|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
28.1.2015 14:01:37   
roccoko
cure drage
evo nisam se odavno javila, uhvatila nas sve prehlada a najgore je prošla moja bebica- dobila je bronhitis i na sumamedu je! Već par dana idemo na inhaliranje i puno je bolje, a ona moj mali zmajuser posted image j vesela koda joj nije ništa pa mi je lakše jer nije mi jasno di ga je pokupila, imali smo par posjeta ali nitko nije bio bolestan!
sada sa nepunih 4mj ima 6600g i 68 cm, u zadnjig misec ipo dobila samo 400g i kaže pedijatrica da je to ok jer bucmsta je!user posted image Isključivo je dojim i voli papati paa mi nije jasmo, još ću vidjet vaganje s punih 4mj pa ćemo vidjet!

Vidim da ste sve dobro više manje i bebaći moram još pročitati stare postove ali moram napistai
MissKitty šokorao me tvoj post, nemogu vjerovati što je u stanju napraviti muž ženi još pogotovo kad su dobili malu bebu kad je čovjek najsretniji! Nitko osim tebe ti nemože reći šta činiti ali otati uz nekoga takvog nije dobro ni za tebe ni djete, skupi snage da napraviš pravu stvar, ovdje smo uvijek da se možeš izjadati!user posted image

vgaspic svakako po mom mišljenju i što sam se informirala je prerano za kašice bez obzira što je beba na zamjenskom mlijeku jer iste su potrebe i razvoj dojenog djeteta i onog na zamjenskom! Starijem malom sam sa 5ipo dala mlijeko sa rižinim pahuljicama a sa 6mj voćnu kašicu! Imaju vremena za kašice jošsu to male naše bebice! Nemislim ništa loše naravno svaka mama za svoje dijete radi najbolje, i bravo za domaće kašice!

PUSE šaljemo Dora i ja!

(Odgovor članu vucica)
Neposredna veza do poruke: 401
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
28.1.2015 14:02:44   
roccoko
cure drage
evo nisam se odavno javila, uhvatila nas sve prehlada a najgore je prošla moja bebica- dobila je bronhitis i na sumamedu je! Već par dana idemo na inhaliranje i puno je bolje, a ona moj mali zmajuser posted image j vesela koda joj nije ništa pa mi je lakše jer nije mi jasno di ga je pokupila, imali smo par posjeta ali nitko nije bio bolestan!
sada sa nepunih 4mj ima 6600g i 68 cm, u zadnjig misec ipo dobila samo 400g i kaže pedijatrica da je to ok jer bucmsta je!user posted image Isključivo je dojim i voli papati paa mi nije jasmo, još ću vidjet vaganje s punih 4mj pa ćemo vidjet!

Vidim da ste sve dobro više manje i bebaći moram još pročitati stare postove ali moram napistai
MissKitty šokorao me tvoj post, nemogu vjerovati što je u stanju napraviti muž ženi još pogotovo kad su dobili malu bebu kad je čovjek najsretniji! Nitko osim tebe ti nemože reći šta činiti ali otati uz nekoga takvog nije dobro ni za tebe ni djete, skupi snage da napraviš pravu stvar, ovdje smo uvijek da se možeš izjadati!user posted image

vgaspic svakako po mom mišljenju i što sam se informirala je prerano za kašice bez obzira što je beba na zamjenskom mlijeku jer iste su potrebe i razvoj dojenog djeteta i onog na zamjenskom! Starijem malom sam sa 5ipo dala mlijeko sa rižinim pahuljicama a sa 6mj voćnu kašicu! Imaju vremena za kašice jošsu to male naše bebice! Nemislim ništa loše naravno svaka mama za svoje dijete radi najbolje, i bravo za domaće kašice!

PUSE šaljemo Dora i ja!

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 402
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
28.1.2015 15:21:19   
MissKitty
Vgaspic puno ti hvala! Ako zatrebam bilo kakvu pomoc tebe cu prvu pitati :)
Roccoko ma drago mi je da sam sada shvatila tko je a ne poslije kad bi mi mozda bilo teze ako bi May vec bila velika :/ Nadam se da ce Dorica brzo ozdraviti :)

(Odgovor članu roccoko)
Neposredna veza do poruke: 403
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
28.1.2015 17:11:51   
MarijanaC
Missy moj savjet. Ne slušaj nikoga ko ti kaže da ostaneš s njim. Ko lupi jednom lupit će opet. Ovaj put je lupio tebe,ko kaže da jednom nebude malenu? user posted image Odi od njega. Nitko ne smije durati zlostavljanje. Ja nikad neću zaboravit kada je od mog najboljeg prijatelja tata mamu tukao i ovaj je stao pred njega i tata mu je s čizmom ruku slomio. Tukao ga je remenom za svaku cetvorku u skoli. Pusti budalu i odlazi. Zelim ti svu snagu ovog svijeta da zaštitiš sebe i dijete bez obzira na sve! i ja sam krščanka pa da me lupi otišla bi od njega. Baš sam žalosna zbog tebe. user posted image

vgaspic moj G je bio na Milupi Milumilu.

roccoko ufff bronhitis ti najlakse dodje. Moj G ga je imao dan poslije feste za prvi rodjendan. Neki nemoraju oboljeti ali mogu prenesti uzrocnika. Sto se tice kilaze dosta je. Moj M se rodio veliki pa svejedno nema previse. ima oko 8kg i na broju 74 je. Sad ce usporavati s dobivanjem na kilazi. Nemogu cijelo vrijeme dobivat po kilu jer bi do prvog rodjendana imali kilazu sedmogodisnjeg djeteta user posted image

Andy mila ziva sam. Poslala sam ti frend request na fejsu, tu sam ja. M je puno vise budam preko dana pa onda malo visim ovdje a i nije se puno curka javilo pa sam zujala okolo haha
Kakvu knjigu pises?

vucic3 tko te pozvao na posao? Pa na porodiljnom si. Steraj ih u vrazju mater


_____________________________

Za dva života bogatija
user posted image user posted image Gabrijel 01.03.2012.
Matej 27.09.2014.user posted image user posted image

(Odgovor članu MissKitty)
Neposredna veza do poruke: 404
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
28.1.2015 17:48:01   
kikilina
Pozdrav drage moje!
Miss ja se slažem s Marijanom tko jednom lupi, opet će. I ja sam kršćanka, ali nema šanse da bi ostala s nekim tko mi takvo nešto napravi! Zbog sebe, ali i zbog djeteta...ne bi mu mogla vjerovat više nikad, a dijete bi vidio samo preko ekrana!
Mi smo danas bili na pregledu za kukiće, sve ok! Skinuli smo široko, jeeeeee :)
Puse svima

(Odgovor članu MarijanaC)
Neposredna veza do poruke: 405
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
28.1.2015 18:10:54   
MissKitty
Drage moje svjesna sam ja toga da bi me ponovo mogao udariti ali neka samo ga tu cekam jer sljedeci put kada me udari ide ravno u zatvor. A nedaj Boze da May takne krivo, ja bi ga ubila a on je jako dobro sada tog svjestan. Ne brinite se za mene znam ja dobro sto cu napraviti tom kurvinom sinu :)

(Odgovor članu kikilina)
Neposredna veza do poruke: 406
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
29.1.2015 10:08:39   
MarijanaC
Tako je Missy samo ostro,lupi gdje najvise boli i njega i njegovu trknutnu mater.

_____________________________

Za dva života bogatija
user posted image user posted image Gabrijel 01.03.2012.
Matej 27.09.2014.user posted image user posted image

(Odgovor članu MissKitty)
Neposredna veza do poruke: 407
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
29.1.2015 10:37:02   
vucica
Miss bas si mi cesto bila u mislima, pitala sam se kakva je situacija i nadala da je bolja, sad citam ovo sto si napisala i uzasno mi je zao kroz sta prolazis. Idi od njega, nitko nije zasluzio takav tretman, a pogotovo dijete da zivi i raste uz njega. Skupi snage i izbori se za vas dvije. Uz tebe smo.

Marijana poslala bi ih u vrazju mater rado, ali znas kakva su vremena ne smijes nista reci ako zelis zadrzati posao, nazalost... dobro jos danas i sutra odradim pa cu biti mirna, samo se pitam do kada grrrrr

ajme vi ste svi tako veliki, mi tek prerastamo vel 56 iako je bas buco user posted image

(Odgovor članu MarijanaC)
Neposredna veza do poruke: 408
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
30.1.2015 13:26:26   
MissKitty
Marijana tako ce im i biti hahaha bas kao u onim serijama hahaha...
Vucice hvala ti puno... Bas mi je zao sto moras raditi :( Bas su stoka!

Cure ne znam da li ste primjetile, mislim ja jesam, da se usi od May onako "klempave" ako joj ne stavljam kapicu. Jer kada okrece glavicu zguzva si uho dok spava pa si ga malo iskrivi. Bas sam se prepala toga pa sam joj jucer u C&A kupila 4 trakice za glavu i prezadooovoljnaa sam!! Ne uznoji joj se glavica ko u kapi i njoj je nekako ljepse. Kada sam joj skinula pocela je plakati ali samo joj preko dana stavljam.

Masemo vam nas dvije!! :*

(Odgovor članu vucica)
Neposredna veza do poruke: 409
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
2.2.2015 9:15:51   
Anoniman
Dobar dan svima, kako ste? Nemam puno vremena, ali naišla sam na jedan članak koji me oduševio jer sadrži sve što ja želim reći na forumu, ali nažalost nemam baš vremena jer kada i pročitam nešto dok nađem vrijeme da ana to odgovorim više nema smisla odgovarati, ali curi svaka čast, da ona osnuje udrugu je bi bila njezin član, skidamkapu user posted image
http://www.index.hr/mame/clanak/majke-protiv-majki/796766.aspx
pusa svima!

(Odgovor članu MissKitty)
  Neposredna veza do poruke: 410
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
2.2.2015 9:33:37   
Ana888
Pozdrav drage moje!
Pumba draga baš si se namučila sa bolnicom i trombozom,ali bitno da ide na bolje, user posted image za dojenje! Čuvaj se i uživaj u svom Toniu! user posted image
Miss žao mi je zbog tvoje situacije,ali kako su ti cure rekle - nitko ne treba trpiti nasilje..uz tebe i May smo! user posted image
Vgaspic, nije mi ni pedijatar ni fizijatar rekao koji je stupanj distonije..piše samo da je dijagnoza-distonija. Bili smo na vježbama, mi smo se učili kako vježbati sa M kod kuće. Sa 2 mjeseca nije dovoljno visoko odizala glavicu od podloge, lijeva strana joj je slabije razvijena od desne, i držala je palac unutar skupljene šake na lijevoj rukici. Sada je to sve puno bolje..s vremenom i vježbama nadam se da će se strane uravnotežiti i idemo opet na kontrolu za 2,5 mjeseca..fizijatar nam je rekao da će ju kontrolirati dok ne bude prohodala. user posted image za tvoj J, već je veliki dečko! user posted image
Kikilina, user posted image što ste skinuli široko!
Roccoko user posted image za Doru koja lijepo raste i napreduje!
Sve vas puno pozdravljamo M i ja!

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 411
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
2.2.2015 10:11:57   
Anoniman
Ana888 sigurno se ne sjećaš da sam ja govorila kako mi je stariji sin imao dijagnozu distoni sindrom hipertonus, simtomi slični kao i s M, nama je stupanj odredio neuropedijatar jer smo išli na uzv mozga redovito, sa vježbama smo prestali kada je prohodao (14 mjeseci), ali i dalje moramo na kontrole do treće godine, ono najbitnije je da je normalno i zdravo dijete, motorički čak i bolji od svojih vršnajaka, što i je obično slučaj sa djecom vježbačima, naravno ako nije nešto preozbiljno sa njima, nama su prvo procijenili III/IV stupanj, a onda I/II, što je viši stupanj oštećenje mozga je veće, tako da kod nas hvala Bogu nijebilo preozbiljno, samo vježbajte i sve će biti super

(Odgovor članu Ana888)
  Neposredna veza do poruke: 412
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
2.2.2015 11:43:43   
Ana888
Vgaspic, sjećam se da je netko pisao o tome,ali nisam bila sigurna tko. Nama je dijagnozu postavio fizijatar, i iako nam je rekla da ju najviše zbrinjavanja taj palac unutar šake, nisu nas slali na uzv mozga...mada M nije cijelo vrijeme držala tako rukicu, već s vremena na vrijeme. Ja sam već razmišljala pitati našu pedijatricu da nam da uputnicu za uzv. user posted image Čitala sam da u nekim bolnicama sva djeca kad se rode idu na uzv mozga..kod nas samo ona koja su prošla teški porod. Vježbe su super i mi smo dosta toga naučili,pogotovo kako ju pravilno nositi i uzeti...i najbitnije palac više nije unutar šake,smo ponekad je u ispod kažiprsta user posted image . Hvala Bogu da kod vas nije bilo preozbiljno i da je s velikim bracom sve OK! user posted image Na fizikalnoj su nam znali reći da budemo sretni kada se M buni i kada zaplače,jer najgore je kad dijete ne reagira na ništa i u pravu su potpuno!
Da li ti je stariji sin redovito cijepljen? I jeste imali kad kakvih nuspojava? Pitam jer povezuju pojavu težih nuspojava nakon cijepiva sa stupnjem krvarenja u mozgu.
Iskusne mame da vas pitam vezano za kašice..jeste li se vi striktno držale tablica dohrane po mjesecima za namjernice..tipa mrkvu baš dali sa 8 mjeseci ili ste sa mrkvu ubacile i ranije?

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 413
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
2.2.2015 12:47:37   
buducamam
zdravo drage mamice..dugo se nisam javljala...preko moba ne mogu a laptop se nam pokvario jos dok sam bila trudna...tek sad kupili drugi..inace rodila sam 7.11...sve je proslo super....malicki sisa ali i na dohrani je....sad par dana ima zelenu stolicu,gladan nije jer na tezini dobiva super.inace jee veseo...neznam u cemu je problem...prvo je bio na nanu al mu nije odgovaralo,sad je na novalacu....al opet zelena stolica...dok.opet savjetuje promjenu hrane,al ja bas ne preferiram stalno mjenjanje hrane....cicu bas nece od rođenja,al ga forsiram bar da malo cica....sta mislite od ceg bi mogla bit zelena stolica?

(Odgovor članu roccoko)
Neposredna veza do poruke: 414
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
2.2.2015 13:35:09   
Anoniman
Ana888 nama je pedijatrica kada je posumnjala u distoniju prvo dala uputnicu za UZV i tek onda s nalazom UZV i uputama neuropedijatra smo išli kod fizijatra da nam odredi vježbice, što mi ovako laički kada gledam ima smisla jer neuropedijatar gleda što je sa mozgom i daje upute fizijatru koji što treba poboljšati, a onda fizijatar određuje vježbice kojima bi se to trebalo poboljšati tako da ne znam zašto vas nisu slali na uzv, ali vjerujem da tvoja pedijatrica zna. Pitala si za cijepljenje, N mi je redovito cijepljen i nije imao nikakvih ozbiljnijih nuspojava (one klasične nekada, temp i nervoza, ne uvijek). Sve je drugo bilo ok, samo što se cijelo vrijeme vidjela dominacija jedne strane tijela, sada više ne. Što se tiče mrkve, to je prva namirnica koju sam ja dala sinu u za dohranu sa 3mj i 3 tj, tako ću i ovome, ali neke majkeosuđuju to što ja tako rano krećem sa dohranom, ja smatram da je uredu, tako i sa mrkvom, najbolje je da ti sama nađeš na koji način i sa čime ćeš krenuti te što i kojim redoslijedom uvoditi. Moj stav je da se zaista treba paziti oko namirinica koje su veliki alergeni i ne uvoditi ih prije reda, ali svaka od nas zna najbolje za svoje dijete. Ja sam pazila oko takvih namirinica i na to da uvijek uvodim po jednu novu namirnicu svakih nekliko dana tako da ukoliko na nju reagira da znam da je ona izazvala reakciju.
Buducamam meni su oba sina bila na ad-u i sa prvim sam znala primijetiti zelenu stolicu, isto je pio Novalac i nisam mu nikada mijenjala mlijeko, a iovaj mlađi misada pije Novalac, kada se pojavila zelena stolica išla sam to istraživati i onda sam negdje pročitala da neke pelene imaju u sebi "neke sastojke" (više se ne sjećam koje) koji u doticaju sa stolicom znaju promijeniti njezinu boju pa ona pozeleni. Onbda sam to išla malo pratiti i vidjela sam da kada mu stavim neku pelenu koja nije pampers da zaista promijeni boju,a u pampersu mi bude stolica normalne boje, pa sam išla pratiti kako mu stolica izgleda utrenutku kada kaka i svojim očima sam vidjela da iz guze izlazi normlane boje i čim dotakne tu pelenu koja nije pampers da pozeleni. Od tada sam korisitila samo papmers active baby i to mi se više nije događali. Je li to zaista bio uzrok ili ne ne bih ti znala reći, ali možeš popratiti pa vidjetikako ti zaista kaka i da li mijenja boju u peleni pa da barem to isključiš.

(Odgovor članu buducamam)
  Neposredna veza do poruke: 415
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
2.2.2015 14:06:52   
buducamam
mi od poČetka koristimo pampers...pa ne vjerujem da je od tog....

(Odgovor članu roccoko)
Neposredna veza do poruke: 416
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
2.2.2015 14:21:27   
Anoniman
Ne znam, rekla sam ti što je bilo kod mene, sada stvarno nemamo problema, i ovaj manji mi je na novalacu i pampersu i nema zelenu stolicu, a šta kaže pedijatrica zbog čega bi moglo biti

(Odgovor članu buducamam)
  Neposredna veza do poruke: 417
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
2.2.2015 14:25:38   
Anoniman
"Zelena stolica:
Moguće je da je stolica zlena zbog previše laktoze. To se može događati zbog čestog hranjenja. Ako simptomi traju duže od 24 sata, obratite se liječniku. Uzrok može biti hrana koju koristite, nuspojave nekih lijekova, osjetljivost na hranu." -ovo sam ti našla na nestleovoj stranici, najbolje je da vidiš sa pedijatricom, možda je od hrane, jesi li i nan prestala davati zbog zelene stolice?

(Odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 418
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
2.2.2015 15:56:22   
buducamam
da nan prestali davati zbog zelene i jako smrdljive stolice...sad stolica nije tolko smrdljiva al je zelena.....zvala dok. al ona opet veli da promjenimo hranu u bebimil....a ne salje nas dalje na prrretrage...jer kao on dobiva na tezini,nema temp. itd.

(Odgovor članu roccoko)
Neposredna veza do poruke: 419
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
2.2.2015 15:58:37   
buducamam
veli da mu možda smeta sva ta mljecna hrana...da probamo opet promjeniti...

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 420
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
2.2.2015 17:34:26   
Anoniman
znam da pedijatri obicno ne preporucuju cesto mijenjanje ad-a, ali mozda ti se javi neka cura koja o tome vise zna, ja sam ti rekla svoje iskustvo, a za ostalo stvarno ne znam mogu ti samo iznositi svoje misljenje, a to je bespitrebno, u svakom slucaju nadam se da cete to brzo i usphesno rijesiti

(Odgovor članu buducamam)
  Neposredna veza do poruke: 421
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
2.2.2015 21:01:36   
MissKitty
Vgaspic hahahahah dobar claknak! user posted image
Ana hvala ti puno!user posted image user posted image user posted image user posted image
Buducamama moja May ti je skroz na dohrani i ima stolinu zutu ali ona strana kake (kako to glupo zvuci haha) koja dodiruje pelenu je zelene ali u sredini blize guze je zuta i smrdi uvijek kada se pokaka.
Evo ti neki zanimljivi clanak pa procitaj :)

Boja bebine stolice

12.04.2013.

Potaknuti vašim brojnim pitanjima o problemima s bebinom stolicom, donosimo sve o mogućim bojama i oblicima stolice te kada treba poći pedijatru

Većina roditelja vrlo ozbiljno pristupa temi bebine stolice i nerijetko su vrlo začuđeni kad vide sadržaj bebinih pelena. Bebina stolica može biti svih boja i konzistencija pa čak i iskusni roditelji vjerojatno nisu doživjeli sve varijacije.

 

Što je sve normalno kod novorođenčadi, dojenje djece, djece hranjene adaptiranim mlijekom i djece na dohrani i krutoj hrani?

 

1. Stolica novorođenčeta

U peleni ste našli zeleno-crnu ljepljivu stolicu koja izgleda kao motorno ulje. Radi se o mekoniju, prvoj stolici, koja se sastoji od plodove vode, stanica i svega drugog što je vaša beba u vodenjaku progutala. Iako izgleda vrlo odbojno, ta stolica nema mirisa. Dakle, po mirisu nećete u ovom slučaju zamijetiti da vašem djetetu treba promijeniti pelene.

 

Ako imate novorođenče staro dva do četiri dana, boja njegove stolice će ubrzo postati svjetlija – zelene boje (nijanse maskirnog odijela). Ta boja je znak da su crijeva vaše bebe počela probavljati majčino ili adaptirano mlijeko.

 

 

2. Zdrava stolica dojenčeta

Ako isključivo dojite, tada će bebina stolica biti žute ili svjetlozelene boje, kašaste odnosno kremaste konzistencije. Može biti toliko tekuća da se može protumačiti i kao proljev. Stolica dojenog djeteta u principu izgleda kao mješavina dijon-senfa i zrnatog sira, sa sporadničnim komadima. Miris je iznenađujuće samo u pola tako neugodan od njezinog izgleda.

 

Pojam normalne stolice kod dojenog djeteta može biti vrlo širok. Ako stolica ima zelenkastu nijansu to može značiti da ste pojeli nešto neuobičajeno. Sve dok beba ne pokazuje neke druge simptome, nema razloga za zabrinutost.

 

Ako vidite svjetlozelenu pjenastu stolicu, koja sliči algama, beba vjerojatno jede kalorijski slabo mlijeko s premalo masnoća koje obično dolazi na prsima u prvom dijelu podoja. Dakle, vjerojatno nedovoljno dugo dojite dijete na pojedinoj dojci. Kako biste to promijenili, svaki puta počnite dojenje s onom dojkom na kojoj je dijete zadnje sisalo.

 

 

3. Zdrava stolica beba na adaptiranom mlijeku

Bebe na adaptiranom mlijeku imaju tjestastu, gustu, kremastu stolicu koja može imati različite smeđe tonove: žuto-smeđi, jarko žuti ili zeleno-smeđi. Jače smrdi od stolice dojene djece, ali još ne tako jako kao stolica djece na čvrstoj hrani i kašicama. Sve u svemu smrad je jači i osjetit ćete kad je vrijeme za mijenjanje pelena.

 

 

4. Stolica bogata željezom

Dajete li djetetu preparat željeza, tada djetetova stolicamože biti tamnozelena ili gotovo crna. To se ne događa često, ali je u okviru normalnog.

Ako je stolica vašeg djeteta crna, a vi mu ne dajete preparat željeza, tada pođite pedijatru jer se može raditi o krvi u stolici.

 

 

5. Stolica kod bebe na krutoj hrani

U razdoblju kad u djetetov život polako uvodite kašice, to se odmah vidi i u djetetovim pelenama, posebno ako su djeca dojena. Rižine pahuljice, banana i jabuka promijenit će i konzistenciju i miris stolice.

 

Stolica kod djece koja su na kašicama obično je smeđa do tamnosmeđa te čvršća od maslaca, no ipak još uvijek kašasta. Stolica će odsada sigurno imati intenzivniji miris, odnosno smrad.

 

 

6. Stolica s djelomično probavljenom hranom

Povremeno ćete u stolici naći neprobavljene komadiće posljednjeg obroka ili će stolica biti jake narančaste, crvene ili tamnoplave boje. Crvena boja dolazi od cikle, narančasta vjerojatno od mrkve, a tamnoplava od borovnica (pritom se u ovom slučaju u stolici vide i ostaci neprobavljene kožice borovnica).

 

Nema razloga za zabrinutost! Obojenost stolice ovim namirnicama je normalna. Vidjet ćete veći intenzitet ovih primjera samo zato što vaše dijete još ne može kompletno probaviti određene namirnice ili hrana tako brzo prođe kroz probavni sustav da se ne uspije probaviti. Može biti i da je dijete pojelo puno određene hrane ili da nije dovoljno dobro prožvakalo hranu.

 

Pedijatra pitajte za mišljenje kad u stolici konstantno pronalazite neprobavljene dijelove. Tada treba pregledati probavni trakt i ustanoviti radi li pravilno.

 

7. Proljev

Kod beba je proljev vrlo tekuć i sastoji se više od vode nego od komadića hrane. Proljev može biti žut, zelen ili smeđ i može nadirati ili čak štrcati iz pelena.

 

Proljev može biti znak infekcije. Ako se ne liječi na vrijeme može dovesti do dehidracije odnosno gubitka vode iz tijela. Pođite pedijatru ako vaše dijete ima 3 mjeseca ili je mlađe i imalo je više od dva ili tri proljeva ili ako se proljev ponavlja dva ili tri dana.

 

Također morate reći pedijatru ako u stolici vidite krv ili sluz.

 

 

8. Zatvor

Ako je stolica vaše bebe čvrsta u obliku kamenčića, tada se vjerojatno radi o zatvoru. To nećete primijetiti samo u peleni već će se dijete i mučiti da istisne takvu stolicu. Nađete li nešto krvi u stolici, to može značiti da je prilikom tiskanja stolice došlo do laganog oštećenja anusa.

 

Jedan do dva komada stolice u peleni nije problem, ali ako ima više komada i uz to i krvi, pođite pedijatru. Uzrok zatvora može biti djetetovo nepodnošenje nekog sastojka iz mlijeka, adaptiranog mlijeka ili majčinog mlijeka. Također, bebe koje se navikavaju na kašice su češće zatvorene. Pedijatar će vam vjerojatno predložiti da ponudite djetetu sok od kruške ili šljive kako bi se probava potakla.

 

9. Stolica sa sluzi

Stolica vaše bebe može sadržavati sluz ili djelovati masna. Ako je stolica zelenkasta sa svjetlucavim nitima, to znači da sadržava sluz. Razlog može biti obilno slinjenje jer slina često ostane neprobavljena.

Sluz u stolici može biti znak infekcije ili alergije. Ako beba ima još neke simptome ili nalazite sluz dva ili više dana u pelenama, pođite pedijatru.

 

10. Krv u stolici

Katkad je krv u stolici svijetlo crvena, katkad crna (to znači da je probavljena).

Svijetla krv u stolici može imati mnogo uzroka. Pođite pedijatru ako vidite sljedeće znakove:

Normalna stolica je pomiješana s krvlju – znak da je dijete alergično na mlijekoTvrda stolica s razasutom krvi – upućuje na puknuće tkiva anusa ili male hemoroide.Proljev s crvenom krvi – bakterijska infekcija.

 

Crna krv u stolici (male točkice koje nalikuju zrncima maka) – dijete na dojci uz mlijeko posisa i malo krvi iz mamine oštećene bradavice. Vjerojatno vas takvo dojenje i boli pa trebate poraditi na zacjeljivanju ragada, no za vaše dijete ne postoji opasnost. U svakom slučaju pođite liječniku koji će isključiti eventualne unutarnje povrede kod djeteta.




(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 422
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
3.2.2015 12:05:37   
roccoko
vgaspic pročitala sam link koi si postavila i dijeli i moja neka razmižljanja, žao mi je ako si moj komentar o dohrani shvatila kao osuđivanje, jer to svakako nije bil! Cilj foruma je djeljenje iskustva i mišljenja što san ja i napisala svoje iskustvo s starijim malim o dohrani, i ono što mi je pedijatrica savjetovala! I moj striji mali je bio na dohrani, i ja bih naišla na kolutanje očima kad bi rekla da ne dojim tako da nikoga ne uvjeravam da je jedino moje mišljenje ispravno, svatko naravno radi šta je najbolje za njeno dijete, ja jednostavno nisam vidila da moj mali ima potrebe za dohranom sa 4 mj!
Ali hajdemo malo o veselijim temamauser posted image , moja Dora obožava držati male šuškalice ili ono za zubiće i gledati u crtane, tako se zabavi, kako vaši provedu vrijeme kad su budni!

(Odgovor članu roccoko)
Neposredna veza do poruke: 423
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
3.2.2015 12:34:23   
Anoniman
roccoko ma ne, cijenim svacije misljenje cak naprotiv volim ga cuti, ne volim cuti kada netko namece svoje misljenje kao jedino ispravno, to je ono sto me smeta, a svatko od nas ima svoj stav o dohrani, ali i o tisucu drugih stvari, i to je super, ali kao sto rekoh ne volim nametanje a po meni to rode rade i ine udruge rade, no to je neka druga siroka tema o kojoj bi trebalo otviriti drugi forum

(Odgovor članu roccoko)
  Neposredna veza do poruke: 424
   RE: Dobrodošle jesenske bebe 2014.
3.2.2015 12:37:15   
Anoniman
kada je budan stavim ga u onaj tiny love na podu pa on gleda u to kako se mihenjaju boje i vuce zivitinjice, gleda i tv sa bracom, baby tv. obozavam taj program, a jucer mi se i prvi puta okrenuo sa stomaka na leđa pa smo slavili, brat mu je to puno kasnije napravio pa sam bila odusevljena

(Odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!