|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   smijeh :-)
7.11.2009 14:05:56   
mama mery
Često čujemo da je smijeh lijek, a sada su to potvrdili i znanstvenici koji vjeruju da je veseo smijeh izvrstan za srce i zdravlje općenito. Liječnici su došli do zaključka da mogu smanjiti rizik od srčanog udara kod ljudi ako ih potaknu na gledanje komedija i humorističnih emisija Pacijentima je prepisana terapija smijehom, a oni koji su je se pridržavali imali su povećanu razinu dobrog kolesterola koji štiti srce do bolesti. Znanstvenici stoga vjeruju da se smijeh može preporučiti kao korisna terapija za različite bolesti i stanja.

Dr. Lee Berk sa sveučilišta Loma Linda u Kaliforniji koji je vodio istraživanje kaže: 'Najbolji liječnici znaju da se javlja unutarnja fiziološka intervencija koju donose pozitivne emocije poput veselog smijeha, optimizma i nade. Zato i izbor načina života ima značajan utjecaj na zdravlje i bolesti.'

Korištenje smijeha kao oblika liječenja preporučuje se već desetljećima, no dosad je bilo malo čvrstih dokaza njegovih zdravstvenih učinaka na pacijente.

U posljednjem istraživanju pacijenti su trebali odabrati humoristične serije ili filmove koji su im bili najsmješniji. Zatim su ih trebali gledati najmanje pola sata dnevno tijekom razdoblja od godine dana. Rezultati su pokazali da je grupi koja je gledala komedije razina zdravog kolesterola porasla za 26 posto. Pacijenti koji su se liječili samo klasičnim lijekovima bez terapije smijehom imali su povećanu razinu istog kolesterola od samo tri posto.

Kod grupe pacijenata koja je gledala komedije, također je za 66 posto smanjena razina štetnih C-reaktivnih proteina koji u organizmu povećavaju rizik obolijevanja od srčanih bolesti.

Znanstvenici tvrde da smijeh dokazano smanjuje razinu stresa kod pacijenata i pozivaju na daljnja istraživanja korištenja terapija smijehom kao jednog od oblika liječenja srčanih bolesti. Neki liječnici stoga preporučuju da se dnevno pogleda jedna komedija.


_____________________________



Neposredna veza do poruke: 1
   RE: smijeh :-)
7.11.2009 14:06:49   
Zvonki
Ja sam se nekad neprekidno smijala. Sada sve manje, nažalost...
I vjerujem u njegove pozitivne učinke na tijelo i psihu

< Poruku je uredio Zvonki -- 7.11.2009 14:08:01 >


_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu mama mery)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: smijeh :-)
7.11.2009 14:07:16   
mama mery
kada ste se zadnji put nasmijelao onako iskreno od srce da vam suze krenuuser posted image
ja se nasmijem ali ne bas cesto


_____________________________




(Odgovor članu mama mery)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: smijeh :-)
7.11.2009 14:07:38   
tikica_69
Da lijeci neplodnost, imala bi doma vec malonogometnu ekipu user posted image
Salim se.....u svakom slucaju podize raspolozenje i covjek se bolje osjeca.


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu mama mery)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: smijeh :-)
7.11.2009 14:08:34   
Elena
Od uvjek sam bila nasmijana i kao dete i sad. Cak i kad srce mi se cepi na milion dela i place, moje lice je nasmeanouser posted image Jednom sam rekla i stoim iza to da osmeh je jedino oruznje protiv zla i tuguuser posted image

_____________________________

volim vas sve

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: smijeh :-)
7.11.2009 14:12:21   
mama mery
IZVORNA PORUKA: Elena

Od uvjek sam bila nasmijana i kao dete i sad. Cak i kad srce mi se cepi na milion dela i place, moje lice je nasmeanouser posted image Jednom sam rekla i stoim iza to da osmeh je jedino oruznje protiv zla i tuguuser posted image



tako sam ja nekad razmisljala
zato sam i otvorila ovu temu jer mi je mm rekao da se nesmijem vise kao prijeuser posted image


_____________________________




(Odgovor članu Elena)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: smijeh :-)
7.11.2009 14:12:50   
bomboncic02
Jako dobra tema..prije nisam skidala osmjeh s lica, ljudi su me pamtili kao osobu koja se stalno smijala i bila vedra i vesela..no što se promijenilo da sam taj osmjeh zamijenila sjetom i tugom?! neznam, briga za djecu, muža, financije...smješak polako nestaje i zbog toga sam tužna..
Jedino što me nasmije su djeca i u većini slučajeva muž (isti oni koji mi zadaju brigu user posted image ).
I da raja me nasmije isto tako u većini slučajeva user posted image

_____________________________

Da bi se osmjehnuo, čovjek treba pokrenuti sedamnaest mišića, a četrdeset_ i tri da se namršti. Stoga činite ono što morate s osmijehom, to će vas stajati mnogo manje truda..

(Odgovor članu Elena)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: smijeh :-)
7.11.2009 14:16:41   
Zvonki

IZVORNA PORUKA: Elena

Od uvjek sam bila nasmijana i kao dete i sad. Cak i kad srce mi se cepi na milion dela i place, moje lice je nasmeanouser posted image Jednom sam rekla i stoim iza to da osmeh je jedino oruznje protiv zla i tuguuser posted image


Voljela bih se to naučiti...

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu Elena)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: smijeh :-)
7.11.2009 14:19:18   
Nika 24052006
Ja se puno smijem,premda neusporedivo koliko sam se prije smijala.Nekako,htjeli,ne htjeli,život učini svoje,dogode nam se razne stresne situacije koje nam brišu osmjeh sa lica.Ipak su sada druge brige nego prije 10 godina,kad uopće nije bilo briga,a bome ni pametiuser posted image ,samo smijeh... Ali,opet,dosta sam nasmijana,čak se vrlo često nasmijem i do suza.To mogu zahvaliti jednom našem prijatelju koji ima nvjerovatan smisao za humor,pa mi često priušti takav smijeh...

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu bomboncic02)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: smijeh :-)
7.11.2009 14:23:42   
Elena
Zvonki mozes i ti i svako od nas to, i sama verujes u to, shvatila sam po tvoj potpis. Nekada samo zaboravljamo da treba da budemo sretni s onim sto imamo, a ne da tugujemo za ono sto nemamo. Svako ijma ovakav ili onakav problem, ali ako se pomirimo sa faktom da sve se desava s nekim razlogom, onda osmeh bice stalno na nasem licu. Pa i kad sce placeuser posted image

_____________________________

volim vas sve

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: smijeh :-)
7.11.2009 14:30:36   
lueman
postoje radionice joge smijehauser posted image jako dobre i pozitivne.osim kaj se malo odmorite od sive svakidašnjica malo ste i među ljudima koji se samo žele smijati

.....NAMJERA joge smijeha je širiti zdravlje i mir u svijetu. Joga smijeha temelji se na smijanju bez aktivacije "smisla za humor". Pošaljete analitički um na odmor i voljno se predajete svojoj instinktivnoj prirodi da vas podari smijehom, ritmom i pokretom. Da se nebiste preforsirali, jer smijeh je aerobna vježba poput fitness-vježbi, vježbe smijeha mijenjaju se s vježbama disanja - pranajamama i laganim protezanjima tijela.
Za kraj je predviđena meditacija smijeha te duboka relaksacija....

ja bila.sad se smijem još i višeeeeeeeuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

28.12.95 L
27.03.97 E
24.04.05 A
**

(Odgovor članu Elena)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: smijeh :-)
7.11.2009 14:42:12   
dami
Ja mislim da se daleko najviše smiju mala dijeca. njima je najmanja sitnica u svakodnevnici smiješna i smatram da nam mogu biti uzor. Volim kad se onako grleno smiju.
Nastojim se smijati što više mogu pa i do suza i volim taj sport!


_____________________________

Mirko 06.12.1992
Darija 20.02.2008

(Odgovor članu lueman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: smijeh :-)
7.11.2009 15:01:18   
natalijax
nekad sam se i ja smijala,zna mi i sad nekad suze na oći od smjeha,al to je rijetko u zadnje vrijeme

(Odgovor članu dami)
Neposredna veza do poruke: 13
   [Obrisani korisnik]
7.11.2009 15:23:28   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Zvonki)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: smijeh :-)
7.11.2009 16:06:15   
gljiva
Kod mene je smijeh svakodnevan, jer moj D svaki dan ima neku provaluuser posted image .

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: smijeh :-)
7.11.2009 16:18:47   
Ninaa
Ja sam se prije puno više smijala i bila dobre volje. Čak su mi stranke znale reći da im je super kad vide da sam tak nasmijana i dobre volje. U zadnje vrijeme se smijem sve manje jel mi se dogodilo puno stvari i ponekad se i sama zapitam zakaj sam tak natmurena. Jednostavno sam umorna i stalno pod nekim presingom i čini mi se da dan ima 75 sati da bi još uvijek nekaj morala napraviti. Smijem se svako jutro sa svojom mazom kad je stavim u krevet pa je škaljam pa mi se naglas smije. Ponekad bi voljela na 1 dan imati 17 jel mi je tad sve bilo ružičasto i stalno sam se smijala i veselila životu.
jučer sam se od srca nasmijala kad sam vidjela konobara koji je dvorio naše komade na rr večeri za 5.

< Poruku je uredio martina ks -- 7.11.2009 16:19:26 >


_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu gljiva)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: smijeh :-)
7.11.2009 16:31:46   
ama
a ja skoro citala da je glasan smijeh i previse smijanja skodljivo za zdravlje vjerovatno se misli na pretjeranost.........a ja sam se nekad isto smijala nonstop i srcem i dusom prije su me pitali kako sam uvijek vesela tako uvijek valda s godinama to prolazi nasmijem se i sad slatko al rijetko i fali mi to........

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: smijeh :-)
8.11.2009 11:54:49   
Kika83
Nažalost više plačem nego šta se smijem. Fali mi smijeh ali jednostavno nemogu se smijatiuser posted image

(Odgovor članu ama)
Neposredna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!