Help mi (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Prehrana djece



Poruka


ucitelj -> Help mi (23.10.2013 20:18:44)

Hej zene....M ima 2god i 3mj i oko 15kg. dosta je aktivan i jede sve skoro. Raspored jela je ujutro boca s linom, pa oko 10 nesto namazano na kruh,pa neli dukatino jogurtic ili slicno oko 2 rucak oko 6 opet isto sta i za rucak. Uvecer oko 10 popije lino i mlijeko oko 250ml. a u zadnje dane se nocu budi jako rano i place da je gladan. Jel moguce da je njemu preko noci malo samo jedna bocica?




troubled -> RE: Help mi (23.10.2013 20:29:09)

on je već veliki dečko, zašto ga hraniš kao bebu? [sm=smiley1.gif]

vjerojatno i jest gladan, ali ne zato jer treba više jesti po noći, nego preko dana...

na tvom bih mu mjestu potpuno izbacila bocu...što će djetetu od 2 godine boca?

ujutro mu zamuti gušći čokolino, pa neka jede žlicom...

možeš se pokušati držati vrtićke prehrane koja odgovara preporukama pedijatara

doručak oko 8 npr. - gusti čokolino ili mlijeko s nekim drugim pahuljicama, ili griz na mlijeku itd...

užina oko 10 - voće...banana, jabuka, sezonsko...

ručak oko 12-13 - juha, meso/riba, povrće, krumpir/pasta/riža/palenta itd...

užina oko 15 - mliječni desert, voćni jogurt (moj Franko lupa po tri dukatina)...

do večere neki keksić, pecivo...

večera oko 19-20 - ili kao ručak ili nešto drugo...uz to mu možeš dati da popije mlijeka

i po noći mu ne treba jesti...
ni mi se ne ustajemo po noći za jelo....bar ne kad je sve ok...
sretno [sm=smiley1.gif]




kisica -> RE: Help mi (23.10.2013 21:41:45)

Ni moj A.nakon godine i pol nije pio u noći u mlijeko. Da ga je tražio vjerovatno bi i ja ustala i napravila mu, ali nije tražio i tako se odviknuo.
Malo neka češće ili bolje jede preko dana i nebi trebao biti gladan, ali opet ostaje problem navike.




Kony -> RE: Help mi (23.10.2013 22:21:16)

I ja mislim da mu preko dana trebaš dati malo više komkretne hrane.




Kazimira -> RE: Help mi (23.10.2013 22:44:14)

definitivno boca van ... on je već dečkić.....moj ima godinu i pol i pojede duplo više od tvog mališana.....daj mu konkretnog, na žlicu, mesa, ajme ima izbora kolio hočeš, nek se zasiti..... sretno [sm=smiley1.gif]




ucitelj -> RE: Help mi (23.10.2013 22:52:56)

broj 1 ne hrani se po noci nego ne spava po noci kako treba tj nikako (nije nikad ni spavao al sad posve lose spava u zadnje vrijeme)
broj 2 znam ja da imam izbora hrane zato vas i pitam da vidim di grijesim ocito mu je malo samo mlijeko navecer
broj 3 ne moze nikako na gusto jest cokolino ni keks i mlijeko niti sl povraca mu se odavna ja vec pokusavam al ne ide mlijeko jedino tako pije inace jede jos i sir i jogurte od mlijeka ostalo jede vecinom sve posve meso.
znaci pojacati dnevne oboke ipak. je dugo je na ovom nacinuprehrane a meni prvi klinjo tako da nisam ni ja pametna di grijesim
hvala na savjetima curke [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




inesica -> RE: Help mi (24.10.2013 9:59:20)

Izbaci toliko puno secera u svakom obroku, malo vise povrca, zitarica, mesa, jogurta...nek jede ono sto jedete i vi i bit ce OK.




keyt -> RE: Help mi (25.10.2013 9:41:20)

Mislim da mu je razmak obroka između 18 i 22 sata prevelik i da bi mu mogla dati večeru oko 20 sati i ostaviti mu mlijeko oko 22 kada već voli i očito tada ide i spavati tako da mu večera oko 20 sati nije prekasno. Zar tvoj mališa ne jede voće?




Tanjica Tanja -> RE: Help mi (25.10.2013 9:54:24)

Nije on gladan već izmišlja i zeza te...imam ja jednu takvu, te bi po noći mlijeko te sok, ali ništa ne dajem. Ne jede po noći od 7 mjeseca. Nije dobro da mu je zadnji obrok zasitan jako (zbog probave), rađe prebaci to na ručak ili mu daj konkretnije popodne.




keyt -> RE: Help mi (25.10.2013 11:11:01)

Ja ne vjerujem da dijete izmišlja nego zaista mislim da ako je dijete zadnji puta konkretno jelo u 18 sati i do 22 sata ništa, kada uz čašu mlijeka ide spavati, da je doista gladno. Probaj sebe tako hraniti, pa ćeš vidjeti... Mlijeko na prazan želudac uz tek malo čokolina može samo ili teško sjesti na želudac ili izazvati još veću glad. Zato Učiteljice, daj djetetu u 20 sati večericu tipa kuhana buća, krumpir, batat na pire, palentu, jaja, proso, kuhane zobene, pa čak i palačinke ili već nešto slično što je zasitno, a lakoprobavljivo. U 22 će bez problema popiti i mlijeko i u krpe. E onda ćeš biti sigurna glumi li samo da je gladan. I ubaci malo voća u prehranu, možda djetetu fali vlakana. Pretpostavljam da povrće nudiš za ručak.




tina0310 -> RE: Help mi (28.10.2013 22:21:44)

mi ne papimo dukatino ili danonino prije nego se prvo naidemo konkretne hrane i tek onda se zasladi.mi imamo 3 god bocu obožava,jedno vrime je nije io i samo bi bio gladan,nervozan....i nebi ništa poio do 12h,ovako oko 9h bocu,oko 12h ručak,odspava malo pa oko 15h obično povrće,oko 18h kruva,sira,namazi.... i oko 21h puna boca gustog čokolina na bocu i mi do jutra mirni.mliko popije možda dec u danu(samo mliko).nastojim mu ujutro umisto čokolina linove žitarice s mlikom al slabo nam ide,boca je i dalje br 1 [sm=smiley1.gif] i meni je ka maloj bila,tako da ga razumim




leot -> RE: Help mi (8.11.2013 14:44:54)

Slazem se da netreba hraniti djecu od godinu i pol,a kamoli od dvije kao male bebe. To su vec djecica,a ne bebe. Neki krecu u vrtic sa godinom dana!
ttreba im davati ono sto i mi odrasli jedemo,naravno bez ljutoga,paprenog,jako slanog i jako masnog. Zdrava i uravnotezena prehrana.

Danas ima jako puno kuharica i pripravka za djecu pa nam i to moze pomoci.
Bas ako se ne snalazite pogledajte npr.HIpp kasice sta nude u sastavu (koje namirnice) pa neka to bude smjernica.

Dodala bi takoder,nisam protivnik duda i bocica,ali hranjenje na bocicu iza godine,godine i pol mi je bez veze-dijete je itekako sposobno samo se nahraniti pa zasto mu oduzimati tu moc sa bocicama.
Jos mi je jasno duda,ostalo od cicanja,jos ne steti zubima (toliko) polako se odvikava. 2 godine je po meni TOP kad dijete treba postati dijete i prestati biti beba,jer nije.




bubi13 -> RE: Help mi (11.12.2013 15:44:08)

moja je prestala piti mlijeko sa pet mjeseci, sa svime što sam sa njom prošla radi jela bila bi sretna da sam joj mlijeko u bočici mogla nositi do 18 godine.




mala pcelica -> RE: Help mi (13.12.2013 19:59:41)

ma daj mu slanine i čvaraka nek se djete napuca [sm=smiley36.gif] poslaću ti ja preko grane hehehhehe [sm=smiley36.gif]




ucitelj -> RE: Help mi (15.4.2014 15:32:58)

Hej hvala na savjetima svima....
al moj malac jede jako puno voca i povrca nekad ima bezveze dan kad ne stignem svasa mu pripremiti al je bas svejed...i otkrila sma uz vasu pomoc da mu pase oko 8 vecerica neka malo jaca osim case miljeka bilo mu je puno do 22 bez jos jednog obroka sad bolje spava i sam pita kad je gladan ili otvori frizder...Mala pcelice imama je na izvoz hahahahah
[sm=bravo.gif]hvala jos jednom




Stranica: [1]