|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Help mi
23.10.2013 20:18:44   
ucitelj
Hej zene....M ima 2god i 3mj i oko 15kg. dosta je aktivan i jede sve skoro. Raspored jela je ujutro boca s linom, pa oko 10 nesto namazano na kruh,pa neli dukatino jogurtic ili slicno oko 2 rucak oko 6 opet isto sta i za rucak. Uvecer oko 10 popije lino i mlijeko oko 250ml. a u zadnje dane se nocu budi jako rano i place da je gladan. Jel moguce da je njemu preko noci malo samo jedna bocica?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Help mi
23.10.2013 20:29:09   
troubled
on je već veliki dečko, zašto ga hraniš kao bebu? user posted image

vjerojatno i jest gladan, ali ne zato jer treba više jesti po noći, nego preko dana...

na tvom bih mu mjestu potpuno izbacila bocu...što će djetetu od 2 godine boca?

ujutro mu zamuti gušći čokolino, pa neka jede žlicom...

možeš se pokušati držati vrtićke prehrane koja odgovara preporukama pedijatara

doručak oko 8 npr. - gusti čokolino ili mlijeko s nekim drugim pahuljicama, ili griz na mlijeku itd...

užina oko 10 - voće...banana, jabuka, sezonsko...

ručak oko 12-13 - juha, meso/riba, povrće, krumpir/pasta/riža/palenta itd...

užina oko 15 - mliječni desert, voćni jogurt (moj Franko lupa po tri dukatina)...

do večere neki keksić, pecivo...

večera oko 19-20 - ili kao ručak ili nešto drugo...uz to mu možeš dati da popije mlijeka

i po noći mu ne treba jesti...
ni mi se ne ustajemo po noći za jelo....bar ne kad je sve ok...
sretno user posted image

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Help mi
23.10.2013 21:41:45   
kisica
Ni moj A.nakon godine i pol nije pio u noći u mlijeko. Da ga je tražio vjerovatno bi i ja ustala i napravila mu, ali nije tražio i tako se odviknuo.
Malo neka češće ili bolje jede preko dana i nebi trebao biti gladan, ali opet ostaje problem navike.

_____________________________

Adrijan - 16.06.2009.
Naš mali anđeo - 08.08.2011.
Gabrijela - 13.01.2014.

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Help mi
23.10.2013 22:21:16   
Kony
I ja mislim da mu preko dana trebaš dati malo više komkretne hrane.

_____________________________

2.12.2007 seka Lu
1.05.2012 braco Lu

(Odgovor članu kisica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Help mi
23.10.2013 22:44:14   
Kazimira
definitivno boca van ... on je već dečkić.....moj ima godinu i pol i pojede duplo više od tvog mališana.....daj mu konkretnog, na žlicu, mesa, ajme ima izbora kolio hočeš, nek se zasiti..... sretno user posted image

_____________________________

....stigao nam Kaspi.....pa Vili....pa Bal.....

Where love is, no room is too small <3

(Odgovor članu Kony)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Help mi
23.10.2013 22:52:56   
ucitelj
broj 1 ne hrani se po noci nego ne spava po noci kako treba tj nikako (nije nikad ni spavao al sad posve lose spava u zadnje vrijeme)
broj 2 znam ja da imam izbora hrane zato vas i pitam da vidim di grijesim ocito mu je malo samo mlijeko navecer
broj 3 ne moze nikako na gusto jest cokolino ni keks i mlijeko niti sl povraca mu se odavna ja vec pokusavam al ne ide mlijeko jedino tako pije inace jede jos i sir i jogurte od mlijeka ostalo jede vecinom sve posve meso.
znaci pojacati dnevne oboke ipak. je dugo je na ovom nacinuprehrane a meni prvi klinjo tako da nisam ni ja pametna di grijesim
hvala na savjetima curke user posted image user posted image user posted image

_____________________________

<3 Moj anđeo Mihael dosao na svijet 31.07.2011.

(Odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Help mi
24.10.2013 9:59:20   
inesica
Izbaci toliko puno secera u svakom obroku, malo vise povrca, zitarica, mesa, jogurta...nek jede ono sto jedete i vi i bit ce OK.

_____________________________

Ljudi uvijek priželjkuju nekakve promjene, iako ne žele ništa mijenjati.

(Odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Help mi
25.10.2013 9:41:20   
keyt
Mislim da mu je razmak obroka između 18 i 22 sata prevelik i da bi mu mogla dati večeru oko 20 sati i ostaviti mu mlijeko oko 22 kada već voli i očito tada ide i spavati tako da mu večera oko 20 sati nije prekasno. Zar tvoj mališa ne jede voće?

(Odgovor članu inesica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Help mi
25.10.2013 9:54:24   
Tanjica Tanja
Nije on gladan već izmišlja i zeza te...imam ja jednu takvu, te bi po noći mlijeko te sok, ali ništa ne dajem. Ne jede po noći od 7 mjeseca. Nije dobro da mu je zadnji obrok zasitan jako (zbog probave), rađe prebaci to na ručak ili mu daj konkretnije popodne.

_____________________________

Helena 11.05.2011. Mamina ljuba zuba!

(Odgovor članu keyt)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Help mi
25.10.2013 11:11:01   
keyt
Ja ne vjerujem da dijete izmišlja nego zaista mislim da ako je dijete zadnji puta konkretno jelo u 18 sati i do 22 sata ništa, kada uz čašu mlijeka ide spavati, da je doista gladno. Probaj sebe tako hraniti, pa ćeš vidjeti... Mlijeko na prazan želudac uz tek malo čokolina može samo ili teško sjesti na želudac ili izazvati još veću glad. Zato Učiteljice, daj djetetu u 20 sati večericu tipa kuhana buća, krumpir, batat na pire, palentu, jaja, proso, kuhane zobene, pa čak i palačinke ili već nešto slično što je zasitno, a lakoprobavljivo. U 22 će bez problema popiti i mlijeko i u krpe. E onda ćeš biti sigurna glumi li samo da je gladan. I ubaci malo voća u prehranu, možda djetetu fali vlakana. Pretpostavljam da povrće nudiš za ručak.

(Odgovor članu Tanjica Tanja)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Help mi
28.10.2013 22:21:44   
tina0310
mi ne papimo dukatino ili danonino prije nego se prvo naidemo konkretne hrane i tek onda se zasladi.mi imamo 3 god bocu obožava,jedno vrime je nije io i samo bi bio gladan,nervozan....i nebi ništa poio do 12h,ovako oko 9h bocu,oko 12h ručak,odspava malo pa oko 15h obično povrće,oko 18h kruva,sira,namazi.... i oko 21h puna boca gustog čokolina na bocu i mi do jutra mirni.mliko popije možda dec u danu(samo mliko).nastojim mu ujutro umisto čokolina linove žitarice s mlikom al slabo nam ide,boca je i dalje br 1 user posted image i meni je ka maloj bila,tako da ga razumim

_____________________________

-mamin miš-
Alen 19.05.2010.

(Odgovor članu keyt)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Help mi
8.11.2013 14:44:54   
leot
Slazem se da netreba hraniti djecu od godinu i pol,a kamoli od dvije kao male bebe. To su vec djecica,a ne bebe. Neki krecu u vrtic sa godinom dana!
ttreba im davati ono sto i mi odrasli jedemo,naravno bez ljutoga,paprenog,jako slanog i jako masnog. Zdrava i uravnotezena prehrana.

Danas ima jako puno kuharica i pripravka za djecu pa nam i to moze pomoci.
Bas ako se ne snalazite pogledajte npr.HIpp kasice sta nude u sastavu (koje namirnice) pa neka to bude smjernica.

Dodala bi takoder,nisam protivnik duda i bocica,ali hranjenje na bocicu iza godine,godine i pol mi je bez veze-dijete je itekako sposobno samo se nahraniti pa zasto mu oduzimati tu moc sa bocicama.
Jos mi je jasno duda,ostalo od cicanja,jos ne steti zubima (toliko) polako se odvikava. 2 godine je po meni TOP kad dijete treba postati dijete i prestati biti beba,jer nije.

(Odgovor članu tina0310)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Help mi
11.12.2013 15:44:08   
bubi13
moja je prestala piti mlijeko sa pet mjeseci, sa svime što sam sa njom prošla radi jela bila bi sretna da sam joj mlijeko u bočici mogla nositi do 18 godine.

(Odgovor članu leot)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Help mi
13.12.2013 19:59:41   
mala pcelica
ma daj mu slanine i čvaraka nek se djete napuca user posted image poslaću ti ja preko grane hehehhehe user posted image

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu bubi13)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Help mi
15.4.2014 15:32:58   
ucitelj
Hej hvala na savjetima svima....
al moj malac jede jako puno voca i povrca nekad ima bezveze dan kad ne stignem svasa mu pripremiti al je bas svejed...i otkrila sma uz vasu pomoc da mu pase oko 8 vecerica neka malo jaca osim case miljeka bilo mu je puno do 22 bez jos jednog obroka sad bolje spava i sam pita kad je gladan ili otvori frizder...Mala pcelice imama je na izvoz hahahahah
user posted image hvala jos jednom

_____________________________

<3 Moj anđeo Mihael dosao na svijet 31.07.2011.

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!