|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   običaji
6.11.2008 9:30:15   
troubled
koji su posebni običaji za vjenčanja u vašem kraju?

zadnje dane kroz razgovore vidim koliko se toga razlikuje na relaciji sjever-jug...
sve su to sitnice, ali lijepo ih je skupiti na jednom mjestu user posted image

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: običaji
6.11.2008 12:16:46   
cokolada
Ima toliko razlicitih obicaja da vise ni ne znam ciji su ciji.
Moje vjencanje je bilo kako smo ga isplanirali po nasem, zaobisli smo sve obicaje koji nam se nisu svidjali.
Bilo je vjencanje u crkvi, gosti su dosli u crkvu a ne k nama doma (osim kumova koji su sa roditeljima od mm dosli po mene sa muzikom), mi smo se otisli slikati a oni su se zabavljali i svi smo se nasli pred crkvom.
Nismo imali zastavu, niti kolonu auti vec se islo u restoran kako tko zeli. Nismo imali kitice, niti smo skupljali novce .
U restoranu je islo po protokolu za vjencanja. Bilo mi je vazno da je sve okiceno sa puno cvijeca i svijeca, da svi gosti piju sampanjac (a ne samo mladenci i kumovi), svaki gost je dobio kolace za doma i zahvalnicu sa slikom. Imali smo bend i gost pjevaca za iznenadenje, muzika nije uzimala od gostiju novac za narucene pjesme. Bio je najuzi krug ljudi, 110.
Meni je bilo sve super. Zapravo u zg i nema tako nekih obicaja previse, najvise sam se iznenadila jednom na slavonskoj svadbi, tamo sam vidjela neke obicaje prvi puta.

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: običaji
6.11.2008 12:24:16   
božica
Zapravo u zg i nema tako nekih obicaja previse


barjaktara smo imali,svi su sa mužem došli po mene, pa u crkvu pa onda u restoran(kolona se raspala na pola puta),imali smo d.j-ai one man band(stric od muža) i sve cure su visile na pozornici skup sa mnom...
darivanje je bilo kako je tko išao dom tako nas je darivao....



_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 3
   [Obrisani korisnik]
29.7.2010 22:11:00   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu božica)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: običaji
29.7.2010 22:19:04   
cuba
Ajme moji baka i djed su iz sela kraj Benkovca i tamo su običaji za user posted image user posted image user posted image
Kad mi se ujko ženio (doduše prije 12god) u Zadru, prvo ne možeš raditi pir ispod 300ljudi, onda mladoženja i kum do crkve ispiju bocu Whiskijauser posted image , u povorci u prvom autu se vijori barjak a na njemu zastava, zapakirane u celofan (nove) košulje, jabuke i živi pijetao...ajme kad sam to vidila, jadna životinja...
Mlada preko kuće baca jabuku, umjesto nje prvo izlaze bar 2 "falše" mlade, prava mlada se naravno kupuje (ne znam koliko se novaca daje). I da u sali djeca "ukradu" mladoj cipele i onda ih kum mora platitiuser posted image
Ma vjerojatno ima još toga al sam zaboravila...

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: običaji
30.7.2010 0:39:22   
lilia
A šta se dogodilo jadnom pijetlu?user posted image

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: običaji
30.7.2010 1:00:51   
tiha

IZVORNA PORUKA: lilia

A šta se dogodilo jadnom pijetlu?user posted image




MA MOS MISLIT STO TRCI PO DVORISTU I VIJA KOKE....davnih dana bio u juhi user posted image

_____________________________

``````sitna i dinamitna :) :)´´´´´´

Denissa 19.06.2004.
Mia 09.11.2007.

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: običaji
30.7.2010 1:08:59   
lilia
Ma ne mislim da je još živ, nego kakvu funkciju ima živi pijetao na nečijem vjenčanju?


_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu tiha)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: običaji
30.7.2010 1:18:40   
tiha
znam draga samo se salim nemam pojma kakvu funkciju pijetao ima mozda da kukurice?user posted image

_____________________________

``````sitna i dinamitna :) :)´´´´´´

Denissa 19.06.2004.
Mia 09.11.2007.

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!