|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dvojke-prirodno ili carski?
28.2.2011 11:27:15   
uspavana
zanimaju me vaša iskustva...cure koje ste nosile blizance.
jeste rodile prirodnim putem ili carskim rezom?

Ja još nisam nešto pretjerano o tome razmišljala... vjerojatno sve ovisi o tome kako su bebe, s koliko tjedana će doći do poroda...ali htjela bi se jednostavno pripremiti za neke stvari, barem u mislima.

hvala!

< Poruku je uredio anaxx -- 1.7.2011 14:17:12 >


_____________________________

...ne postoje nemoguće stvari,
postoji samo nedovoljno jaka želja...

Marta - ljubav naša - 10.06.2011.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: dvojke-prirodno ili carski?
28.2.2011 11:41:05   
ribica1
Ja ti baš nisam neki primjer jer sam rodila prijevremena al rodila sam prirodno.Sve ti ovisi o položaju beba, ako su dobro postavljene nema razloga da ne rodiš prirodno.
Prva bebica mi je išla normalno van, a druga na zadak!



_____________________________

Moja dva anđela......
Luka i Eni - 02.01.2011.

Čuda se događaju...

I moje malo čudo je tu - 10.12.2011. Dora

(Odgovor članu uspavana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: dvojke-prirodno ili carski?
28.2.2011 12:10:31   
ikica84
ja sam blizanka i mama je mene i seku rodila prirodno.obje smo imale po 3100gr i sve je proteklo super user posted image user posted image tako da moze i prirodno,ne mora znaciti da moras carski user posted image

_____________________________

ANDREJ 02.01.2010.
VIKTOR 24.09.2011.
mamine srece najveceeeeeee!!!!

(Odgovor članu ribica1)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: dvojke-prirodno ili carski?
28.2.2011 12:20:28   
Krky
Carskim pod punom anestezijom, prije 5,5 godina, u 37. tjednu. Dečki...prvi zatkom, drugi poprečno, težine: 2790/48 cm; 2920/49 cm. Meni su bili maleni, ali rekli su da su za tu dob veliki, nisu bili u inkubatoru. Lijepo iskustvo, iako su mi govorili da je carski - grozan. Istina, trudove nisam smjela dobiti, u bolnicu sam došla odmah nakon redovitog pregleda, kad je vodenjak puknuo, u roku pola sata priprema bila sam u sali. Nakon 3 sata i buđenja dobila sam ih odmah, još na intenzivnoj i donosili su ih tako istim tempom kao i bebe na odjel babinjača, malo jednog, pa drugog. Bolovi poslije carskog nisu mi ni blizu onih nakon epiziotomije, doma sam došla nakon 15 dana, jer se nisam iščistila brzinom kojom su očekivali, uvijek su se na uzv-u vidjeli neki ostaci. Kad sam stigla doma, šav jedva da sam osijećala. Danas MM kaže da ih nisam rodila, jer se nisam ni trudila.user posted image user posted image


_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu ribica1)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: dvojke-prirodno ili carski?
28.2.2011 12:35:13   
cuba
Nemam osobnog iskustva ali moja prijateljica, ujedno susjeda iz zgradeuser posted image  je prije 2 godine rodila jednojajčane blizanke prirodnim putem u 38 tjednu trudnoće. Curke su imale svaka po 3,5kg i bile preko 50cm visokeuser posted image
Stomak joj je bio blago rečeno kao omanji otokuser posted image

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: dvojke-prirodno ili carski?
28.2.2011 15:17:25   
Krky
Vidiš, vidiš....al meni škemban i nije bio baš nešto posebno velik, dobila sam 12 kg, super sam se osijećala, u 7. mj trudnoće šetala po Plitvicama, dobro sam se osijećala i bila u dobroj formi. Moja je škemba bila više prema naprijed, a odozada baš i nisam izgledala kao trudnica. S 1. sam curom dobila 18. samo za usporedbu, trbuh na sve strane, sva sam bila bačvasta, ma to je baš individualno i drugačije kod svake trudnoće. Ova s blizancima nije sama po sebi čak ni bila rizična, nisam se prije otvarala, nisam imala rizik od pobačaja...za razliku od prva dva puta gdje je stalno bilo nešto...


_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: dvojke-prirodno ili carski?
28.2.2011 20:48:27   
Nika 24052006
Imam 2 prijateljice koje su rodile blizance,jedna na carski,iz razloga što je i prvo dijete rodila tako,pa nisu htjeli ni pokušati prirodnomiako su bebe bile u dobrom položaju i nije bilo komplikacija.A druga je rodila prirodnim putem,i to u manje od sat vremena,jako brzo je sve išlo,dok se sa prvim sinom patila satima i satima.

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: dvojke-prirodno ili carski?
28.2.2011 23:44:55   
tyna
bratićeva žena je rodila prirodnim putem, prvi izašao normalno, a drugi na zadak, bez ikakvih problemauser posted image

(Odgovor članu uspavana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: dvojke-prirodno ili carski?
1.3.2011 7:06:44   
novamama
moja frendica je rodila prirodnim putem oboje, s tim da su drugog morali 'izvlačiti' malo...
inače, ona ima 45 kila i rodila je u 40. tjednuuser posted image

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu tyna)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Dvojke-prirodno ili carski?
1.3.2011 8:15:28   
jasna_
Ja sam svoje dečke rodila u 34 tjednu nakon što mi je pukao vodenjak, hitni carski jer su jednom počeli padati otkucaji, pod punom anestezijom. Inače prvi je bio okrenut na zadak pa sam i s doktoricom razgovarala o mogućem carskom. Bili su mali 2200 g i 2600 g, pa su dva dana bili u inkubatoru, i još deset_ak dana u bolnici. Od carskog sam se oporavila jako brzo, dok su mi sedmi dan izvadili konce ja sam već bila ko nova. Prava zabava je bila tek kad smo došli doma... Ali sad su već godinu dana, sve super, zdravi su a to je ipak najvažnije!!user posted image

< Poruku je uredio anaxx -- 1.7.2011 14:20:13 >


_____________________________

Niki i Lino - vragolani koje volim najviše na svijetu

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Dvojke-prirodno ili carski?
1.3.2011 8:23:25   
uspavana
hvala vam cure!
Ne želim još šiziti, ili dizati paniku oko toga...ali jednostavno jučer mi je to palo na pamet pa sam htjela vidjeti koji je omjer između prirodnog i carskog za blizance user posted image

< Poruku je uredio anaxx -- 1.7.2011 14:19:59 >


_____________________________

...ne postoje nemoguće stvari,
postoji samo nedovoljno jaka želja...

Marta - ljubav naša - 10.06.2011.

(Odgovor članu jasna_)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Dvojke-prirodno ili carski?
1.3.2011 9:09:36   
ZVRK
moja prijateljica rodila dvojčeke prirodnim putem user posted image  i user posted image
i ''''okrenuli''''su se u zadnjem trenu u toku trudova
rodila par dana prije termina 39tjedan i bilo oko 3kg svaki

< Poruku je uredio anaxx -- 1.7.2011 14:19:46 >


_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu uspavana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Dvojke-prirodno ili carski?
5.12.2014 23:40:49   
Ela28
Carski rez u 36+2 user posted image

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!