|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.

Koliko Hrvati štede?

Uredništvo Ringeraje, 30.10.2014
Redovito štedi 70% Hrvata, prosječno 457 kuna na mjesec, a žene su štedljivije.

image
/11


 

Gotovo 70 posto građana Hrvatske redovito štedi i pritom mjesečno u prosjeku izdvaja 457 kuna, što je 15 kuna više nego prošle godine, pokazuju rezultati istraživanja što ga je provela agencija IMAS za potrebe Erste grupe.


Svaki drugi štediša odlučuje se na klasičnu štednju, slijede životna osiguranja, stambene štedionice, dobrovoljna mirovinska štednja i investicijski fondovi. Muškarci su skloniji klasičnoj štednji od žena, dok se žene češće odlučuju za dobrovoljnu mirovinsku štednju i životna osiguranja.

 

I u drugim zemljama srednje i istočne Europe klasična je štednja najzastupljenija: gotovo 80% Austrijanaca i više od 50% Slovaka koristi taj oblik štednje. Česi najviše koriste mirovinska osiguranja koja podupire država, Mađari i Srbi preferiraju životno osiguranje, a Rumunji najviše ulažu u zlato.Kao glavni motiv štednje građani Hrvatske ističu potrebu stvaranja financijskog zaleđa u slučaju iznenadnih situacija.

 

Žene su štedljivije i mjesečno u prosjeku izdvajaju 50 kn više od muškaraca, ali su nezadovoljnije ušteđenim iznosom. Najviše štede građani u dobi između 30 i 49 godina, u prosjeku 561 kn mjesečno. 

Klikni “Like” i dodaj svoj komentar na članak:

Ideje za maske
Još ne znate kako zamaskirati vaše dijete? Predstavljamo vam nekoliko ideja za masku u zadnji tren.
21
Izradite Lego kostim za maškare!
Kupovni kostimi za maškare znaju biti skupi, loše kvalitete, a i djeca ih brzo prerastu...
20
Maškare - ideje za šminku
Još malo i stiže nam fašnik ili poklade, dolaze maškare, male i velike. Da bi bile male maškare što originalnije smo za ...
20
BLOG: Nezgodna pitanja, nezgodni odgovori
Neke se stvari u svijetu odraslih podrazumijevaju i razumiju bez riječi, no kad ih moramo objasniti djeci, tada nailazim...
19





Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!