|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kolektivni ugovor i novcana naknada!
28.6.2010 16:25:59   
Miau
Drage moje kolegice uciteljice i ostale ciji sindikati su potpisali ovaj ugovor, ovdje vam stavljam informaciju koja se po racunovodstvima i tajnistvima skolama (s kojima ja imam iskustva) krije ko zmija noge! Naime, radi se o clanku 62. Kolektivnog ugovora po kojem imamo pravo na novcanu naknadu u slucaju da smo na bolovanju duze od 3 mjeseca. Ja sam trenutno na komplikacijama u trudnoci i ganjam da mi se ovo isplati!
KOLEKTIVNI UGOVOR  

VLADA REPUBLIKE HRVATSKE I
HRVATSKI SINDIKAT DJELATNIKA U KULTURI
Hrvatski strukovni sindikat medicinskih sestara – medicinskih tehničara
Nezavisni sindikat zaposlenih u sred­njim školama
Nezavisni sindikat znanosti i visokog obrazova­nja
Samostalni sindikat radnika u djelatnosti zdravstva, MIO i socijalne zaštite Hrvatske
Sindikat hrvatskih učite­lja
Sindikat zaposlenika u djelatnosti socijalne skrbi Hrvatske
zak­ljučili su dana 13. prosinca 2001.

TEMELJNI KOLEKTIVNI UGOVOR
ZA SLUŽBENIKE I NAMJEŠTENIKE U JAVNIM SLUŽBAMA
OPĆE ODREDBE
PRIMJENA UGOVORA

Članak 62.
Zaposlenik ili ­nje­gova obite­lj imaju pravo na pomoć u slu­čaju:
– bolova­nja duže­g od 90 dana – jednom godiš­nje u visini 1 proračunske osnovice
– prilikom nastanka teške invalidnosti djece i supružnika za­pos­lenika – u visini 1 proračunske osnovice
– radi nabave medicinskih pomagala i pokrića participacije pri kup­nji prijeko potrebnih lijekova u inozemstvu – jednom go­diš­nje u visini 1 proračunske osnovice.

< Poruku je uredio Miau -- 28.6.2010 16:32:26 >
Neposredna veza do poruke: 1
   [Brisano sporočilo]
28.6.2010 16:39:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu Miau)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kolektivni ugovor i novcana naknada!
28.6.2010 16:40:48   
Bebys
user posted image user posted image user posted image ovo je jako jako dobro...nadam se da ce netko i to koristiti...

javi kako je tebi proslo

(Odgovor članu Miau)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kolektivni ugovor i novcana naknada!
28.6.2010 16:51:48   
Miau
Elinamama nemam pojma zasto kriju! user posted image Ja i moje kolegice se moramo boriti za to vjerovali ili ne! Prvo su nam rekli da ne znaju jel to uopce po zakonu (iako su vec prije isplacivali!), zatim su se pravili da su poslali, pa su priznali da ipak nisu, pa su opet rekli da su poslali i ako nam Ministarstvo odobri da ce nam isplatiti. Vec mjesecima ih stalno zivkamo i pritiscemo. Zadnja informacija je da je kao odobreno i do kraja mjeseca bi trebalo biti isplaceno, medutim ni jedna od nas nije nista dobila!
Znaci dobije se 3 500kn, dobro da znam jer nam ni to nisu htjeli reci!
Bebys i ja se nadam da ce nekom pomoci zato sam i stavila. Meni je za to rekla kolegica koja je za taj clanak saznala tek nakon sta se vratila s porodiljskog. A da stvar bude gora jos je jedna bila trudna u isto vrijeme kad i ona, zatrazila je to i dobila...a ovoj nitko nije htio reci da i ona ima to pravo. user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Miau -- 28.6.2010 16:52:09 >

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kolektivni ugovor i novcana naknada!
28.6.2010 16:54:44   
mariola
Nisam bila na bolovanju duže od 3 mjeseca pa nisam dobila ovu naknadu ali ću drugi put odmah kad zatrudnim ići pa ću tražitiuser posted image user posted image user posted image

A sve kolegice iz Državnih službi imaju naknadu u visini proračunske osnovice kad rode dok mi iz Javnih nemamo.

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 5
   [Brisano sporočilo]
28.6.2010 19:30:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu Miau)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kolektivni ugovor i novcana naknada!
28.6.2010 21:34:02   
ZVRK
moja sveki je dobila kada je bila na bolovanju duže od ta 3mjeseca a radi kao čistačica u našem domu zdravlja

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kolektivni ugovor i novcana naknada!
28.6.2010 22:51:00   
minnie
e je.... taman kada više ne namjeravam ostati trudna

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 8
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!