|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Neće jesti povrće
14.4.2009 10:12:52   
tikica_69
Uh...ja sa starijim stalno te bitke vodim user posted image  Valjda sam pogrijesila u samom startu.... Evo nekoliko strategija koje možete isprobati :

  • Još dok su mali upoznajte ih s raznim okusima. Ako im se neka hrana svidi u dobi od 2-4 godine, veća je vjerojatnost da će i kasnije jesti to što ste ih naučili.
  • Probajte im pripremiti zanimljive obroke nakon škole ili između obroka. Pripremite raznovrsno narezano svježe ili sušeno voće, svježe povrće i malo čokolade (2 kockice). Istina je da će čokolada pojesti prvu, ali da se zasite pojest će i nešto od preostalog na ponudi.
  • Budite raznovrsni. Pripremajte nove vrste povrća ili ih pripremajte na drugačije načine. Dajte im prvo da probaju samo malo. Ako im se ne svidi u redu. No nemojte im prestati posluživati povrće i voće.
  • Nemojte od ručka ili večere napraviti borbu. Nije vrijedno toga. Ako ih se ne prisiljava da jedu nešto što ne vole, veća je vjerojatnost da će nastaviti probati različitu hranu.
  • Kad vam ništa drugo ne uspije, zamaskirajte hranu. Narežite mrkvu ili tikvice u palačinke ili uz krumpir. Napravite od povrća juhu, umak za tjesteninu ili ga stavite na pizzu.
  • Uključite ih u proces. Odvedite ih u kupovinu i dozvolite im da izaberu povrće  za sebe. Neka vam pomognu isplanirati i pripremiti obroke. 
  • Potaknite ih da uzgoje vlastito povrće. Kad biljka naraste, a plodovi sazriju s guštom će pojesti ono što su sami uzgojili.


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Neće jesti povrće
14.4.2009 10:16:57   
Anoniman
zanimljivo!
i ja vodim borbu oko povrća...
ovih dana ćemo saditi vrt i baš ću ih ukuljučiti u čeprkanje po zemlji, dobra ideja, Tikice, hvala!

(Odgovor članu tikica_69)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Neće jesti povrće
14.4.2009 11:37:35   
Zvonki
Od početka ih učim da jedu povrće. I zaista ga jedu. Malo bruje, ali ga jedu, jer su upoznate s tim da je to neophodno za njihovo zdravlje. Srednjoj se od malena dizao želudac na krumpir. Ma gdje god da ga ja uvaljala ona bi skužila. Jednostavno ga nije voljela. Niti sam je ja silila da ga jede. Tu i tamo bi ga ponudila na razne načine pripremljene. Nikad nije htjela. Dok nismo jednom prilikom završili u Mc.Donadsu. Tamo je probala pomfrites i malo ga pojela. Od tada ga zna tu i tamo jesti. Sve više u zadnje vrijeme.

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Neće jesti povrće
14.4.2009 12:10:55   
Lady3
moji hoće povrće,ali L.neće voće..user posted image
još kao bebu sam je učila  i jela je sve,čim je navršila 2 godine samo odjednom više nije htjela jesti..user posted image
Tu i tamo pojede jabuku i malo banane i to je moram moliti..

_____________________________

Šta je sreća?Znati što se
hoće i to strastveno željeti:)


(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Neće jesti povrće
14.4.2009 22:14:19   
Ruža
Za sad ga voli. Vidjet ćemo kasnije!
Hvala Tikica!user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu Lady3)
Neposredna veza do poruke: 5
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!