|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pobačaj-Blighted ovum
5.7.2011 21:56:57   
anne
Evo, konačno da napišem koju riječ.
Poludila sam od traženja na netu kakva mi je to dijagnoza, pa možda nekom pomogne.

Planirali smo trudnoću, dobro je iskalkulirali i bacili se u akciju. Prvi mjesec se primilo.user posted image Bili smo tako sretni jer nam je moje ostajanje doma značilo rješavanje nekoliko trenutnih velikih stvari u životu.
Sve je bilo savršeno u redu do 6 tjedna kad se ginekologici učinilo da je plod, dakle žuto tijelo koje se počelo formirati malo premali. Nikako se nije vidlo srce pa sam nekoliko tjedana za redom išla na UVZ. Krajem 8 tjedna mi je rekla da ove dimenzije više nikako ne odgovaraju i pošto se još ne vidi srce da odem u trudničku na UVZ.
Tamo jeko profesionalni doktor me skenira, pita koja je trudnoća i kad kažem 3. pita me što sam sa sela.user posted image Pregleda me i kaže "Ništa" i turne mi papire u ruku bez objašnjenja. Piše Blighted ovum. Ne znam što je i u suzama trčim mojoj gin.
Ona kaže da je vrećica prazna. user posted image Kako kad se tijelo formiralo?
Moram na kiretažu.
Luda od pitanja, hormona i mućnina koje sam još imala obavljam pretrage par dana - krvna grupa, slika, fibrogen, UVZ, pregled u trudničkoj i razgovor sa anasteziologicom. Sva sreća da su u trudničkoj bili suosjećajniji i profesionalniji pa su mi sve objasnili, onako ljudski.
Kiretaža prošla u potpunoj anasteziji, poslje me nije ništa boljelo.
Svaki dan malo po malo slabiji iscjedak, ne krvarenje.
A boljelo je od tableta za stezanje maternice. Nakon 3 dana ništa.
I 5. dan šok - izašlo je puno zgrušene krvi i nakon toga počela sam krvariti. Opet panika. Na netu piše da u tom slučaju hitno u bolnicu.
Zovem ginekologicu a ona kaže da je to ok. Ako nije preobilno.
I tako opet smiriti tempo.
A o ponovoj trudnoći ne razmišljam.
Bolna mi je to tema. Možda nikad više...


_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Pobačaj-Blighted ovum
5.7.2011 22:01:37   
danery
žao mi je što je tako završilo user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Pobačaj-Blighted ovum
5.7.2011 22:02:24   
njanja
anne, zao mi je i zbog pobacaja i zbog nehumanog ponasanja u vidu ne davanja dovoljno informacija onda kada ti najvise treba....drzi se!!!!

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Pobačaj-Blighted ovum
5.7.2011 22:03:27   
pincirotvajler
žao mi je anne što ste prolazili to user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Pobačaj-Blighted ovum
5.7.2011 22:05:18   
Ninjago
Zao mi je,nazalost znam kako je to.

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Pobačaj-Blighted ovum
5.7.2011 22:10:13   
maryann01

IZVORNA PORUKA: pincirotvajler

žao mi je anne što ste prolazili to user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

moj quatro
Josip 20.04.2002. 3350gr 50cm
Viktorija 24.07.2003. 3330gr 50cm
Andrej 27.01.2011.3500gr 52cm
Fran 17.02.2015.3200gr 50cm

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Pobačaj-Blighted ovum
5.7.2011 22:30:44   
Ruža
Ajme draga baš mi je žao.user posted image user posted image user posted image
Imaš svoje anđele koji će ti dati snagu za oporavak, glavu gore, mlada si i snažna žena. Znam da je rana na srcu velika, no i ona će jedan dan postati ožiljak. Drži se, šaljem brdo user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu maryann01)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Pobačaj-Blighted ovum
5.7.2011 22:31:30   
tiny
nemoj se tek tako predavat,znam da ti je sad tesko,i sama sam to prosla 2 puta,meni je prvi put beba i ozivila i srce je kucalo,i nakon mjesec dana bila je mrtva,znam da te sad malo toga moze utjesiti,ali vjeruj mi s vremenom bude malo lakse.ja ni nakon dva spontana nisam odustala od nove trudnoce,i jako,jako vjerujem i nadam se da ce mi iduca biti u redu,zato ti kazem,ne odustaj nikad od neceg tako lijepog,jer sve se to desilo s razlogom...bar ja tako vjerujem.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

mjenjam potpis....

(Odgovor članu maryann01)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Pobačaj-Blighted ovum
5.7.2011 22:37:03   
stars777
Žao mi je što to moraš prolazit ali nemoj odustati od user posted image .Govorim ti to jer sam i ja prošla to gorko iskustvo.Kod mene ti se to odvijalo ovako ;kad smo se mm i ja napokon odlučili za treće(govorim to napokon zato jer nam je sin star 17,a kćer 12god)počeli su problemi.Od prvog dana kad smo saznali za user posted image počela sam krvariti,a osim mučnina imala sam strašne bolove maternice.Otišla sam kod gin.i ona je rekla kako će se to svremenom smiriti i dala mi tablete za zadržavanje trudnoće,a ono najvažnije nosila sam blizance,djeca su bila prsretna da ne govorim i mm i ja.Sve se to vuklo istom boli do 13 tjedna,kad je beta počela padati i ja dobila obilnije krvarenje,došla kod giničke da bi mi mrtvo hladno rekla pukao je hematom i krenuo je pobačaj hitno u bolnicu na čišćenjauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image meni  i mm se cijeli svijet srušio(držalo nas je ono dvoje dijece)čiščenje je bilo pod punom anastezijom i tamo sam bila dva dana,ali ipak nismo izgubili nadu i nakon 8mj.začeli smo ovu malu djevojčicu koju smo dobili prije 10mj.Zato draga želim ti što brži oporavak i nemoj nikad odustatiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Matija 28.09.1994.
Ivona 12.06.1999.
Lana 22.08.2010.

(Odgovor članu maryann01)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Pobačaj-Blighted ovum
5.7.2011 22:50:33   
ELISABETH
žao mi je draga user posted image user posted image

_____________________________

Ivona, 17.06.2009.

While we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Angela Schwindt

(Odgovor članu stars777)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Pobačaj-Blighted ovum
5.7.2011 23:05:51   
Mašaaa
Grozno i tuzno. Al nemoj gubiti nadu!

(Odgovor članu ELISABETH)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Pobačaj-Blighted ovum
6.7.2011 1:45:51   
lilia
Anne tvoja priča me baš rastužila.
Nadam se da ćete se ti i tvoja obitelj oporaviti što prije i možda još jednom razmisliti želite li proširiti obitelj.
Želim ti sreću.user posted image

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu Mašaaa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Pobačaj-Blighted ovum
6.7.2011 6:17:17   
Puli
anne žao mi je da si to morala proći
budi jaka zbog svoje dječice
mislimo na tebe i ako bilo što trebaš javi seeeeee
ljubi nam petru i samija
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

mamin najljepši Cvijet stigao je 6.1.2008.

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Pobačaj-Blighted ovum
6.7.2011 8:26:07   
cuba
Jako mi je žao zbog svega što si prošlauser posted image user posted image user posted image  uopće ne mogu zamisliti kakva je to bol i jedino što mogu ti je poslati user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu Puli)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Pobačaj-Blighted ovum
6.7.2011 8:38:35   
mariola
Draga jako mi je žao što si to morala prolaziti i što još uvijek prolaziš. Znam da boli i to jako.
Meni je sve bilo ok kad sam išla na pregled u osmom tjednu, srce kucalo a u 11. šok. Plod se prestao razvijati. Imala sam missed ab. Nakon kiretaže su mi rekli da je lagano krvarenje normalno.
Naravno da sad trenutno ne razmišljaš o trudnoći ali promijenit će se to. Imaš dvoje prekrasne dječice koja će ti pomoći da prođeš ovo teško razdoblje. Meni je moj puno pomogao. user posted image
Kad rana malo zacijeli bit će vremena za novi pokušaj. Drži se anne, ako šta trebaš tu sam user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Pobačaj-Blighted ovum
6.7.2011 8:44:01   
božica
user posted image

user posted image user posted image

_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Pobačaj-Blighted ovum
6.7.2011 8:58:36   
Bebys
ann strasno mi je zao sto ti se ovo desilo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

molim te nemoj tako misliti lose i tesko...ja sam PRIJE SAMO PAR MJESECI NA POCETKU GODINE OVE ISTO SVE PROSLA KAO I TI...samo sto sam se natrpila bola do neba i nazad i onda su me na kraju tek cistili....

molim te smiri se...evo vidi mene...ostala sam trudna opet nakon samo tri mjeseca i TRUDNOCA MI JE U SAVRSENOM REDU..

meni je ginekolog ovako objasnio...GOSPODJO VASE TIJELO JE REAGIRALO ODBIJAJUCI TRUDNOCU JER JE PO MOJIM PRETPOSTAVKAMA DJETE BILO OD SAMOG ZACECA INVALIDNO..i zato je bolje da je vase tijelo to odbijalo...

molim te smiri se i vjeruj da je tako moralo biti....zelim ti ubuduce srecu...samo polako kazem ti ja sam nakon tako teskog i uzasnog spontanog ustvari sam imala samo bolove a to bi i di dobila da si cekala jos koji tjedan tijelo bi ti reagiralo...samo a posto je tebi ginic vidio na uzv bilo je odmah za ciscenje.....
ja sam puno kasnije isla na uzv pa je mene prvo boljelo jer sam ja dogurala do 9 tjedna bila vec...

molim te jos jednom smiri se I VIDI MENE SADA MI JE TRUDNOCA SUPER...a nisam je uopce ni planirala nego je superug zabrljao ja sam htijela cekati jos koji mjesec...ali evo vidi sve je u savrsenom redu..VJERUJ BOGU DA JE TAKO MORALO NAJBOLJE BITI ZA SVE...i nemoj odustati.....sretno

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Pobačaj-Blighted ovum
6.7.2011 9:10:18   
anaxx
IZVORNA PORUKA: cuba

Jako mi je žao zbog svega što si prošlauser posted image user posted image user posted image  uopće ne mogu zamisliti kakva je to bol i jedino što mogu ti je poslati user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


drži se anne! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Pobačaj-Blighted ovum
6.7.2011 9:21:29   
m600
žao mi je anneuser posted image user posted image user posted image drži se

_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Pobačaj-Blighted ovum
6.7.2011 9:27:59   
Wukovarka
Žao mi je draga user posted image

(Odgovor članu m600)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Pobačaj-Blighted ovum
6.7.2011 10:16:47   
koka
Joj žao mi je što si prošla kroz tako nešto, drži se i budi jaka. Ljubni Petru i Samija user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D


(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Pobačaj-Blighted ovum
6.7.2011 10:27:06   
maja
žao mi je Anne, drži se user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Pobačaj-Blighted ovum
6.7.2011 10:50:44   
pepeljuga
Ajme anne draga tocno znam kako ti jeuser posted image i ja sam se stalno pitala zasto,moja dijagnoza je bila koma,pracenje bete 6 misdeci a o drugoj trudnoci nisam ni tila razmisljati,al kako je vrime prolazilo odlucila sam se na novu trudnocu koja evo uskoro zavrsava.
Pusti da vrime malo prođe user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu maja)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Pobačaj-Blighted ovum
6.7.2011 11:11:04   
lavica81
user posted image user posted image user posted image
IZVORNA PORUKA: lilia

Anne tvoja priča me baš rastužila.
Nadam se da ćete se ti i tvoja obitelj oporaviti što prije i možda još jednom razmisliti želite li proširiti obitelj.
Želim ti sreću.user posted image


_____________________________

Mara 04.10.2010. mamina i tatina princeza
Toni 08.07.2013. mamin i tatin princ

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Pobačaj-Blighted ovum
6.7.2011 11:23:57   
Zvonki

IZVORNA PORUKA: pepeljuga

Pusti da vrime malo prođe user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Slažem se user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!