|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   tečaj za tate na porodu
25.9.2008 8:59:19   
troubled
znam da treba proći tečaj...
i to je sve što o tome znam....
gdje? što? kako? koliko dugo? koliko košta?
??????
pomoć user posted image user posted image user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: tečaj za tate na porodu
25.9.2008 13:07:14   
ZVRK

IZVORNA PORUKA: troubled

znam da treba proći tečaj...
i to je sve što o tome znam....


u RI rodilištu ne treba tečaj.samo 300 kn i tata ili netko drugi može sa tobom unutra

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: tečaj za tate na porodu
25.9.2008 15:15:42   
božica
 u zgu imaš organizirano po domovima zdravlja..besplatno
ima bolnica merkur mislim da ne košta ništa
ima bolnica petrova košta 400kn nemoj me držat za slovo user posted image
kao vrijedi tećaj iz DZ za sve bolnice osim za petrovu
a ja išla rodit u merkur nitko nas nije ni potvrdu tražio bitno da je muž imao opremu na sebiuser posted image



< Poruku je uredio božica -- 25.9.2008 15:16:06 >


_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: tečaj za tate na porodu
26.9.2008 10:19:34   
Mrvna
Na ovoj stranici imaš kad je u tekućem mjesecu što se domova zdravlja tiče.
http://www.zagreb.hr/default.aspx?ID=453

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: tečaj za tate na porodu
26.9.2008 12:51:31   
FIONA
Mi bili jučer prvi dan i moramo još danas...vrijedi iz svakog DZ za svaku bolnicu pa čak i Petrovu ali oni kako bi prikupili novac ilegalno naplaćuju po 400 kn svoje tečajeve!!! To ne bi po zakonu smjeli!!!

Tečaj je besplatan i dobiješ sponzorske poklončiće, slatko!

Za bolnicu jedino što moraš kupiti je komplet za salu koji u Grižanskoj u apoteci košta cca20 kn dok u apoteci između Petrove i Merkura 40 kn!!! Pljačkaju nas na svakom čošku!!!

Tečaj je program vlade RH i mora biti dostupan i besplatan svima!!! Rekli nam jučer da se borimi za svoja prava ako nas netko sputava u tome....od tečaja, do dolaska tate na tečaj pa sve do davanja informacija o porodu kada smo tamo!!!

(Odgovor članu Mrvna)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: tečaj za tate na porodu
26.9.2008 13:20:17   
troubled
čula sam da tečaj u petrovoj traje 13 dana!!!!
malo mi se to čini previše....
reci fiona, gdje ti i TM idete...dva dana zvuči bolje od 13 user posted image

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: tečaj za tate na porodu
26.9.2008 13:29:22   
FIONA
mi ti idemo u DZ u Sesvetama... održava se jednom u mjesec dana i br tel. patronažne službe je 2050 761 treba zvati između 8 i 9 ujutro jer su na terenu preko dana...



(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: tečaj za tate na porodu
26.9.2008 13:31:17   
FIONA
slobodno probaš zvrknuti i preko dana možda koja naleti...jučer je bila cijeli dan tamo!!!

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: tečaj za tate na porodu
26.9.2008 13:36:04   
troubled
hvala ti user posted image
pogledala sam i ovaj link koji je mrvna stavila....
čini se da to svugdje traje dva dana osim u petrovoj user posted image
svašta....

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: tečaj za tate na porodu
26.9.2008 15:23:33   
Mrvna
Možda u Petrovoj imaju tečaj sličan onim američkima, kakav je bio Lamaze, s konkretnim vježbama za disanje... Ovdje dobiješ samo na papiru, nema onog dijela kad svi dašću skupa user posted image

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: tečaj za tate na porodu
26.9.2008 15:29:56   
troubled
nisam dahtala ni prvi put....user posted image
a 13 dana je da počneš dahtati prije nego se uputiš tamo user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Mrvna)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: tečaj za tate na porodu
26.9.2008 15:51:52   
Mrvna
Kad ti daju račun, svi počnu hiperventilirati user posted image

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: tečaj za tate na porodu
1.10.2008 14:09:49   
Vjeverica ST
zna li itko išta o tečaju u splitskoj bolnici?ja sam se na vrijeme prijavila, uskoro ću ga uplatit 400kn, zanima me kako izgleda.?
(Baš glupo, drugi grad u državi a samo 50 mjesta mjesečni, i to se plaća! ja sam se u zadnji tren zapisala, inače znam neke pariove koji su zakasnili tj. 3. mj,. trudnoće i već je kasno..Šteta.)

(Odgovor članu Mrvna)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: tečaj za tate na porodu
1.10.2008 14:31:05   
FIONA
IZVORNA PORUKA: Vjeverica ST

zna li itko išta o tečaju u splitskoj bolnici?ja sam se na vrijeme prijavila, uskoro ću ga uplatit 400kn, zanima me kako izgleda.?
(Baš glupo, drugi grad u državi a samo 50 mjesta mjesečni, i to se plaća! ja sam se u zadnji tren zapisala, inače znam neke pariove koji su zakasnili tj. 3. mj,. trudnoće i već je kasno..Šteta.)




draga a gdje se održava taj tvoj tečaj...nije mi jasno zašto sve to kada su meni rekli da svaki DZ ima patronažnu službu...kod njih se javiš i oni ti daju termin za tečaj koji traje dva dana i ne plača se ništa...to je projek vlade RH i svugdje u HR je isto... neke od bolnica imaju svoje tečajeve i naplačuju kao recimo Petrova u ZGB ali da je to protiv zakona i to ne bi smjeli!!!
Si ti pitala u svom DZ ili u bolnici gdje misliš roditi???user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Vjeverica ST)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: tečaj za tate na porodu
3.11.2008 21:44:00   
Vjeverica ST
mislim da znaš o kakvim tečajevima govoriš, traje 2 dana,besplatan je itd.Ali, rečeno mi je da na osnovu njega ti ne može muž prisustvovati porodu, nažalost. Ipak moraš platit! Tako je u Splitu! Dok sam recimo za Zadar čula da ne treba nikakvo plačćanje ni tečaj da ti suprug ode na porod...Bez veze stvarno!!!!

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: tečaj za tate na porodu
4.11.2008 8:39:35   
ninolina
Mi nismo išli na tečaj a suprug je bio samnom na tri poroda. Kada su mene stavili u boks njega su pustili unutra i gotovo. Nikakve potvrde ni papiri naqm nisu trebali. Samo dobra volja.

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Vjeverica ST)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: tečaj za tate na porodu
17.12.2008 21:26:53   
CATE
Drage moje, u Zadru to izgleda otprilike ovako.
Tečaj za trudnice starta svakog prvog utorka u mjesecu ( ja sam evo pri kraju, još 2 predavanja). Međutim, prethodno na blagajni bolnice trba uplatit 150 kn (da li je to zakonito ili protuzakonita nisam provjeravala, samo znam da se ta politika počela provoditi prije 2 mjeseca) i s tom potvrdom doći na prvo predavanje gdje vas dočekaju glavna sestra rodilišta i bolnice.  Sveukupno ima 8 predavanja i jako su poticajna, sestre i doktori otvoreni i susretljivi. TATE prisustvuju jednom predavanju kojeg vodi gl. sestra rodilišta i jako lipo im sve objasni koja je njihova uloga pri porodu ali i nakon njega. Inzistiraju na tome da tata sam odluči dali je spreman na prisustvo porodu i smatraju da nije dobro da tate nagovaramo protiv njihove volje samo da bi mi bile zadovoljne! Meni je to sasvim uredu. Moj muž kaže da je siguran da to želi od trena kad sam ostala trudna pa se i ja veselim da će biti uz mene! user posted image

Osim ovog tečaja u Zadru postoji i "Udruga Izvor" koja također organizira tečajeve al odite na njihovu web stranicu da vidite termine. Bila sam na nekoliko njihovih predavanja uglavnom su navečer u 18,00h u prostorijama Sv. Frane. user posted image


(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: tečaj za tate na porodu
13.6.2009 8:26:08   
pepsy
zna neko mozda za neki tecaj u istri tocnije pula ??user posted image


(Odgovor članu CATE)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: tečaj za tate na porodu
13.6.2009 8:46:35   
novamama
IZVORNA PORUKA: CATE

Drage moje, u Zadru to izgleda otprilike ovako.
Tečaj za trudnice starta svakog prvog utorka u mjesecu ( ja sam evo pri kraju, još 2 predavanja). Međutim, prethodno na blagajni bolnice trba uplatit 150 kn (da li je to zakonito ili protuzakonita nisam provjeravala, samo znam da se ta politika počela provoditi prije 2 mjeseca) i s tom potvrdom doći na prvo predavanje gdje vas dočekaju glavna sestra rodilišta i bolnice.  Sveukupno ima 8 predavanja i jako su poticajna, sestre i doktori otvoreni i susretljivi. TATE prisustvuju jednom predavanju kojeg vodi gl. sestra rodilišta i jako lipo im sve objasni koja je njihova uloga pri porodu ali i nakon njega. Inzistiraju na tome da tata sam odluči dali je spreman na prisustvo porodu i smatraju da nije dobro da tate nagovaramo protiv njihove volje samo da bi mi bile zadovoljne! Meni je to sasvim uredu. Moj muž kaže da je siguran da to želi od trena kad sam ostala trudna pa se i ja veselim da će biti uz mene! user posted image

Osim ovog tečaja u Zadru postoji i "Udruga Izvor" koja također organizira tečajeve al odite na njihovu web stranicu da vidite termine. Bila sam na nekoliko njihovih predavanja uglavnom su navečer u 18,00h u prostorijama Sv. Frane. user posted image





Helou Cate, pa gdje si ti?user posted image

istina za taj tečaj, i ja sam ga prošla...počeli su uvoditi naplatu točno prije godinu dana (ja sam išla u rujnu), nama su rekli da što se njih tiče ne bi, ali su dobili naputak iz ministarstva da moraju, pa eto.....

isto sam oduševljena sa svime..mm nažalost nije stigao na predavanje, ali sam ja bila i na tom predavanju za njega - super su ti muški, a sestra lidija je mrak user posted image ...stvarno im sve lijepo objasni...svatko je dobio priliku reći želi li ili ne unutra, i bilo je svakakvih odgovora, bez osuđivanja ikoga...

uglavnom, sretno na porodu, ja sam rodila na epiuser posted image

u udruzi izvor nisam bila, ali sam dobila njihovu brošuru o dohrani...

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu CATE)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: tečaj za tate na porodu
14.6.2009 7:41:48   
mali_macic
A tecaj u Dubrovniku vam izgleda ovako:

pocinje svaku prvu srijedu u mjesecu s time da se treba prije prijavit. Ali postoji mogucnost da tijekom 7. i 8.mje. nece bit zato sam ja sad posla (u 25.tjednu sam). U nas kosta 300kn i ima ukupno 5 predavanja (svaki tjedan po jedan) i to:
1 dan - predavanje o trudnoci i porodu od dr. Zeljko Bacica (sef ginegologije)
2 dan - predavanje o porodu, kupanje beba i sl. od vms Sabina Dilberovic i primalja Valeri Đuho-Salecic
3 dan - vjezbe za trudnice
4 dan - vjezbe za trudnice
5 dan - Obilazak radjaone i rodilista

Na obilasku se dobije i potvrdu za supruga da je sudjelovao na tecaju tako da moze bit na porodjaju. Suprug ne mora bit na prvim vjezbama a na drugima moze i ukoliko se propustilo neko od predavanje se moze doc i u sljedecim mjesecu i to je besplatno (zacudo).

Mi za sada nismo dobili nikakvih pokloncica user posted image , vidit cemo hoce li nam dat na zadnjem danu.

Ako me pitate za moje misljenje kakav je tecaj....iskreno nije nista posebno ali rekli smo da cemo poc mozda cujemo nesto zanimljivo i najvaznije nam je da dobijemo potvrdu da mm moze bit uz mene. Naravno ako ne bude radio.

Eto toliko u utorak idemo opet na vjezbe i 29.06. nam je obilazak radjaone pa vam mogu javit kako je bilo.


_____________________________

nasa "mrvica" Ella - 04.10.2009
E very day and night
L ooking at you makes me smile
L oving you is what I do
A ll my heart belongs to you...


(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: tečaj za tate na porodu
29.6.2009 15:17:37   
mali_macic
evo danas je bio zadnji dan trudnickog tecaja u Dbku i obilazili smo radjaonu i odjel, sve u svemu nista posebno. dobili smo pecat i potvrdu da tata moze bit prisutan na porudu.
i to je to, nikakve testere ili pokloncice nismo dobili user posted image , sto je bilo i za ocekivat.

bit cu iskrena i po meni ovaj tecaj u Dbku ne vrijedi 300kn, meni je bilo bitno poc radi potvrde da mm moze bit uz mene ali stvarno ne vrijedi toliko para. a kakva sam srece kad budem rodila ce mi muz radit i nece moc bit uz mene i tek onda je bacen novac, al eto sto se moze, drugi put cemo pametnije.



_____________________________

nasa "mrvica" Ella - 04.10.2009
E very day and night
L ooking at you makes me smile
L oving you is what I do
A ll my heart belongs to you...


(Odgovor članu mali_macic)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: tečaj za tate na porodu
7.12.2009 10:39:24   
crazyblue
tečaj u splitu se plača 400 kn, traje 8 dana i meni osobno je bezveze.... predavanja su stavili čisto da opravdaju tih 400 kn . 

(Odgovor članu mali_macic)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: tečaj za tate na porodu
15.12.2009 22:15:55   
medomedena
drage moje,
mala pomoć jel se na tečaj ide prema mjestu stanovanja ja sam zapadni dio ZG ili u bilo koji dom zdr?user posted image
Tnx

(Odgovor članu crazyblue)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: tečaj za tate na porodu
16.12.2009 9:49:36   
komarac1
Ja nisam išla prema mjestu stanovanja - to bi bila Velika Gorica - već sam išla u dom zdravlja u Zg i nitko me ništa nije pitao.

(Odgovor članu medomedena)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: tečaj za tate na porodu
7.2.2010 22:38:05   
medomedena
hvala komarac1user posted image

(Odgovor članu komarac1)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!