|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   naše iskustvo iz jaslica...
29.10.2009 10:36:13   
FIONA
curke moje...ne znam kaj da velim....
jaslice su super...tete za sada kao da sam ih ja birala...klinaca nema puno, na dvije tete danas bilo sedam i kao došlo ih je više....
ALI!!!
Moju zver svi čupaju, tuku, guraju, navlače...tete rade kaoliko mogu i stižu ali imaju svaka samo par ruku i par očiju...to je strašno!
Moja mala ne znam kaj je agresija i kaj znači udariti ili čupati namjerno, otimati i slično...ona curici danas da zveckalicu i očekuje da joj vrati...tako se mi igramo i stalno joj ponavljam hvala  i i zvoliš i tako....tamo joj je mala uzela i udarila s tim u glavu...onda jedna se zaletila kad si je prilegla jel je noćaš bila koma i nije pajkila...skočila mi na zver i počuppala s dvije ruke i ugrizla za obraz...i to pored mene i tete....užaš, u trenu...

pa kakav odgoj imaju ti klinci doma kada se tako ponašaju!!!!!

Kaj d aočekujem od zveri....da za mjesec dana bude mene doma tukla...

ona je plesala kad je čulal poznatu stvar na kaziću, igrala se i pričala, sjela i pijuckala svoj čajić....ma zlatna je...
e da, jedna se zaletila sva uplakana i počeo joj curit nos i teta da će uzet maramicu a ona na zver i ugrize za nos!!!!...srećom teta je bila brza pa nije jako aliiiii...

moaj zver je zapravo princeza a ono tamo su divljaci...blago rečeno...dvije curice su super ovo ostalo su kriminalci u pelenama!!!!

baš sam tužna i žalosna!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: naše iskustvo iz jaslica...
29.10.2009 10:37:35   
pincirotvajler
user posted image user posted image   o bože pa kaj je to?!

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: naše iskustvo iz jaslica...
29.10.2009 10:39:35   
FIONA
ne znam ali draga moja to je za pozvat socijalnu službu...katastrofa....ajde da su živi i hiperaktivni ali toliko agresivni i ucviljeni...strava i užas!!!...a fakat su tete blage u glasu i nisu živčane...imaju živaca moram priznat koliko sam uspjela vidjeti...
naravno da kad sam tamo su malo susdržane ali vidim kako se neke zalete i gle s tetama i maze..to mi je znak da to i inače rade!!!!

ma ne znam...užas!!!...klinci u grupi su koma...user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: naše iskustvo iz jaslica...
29.10.2009 10:43:10   
bomboncic02
Ajme meni,a di ide dobrica u vrtić?
Pa to je katastrofa, a sve jednogodišnjaci, otprilike?!
Na našu veliku žalost, ima roditelja koji se uopće ne trude objasniti djeci od malih nogu nekakva osnovna pravila ponašanja i pokušat ih učit pristojnosti.
Negdje sam pisala već, oprosti što i tu upadam s tim, ali kao primjer navodim, moj Matej ima 3 godine, učimo ga da bude dobar prema prijateljima, ako plače drugo dijete da dođe do njega i da ga utješi, da se igra s tim djetetom....ugl jedan mali je plakao, moj sin došao do njega i rekao mu, nemoj plakat, ja sam tvoj prijatelj i ovaj ga šupio u potkoljenicu?!?!?!?!?!?
Kad se sjetim toga, kiiiiiipim!!!!!
Hoću ti reći da roditelji od tog malog naravno nisu došli na informativni roditeljski, niti na jedan do sada roditeljski nisu došli..i sve te neugodne stvari, koje će nažalost čekat malu tvoju zverkicu će biti neugodne..samo da ne zamrzi vrtić upravo zbog svega što se događa tamo.
Ljubac veliki tvojoj maloj princezi!!

_____________________________

Da bi se osmjehnuo, čovjek treba pokrenuti sedamnaest mišića, a četrdeset_ i tri da se namršti. Stoga činite ono što morate s osmijehom, to će vas stajati mnogo manje truda..

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: naše iskustvo iz jaslica...
29.10.2009 10:43:14   
pincirotvajler
a kak tvoja mala na to reagira?kaj je uplašena ?user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: naše iskustvo iz jaslica...
29.10.2009 10:51:21   
FIONA
ma baš to...jedna je plakala i mona zver ju gleda onako milo...a kad je ona zaplakala jel su ju gurnuli i pala je nezgodno onda je jedna došla i skočila na nju i počela čupati...ma užas...dvije se samo čupaju, jedna gura non stop...

ma ide u private jaslice ali nije stvar jaslica več kućnog odgoja pa to su deca oko godine dana...moja zver je najmlađa a najtraija ima godinu i pet mjeseci...znači samo kućni odgoj....

ja isto kad plače moja malena zagrlim pa se mazimo, ne očekujem da teta asd radi isto...ali teta odmah dođe, digne, mazi...ne samo moju vidimsve po redu jel se ne napada smao moja več svi kriš kraš...

ma kakvi su to roditelji majko mila...ja ako se nastavi tako nešto tražit ću sastanak....neće to samo tako...hvala bogu znam ravnateljicu i mislim joj to napomenuti!!!...ako ne želi ona reči roditeljima, ja se ne bum bojala...pa misim užas...

tako sam tužna i ogorčena...user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: naše iskustvo iz jaslica...
29.10.2009 10:53:13   
pincirotvajler
user posted image user posted image   pa da, nema druge očito ..
valjda su i ti roditelji stalno živčani i grubi pa i djecauser posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: naše iskustvo iz jaslica...
29.10.2009 10:57:25   
FIONA
joj vjerojatno....niš još bum vidla kak se bu to odvijali ...nadam se da ne bu trebala intervencija...inače počinjem zver učit borilačke vještine....naponon se dugogodišnji trud bude iplatio...nisu mami zabadava slomili nos....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: naše iskustvo iz jaslica...
29.10.2009 10:59:12   
pincirotvajler
ma daj..user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: naše iskustvo iz jaslica...
29.10.2009 11:05:11   
Ninaa
Ajme Fiona pa to je grozno kakve roditelje imaju ta djeca? Jadna mala Katarinica. Možda su ljubomorni na nju jel je nova i najmanja. to se događalo kad je moja susjeda krenula u jaslice ali je imala 2 god. i dosta djece ju je guralo a jedna mala je bila grozna svaki dan ju je ugrizla ili tak nešto. Onda je tata poludio i rekao da kad oni nju ugriznu, gurnu ili bilo kaj da im vrati. Nije ni to način,ali više nisu znali kaj bi. Ana im je počela vraćati i za par dana stanje se sredilo jedino ta mala kaj je bila najgora je nastavila. Jedan dan ju je krenula čupati i onda joj je Ana vratila tak da joj je isčupala cijeli pramen kose.  Njena mama je poludila na to i napravila frku onda je susjeda sve izgovorila kak se ova ponašala i kaj joj je sve radila pa je mama posramljena otišla doma.Za par dana cure su bile najbolje frendice i još dan danas su nerazdvojne u vrtiću. Nadam se da će se smiriti a ak ne budu nekaj poduzmi jel to nije u redu

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: naše iskustvo iz jaslica...
29.10.2009 11:13:11   
dominik
tete su preblage po meni...kod nas u jaslicama tko je cupao i grizo isao je u izolaciju a teta je bog i batina kak ihslusaju...kad si spomenula privat vrtic odmah mi je palo na pamet manjak odgoja i ono roditeljsko moje djete je sunce i nemoguce da to radi...onda kad naraste,djete od tih bogatuncica uzme auto i svi znamo kak zavrsi...

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: naše iskustvo iz jaslica...
29.10.2009 11:14:34   
Anoniman
bas mi je krivo draga, nadam se da ce se to resiti i da malenoj nece vrtic postati nocna mora user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu dominik)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: naše iskustvo iz jaslica...
29.10.2009 11:14:44   
danchy
Fiona, baš te razumijem... Jesi li razmišljala, da bi sa malom princesom išla u neke igraonice poslje vrtiča, negdje 2 puta tjedno... Gle to ti zbilja savjetujem... Ja sam ti u Slo radila sa djecom od 1-3 godine, to su ti bile sportske igraonice... Roditelji su na satu sa djecom, i mogu ti reči, da se ta djeca mnogo toga nauče, jer je sve organizirano i radi se pod vodstvom... Ne znam... Moj savjet... Ja ču našeg maloga, (16 mjeseci), definitivno upisat, baš zbog toga... Da se malo nauči bit i on "jak"...



(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: naše iskustvo iz jaslica...
29.10.2009 11:17:10   
FIONA
ma dominik baš to...u privatnim jaslicama teta nema autoritet kao u državnim jel se odmah napuhane mame bune da njihovi prinčevi i princeze imaju ovo ili  ono....trude se jako, ne mogu reči ali djeca su jako agresivna....
samo bum malo pratila još razvoj....dođe li mi s masnicom nekog bu ja namarisala....hehehhehhehehe....šalim se...

normalno je da se gurkaju, da se nekad razljute ali onako dječje u granicama..pratim jev treči dan tri mela...to je strava i užas....te tri su koma i dečec...moja zver i još dvije su anđeli..ahhhhhh....

sad mi muž veli na telefon da li je to tak ili kao mama pretjerujem...ali nije, fakat je tak!!!


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: naše iskustvo iz jaslica...
29.10.2009 11:18:40   
FIONA
IZVORNA PORUKA: danchy

Fiona, baš te razumijem... Jesi li razmišljala, da bi sa malom princesom išla u neke igraonice poslje vrtiča, negdje 2 puta tjedno... Gle to ti zbilja savjetujem... Ja sam ti u Slo radila sa djecom od 1-3 godine, to su ti bile sportske igraonice... Roditelji su na satu sa djecom, i mogu ti reči, da se ta djeca mnogo toga nauče, jer je sve organizirano i radi se pod vodstvom... Ne znam... Moj savjet... Ja ču našeg maloga, (16 mjeseci), definitivno upisat, baš zbog toga... Da se malo nauči bit i on "jak"...





di tog ima u ZGB-u???


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu danchy)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: naše iskustvo iz jaslica...
29.10.2009 11:25:30   
danchy
Evo, ja sam ti prije nekoliko dana dala na post "Mrdajmo zajedno", da se baš nešto takvo otvara u Fitnes centru Forma... Sad mi je malo glupo, jer ja radim reklamu, al i sama sam se išla pozanimat tamo i čak ču to i ja raditi- jer sam jim rekla da sam to i u Slo radila... Ali iskreno ti kažem, u Slo je to super funkcioniralo za te klince... Evo dat ču ti jedan page, gdje sam prije radila, pa da dobiješ neku okvirnu sliku kak bi to trebalo biti...

http://gib-sport.com/sl/Fotogalerija/3/Programi+za+otroke

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: naše iskustvo iz jaslica...
29.10.2009 11:28:32   
FIONA
a niš malo moram pročačkati....pa da vidim!!!...hvala ti...user posted image

_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu danchy)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: naše iskustvo iz jaslica...
29.10.2009 11:29:50   
ama
koliko sam razumjela najstarije dijete u tom vrticu gdje ide tvoja mala ima 1g i 5mj ipak od te djece nemozes puno ocekivat jer oni jos uvijek nerazumiju i mozes se samo nadat da ce se svremenom popravit stanje,ja imam dijete te dobi i nezna nist drugo sem mazenja kad ga neko dr.dijete udari on ostane u cudu i povuce se nezna da vrati.A sto se tice roditelja ja sam dozivjela da su neki ponosni jer ima je dijete"glavno"u vrticu,parku ulici niko mu nemoze nista bezbroj primjera.jedino da se upoznas pojedinacno sa roditeljima tu pa da popricas tako ces vidjet ko moze da utjece na svoje dijete da ti nedira tvoje...nemoj da se iznendais ako neki roditelj tebe napadne sta hoces ti jer sam i to dozivjela...ja sam uvjek za to da se izborim za svoje.

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: naše iskustvo iz jaslica...
29.10.2009 11:39:17   
FIONA
ama, nisam od onih roditelja koja skače na sve i svašta...i ne mislim nikog prozivati...ali činjenica je da su klinci bez obzira na dom agresivni...meni nije normalno da curica od godinu i par mjeseci čupa, gura i grize svaki dan...to mora biti posljedica nekog kućnog uzroka...to nije faza...njima je faza prošla od osmog mjeseca od kada su tamo...samo jedan klinacc ide dva mjeseca i moja zver je nova..svi su več dugo tamo i svaki dan...nije borba za dokazivanjem ili pažnjom več odgojna crta...

ma neću se više puniti negativom...samo nek prođe najbolje i najbezbolnije..a ako bude imalo odraz na lošu adaptaciju moje zveri onda će mene netko slšato kad ja počnem histerizirati...

ovo kaj veliš da roditelji vole imati fakine...znam jako dobro...vodila sam klinkama ritmiku...više problema sam imala sa strcima nego sa curkama!!!!


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu ama)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: naše iskustvo iz jaslica...
29.10.2009 11:50:15   
danchy
I ja isto kažem, da oni mnogo toga razumiju več u toj dobi... Ali jednostavno jim moraš noooon stop tupiti u te njihove male glavice... Kad je moj mali zločest u parku do nekog djeteta odmah mu reknem kako to nije lijepo... I on to dobro skuži jer se stuži... I onda ide čak to dijete ljubiti... 

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: naše iskustvo iz jaslica...
29.10.2009 12:11:55   
anne
Draga moja eksplozivna!user posted image
Doći će to na svoje. Sad klinci još misle da se moraju izboriti - popustiti će to.
Slažem se sa danchi - sve im moraš 100x reči.
Ne brini i zver bu se skoro snašla i neće dati na sebe pa će ju pustiti na miru.

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu danchy)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: naše iskustvo iz jaslica...
29.10.2009 12:38:23   
Zvonki
IZVORNA PORUKA: anne

Draga moja eksplozivna!user posted image
Doći će to na svoje. Sad klinci još misle da se moraju izboriti - popustiti će to.
Slažem se sa danchi - sve im moraš 100x reči.
Ne brini i zver bu se skoro snašla i neće dati na sebe pa će ju pustiti na miru.


Eto, iskusna teta ti je sve rekla. Ako budeš razmišljala o tome tko je sada možda čupa u vrtiću, budeš izludila. Vidjet će i ona kako i šta treba. Naučit će se ponašati u zajednici. A na tetama je da paze na mir i red.

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: naše iskustvo iz jaslica...
29.10.2009 13:52:04   
natalijax
bože pa sto se to dešava sa tom djecom,joj fiona bas mi je žao malene ,neznam kaj da ti kazem,to je uzas kak se to danas ponasajuuser posted image djeca

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: naše iskustvo iz jaslica...
29.10.2009 14:18:57   
elle1
o Boze kako grozno.....ja stvarno ne znam kako bi reagirala kad bi mi malog netko udario,pa kako ti roditelji odgajaju tu djecu?Boze sacuvaj.....ne znam moja fiona sta da ti kazem,ali ne daj Boze da ti dodjem u kozu,joj poludila biuser posted image

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: naše iskustvo iz jaslica...
29.10.2009 14:24:43   
anne
Naravno da će se desiti da ti netko udari dijete.
Osim ako ne živi pod staklenim zvonom.

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu elle1)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!