|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   pijte sirutku
6.11.2009 16:24:44   
MILLA
drage moje,pijemo sirutku mm i ja...i svi kojima smo preporučili.kupujemo je domaću,na tržnici i košta samo 4,5kn-1,5litra. dnevno se pije pola litre. izuzetno je zdrava,vrača energiju i regenerira organe. i ne samo to...stalno piškiš i kakiš,rješavaš se otpada...ja sam se totalno ispuhala,pa preporučam i za skidanje kila!!!!







Surutkauser posted image je tečnost koja se dobija iz kravljeg mlijeka prilikom izrade sira. O ovoj definiciji nema dileme. One nastaju kasnije, kada počinju razgovori o vrsti prerade i njenoj upotrebi.

Zovu je i prirodni fenomen, koji se upotrebljava u izradi dječje hrane, u farmaciji, pekarstvu, izradi sira, sladoleda, stočne hrane… Širok spektar upotrebe daju joj sastojci. Ona je energetska tečnost koja sadrži natrijum, kalijum, vitamine, minerale, aminokiseline i proteine. Kao tečnost, brzo stiže do svih organa kojima nadoknađuje razne deficite u organizmu. Zbog niske PH vrijednosti taj je prijenos do organa veoma brz. Litar surutke ima svega 360 kilokalorija, upola manje nego svježe mlijeko.

Surutka je puna bjelančevina. Sadrži globulin, albumin, imunoglobulin. Kada se tome dodaju i mikropeptidi, koji su sastavljeni iz aminokiselina, jasno je da se radi o bjelančevinama kojih nema u ljudskom organizmu. Po nekima, ove bjelančevine su vrijednije od proteina iz jaja, otud i široka primjena ove tečnosti.

Još uvijek enigma i nedovoljno iskorištena, surutka ostaje i u 21. stoljeću interesantna za istraživače, proizvodnju i marketing. Podsjetimo da se ova pažnja posvećuje ljekovitoj tečnosti koja sadrži 16 vrsta proteina, osam minerala, sedam vitamina, do 23 aminokiselina, do 11 enzima i mnogo drugih, za zdravlje i razvoj živih bića, neophodnih materija.

Surutka je bogata kalcijem, fosfatima, hloridima, kalijem, magnezijem. Ima i natrijuma, gvožđa, bakra, cinka, kobalta, mangana, molibdena u tragovima. Ovi minerali održavaju tonus ćelija i sprječavaju visok krvni pritisak, moždani udar, infarkt.

Ljekovita svojstva surutke su zaista velika i nisu sva do kraja istražena. Poznato je da glavni problem u organizmu nastaje kada mu ponestane snage da regeneriše organe ili životne procese, što u redovnim prilikama ide sa godinama. Nisu još dovršena istraživanja o tome u kojim slučajevima bi sastojci surutke mogli da nadoknade bolesne, odnosno odumrle ćelije. Radi se o fabrikovanoj budućnosti, koja danas, uz redovno uzimanje mlijeka, jogurta, energetskih napitaka, kao i odgovarajućih lijekova pospešuje životne procese. Intenzivnija ishrana surutkom, u svim njenim originalnim ili derivatnim oblicima, dovodi do brze regeneracije bolesnih mjesta u organizmu, što se koristi, kao što je već rečeno, u razne svrhe.

Od mnogih pozitivnih dejstava pojedinih sastojaka spomenimo produkciju laktoze iz surutke, koja predstavlja jednu od najznačajnijih sirovina. Koristi se najviše u farmaceutskoj i prehrambenoj industriji. Nekada se je koristila i za izradu penicilina. U dječjoj hrani ona nadoknađuje majčino mlijeko

_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: pijte sirutku
6.11.2009 16:29:10   
sanjalica
ja za nas i sama radim svježi sir, jer nabavljam domaće mlijeko..... ali - mea culpa... sirutku sam uvijek bacala do sada ... kakvog je uopće okusa ? je li gadno za popiti ? ne mogu zamisliti uopće user posted image

_____________________________

Ja nisam luzer, ne, naprotiv
Meni je osmijeh light motiv...
P 2001
M 2003
K 2009

(Odgovor članu MILLA)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: pijte sirutku
6.11.2009 16:29:53   
mama mery
user posted image user posted image user posted image user posted image
znala sam da je zdrava ali ne toliko
ja uzimam domace mlijeko ali kad napravim sir bacam sirutku ili naparvim pogacu od nje
jedino je pijem u kiselom mlijeku



_____________________________




(Odgovor članu MILLA)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: pijte sirutku
6.11.2009 16:34:39   
MILLA
nije gadna za popiti...naprotiv... ona koju kupiš  u prodavaonici,kao dodano je voče,ili nešto je gora od ove prirodne i zdravije.kažem vam oduševljena sam.mm trenira i od kad je pije ima nevjerojatno puno energije...i ona se koristi u svim proizvodima za sportaše...za razgradnju masnoče i podizanje imuniteta,mišiče i izbacivanje toksina.

_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???

(Odgovor članu mama mery)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: pijte sirutku
6.11.2009 16:38:22   
natalijax
nisam nikad pila

(Odgovor članu MILLA)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: pijte sirutku
6.11.2009 16:41:37   
sanjalica
često nismo ni svjesni koliko nam je nešto vrijedno nadohvat ruke.... hvala na savjetu.... user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ja nisam luzer, ne, naprotiv
Meni je osmijeh light motiv...
P 2001
M 2003
K 2009

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: pijte sirutku
6.11.2009 16:44:27   
elle1
ja sam je nekad davno pila i nije mi bas ukusna ali posto je zdrava vrijedi se malo pomuciti

(Odgovor članu sanjalica)
Neposredna veza do poruke: 7
   [Obrisani korisnik]
6.11.2009 16:47:25   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu elle1)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: pijte sirutku
6.11.2009 17:12:59   
anne
Ja je ne mogu piti, ali Maki i klinci je piju.

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: pijte sirutku
6.11.2009 17:26:12   
curice
nemam kod koga kupiti domaće mlijeko ima li kakva (bar približno slična toj domaćoj) kupiti u trgovinama,jer muku mučim sa lošom probavom

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: pijte sirutku
6.11.2009 17:29:03   
pincirotvajler
kaj bi mi ta sirutka mogla zamjeniti sir i jogurt pošto mi se već gade, a znam da moram toga sad puno piti?user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu curice)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: pijte sirutku
6.11.2009 20:41:35   
tikica_69
IZVORNA PORUKA: mama mery

user posted image user posted image user posted image user posted image
znala sam da je zdrava ali ne toliko
 Bas tako!

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu mama mery)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: pijte sirutku
6.11.2009 21:52:15   
Viky
hvala na informaciji...

_____________________________

Tara 22.3.2004

"Bogatstvo se smiješi onima koji se osmjehuju"

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: pijte sirutku
6.11.2009 21:58:22   
mama mery
IZVORNA PORUKA: curice

nemam kod koga kupiti domaće mlijeko ima li kakva (bar približno slična toj domaćoj) kupiti u trgovinama,jer muku mučim sa lošom probavom



potrazi na pijaci tamo ces najprije naci domacuuser posted image


_____________________________




(Odgovor članu curice)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: pijte sirutku
6.11.2009 22:00:22   
Ninaa
Ja znam da je jako zdrava, čak pomaže i kod lječenja od raka, ali se ja nemogu prisiliti. od mame si dofuram kiselog mlijeka i sira, ali sirutku nemrem. Mm je pije a i moja mama njima je ok.

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu mama mery)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: pijte sirutku
6.11.2009 22:04:39   
curice
IZVORNA PORUKA: mama mery

IZVORNA PORUKA: curice

nemam kod koga kupiti domaće mlijeko ima li kakva (bar približno slična toj domaćoj) kupiti u trgovinama,jer muku mučim sa lošom probavom



potrazi na pijaci tamo ces najprije naci domacuuser posted image


stvarno ću se morati potruditi i pronaći jeuser posted image
Hvala mama mery

(Odgovor članu mama mery)
Neposredna veza do poruke: 16
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!