|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   tužan kraj moje prve trudnoće
4.1.2009 21:15:18   
piggy
Evo drage moje dobila sam potrebu napisati svoj tjek trudnoće koji nije nažalost dobro završio.
zašto vam ovo pišem?
htjela bi svima pokazati da morate biti jake,da ne smijete posutati ni u jednom trenutku kako bi ostvarile svoj san i da se sve to očito događa sa razlogom.
ima puno slučajeva baš poput ovog mog i znam da jako malo žena piše ili priča o tome.
ja sam taj križni put prošla i želim svima biti primjer da morate i možete biti jake za daljnji put k ostvarenju svoga cilja,ne kažem da zaboravite jer se to ne zaboravlja već jednostavno okrenite novu stranicu života i krenite dalje.
naravno uz sve to što sam prošla imala sam veliku podršku svoje obitelji,prijatelja,kolegica sa posla,svoje šefice i naravno svih ovih divnih ljudi koji su u tom trenu bili na ovom forumu.
da previše ne duljim evo priče mog početka i kraja prve trudnoće.
[color=#000000 size=3] 
na početku priče moram spomenuti da sam prije trudnoće imala burno i teško razdoblje,otac mi je bio jako bolestan,išao na kemo terapije,imao dvije operacije i od ove druge se nije uspio oporaviti.
svaki dan je sve više propadao i samo smo čekali kraj.
nakon njegove smrti,nisam baš bila raspoložena,nisam imala apetita i bila sam slaba.
kroz neko kratko vrijeme to se promjenilo i ja sam počela jesti više nego prije,jedan dan me ulovila takva žgaravica da sam mislila da ću umrijeti.
iako nitko ništa nije znao pa tako ni ja,cure su odmah posumnjale na trudnoću i dobrih tjedan dana me zezale da sam sigurno trudna,u što ja naravno nisam vjerovala već sam sve pridodavala šoku od smrti oca.
nije prošlo par dana ja sam se odlučila otići doktorici da vidim što se sa mnom događa.
i ona mene pošalje kod ginekologa,na što sam ja mislila da je luda.
al otišla ja kod ginekologa i on me pregleda i pita dali sam radila test na trudnoću,na što sam ja odgovorila NE.
rekao mi je da test mogu napraviti tu kod njega ili doma,naravno ja sam se odlučila za doma.
bila sam sva van sebe jer nisam baš vjerovala da sam trudna.
svratila sam u ljekarnu koja mi je bila usput,došla doma i rekla mužu šta su mi rekli.
bio je izbezumljen,ni njemu nije bilo jasno da sam trudna.
nikome ništa nismo govorila,a ja sam čekala jutro da napravim test,naravno da ga nisam dočekala jer sam bila jako znatiželjna i napravila ga tu večer.
piše tamo u uputama da se čeka otprilike 3-5 min,a kad ono dvije crtice se pojavile odmah.
ne mogu vam opisati taj sretan,izbezumljen i neopisiv osjećaj.
naravno uslijedile su pretrage,od ultrazvuka do vađenja krvi za krvnu grupu.
bilo je sve uredu,trudnoća koja se samo može poželjeti,nikakvi simptomi i mučnine.
uredne kontrole i ultrazvuci ko po knjizi.
pratila sam trudnoću iz tjedna u tjedan,uživala u svakom trenutku i prvom micanje bebe .
prolazili su tjedni i tjedni,i tako sam ušla u 36 tjedan kada sam bila na ultrazvuku i CTG-u u bolnici.
gledala sam svo mališana kako se rukicom pokriva preko lica,kao da nam želi reći „nemojte me gledati“
tada smo se tome smijale,čak smo probali uloviti dokaz da je muško.
tri dana prije sljedećeg CTG-a u mom trbuhu počelo se dešavati nešto čudno,naravno nisam se previše zamarala sa tim jer sam mislila da je beba velika,nema puno mjesta a ja imam mali trbuh pa se moje djete nemre namjestiti.
bilo mi je malo čudno zašto više nema onako jakih udaraca,već kao da se gura sa guzom malo na lijevu malo na desnu stranu.
nazvala sam sestru drugi dan i objasnila joj što mi se događa,naravno morala sam hitno u bolnicu,stavili me na CTG na kojem nije više bilo bebinih otkucaja,sestra mi je tri puta zdrmala trbuh jer je mislila da spava,no ni tada nije bilo promjene.
znala sam da nešto nije u redu,al sada me ulovila panika ššta će biti sa mnom,kako ću ja to djete roditi,dali idem na carski,mali milojun pitanja prolazio mi je kroz glavu.
svi su se ustrčali,stavili na ultrazvuk na kojem naravno nije bilo otkucaja,al nisu znali u čemu je problem,doktorica je pretpostavljala da je u pitanju pupčana vrpca.
vratila sam u rađaonu i trebala vjest prenjeti mužu,pogledavši me zaplakala sam i jedva rekla da beba nije živa.
ništa mu nije bilo jasno,morala sam mu dati svoje stvari i poslati ga doma da mi još nešto donese.
sada sam bila u strahu i za njega,jer je naravno bio sa autom.
nazvala sam ga kroz par minuta,da mu velim nek polako vozi i nek se smiri te da će sve biti u redu.
bio je to 19.04.2008 navečer,primila sam prvu dozu gela za poticanje trudova,bilo je bolno al jedva sam čekala da sve to prođe i završi.
oko ponoći primila sam drugu dozu gela jer prva nije baš djelovala,stavili su me u bok i tamo sam provela noć u laganim bolovima,naravno ni oka nisam sklopila.
oko 07:15 dolazi sestra i daje mi neku inekciju za koju mi je rekla da će mi smiriti bolove,naravno preveslala me je to je bila inekcija koja je u roku pet min.izazvala trudove.
odjednom sam osjetila pritisak na donji dio trbuha i počela tiskati.
doktorica je odmah dotrčala i u trećem stisku sam rodila,naravno nisam vidjela bebu i sad smo čekali posteljicu.
kada ga je vagala čula sam težinu i dužinu.
tek kada sam rodila doktorica je potvrdila da se pupčana vrpca omotala bebi oko vrata jer je bila prekratka.
malo sam popucala,imala sam tri šava,premjestili su me na hodnik do ručka a zatim prebacili na ginekologiju,gdje sam ležala još tri dana.
nije bilo lako al trudila sam se biti što jača.
vrativši se kući i vidjevši dječji krevetić zaplakala sam,naravno da nisam uspjela u tom trnu ostati sabrana i jaka.
isplaka sam se taj dan za sljedećih godinu dana,muž me tetošio,svi su bili uz mene i nasmijavali me kao da se ništa nije dogodilo.
nakon tri tjedna shvatila sam da moram okrenuti novu stranicu i krenuti dalje,da je moj mali anđeo sa mojim ocem i da me odozgo čuvaju.
normalno sam sa ljudima pričala što mi se dogodilo,redovito kontaktirala najbolju sestru i doktoricu koje su bile uz mene onda kad mi je najviše trebalo.
[color=#000000 size=3] 
eto moja priča je jako tužna,al nosi poantu.
nemojte se zatvarati u sebe,nemojte tu bol i tugu držati u sebi,podjelite je sa ljudima oko sebe.
krenite hrabro naprijed.
[color=#000000 size=3] 
evo ovim putem zahvaljujem svojoj obitelji,medicinskoj sestri i doktorici,prijateljima i naravno mojim najdražim forumašicama koje su odigrale jako važnu ulogu u cjeloj ovoj mojoj priči.
HVALA!


_____________________________

šašava,vrckasta,nasmijana i posebna :) :)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: tužan kraj moje prve trudnoće
4.1.2009 21:21:35   
tikica_69
Draga moja piggy, podijeliti cu nesto svoje ovdje sada s tobom, jer drugih rijeci trenutno nemam, samo suza... Cekaonica sjecanja 
Placem....obicno kad nitko ne vidi...ne cuje...ne nada se...
Placem i sada, jer sam sama i nikoga nema da ga povrijede moje suze.
Placem od boli i moje tijelo se rusi unutar samoga sebe.
A sjecanja cekaju da moje suze otplove do tamo gdje ne vidi se granica.
Gdje je ponor sazidan od rana i straha. Gdje nada prestaje.



_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu piggy)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: tužan kraj moje prve trudnoće
4.1.2009 21:22:19   
BUMBIKA
Isuse,rasplakala sam se koliko me pogodila ova priča.
Svaka ti čast,divim ti se kako si to sve uspjela i što si to sad podjelila ovdje s nama

_____________________________

DINO 04.09. 2007

(Odgovor članu piggy)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: tužan kraj moje prve trudnoće
4.1.2009 21:24:00   
anne
Draga moja, hvala ti na tvojim riječima.
Divim se jakim ženama, a ti draga to zbilja jesi.

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu BUMBIKA)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: tužan kraj moje prve trudnoće
4.1.2009 21:25:29   
lelo
Draga Piggy suze su mi samo tekle dok sam čitala tvoju priču.Divim ti se što si tako jaka,vesela i puna života nakon svih tragedija koje si prošla.

_____________________________

Leon 19.04.2007

(Odgovor članu BUMBIKA)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: tužan kraj moje prve trudnoće
4.1.2009 21:26:50   
božica
piggy
svaka čast
tanka kao šiba user posted image čvrsta kao hrastuser posted image


_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: tužan kraj moje prve trudnoće
4.1.2009 21:29:59   
FIONA
suze nisu zaobišle niti mene...

Piggy več sam tisuću puta rekla da si ti jedna jako jako hrabra žena, puno hrabrija od mene...ne znam kako bi se nosila sa takvim križem u životu...sigurno ne tako kao ti i naravno ka tvoj muž koji je hrabar i za svaku pohvalu!!!
Vas dvoje ste ovozemaljski anđeli!!! Kao što je RTL organizirala za svoje anđele tako bi mi trebali za naše sa foruma..trebali bi organizirati druženje vama u čast, u čast svima ljudima sa sličnim iskustvima.

Želim da tvoje iskustvo bude vodilja mnogima koji ne znaju kako dalje.
Želim da uskoro držiš svog malog anđela u rukama i da sa mužem uživate u roditeljstvu. To će i doći...a vi čete tada znati cjeniti svaki trenutak kao nitko od nas koji to nismo prošli...

Pusa od mene draga moja, pusa od moje obitelji koja ti je na raspolaganju za sve u svako doba kao što si ti bila i još si za mene!!!

Hvala ti!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu BUMBIKA)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: tužan kraj moje prve trudnoće
4.1.2009 21:31:42   
ZVRK
joj piggy  user posted image user posted image user posted image  blago rečeno pravi užas.
svaka čast na 'tvom držanju' user posted image user posted image user posted image







sada kada si ti to napisala zanimame nešto tužno-šta je bilo sa tvojim djetetom?u takvim situacijama ima sprovoda ili.......
sorry ako je pitanje neumjesno

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu BUMBIKA)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: tužan kraj moje prve trudnoće
4.1.2009 21:33:36   
tonkica
user posted image I meni suze teku licem, nisam mogla drugačije reagirati na tvoju tužnu priču.
A opet kad te vidim uvijek vedru, nasmijanu, divim ti se, stvarno si jaka i posebna i divna osoba! Božica te super opisala, tanka kao šiba, čvrsta kao hrast! Divim ti se!


_____________________________

Mia 13.07.2008
Blaž: cca 18.12.2010

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: tužan kraj moje prve trudnoće
4.1.2009 21:35:47   
Candy
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Oprosti,draga,ali još ne mogu naći prave riječi user posted image ...

Divim ti se,ostani hrabra i vesela i anđelek će sigurno doći user posted image ...

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: tužan kraj moje prve trudnoće
4.1.2009 21:38:40   
Thea
Piggy stvarno si me dirnula i moram ti priznati da si najhrabrija žena koju znam.Jer iskreno ja sam sad u 37 tjednu i ne znam što bi da mi se tako nešto dogodi.user posted image user posted image

_____________________________

T & R - 28.09.1996.
Klaudia - 14.01.1997.
Antonio - 11.09.2000.
Valentino - 04.02.2009.

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: tužan kraj moje prve trudnoće
4.1.2009 21:40:25   
piggy
IZVORNA PORUKA: ZVRK

joj piggy  user posted image user posted image user posted image  blago rečeno pravi užas.
svaka čast na 'tvom držanju' user posted image user posted image user posted image









sada kada si ti to napisala zanimame nešto tužno-šta je bilo sa tvojim djetetom?u takvim situacijama ima sprovoda ili.......
sorry ako je pitanje neumjesno



evo draga objašnjenje
u bolnici su me pitali želim li ja preuzeti sve oko sprovoda ili će to obaviti oni,naravno prepustila sam sve njima,ispunila formular i muž i ja smo ga potpisali.
doktorica mi je lijepo objasnila da postoji zajednička grobnica za koju majke ne znaju gdje se nalazi tako da ne odlaze na taj grob i da ne bude još teže.
što se tiće patološkog nalaza obdukcije moje bebe,bilo je sve u redu sa njim jedini uzrok smrti je bila moja prekratka pupčana vrpca koja ga je ugušila.

_____________________________

šašava,vrckasta,nasmijana i posebna :) :)

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: tužan kraj moje prve trudnoće
4.1.2009 21:41:31   
njanja
IZVORNA PORUKA: tonkica

Božica te super opisala, tanka kao šiba, čvrsta kao hrast! Divim ti se!

 Ne znam da li se sijećaš, ali prvo šta sam ti napisala na pp kada sam na forumu shvatila tvoju priču bio je naslov DIVIM TI SE.....Moram ( sada kada te preko foruma i bolje poznajem) nadodati: SVAKIM DANOM SVE VIŠE I VIŠE......  

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: tužan kraj moje prve trudnoće
4.1.2009 21:44:00   
ZVRK
hvala na odgovoru piggy i još jednom sori ako je bio bed napitanju

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu piggy)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: tužan kraj moje prve trudnoće
4.1.2009 22:07:07   
piggy
IZVORNA PORUKA: ZVRK

hvala na odgovoru piggy i još jednom sori ako je bio bed napitanju



nije bed zato je moja priča ovdje da se mogu postaviti razna pitanja.

još jednom hvala vam svima na lijepim riječima.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

šašava,vrckasta,nasmijana i posebna :) :)

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: tužan kraj moje prve trudnoće
4.1.2009 22:19:52   
Ruža
Piggy...user posted image user posted image user posted image user posted image   Strašna priča.
Hvala Bogu na snazi koju ti je dao, zaista si hrabra i jaka žena.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu piggy)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: tužan kraj moje prve trudnoće
4.1.2009 22:23:07   
BruMa
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .
Sjetila sam se ja i svoje priče sad........ali bilo je to u 21. tjednu.
Ne znam kaj više reći.

_____________________________

Bruno 26.04.2006.♥♥♥
Mateo 18.12.2009.♥♥♥
http://www.youtube.com/watch?v=_1_MydgRFZw&feature=player_embedded


(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: tužan kraj moje prve trudnoće
4.1.2009 22:40:45   
tiha
jao sreco znala sam da je strasna prica ali uvijek mi je bio bed pitati detalje a ni sama neznam koliko sam te puta htjela pitati...ali naravno bilo mi je bed jer nisam nalazila prave rijeci....a iskreno nemam ih bas ni sada osim reci da si stvarno HRABRA ZENA ....i iskreno zavidim ti koliko si jaka osoba ja neznam kako bi to prezivjela ali pazi tako sta nemozes ni znati dok ne dozivis.....jednostavno ti se DIVIM!

sreco zato i jesmo tu da si pomognemo koliko mozemo jer kao sto vidis svima nam je lakse kad se malo izjadamo i kad imamo s kime popricati....

saljem ti puno pusa i velikih user posted image user posted image user posted image user posted image i da sto prije ugledas plusic user posted image ili user posted image .....


VOLIMO TE!


_____________________________

``````sitna i dinamitna :) :)´´´´´´

Denissa 19.06.2004.
Mia 09.11.2007.

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 18
   [Brisano sporočilo]
4.1.2009 22:54:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu Candy)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: tužan kraj moje prve trudnoće
4.1.2009 22:58:20   
njanja
I piggy, vrlo je znakovit NASLOV ove teme-"....PRVE trudnoće".....Svi čekamo i veselimo se tvojoj DRUGOJ user posted image !!!!!!

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: tužan kraj moje prve trudnoće
4.1.2009 23:01:11   
Lady3
Naježila sam se čitajući tv.priču.To je samo dokaz da smo mi žene puno jače neg što izgledamo.I tko još kaže da smo mi slabiji spol?Lupit ću ga nogom u guzicu.Ne poznajem te dobro i nova sam u forumu  i mogu samo rećiuser posted image user posted image žao mi je zbog tvoga gubitka i kao što znam i sama reći:Što te ne ubije,ojača te.A tebe je ojačalo i hvala Bogu na tome.Mogu samo zamišljati kako ti je i kroz šta prolaziš i nadam se da ćaš nam se javiti kad dobiješ svog malog anđela.Svaka čast tvome mužu što ti je podrška i što je uz tebe...Svi naši problemi,muke nisu ništa pred tvojom pričom i dođe mi da se sakrijem u mišju rupu zbog kukanja(joj teško mi je,svađa s muževima,djeca ne slušaju,depresivna sam i hrpu stvari)user posted image Želim ti svu sreću u životu... 

_____________________________

Šta je sreća?Znati što se
hoće i to strastveno željeti:)


(Odgovor članu tiha)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: tužan kraj moje prve trudnoće
4.1.2009 23:10:31   
švrčka
evo dok sam pročitala sve o čemu se radi....ma šta reč.teške stvari,moja je beba otišla u 8tj.pa je ostao ožiljak na srcu..user posted image ,a kamo li ti još u tom tj.Divim ti se,i svima koje su to prošle.....jednostavno,nemam komentara...:(

_____________________________

Lara 18.9.2005 Dorian 30.5 2008

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: tužan kraj moje prve trudnoće
4.1.2009 23:39:56   
Wukovarka
Znas da te se cesto sjetim...od onda kada smo u tramvaju pricale o tvojoj trudnoci...
Ja ne znam kako bi to prezivjela...puno toga sam izgubila u zivotu, ali mislim da za to nikada ne bih bila jaka

I zbog toga ti se divim....jer si nasla snagu da se smijes i zivis user posted image

(Odgovor članu švrčka)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: tužan kraj moje prve trudnoće
5.1.2009 8:46:58   
koka
Nemam rijeći, hrabra si ti cura user posted image user posted image user posted image ...svaki moj komentar je suvišan cure su dovoljno rekle, mogu se samo ponuditi ako ti bude trebalo da se za bilo šta olakšaš dušu..user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D


(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: tužan kraj moje prve trudnoće
5.1.2009 8:56:56   
Puli
piggy dragauser posted image
svi ti se divimo i ti si jedna hrabra žena za sva vremena

primjer svima na jaji da se nakon ovako groznog iskustva može ići dalje
biti pun optimizma,veseo,vrckast i posebanuser posted image
želimo ti plus velik do neba što prijeuser posted image
i anđela najslađeg na svijetu
da ga svi s jaje pazimo i mazimo i darujemouser posted image


_____________________________

mamin najljepši Cvijet stigao je 6.1.2008.

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!