|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   [Obrisani korisnik]
31.10.2009 7:34:24   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Hrvatski svećenici pozivaju na bojkot Noć...
31.10.2009 7:55:02   
Viky
Moram priznati da se slažem s tobom...
Krščanin jesam,ali svečenici definitivno pretjeruju.

Noć vještica je jedan zabavni običaj... i svatko imalo pametan će taj običaj odvojiti u svojoj glavi od Dana mrtvih...
Tu se zaista sa starijom djecom može svašta,ali naravno bez pretjerivanja...


_____________________________

Tara 22.3.2004

"Bogatstvo se smiješi onima koji se osmjehuju"

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Hrvatski svećenici pozivaju na bojkot Noć...
31.10.2009 8:06:36   
anne
Ja bi se donekle složila sa Crkvom. Baš sam o tome pričala sa MM.
Duhovni svijet nije mašta i nije za igrati se sa njim, a imamo mnogo običaja koji imaju baš to za cilj.
Crkva bi trebala biti moralna vertikala.
Kakvo je to upoznavanje drugih kultura i vjerovanja?user posted image
Ako hoćeš rezbariti bundevu radi to koji drugi dan.
Mislim da je to sve u paketu loše i nepotrebno.

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu Viky)
Neposredna veza do poruke: 3
   [Obrisani korisnik]
31.10.2009 8:18:56   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu anne)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Hrvatski svećenici pozivaju na bojkot Noć...
31.10.2009 8:23:25   
Viky
slažem se s tobom u vezi povezivanja tih datuma..ja nikada ne izrezujem bundevu na Dan mrtvih... i nikad ne povezujem tu zafrkanciju sa Danom mrtvih...
Ovo je čista zafrkancija...ovo drugo je sveti blagdan...
Ja ne kažem da svečenici ne zbore ok,ali sto tako mislim da malo i pretjeruju o zlu...Mislim da nitko ne razmišlja na taj način...kao što sam napisala,sve ima svoju mjeru...i malo zafrkancije nam ne škodi,pogotovo u ovo turobno vrijeme...


_____________________________

Tara 22.3.2004

"Bogatstvo se smiješi onima koji se osmjehuju"

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 5
   [Obrisani korisnik]
31.10.2009 8:26:10   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Viky)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Hrvatski svećenici pozivaju na bojkot Noć...
31.10.2009 8:31:49   
Viky
IZVORNA PORUKA: cvrčak

IZVORNA PORUKA: Viky

slažem se s tobom u vezi povezivanja tih datuma..ja nikada ne izrezujem bundevu na Dan mrtvih... i nikad ne povezujem tu zafrkanciju sa Danom mrtvih...



Mislim da nitko tko organizira kreativne radionice,uči o povijesti i zabavlja se s djecom dubeći bundeve nema zle misli.
Zlo je sveprisutno oko nas samo što često prolazi neprimjećeno.

upravo i ja tako razmišljam...Kada radim sa djecom( a radim ),ne govorim im loše stvari i ne izrugujem se...
U vrtićima se zabavljamo i potičemo dj kreativnost,pritom ih usmjeravajući na prave moralne vrijednosti...
Zato sam rekla da svečenici pretjeruju,zašto se ne pobune kod nekih puno važnijih tema  s kojima smo danas bombardirani...


_____________________________

Tara 22.3.2004

"Bogatstvo se smiješi onima koji se osmjehuju"

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Hrvatski svećenici pozivaju na bojkot Noć...
31.10.2009 8:37:30   
Nika 24052006
Ja uopće ne znam što bi napisala na ovu temu...U većini se slažem sa dosad napisanim.Ne kužim,kakvo zlo? Ma naši svećenici su postali objesni,ne znaju ni što bi samo sa sobom,pa smišljaju koješta.Baš me zanima što je sljedeće na redu za bojkot.

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu Viky)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Hrvatski svećenici pozivaju na bojkot Noć...
31.10.2009 8:59:09   
Thea
IZVORNA PORUKA: cvrčak

IZVORNA PORUKA: anne


Crkva bi trebala biti moralna vertikala.
Kakvo je to upoznavanje drugih kultura i vjerovanja?user posted image


Osobno mi moralna vertikala ne može biti netko tko je pod maskom svete inkvizicije spaljivao tisuće ljudi optužene za vještičarenje.
Zbilja,danas svi znamo da je crna magija to što je otkriveno da je Zemlja okrugla a ne ravna ploča koju nose tri kita na leđima!!


A drugo,meni je ovo zanimljivo znati:


Noć vještica ili Halloween je noć uoči Svih svetih, a zapravo je skraćenica od "All Hallow's Eve" ili "Hallow Eve" (Sveta večer, noć uoči Svih svetih), slavi se prije svega u Irskoj, SAD-u, Kanadi, Puerto Ricou, Australiji i Novom Zelandu, a odgovara katoličkom blagdanu Svih svetih.
U toj noći su se simbolično gasile sve vatre u ognjištima, vjerovalo se da mrtvi posljednji put dolaze na ovaj svijet, pa su jedni na pragovima svojih kuća ostavljali hranu, a drugi su postavljali izdubljene repe, cikle ili krumpir s upaljenom svijećom, kako bi griješne duše uplašili, a dobre pronašle put kući. Bundeva je tek u 16. stoljeću postala popularna za dubljenje najprije u Americi, a zatim i u ostatku





Slažem se s tobom i mislim da se crkva kao i obično miješa previše u naš privatni život.Mi svake godine radimo bundevu i isto se svi zabavljamo pa ne vidim zlo u tome da se cijela obitelj druži..Isto sam čula da bundeve svijetle da bi mrtvima pokazale put kući .


_____________________________

T & R - 28.09.1996.
Klaudia - 14.01.1997.
Antonio - 11.09.2000.
Valentino - 04.02.2009.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Hrvatski svećenici pozivaju na bojkot Noć...
31.10.2009 9:10:24   
mariola
Dan mrtvih nije 1.11 nego 2.11.
1.11 su Svi sveti a 2.11 Dušni dan - spomen mrtvih

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu Thea)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Hrvatski svećenici pozivaju na bojkot Noć...
31.10.2009 9:23:23   
karoca
Mi ti ne držimo do tih "uvoznih" običaja pa to i ne slavimo niti dubimo bundeve (kod nas tikve).
Odemo na groblje,upalimo svijeće i pomolimo se za duše mrtvih.
A za zabavu djece imamo priredbe Sv.Nikole, kiti se bor za Božić, kolendavanje pa nek se djeca vesele.
Držimo samo do naših kršćanskih običaja.


_____________________________

Mara: 28.03.2007
Katarina: 08.04.2009

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Hrvatski svećenici pozivaju na bojkot Noć...
31.10.2009 9:44:08   
Anoniman
Potpisujem cvrcak od slova do slova.

(Odgovor članu karoca)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Hrvatski svećenici pozivaju na bojkot Noć...
31.10.2009 9:51:02   
Njofra
A drugo,meni je ovo zanimljivo znati:


Noć vještica ili Halloween je noć uoči Svih svetih, a zapravo je skraćenica od "All Hallow's Eve" ili "Hallow Eve" (Sveta večer, noć uoči Svih svetih), slavi se prije svega u Irskoj, SAD-u, Kanadi, Puerto Ricou, Australiji i Novom Zelandu, a odgovara katoličkom blagdanu Svih svetih.
U toj noći su se simbolično gasile sve vatre u ognjištima, vjerovalo se da mrtvi posljednji put dolaze na ovaj svijet, pa su jedni na pragovima svojih kuća ostavljali hranu, a drugi su postavljali izdubljene repe, cikle ili krumpir s upaljenom svijećom, kako bi griješne duše uplašili, a dobre pronašle put kući. Bundeva je tek u 16. stoljeću postala popularna za dubljenje najprije u Americi, a zatim i u ostatku


Mislim user posted image . I slažem se s tvojim komentarom.


_____________________________

mama

Princezica 13.11.1998.
i
Njofra 14.8.2006.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Hrvatski svećenici pozivaju na bojkot Noć...
31.10.2009 12:37:29   
MaTana
IZVORNA PORUKA: karoca

Mi ti ne držimo do tih "uvoznih" običaja pa to i ne slavimo niti dubimo bundeve (kod nas tikve).
Odemo na groblje,upalimo svijeće i pomolimo se za duše mrtvih.
A za zabavu djece imamo priredbe Sv.Nikole, kiti se bor za Božić, kolendavanje pa nek se djeca vesele.
Držimo samo do naših kršćanskih običaja.


Prepisujem i potpisujem od a do ž....
vec sam negdje napisala da je taj obicaj ustvari nastavak starih keltskih obicaja, odnosno njihovih druida, nit sam kelt ni druid a ni ti imam anglosaksonsko podrijetlo da bi se time bavila...


_____________________________

princeza br.1 - 18.11.2008,
princeza br.2 - 16.04.2013

(Odgovor članu karoca)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Hrvatski svećenici pozivaju na bojkot Noć...
31.10.2009 12:43:22   
lueman
osobno smatram da djecu treba usmjeravati na čuvanje vlastitih običaja ali isto tako želim da mi djeca ne budu lokalno ograničena i želim ih odgojiti kao tolerantne i kao ljude širokih shvaćanja koji prihvaćaju i ljude drugih vjera i rasa, pa tako i običaja. smatram da u upoznavanju drugih kultura nema zla, više zla čine ljudi koji bi takve stvari htjeli spriječit krijući se iza krinke dobrote i vjere

_____________________________

28.12.95 L
27.03.97 E
24.04.05 A
**

(Odgovor članu MaTana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Hrvatski svećenici pozivaju na bojkot Noć...
31.10.2009 12:46:55   
zaba
kao prvo,mislim da crkva gura svoj nos više tamo gdje ne treba,nego gdje treba.Da,vjerujem u Boga,ali ovo su običaji,a ne vjera.Činjenica je da smo "preuzeli" neke običaje i da se kod nas nekad nije to radilo,kao što se prije nije "slavilo" Valentinovo,a sad srčeka iskaču i iz pašteta.Ali to su bila druga vremena.Ne razumijem što je tu pogano,što je tu tako ružno?Ajde pustite nas na miru,djeca se vesele,rezbarit ćemo bundevu,peći kokice,papati sarmu.Pometite pred svojim pragom,bolje vam je!


_____________________________

lucija je svjetlo u mom životu
07.05.2005.

(Odgovor članu Njofra)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Hrvatski svećenici pozivaju na bojkot Noć...
31.10.2009 14:38:16   
Viky
IZVORNA PORUKA: zaba

kao prvo,mislim da crkva gura svoj nos više tamo gdje ne treba,nego gdje treba.Da,vjerujem u Boga,ali ovo su običaji,a ne vjera.Činjenica je da smo "preuzeli" neke običaje i da se kod nas nekad nije to radilo,kao što se prije nije "slavilo" Valentinovo,a sad srčeka iskaču i iz pašteta.Ali to su bila druga vremena.Ne razumijem što je tu pogano,što je tu tako ružno?Ajde pustite nas na miru,djeca se vesele,rezbarit ćemo bundevu,peći kokice,papati sarmu.Pometite pred svojim pragom,bolje vam je!



Bravo zaba...potpisujem te


_____________________________

Tara 22.3.2004

"Bogatstvo se smiješi onima koji se osmjehuju"

(Odgovor članu zaba)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Hrvatski svećenici pozivaju na bojkot Noć...
31.10.2009 14:43:10   
lee
IZVORNA PORUKA: Viky

IZVORNA PORUKA: zaba

kao prvo,mislim da crkva gura svoj nos više tamo gdje ne treba,nego gdje treba.Da,vjerujem u Boga,ali ovo su običaji,a ne vjera.Činjenica je da smo "preuzeli" neke običaje i da se kod nas nekad nije to radilo,kao što se prije nije "slavilo" Valentinovo,a sad srčeka iskaču i iz pašteta.Ali to su bila druga vremena.Ne razumijem što je tu pogano,što je tu tako ružno?Ajde pustite nas na miru,djeca se vesele,rezbarit ćemo bundevu,peći kokice,papati sarmu.Pometite pred svojim pragom,bolje vam je!



Bravo zaba...potpisujem te



_____________________________

Alex 2.5.2009
pravi sam decko veliki :) stize mi brat 11.12. 2013

(Odgovor članu Viky)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Hrvatski svećenici pozivaju na bojkot Noć...
31.10.2009 15:09:34   
tikica_69
A da napokon pocnu brinuti o pedofilima u svecenstvu?
Nekako mi se to cini vecim problemom trenutno...


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu lee)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Hrvatski svećenici pozivaju na bojkot Noć...
31.10.2009 15:50:16   
Zvonki

IZVORNA PORUKA: karoca

Mi ti ne držimo do tih "uvoznih" običaja pa to i ne slavimo niti dubimo bundeve (kod nas tikve).
Odemo na groblje,upalimo svijeće i pomolimo se za duše mrtvih.
A za zabavu djece imamo priredbe Sv.Nikole, kiti se bor za Božić, kolendavanje pa nek se djeca vesele.
Držimo samo do naših kršćanskih običaja.




Tako je. I ne dam djeci da slave nekakve vještice. To je dan kada se treba odati počast našim pokojnima a ne tjerati vještice ili što već. Stavite se samo u kožu da vam ne daj Bože umre netko jako blizak a taj dan kada je njihov dan (njihov je svaki u našim mislima i srcima,a li taj je dan javno i slavi se) da vam okolo hodaju maskirane vještice s lubanjama i svjećama. Neka svaki narod ima svoju kulturu. Mi smo Hrvati, katolici i trebali se tako i ponašati.
A ako nešto imamo protiv kojeg pojedinca u redu Crkve, sjetite se da to ne daje oličenje cijele Crkve i svih svećenika. Kao i svugdje, u žitu ima kukolja, ali tko smo mi bijednici da sudimo o tome? Svakome na kraju po zasluzi...Pa i njima...

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu karoca)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Hrvatski svećenici pozivaju na bojkot Noć...
31.10.2009 16:03:36   
mišica 666
noć vještica je 31.10. a dan mrtvih je 02.11. i ne znam kako se ta dva dana poklapaju???

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Hrvatski svećenici pozivaju na bojkot Noć...
31.10.2009 16:04:39   
mišica 666
njihov je svaki u našim mislima i srcima,a li taj je dan javno i slavi se) da vam okolo hodaju maskirane vještice s lubanjama i svjećama.


onda ne trebamo se maskirati za fašnik???


_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Hrvatski svećenici pozivaju na bojkot Noć...
31.10.2009 16:08:33   
Ninaa
Ja potpisujem zvonki i mislim da naša kultura ima puno lijepih običaja i da nam ne treba noć vještica i dubljenje bundeva. Mogli bi dubiti bundevu na prvi dan jeseni kao zahvalu za sve plodove koje nam zemlja daje, a ne preuzimati neke keltske običaje. Nemam ništa protiv vas koji to radite s djecom ok ali ja to neću sa svojom bar ne na taj dan. Prošle godine je i naš svećenik održao lijepu propovijed nije nikog špotao nego je lijepo ukazao na to da je to poganski običaj i da ga ne bi trebali preuzimati u svoju kulturu kao što ne bi trebalo ni kititi bor početkom adventa već na Badnji dan. Kako svagdje tako i u crkvi ima loših svećnika ali za to će oni odgovarati pred Bogom kao i ja. Kao vjernik i katolik prije svega poštujem Crkvu kao instituciju isto kao što i poštujem državu kao takvu, da bi i jedna i druga mogle biti puno bolje bi,ali tu mi puno ne možemo učiniti. 

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Hrvatski svećenici pozivaju na bojkot Noć...
31.10.2009 18:20:43   
lavica81
potpisujem

IZVORNA PORUKA: MaTana

IZVORNA PORUKA: karoca

Mi ti ne držimo do tih "uvoznih" običaja pa to i ne slavimo niti dubimo bundeve (kod nas tikve).
Odemo na groblje,upalimo svijeće i pomolimo se za duše mrtvih.
A za zabavu djece imamo priredbe Sv.Nikole, kiti se bor za Božić, kolendavanje pa nek se djeca vesele.
Držimo samo do naših kršćanskih običaja.


Prepisujem i potpisujem od a do ž....
vec sam negdje napisala da je taj obicaj ustvari nastavak starih keltskih obicaja, odnosno njihovih druida, nit sam kelt ni druid a ni ti imam anglosaksonsko podrijetlo da bi se time bavila...



(Odgovor članu MaTana)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Hrvatski svećenici pozivaju na bojkot Noć...
31.10.2009 18:22:31   
tikica_69
Bikijada u Dicmu i Ogorju su dio nase "kulturne" tradicije. Taj vandalizam nas zivotinjama cak i dobije udarne minute na Dnevniku HTV-a.
Gdje su svecenici kada na ovakvim primitivnim tradicijama treba dati svoje misjenje o poganim i nakardnim obicajima?
Sorry Martina, ali na zalost uz sve te nase divne obicaje, nitko ne zeli vidjeti i ove nakaradne, samo znamo u tudje dvoriste gledati i suditi....a ovo je samo jedan primjer. Ako zelite da se potrudim, sjetiti cu ih se sigurno jos user posted image
Zato mislim da za pocetak trebamo razluciti sto je Dusni dan, sto Noc vjestica, sto tradicija a sto vjera - i ne mjesati jabuke i kruske.


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!