|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 18 [19] 20   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
19.2.2015 15:17:53   
vucica
Hej drage moje, nisam bila neko vrijeme na raji jer nisam imala internet i sad vidim da je bilo nekih svadji i da nam je andy otisla :-( neznam o cemu se radi ali zao je sto je tako ispalo :-((

Mi smo vam dobro, osim sto jos muku mucimo s tjemenicom pa nikako da je se rijesimo, a sad mu i kosa pocela opadati, stalno se svrbi po glavici. Jos uvijek samo sisa i to puno, i bas je mali bucko, sve me znaju ledja boliti od nosanja, sto naravno obozava. Voli igracke, lezaljku, tv, i da mu se prica, ali rijetko kada da zeli ostati sam. Do sada sam isla s kolicima po trgovinama ali zadnjih dana se nesto promijenilo, poceo mi plakati u kolicima i sad me strah ici na duze relacije, nadam se da mu je to samo faza.

Meni je kosa opadala odmah nakon porodjaja i to jako, ali sad vise ne.

Pinky drago mi je tvoj M super napreduje, a kako ste sada sa spavanjem, jel zaspi sam? Mi se jos uspavaljujemo na rukama uf. Sto se tice micanja gaze sa lica ni moj F jos ne zna sam, niti se jos ne okrece sam na trbuh.

Mama3put bogme moras pravi multitask raditi da sve to uspijes, svaka ti cast!

Puno pusa svima!!

(Odgovor članu mama3.put)
Neposredna veza do poruke: 451
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
19.2.2015 19:46:31   
kikilina
Pozdrav drage moje!!!
Mi smo u punom pogonu zadnjih dana, mm je na G.O. pa se šetuckamo po cijele dane. Nabrzaka ću budući da moja K spava ko zec i stalno se preko dana budi, pa ne stignem ništa! Ugl meni kosa jako opada od kad sam rodila...a mm "dobije" osip čim vidi moje dlake po podu, hahaha pa stalno čistimo :)
K sama ne stavlja, ni ne moče gazicu, tu i tamo nekad, ali rijetko...na trbuh se počela sama okretat ali kad joj se da hahaah...
Mi somo u dućane krenuli sa navršenih mj dana, ali nabrzaka obavimo i izlazimo...možda će me netko osuđivat, al sam morala... :/ iako smatram da su oni zaštićeniji u tom pogledu od nas...
Kao što rekoh...zeko se probudio...jurim
Puse svima

(Odgovor članu vucica)
Neposredna veza do poruke: 452
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
19.2.2015 20:01:11   
PinkyFunkyBirdy
Mama3.put svaka ti čast! Ja se stvarno divim vama mamicama s više dječice. user posted image Iskreno voljela bih ih imati još barem dvoje, ali za sad mi to djeluje jaaaaaako iscrpljujuće, a više nisam ni tako mlada. user posted image Vidjet ćemo kad mi moj mali M još malo stasa pa me ulovi da bi imala još koje. user posted image

Vucice i mi se još uspavljujemo na rukama, ali samo navečer pred noćni spavanac, a preko dana ga uspavljujem u kolicima (u kojim onda i odspava), no sad se već navikao pa mi dosta brzo zaspi i ne budi se toliko puta kad jednom zaspi. Još uvijek malo cendra, ali pomalo ide na bolje. user posted image Jedino mi se malo pokvario u zadnje vrijeme pa se noću budi i jede nešto češće. Nadam se da je to samo faza i da će brzo proći. user posted image
Uh malo si me utješila s time što se ni tvoj F još ne okreće i ne zna sam maknuti gazicu ... ovdje su svi neki napredni bebači pa sam se već zabrinula da moj M ne zaostaje iako sam čitala da se najčeće bebači okreću tek oko 5 mj. user posted image

Mi smo bili danas kod pedice i bio je dobar kao bubica. Malo je samo zaplakao kad ga je bocnula i ništa više. Uglavnom sad s 4 mj. ima 6850 g user posted image i dugačak je 65,5 cm. Primili smo i prvu dozu rote (zbog srca ima pravo na besplatno cjepivo). Za osip je rekla da je prerano da ga šalje dalje pa ako neće proći ići ćemo dalje istraživati kad navrši 6 mj., a dotad moramo provjetravati i vlažiti stan, voditi ga u šetnje na zrak, mastiti kožu i ako će se jako češkati dati mu Fenistil kapi. Došli smo do zaključka da mu se osip s lica prenio po cijelom tijelu od kad mu je uveden ad ... tako da je možda stvarno alergičan na kravlje mlijeko. user posted image No, za sad nećemo izbacivati ad već ću probati s onom antialergen vrstom ad-a.
I još je pedica rekla da je malo mekani pa kad ga je dizala se dosta baca unatrag i nožni prstići su mu još savijeni a trebali bi biti ispruženi, pa moramo to malo vježbati. user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu vucica)
Neposredna veza do poruke: 453
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
19.2.2015 22:37:33   
MarijanaC
Hej curke moje.
Pinky nemoras ga cesce;ja sam mislila da cesce peres zato sam pitala. Kazu da nihe dobro precesto ih prati jer to dodatno isusuje kozu. Ja M-u na mokru kozu utrljavan baby ulje od Jonhsona i koza mu je zaista poput barsuna. G nikad nije imao takvu kozu. M je imao uzasnih par dana,valjda od moje nervoze user posted image pa je i on bio nervozan. Jucer sam se izdajala i bacala mlijeko a njemu davala svoje izdojeno iz skrinje sto sam sacuvala user posted image jer je pocicao jednom i onda podivljao. G je jucer operiran. U pol 8 je operiran u 18h je bio doma. Jos uvijek ga jako boli pa je kenjkav ali je jako hrabar,pije dosta i trudi se papati sto vise ali mu ide tesko jer ga boli. Ibuprofene su mu propisali tako da se filamo s time ili s cepicima i duramo. Hvala na pitanju. Poceo je vec disat na nos sto je veeeeeliko olaksanje. Tata je s nama doma pa je lakse zbog M-a jer G full puno visi na rukama, tako mu je lakse valjda. Mamini zagrljaji sve lijece.
Drago mi je da M napreduje.
Mi ti idemo jednom tjedno na vjezbice i M to dozivljava ko igru,tete ga tamo prekrecu a on umire od smijeha user posted image Bas su rekle da malo koje dijete u danasnje vrijeme neide na vjezbe. To ti je skroz ok,odi s njim ne moze naskoditi.
Ja i mama3put se cujemo s Andy,MR je predivna;velika i super napreduje. njoj tandem s Di i MR ide super,zena kraljica. Hh user posted image

Puse saljem svima. moje maze spavaju pa idem i ja.

_____________________________

Za dva života bogatija
user posted image user posted image Gabrijel 01.03.2012.
Matej 27.09.2014.user posted image user posted image

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 454
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
20.2.2015 10:22:08   
kikilina
Mama3put divim ti se! I tebi i svim ženicama koje imaju više djece...ja nekad ne stignem ništa napravit uz ovu svoju pišuljicu...pa obavim što stignem kad nam je tata kući :)
Marijana bravo za G! Pravi je junak!
Što se tiče vježbanja i motoričkog razvoja...moje mišljenje je da je svako dijete za sebe i da nr treba odmah pretjerano reagirati, istina, danas je puno djece vježbača, ali mislim da je dosta toga i nepotrebno...svako dijete će se razvijati onako kako se razvija njegov organizam...doduše, djeca jako brzo uče obrasce pa ako ih se ispravno pogura, nauče jako brzo neke stvari. Ali ne treba ih se stavljati u "kutije" (sa 4mj mora znat maknut gazicu...ne mora, pogotovo ako se s njim ne igra tako, dijete uči onoliko koliko mu se daje)...npr. moj je brat prohodao s 18mj, mama se zabrinula prije, al na kraju je ispalo da je samo lijen bio... :)
Smatram da bi se broj vježbača smanjio kad bi se u bolnicama majke educiralo o baby handlingu, dale im se brošure za isto...
Ugl...sami znate svoje dijete, naravno neke stvari su pokazatelj oštećenja, ali djeca nisu programirana, dovoljno ih je par puta pogurat u pravom smjeru :) i to što malo kasne...nemora ništa značit...
Nadam se da ćete iz ove zbrke shvatit što je pjesnik htio reći ;)
Puseeee svima

(Odgovor članu MarijanaC)
Neposredna veza do poruke: 455
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
20.2.2015 10:27:07   
kikilina
Pinky user posted image za napredak bebača!!! Ne brini, počet će se okretat kad on to bude htio...samo mu daj prostora za to...npr stavljaj ga na pod, stavi igračkicu koju voli malo dalje, tako da se mora okrenut da dođe do nje...i vidit ćeš jako brzo će savladat sve... user posted image

(Odgovor članu kikilina)
Neposredna veza do poruke: 456
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
20.2.2015 14:01:59   
MarijanaC
Kikilina mene je panika copila kad su me poslali na vjezbe,isli na snimanje glavice a ono sve ok. Mene je isto zacudilo kako kazu da puno klinaca mora vjezbati. Ono zasto?? Moj G je bio ko i M bas krut i radio neke stvari koje nije smio pa je puzao s 6mj,sjedio s 6 i pol i hodao s 10 i pol. Ne rode se ni isto veliki,niti isto napreduju u kilazi pa ni u motorici. Ali sad kad smo vec krenuli,idemo. Jedino sto on je samo jaci,a ne slabiji tako da vec sad skoro sam sjedi. I to im sad opez nije po volji

_____________________________

Za dva života bogatija
user posted image user posted image Gabrijel 01.03.2012.
Matej 27.09.2014.user posted image user posted image

(Odgovor članu kikilina)
Neposredna veza do poruke: 457
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
20.2.2015 17:55:58   
kikilina
Marijana neznam šta bi ti rekla, al samo se plaši roditelje kad se tako nešto kaže...mislim ništa se loše neće desit kad se vježba, naprotiv oni se potiču na razvoj vježbanjem...ah šta reći... :)

(Odgovor članu MarijanaC)
Neposredna veza do poruke: 458
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
5.3.2015 14:02:54   
PinkyFunkyBirdy
Drage moje pa ništa se ne javljate. user posted image Kako su vaši bebači? A kako ste vi? user posted image

Evo da vam javim kako je kod nas. Jučer je M vagan i ima 7230 g tako da napokon super napreduje i baš primjećujem kako postaje mali bucko. user posted image Uspjeli smo i savladati noćno spavanje bez da ga nosim na rukama (valjda se neću sad ureći user posted image ) i to tako da ga u vrijeme spavanca stavim u kindač i ako je jako razigran pustim ga malo samog u zamračenoj sobi (svijetlo dolazi iz hodnika) pa kad počne plakati dođem k njemu i šuštim te ga dlanovima lagano ljuljuškam i nakon malo cendranja i malo sisanja palca uspije zaspati. user posted image I to mi sad spava od 23h do 5 pa nakon sisanja nastavi do pol 9 i kad još malo posisa nastavi do pol 11 ili čak do 11h. I popodne odspava u par navrata po barem pol sata, a često i duže. Točno se sad već skuži kad je umoran i kad krene cendrati jer bi htio odspavati. Zanimljivo je kako je sve aktivniji, ali još se ne želi okretati iako svaki dan vježbamo. Valjda će i to ubrzo. user posted image
Jedino još nismo riješili problem s kožom i baš mi ga bude žao kad vidim koliko ga svrbi i koliko se češka. Mažem ga prirodnim kremama i uljem argana i izbacila sam mlijeko iz prehrane, ali nema pomaka i prije dva dana se toliko češkao da sam odlučila mu ipak dati Fenistil kapi (iako sam ih htjela izbjeći) pa se sad nadam da će se kroz koji dan smiriti situacija. user posted image
Dal i vaši mališani ne žele da se udaljavate od njih? Moj se u zadnje vrijeme uopće ne želi sam igrati već stalno ja moram biti uz njega. Čak i kad ga tatek malo nosa i čuva on samo gleda u mene i ako me ne vidi traži me pogledom. Ljubav moja malena. user posted image
Šaljemo vam svima puno pusa! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu kikilina)
Neposredna veza do poruke: 459
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
6.3.2015 8:36:23   
MarijanaC
Hej Pinky. Pa evo mm kaze da mi imamo pravu malu mazu koja obohava biti na rukama. Dovela sam se do toga da se stalno nosa user posted image a s njegovih 8 i pol kila to uopce nije fora. Sad je vec dosta veliki (5mj) pa se zabavlja u babygymu i vidim da je to bila jedna od boljih odluka za kupnju. Braco i on se puno "igraju". Tj G njemu daje igracke i tjesi ako se rasplace. U pravilu dok se ne pojavim pred ocima on je super,ali cim me vidi objesi cubicu i u plac.
Mi i dalje idemo na vjezbe user posted image i super su nam. On obozava da ga se razvlaci. Poceo se okretat na obje strane (ne samo preko desne kao u pocetku) i dize se na pune dlanove,a cijele rukice odigne od podloge i gmize kao mala gusjenica. Imali smo i prvi pad s krevetauser posted image ali srecom vise se prepao nego sto je ista bilo,cak ni cvrgice nije imao.
Trenutno imamo muke po zubima, izludjuju ga vec danima, desni su mu uzasno naotecene pa slabije jede. user posted image
Smijesan mi je kako stalno vriska i guguce i grglja kao da se stvarno razgovara. Pocela ga je ujutro budit tatina budilica pa smo ga premjestili u njegovu sobu i sad spava 12h u komadu i onda papamo pa se druzimo cijeli dan s jednim spavanjem od 3h i eventualno 1-2 po pola sata. Ima vec stvari koje voli i koje ne. Obozava muziku,voznju u autu,duge setnje,bracu,mene najvise hahaha a najsladji je kad tata dodje s posla i primi ga a on s obje rukice mu primi lice i stisne glavu uz njega. Bas poseban trenutak. Isli smo i na profi slikanje nas 4 i jako sam zadovoljna slikama. user posted image
G se oporavio od operacije,7dana je bilo uzasno,jako je plakao,boljelo ga je,nije mogao jesti i nocne more su ga mucile ali sad je lakse. Proslabio je 3 rodjendan!! Sad cemo u subotu imat festu jer smo takodjer zbog oporavka morali odgodit. Sljedeci tjedan bi morao krenut u vrtic,on jedva ceka a ja sam navikla da mi je doma user posted image i tako.....
Meni menge nema vec 3mj skoro. Moram picologu da provjeri je li sve ok, nemam volje za seksom uopce sto mi je skroz cudno user posted image . Ali s obzirom da imam njih dvojicu s kojima sam okupirana cijeli dan valjda nije ni cudo.
Pinky zao mi je zbog M-ove koze. Nadam se da ce biti bolje. Ali bravo za napredak. Jeste na kombinaciji s ad ili samo dojite?

Puse svima

_____________________________

Za dva života bogatija
user posted image user posted image Gabrijel 01.03.2012.
Matej 27.09.2014.user posted image user posted image

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 460
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
6.3.2015 10:27:28   
kikilina
Pozdrav drage!!!
Pinky i moja K zadnjih par dana hoće samo mene, plače na tatu pogotovo navečer kad treba ić spavat...spavanje...uh uz plač zaspe sama u krevetiću, ja je tješim, malo dignem, pa opet ispočetka...valjda će naučit :( inače noću se i dalje budi 1-2puta, kad je lošije i po 3 puta. Dan jako malo spava nekad na rukama, nekad sama po pola sata, rijetki su dani kad spava po sat vremena u komadu...
K se sama okreće na sve strane, ne puže još, ali se odguruje rukama u natrag i diže na sve 4 ( sutra joj je punih 5mj), očekujem da će ubrzo propuzati kako treba :)
Marijana user posted image za G!!! Baš je pravi dečko, hrabar je jako! Žao mi je da se Andy ne javlja, nekako mi fale njeni postovi, imam je na Fb, al nekako je uz sve obaveze koje ima ne želim davit :)
Pusu vam svima šaljemo nas dvije :*

(Odgovor članu MarijanaC)
Neposredna veza do poruke: 461
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
12.3.2015 14:26:44   
PinkyFunkyBirdy
Hej drage moje! user posted image Gdje ste sve nestale? user posted image

Marijana, kombiniramo i dalje sisanje i ad. Drago mi je da mi nije mlijeko nestalo tako da ipak papa malo i maminog mlijeka, a ponekad mu bude i sasvim dovoljno pa niti ne želi ad, ali ipak dnevno pojede između 250 i 300ml ad-a. Tako je već dugo i to mi je drago jer znači da ja ne gubim puno mlijeka. user posted image
Bravo za G što je bio tako hrabar i bravo za M da tako lijepo napreduje! user posted image user posted image user posted image Ja vjerujem da je moj M na mene pa je zato malo sporiji i lijeniji u napretku. user posted image

Kikilina, evo mi uspijevamo već nekoliko dana da M sam zaspe. Ja ga stavim u kindač, izljubim i odem iz sobe i on sam zaspi bez plakanja. user posted image user posted image user posted image Zadnja dva dana mi se malo više budi noću, ali ne znam dal ga svrbi koža ili nešto drugo, no nadam se da će biti bolje.

Drage moje gdje planirate kupiti stolac za hranjenje? Gledam po netu i vidim da to čudo dođe po 400-500kn! Pa to je preskupo.

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu kikilina)
Neposredna veza do poruke: 462
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
13.3.2015 12:01:51   
MarijanaC
Pinky ja imam hranilicu još od Gabija, Peg perergo koja se da polegnuti tako da sam super zadovoljna s njom. da se i sklopiti da ne zauzima puno mjesta. Kupila sam ju u baby centru za 700kn na sniženju, dosta često znaju imati akcije. Cure hvale onu iz ikee za nekih 200kn, meni je jedina mana što se neda polegnuti i što nema klupčice za noge.

_____________________________

Za dva života bogatija
user posted image user posted image Gabrijel 01.03.2012.
Matej 27.09.2014.user posted image user posted image

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 463
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
14.3.2015 22:51:46   
kikilina
Pozdrav drage moje!
Joj spavanje katastrofa, noćno je ok, ali dnevno...nikako O.o
Pinky mi ćemo posudit hranilicu od prijatelja, iskreno neznam kakva je :(
Puse i pozdravi svima

(Odgovor članu MarijanaC)
Neposredna veza do poruke: 464
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
23.3.2015 9:53:51   
vucica
Drage moje da vam se malo javim, vjerujem da ste sve zaokupljene bebicama kao i ja. Muz mi je cesto na terenu pa sam dosta sama sa malim i bas sam umorna i mrsava i ispijena, F trazi jako puno paznje, jos uvijek malo spava tako da je kod nas non stop akcija i igra i naravno nosenje. U zadnje vrijeme ne voli bas kolica, pa sam tuzna sto ne mozemo u duge setnje kao prije.

Sada ima 6900 grama i dug 62cm, jos uvijek samo sisa i pravi je mali buco. Napokon smo se rjesili tjemenice, ali ga jos muci lijevo oko stalno mu suzi, i jos moramo siroko povijati :-(

Drago mi je sto sve bebice lijepo napreduju, sto se tice hranilice jos nisam pocela gledati kakvih ima ali morat cu uskoro i to. Jeste vi pocele sa kasicama i kojim? Ja cu pricekati jos da napuni 6mj pa cemo onda

Falite mi sve, ljubite svoje bebice i javite se kadkad, pusa svima

(Odgovor članu kikilina)
Neposredna veza do poruke: 465
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
31.3.2015 12:24:54   
PinkyFunkyBirdy
Drage moje, evo da se na brzinu javim.

Bili smo 19.03. kod pedice - išli po drugu dozu Rotarixa pa ga je pedica malo pregledala i odlučila da je još uvijek premekan i dala na uputnice za neuropedijatra, UZV mozga i fizijatra. Ovo prvo dvoje smo riješili privatno i sve je ok jedino M ima blago kašnjenje na nekim područjima (okretanje, odgurivanje nogicama od podloge, pridržavanje kod sjedenja). Sutra idemo privatno i na vježbe. Ali evo, prije par dana mi se počeo okretati s trbuha na leđa u jednu stranu i malo fali da uspijemo okretanje s leđa na trbuh tako da sam zadovoljna.

Pošto mu dermatitis ne prolazi dala nam je pedica i uputnice za alergologa i alergološko testiranje i to ćemo ići sredinom travnja. Iskreno se nadam da ćemo tad biti pametniji jer smo isprobali da tjedan dana ja jako pazim što jedem, a M je uz sisu jeo ad bez kravljeg mlijeka i nije bilo nikakvog pomaka. Ja sam još smršavila (54 kg na 170 cm) tako da sam odlučila da sad za Uskrs počnem sve normalno jesti, a kad utvrdimo dal mu nešto smeta onda ću to izbaciti jer ovo nema više smisla - ne moram ni spominjati da s mojom kilažom mi se smanjuje i mlijeko. Čak mu ni Fenistil kapi protiv alergije uopće ne pomažu. Noću se sad stalno često budi i češka i plače pa ga oko 2 i oko 4 uspijem samo uspavati, a oko 3 i oko 5 mu dam sisati. Pedica nam je dala blagoslov da možemo početi s kašicama pa ćemo početi s tim nakon Uskrsa kad se vratimo od rodbine. user posted image

M je na tom pregledu kod pedice imao 7450 g, a planiram ovih dana do patronažne da ga još jednom izvažemo, no vidim da mi se sav zbucao i zadovoljna sam što sad lijepo napreduje s kilažom. user posted image Sad će nam ovaj mjesec biti zanimljiv jer imamo vježbice, prvi daljnji put i spavanje kod rodbine, pa alergologa, pa cijepljenje kod pedice i još bi krajem mjeseca trebali na kontrolu sa srčekom ... jadničak mali nije ni svjestan što ga sve čeka. user posted image

Šaljem vam svima puno pozdrava i pusa i želim vam svima sretan i blagoslovljen Uskrs! user posted image user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu vucica)
Neposredna veza do poruke: 466
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
2.4.2015 9:25:51   
bebac24
pozdrav drage moje volim vas citati i viditi sta nas sve ceka :-D vucice i mi imamo problrma sa okom od rodenja.. kapali smo dugo tobrex kapi ali nisu puno pomogle , sad sam prestala i cesto mu po danu samo toplom vodom ocistim i dobro izmasiram kanalic i vec je puno bolje...
koliko je star tvoj deckic?
pinky bude mis mali uzivao na vjezbicama , i super sta se sam poceo vec okretati ..mislim da si mr jos od kad pitala koliko ima Gabi...
evo 27.3 je imao 3 mj vec... vrijeme jako brzo prolazi... ima 6900 i 64 cm... tezak i velik decko... smije se, guguce, hvata igracke, odguruje se tako da vise nigdje nemoze bit sam.. ali on je meni jako zilav od rodenja... uglavnom sve je super :-D .puno pusa vama :-*

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 467
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
19.6.2015 14:38:16   
PinkyFunkyBirdy
Baš mi je žao da se ovdje više nitko ne javlja. user posted image

Ajde pa da se barem ja malo oglasim nakon duuuugo vremena. user posted image Evo, već imamo 8 mj. te težimo negdje oko 8,5 kg. Papamo puno žitarica, voća i povrća te smo krenuli malo i s bijelim mesom. Fino nam je skoro sve, a kombiniramo to s cikanjem i bočicom mlijeka bez KM. Još nemamo niti jedan zub. user posted image

Suženje žile koju je M imao je bolje - proširilo se tako da neće imati nikakvih posljedica zbog toga. user posted image Motorika mu je bolje i sad se okreće, vrti, gmiže, sjedi sam minutu do dvije prije nego ga zanese na neku stranu, no vježbamo i dalje i to najviše podizanje u sjedeći položaj s boka. No već pola mjeseca ima pincentni hvat ručicama što mislim da je čak dosta rano usvojio. Vjerujem da će to sve biti super. user posted image

No još se borimo s atopijskim dermatitisom (AD). Generalno je bolje - povuklo se skroz s lica, trbuha i leđa te većeg dijela nogu. Još se crveni samo na pregibu nogica s druge strane koljena, cijelom vratu te na pregibu rukica s druge strane lakta i dijelu podlaktica. Točnije na onim mjestima koje on stalno češka pa se koža ne može nikako oporaviti. Osim banane na koju je imao jaku alergijsku reakciju ne mogu otkriti na što je još alergičan. Trenutno nam najviše pomaže XeraCalm balzam od Avene te pola mjeseca pije Pandu (omni biotik) pa mi se čini da nam je to trenutno najbolja kombinacija za jačanje imuniteta iznutra i vlaženje kože izvana.
No, spavanje nam je katastrofa! user posted image Uspavam ga oko 22h i onda se budi i češka već oko 1 ili 2, pa u 4 pa u 6, pa u 8 ili pol 9. Za boljih dana se budi oko 3 pa oko 6 pa oko 9. Većinom mu dam sisati pa nastavi spavati, ali ponekad sam toliko umorna da odem s njim spavati u dnevni boravak pa nastavimo tako do jutra kad tatica ide raditi i onda se prebacimo u veliki krevet i spavamo do pol 10. user posted image Preko dana odspava sat vremena uz buđenje oko 14h i ponekad oko 45min tamo oko 19h kad smo u šetnji (ponekad ne zaspi jer mu je sve zanimljivo ili je previše razdražljiv pa mu dam sisati).
I, da, s oko 4 mjeseca sam ga stavila u kindač i on je sam zaspao i spavao većinu noći bez problema, a sad s 8 mj. ga moram nosati i ljuljati da zaspi te ga lagano spuštati u kindač da se slučajno ne probudi jer onda moram sve ispočetka i onda se još x puta budi tijekom noći. To je za izluditi. user posted image
NAPOMENA ZA TRUDNICE: čitala sam da se pojava AD-a može drastično smanjiti ako trudnica u zadnjem tromjesječju pije probiotike. E, gdje mi je pamet bila prije? Drage trudnice svakako vam savjetujem da probate jer borba s AD-om bebice (koja se po cijele dane i noći češka kao da su ju ispikali komarci po cijelom tijelu) je stvarno iscrpljujuća i NEMA lijeka. Postoje samo skupe kreme koje mogu malo ublažiti stanje, ali ne rješavaju situaciju. Ja se osjećam jako bespomoćna i većinom sam stvarno umorna jer noću je svrbež najgori pa se stalno budim. user posted image
Iskreno se nadam da će se to smiriti jer ako potraje dok ću se vratiti na posao ja ne znam kako ću izdržati taj tempo cjelonoćnog buđenja i onda cijeli dan raditi i još kad se vratim kuhati, prati, igrati se s M i što sve treba. user posted image Još uvijek sam mršava, no dobila sam 3 kg. Povremeno me još ulovi blues, ali na svu sreću sve manje i manje i najčešće je povezan s mojim umorom. Ne moram ni spominjati koliko zavidim Marijani koja je od početka imala bebicu koja prespava cijelu noć. user posted image
Eto, moram ići jer me M zove. Grlim vas sve i pozdravljam te se nadam da vi uživate sa svojim bebicama. user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu bebac24)
Neposredna veza do poruke: 468
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
26.6.2015 20:04:22   
vucica
Pinky bas mi drago da si se javila i da tvoj M super napreduje, zao mi je sto vas AD toliko muci. Moj F ce sutra biti 8 mj, ima isto 8,5 kg i nema jos zubica, a danas sam cula prvo "mama". Inace je jako vesel, znatizeljan, ne place uopce ali mira nema ni sekunde. Okrece se, gmize, ali isto ne moze dugo sam sjediti. Voli papati, za sada uz sisanje jede dvaput na dan kasice, po noci isto barem jedamput sisa. Jos se mucimo s okom, nikako da mu se odcepi suzni kanalic, nadam se da bi more moglo pomoci, a kao zadnju opciju ostavljamo operaciju. Ima malo i problema s alergijama, na obrazima mu zna izbiti crveno koje ga svrbi, pogotovo po noci, dr je rekla da bi mogao biti AD ali nema nigdje po tijelu, s vremenom sam skuzila da mu izbije kada ja jedem mlijeko, jaja ili orasaste, od kada sam to izbacila crvenila vise nema. Kremu koristimo od Eucerina Atopic Control no ne mogu bas tvrditi da puno pomogne.
Sto se spavanja tice i dalje zaspi na sisi, oko 22h a ujutro se budimo oko 8, uz nekoliko nocnih budjenja, tako da draga Pinky tocno znam kako ti je, preko dana ima svoj ritam, triput spava po sat vremena otprilike, pa uspijem skuhati i malo po kuci pospremiti. Ja sam jos tri kg izgubila i sad sam bas mrsava a jedem non stop, valda se sve potrosi i mali posisa.

Cesto vas se sjetim, bas bi voljela da se javite barem sa kratkim izvjestajima o bebicama, pusa svima

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 469
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
15.7.2015 0:02:43   
mama3.put
Bok drage moje!
Tema nam je utihnula ali vidim da se tu i tamo neke od vas jave pa evo i mene
Pinky zao mi je sto se tako mucite s AD-om,mogu samo zamisliti kako je...no bitno da tvoj decko napreduje,izdrzat cete i ovo,samo hrabrouser posted image
Vucice pa nije valjda i kod vas isti problem? Sve cesce cujem i citam o tome,nevjerojatno puno djece pati od dermatitisa i raznih alergija...ne znam sto pametno reci na to je na svu srecu nemamo tih problema i nsdam se da ni necemo
mi smo dobro,M raste,deblja se,prosla je 10 mjeseci a ja sam ju "napumpala" pa ima i 10 kg,klopa skoro sve,doduse blendano i na smijesan nacin ali uspjevamo nekako,jos uvijek cica...nekad smanji dojenje i pomislim da ce prestati pa se brzo presalta i opet trazi. Ako je mm bez majice zaleti se i njemu na bradavicu a pokusala je i dedu pocicati i tak user posted image . Prvi zubic je dobila 3 dana prije navrsenih 9 mjeseci i kroz neka tri tjedna su izbila jos 3 tako da sada ima donje i gornje jedinice,zvace prste pa se nadam da ce i ostali uskoro krenuti samo sto nam je svaki zub predstavljao probleme. Spavanje joj je katastrofa,ne zaspi prije ponoci (desilo se nekoliko puta samo da je zaspala ranije i odgulila do jutra),imamo borbe svaku vecer tako da se i psihicki moram pripremiti na to da cemo biti budne i do 1-2 ujutro a u 7 je vec budna. Propuzala je s 9.5 mjeseci a sada vec cvrsto stoji na nogicama i koraca uz namjestaj,pridrzava se jednom rukom ali se ljulja pa ju nekad guza prevagne. Kako je postala mobilna,nije sekunde na miru,dopuze do neceg,ustane i lupa,baca stvari itd. Prva rijec je tata i to cesto ponavlja,ludira se,zabavlja nas i zanimljiva je samo sto je sve opasnija za sebe i okolinu tako da ju stalno moram drzati na oku

S nekim curama se cujem redovito,vidim slikice preslatkih bebaca koji rastu kao gljive a kao da je jucer bilo kad smo sve zajedno odbrojavale....vrijeme prebrzo leti

Sve vas lijepo pozdravljam,ljubite bebice i javite se ponekad

(Odgovor članu vucica)
Neposredna veza do poruke: 470
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
18.7.2015 1:04:19   
Pumba
Cure amo malo podići temu. Jako mi je zao da nas nema. Sad sam s mobitela. Obećavam se javiti ujutro sa kompjutera. Strašno me zanima sve kako napreduje, vi, klinci. Bas mi falite. I ja sam kriva, ni mene nema, znam da smo zauzete i dječicom i umorom i svim nečim ali amo barem svako toliko se cuti i biti u toku!!!! Bas bi to voljela. Detalje od mene i mog bebaca ujutro očekujte!!! Ljubim vas i laka noc svima!

(Odgovor članu mama3.put)
Neposredna veza do poruke: 471
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
23.7.2015 13:09:53   
MarijanaC
Hej mamice lijepe. Evo i mene malo. Ajme odakle da krenem. 4mj je prošlo.

Ajmo po redu. Gabrijel je operiran u drugom mjesecu i od tada je dobio 3kg, nije bio bolestan osim jednom od prošle godine 12mj. Papa ko termit, ne hrce i suoer je. Mata će za par dana navršiti 10mj. Jučer je bio na sistematskom, ima 10300gr i 75cm. Mata papa 3 obroka dnevno van mljecnog i na adu je jer sam ja zbog alergije morala prestati dojiti. Nakon što sam se skoro ugušila i imala teški konjuktivitis alergijski i prijetilo oštečenje rožnice nije bilo druge. Dojio je 8,5mj. Propuzao je s 7mj prvi zubek dobio sa punih 8 i sada nam probijaju još 2 pa cemo imati sve ukupno 6 komada. I dalje je super spavalica i savršena beba. Zajeban na kvadrat, hoda uz namještaj, penje se po stepenicama, obožava bracu i tako. Danas smo baš bili na uzv testisa koji se počeo napokon spuštati i možda uspijemo izbjeći operaciju user posted image user posted image user posted image

mama3put i ja smo se počele intezivno tipkati i evo jučer se napokon upoznale i presretna sam zbog toga. Andy sam također upoznala ali na kratko,

Pinky jako mi je žao zbog ad-a, gabijev prijatelj i njegov braco ga imaju pa znam kako je to. Evo ako te utjesi stariji ima 3god i 2mj i upravo je zavšio posljednju provokaciju jajima i osim orašastih plodova napokon smije sve papati, i ne osipava se. Moja preporuka ti je da si napraviš fejs, ne moraš pod pravim imenom ako ti je bed jer imaš grupe s mamamna čije bebice imaju ad i zaista puno dobrih savjeta ima. Moja frendica se spasila s time.

S roccoko i kikilinom sam se čula preko fejsa, curke su sve lijepe (sve 4 s raje i fejsa imaju curke jedino mata moj decko hh) user posted image user posted image Uživajte mile moje i javite se. Pumba kako je prošlo na kraju s trombozomi hospitalizacijom...

_____________________________

Za dva života bogatija
user posted image user posted image Gabrijel 01.03.2012.
Matej 27.09.2014.user posted image user posted image

(Odgovor članu Pumba)
Neposredna veza do poruke: 472
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
31.7.2015 12:28:11   
vucica
Curke koje ste na fejsu ajde napisite u pp ime (ako zelite) pa vas dodam na fejsu.. Sa izvjezajem se javim kroz koji dan, F mi je bubani ima jaku upalu oka (onog di je zacepljen kanalic) i jako mi je razdrazljiv pa ne mogu dugo tipkati. Drago mi je sto ste se javile i sto vam bebe dobro napreduju, cesto ste mi sve u mislima, tipkamo se..puse

(Odgovor članu MarijanaC)
Neposredna veza do poruke: 473
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
13.8.2015 15:18:01   
Briciola
Curke drage!Da se i ja malo javim.Drago mi je da ste dobro i vi i bebice.
Pinky,zao mi je da se jos patite sa dermatitisom:(
Za tjedan dana L ima 11mjeseci,i 11 kg,mali bucko.Vrijeme leti!Imamo 5zubića,prvi je izrasao sa 8mj.Voli sve kašice ali još mu je najdraže kad papa mamino mlijekeco :)I moj se ponoći budi 3-4puta i traži cicu.Jedina sreća je da odmah zaspi.Ide spavati oko 9 a budi se oko pola 8 ili 8.Samo ta noćna buđenja malo zezaju.Inače je jaaaako živahan i znatiželjan i skoro nikad ne plače.Prava dobrica.Pomalo i hoda uz namještaj.
Pozdravljam vas sve i javljajte se ...

(Odgovor članu vucica)
Neposredna veza do poruke: 474
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
1.9.2015 14:08:00   
PinkyFunkyBirdy
Drage moje mamice! user posted image
Da se i ja malo javim. Mi smo sad 10,5 mjeseci i imamo oko 9,5kg te 4 zubića. Ko mali zvrk se sad stalno okreće i posjeda i puže te se pokušava ustati na nogice, ali su još slabašne za ustajanje, no kratko stoji kad ga podignem i dok se za nešto drži. user posted image Najgore mi je kad ga presvlačim pa mi hoće pobjeći tako gologuz. user posted image
AD nam je sad već super - ostalo je malo crveno samo još na pregibu nogica, a ostalo se sve oporavilo. Vjerujem da nam je za to zahvalna Panda koja mu jača imunitet.
Spavanje je isto bolje - ide spavati oko 21:30 te se ponekad probudi koji put dok smo još mi budni, ali ne uvijek te odspava do 7 ili pol 8 ujutro. Ponekad zna plakati oko 3, ali i to nije uvijek. Jedino što ga još uvijek moram uspavljivati na rukama, no navečer mi ionako uglavnom zaspi dok ciki.
Cikanje još imamo samo navečer pred spavanje i ujutro (a tada isto i dobiva flašicu), a ostatak dana smo na kašicama i voću. Zeznut je M jer često mi ne želi jesti samo kašice već mu uz njih moram dati ili malo kruha ili one kukuruzne smokije (gdje nema ništa osim kukuruza i 1% soli). I kad mu tako dajem pojede cijelu posudicu, a inače mi gunđa već nakon 3 žličice.
Meni se čini da sam ovih dana napokon ovulirala i da će uskoro stići prva menga od poroda (tj. prva menga od 2013.g. user posted image ). Ne mogu vjerovati da za 2 mjeseca moram ići natrag na posao. Vrijeme mi sad leti sve brže i brže. user posted image

Vucice kako je tvoj F? Dal ide na bolje? user posted image

Mama3.put baš je lijepo čitati kako tvoja curkica napreduje. user posted image

Pumbice, detalji nisu nikad stigli. user posted image Javi se kad stigneš.

Marijana, ma tvoji dečki su pravi borci. Baš mi je drago da su dobro i da lijepo napreduju. Pusni ih i u moje ime. user posted image

Briciola baš mi je drago da je tvoj L tako dobar dečko! user posted image

Puno vas sve pozdravljam i vjerujem da ću biti malo aktivnija opet na RR kad se vratim na posao. user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu Briciola)
Neposredna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 18 [19] 20   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 18 [19] 20   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!