mrtve bebe...to sam jednom gledala u Uvodu u anatomiju i od tada se pitam to pitanje??? PREOKRUTNO!!!!!

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu BruMa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: za tihu i puli
6.8.2008 0:05:57   
tiha
i ja sa stalno pitam zasto ne naprave operaciju i to rijese jers se zene pate satima a znaju da to dijete nece ni vidjeti ni drzati u svome narucju i gledati kako odrasta....drago mi je da je sve ok proslo i da se ona osjeca dobro!

zelim joj srecu cijeloga svijeta jer znam da je prosla pakao i nadam se da se tako sta nece vise ponoviti!

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: za tihu i puli
6.8.2008 8:36:45   
božica
Ma joj neme šta za rećuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

A recite vi meni da je imala DOBRU vezu u bolnici dali bi se patila i mućilauser posted image user posted image user posted image tolikouser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu tiha)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: za tihu i puli
6.8.2008 10:44:23   
Krky
Jao užasa! ja se stalno pomalo bojim jer ovu trudnoću nisam otpočetka osjetila (nema, mučnina, gadljivosti prema hrani, simptomi oko dva tjedna bili skroz blagi, mogla sam ih zamijenit za bilo što), i sad čekam da se mrvica počne ritat (17.tjedan). Stvarno mi nije jasno zašto se u takvim slučajevima dr-i igraju mesara, kao da smo u srednjem vijeku! 

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: prekid trudnoće u drugom tromjesečju
16.5.2009 17:57:32   
amra
Zdravo svima.I ja sam prije mijesec dana imala prekid trudnoce u 20 sedmici.Jos se oporavljam od toga.Hvala Bogu pa imam stariju curicu.Ona mi je jedina utijeha.Desilo se to da mi je pukao vodenjak preko noci.Voda mi je tekla naredna 24 sata,i nije bilo nikakvih sansi da se beba spasi.Dali su mi neke injekcije za kontrakcije i ostalo se odvijalo kao porod.Samo vjerujte mi da ovo puno jace boli,jer jednom sam rodila,i jedno se s drugim ne moze porediti.Najteze mi je to sto je moj djecacic bio ziv i zdrav svo vrije se normalno razvijo,samo vise nije imao uslova,da tako i nastavi.user posted image

(Odgovor članu NIKA)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: prekid trudnoće u drugom tromjesečju
16.5.2009 18:05:38   
natalijax
strasnoooo zao mi jeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu amra)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: prekid trudnoće u drugom tromjesečju
16.5.2009 18:13:39   
m600
o moj Bože....jako mi je žao nikauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: prekid trudnoće u drugom tromjesečju
16.5.2009 19:15:11   
Kika83
Amra žao mi jeuser posted image   To mora da je nešto strašno proživjetiuser posted image

(Odgovor članu m600)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: prekid trudnoće u drugom tromjesečju
16.5.2009 19:29:20   
novamama
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: prekid trudnoće u drugom tromjesečju
16.5.2009 19:38:34   
Ruža
Jos strašno.user posted image  Baš mi je žao.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: prekid trudnoće u drugom tromjesečju
16.5.2009 20:54:57   
tikica_69
Amra, ne znam kakav je to osjecaj, vjerojatno najgora moguca bol koja postoji user posted image
Saljem ti virtualni zagrljaj da te bar mrvicu utjesi user posted image


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: prekid trudnoće u drugom tromjesečju
16.5.2009 21:51:19   
amra
Hvala vam puno svima na lijepim rijecima i podrsci.Kako vrijeme prolazi,covijek ulazi u svakodnevnicu,pa i ne razmislja puno,ali ima momenata zaista kad sam neutjesna,no bude mi lakse kad vidim da ima neko ko prolazi nesto slicno,i da nisam sama u svemu ovome.Posto sam i prvo dijete rodila prije vremena,u 34 nedelji,takodjer zbog ranog pucanja vodenjaka,interesuje me sta mislite,da li su ova dva slucaja povezana?Na isti nacin mi puca vodenjak,i na isti nacin odilazi voda.Ne mogu sebe samu uvjeriti,da nije do mene,do mog organizma.I ne smijem ni pomisliti na mogucnost da pokusam opet u buducnosti zatrudniti.user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: prekid trudnoće u drugom tromjesečju
16.5.2009 21:54:05   
BUMBIKA
Joj,Amra jako mi je žao...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

DINO 04.09. 2007

(Odgovor članu amra)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: prekid trudnoće u drugom tromjesečju
8.7.2009 20:22:23   
NijeNego
Pozdrav mamice user posted image

Tako me zabolilo citati ova vasa iskustva....Prosle godine u junu sam izgubila predivnog djecacica u 22 sedmici. Popustio grlic materice, pocela se otvarati i dok sam dosla do doktora bilo je kasno da se spasi.
Na dan sprovoda sam drzala svoje djetesce u narucju. Nikad u zivotu nisam bila tuznija.

Sada sam ponovo trudna (18 sedmica) i prije tri sedmice su mi radili serklazu (ushivanje grlica materice). Jos uvijek sam na poslu al' moram biti spremna na bolovanje cim doktor kaze. Strah me je, jako me je strah....ali se nadam najboljem.


(Odgovor članu BUMBIKA)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: prekid trudnoće u drugom tromjesečju
8.7.2009 20:31:40   
natalijax
nijenego dobrodosla,zao mi je zbog tvoje situacijeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image puno srece ti zelim da sve bude u redu i da docekas svoga andjela

(Odgovor članu NijeNego)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!