|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
3.7.2014 14:15:47   
mimee
eh ja vas procitam pa ne stignem napisati.. :P
'princ' Andrej (kak ga moja baka zove) spava, pa cu sad malo ukrast vremena, ionak mi se ne posprema XD
Mi bili prekjucer na cijepljenju, isto za sada sve ok. malo sam se zgrozila kad mi je pocela nabrajati moguće nuspojave, pa stavljanje obloga, pa temperatura, cepici..al nista od toga nije bilo. Jedino mi ga bilo zao kak ih piknu u nogice..plakal se ko kisna godina :/

autumn, kak ste dosli do toga da vadite krv? jesi primjetila nes cudno ili?

joj, kaj se tice kila, ja jos cenera moram skinut..dobila sam sve skupa 20, 6 otislo na porodu, 4 same od sebe u ova 2 mj, a ostalo je na meni.. a nekak nisam u panici, mislim da cu do jeseni bit opet stara ja i uopce se ne zivciram.

mi malog vozimo u jajetu iza i ja sam s njim. obicno odmah zacori od voznje. jednom ga je muz vozio solo, bio je budan, ali je mm skuzio u jdnom trenu da mu sunce pici u oci pa je morao stati da mu nekaj namjesti XDD

Cure, kad ste se planirale vratiti radit, nakon 6 ili vise?
ja sam htjela nakon 6, jer mi je posao blizu i da muz uzme drugi dio, ali to nazalost ipak nece moc jer mu sef nece dat, tak da cu morat ja produzit. nije da mi je zao, jos ce bit jako mali s 6 mj ali koma je kaj ce mi naknada osjetno pasti, a zbilja ga nemam kome ostaviti na svakodnevno cuvanje, a nepoznatim osobama bas i ne vjerujem..
kak cete se vi organizirat?

(Odgovor članu ringerajka)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
3.7.2014 14:16:36   
mimee
eh ja vas procitam pa ne stignem napisati.. :P
'princ' Andrej (kak ga moja baka zove) spava, pa cu sad malo ukrast vremena, ionak mi se ne posprema XD
Mi bili prekjucer na cijepljenju, isto za sada sve ok. malo sam se zgrozila kad mi je pocela nabrajati moguće nuspojave, pa stavljanje obloga, pa temperatura, cepici..al nista od toga nije bilo. Jedino mi ga bilo zao kak ih piknu u nogice..plakal se ko kisna godina :/

autumn, kak ste dosli do toga da vadite krv? jesi primjetila nes cudno ili?

joj, kaj se tice kila, ja jos cenera moram skinut..dobila sam sve skupa 20, 6 otislo na porodu, 4 same od sebe u ova 2 mj, a ostalo je na meni.. a nekak nisam u panici, mislim da cu do jeseni bit opet stara ja i uopce se ne zivciram.

mi malog vozimo u jajetu iza i ja sam s njim. obicno odmah zacori od voznje. jednom ga je muz vozio solo, bio je budan, ali je mm skuzio u jdnom trenu da mu sunce pici u oci pa je morao stati da mu nekaj namjesti XDD

Cure, kad ste se planirale vratiti radit, nakon 6 ili vise?
ja sam htjela nakon 6, jer mi je posao blizu i da muz uzme drugi dio, ali to nazalost ipak nece moc jer mu sef nece dat, tak da cu morat ja produzit. nije da mi je zao, jos ce bit jako mali s 6 mj ali koma je kaj ce mi naknada osjetno pasti, a zbilja ga nemam kome ostaviti na svakodnevno cuvanje, a nepoznatim osobama bas i ne vjerujem..
kak cete se vi organizirat?

(Odgovor članu ringerajka)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
3.7.2014 14:24:35   
mimee
joooj neee 2 putaaaa aaaaaauser posted image

p.s. jel ima jos koja da joj beba kaka svakih tjedan dana? moj Andi je jedan od tih, zadnii puta 11.dan sam ja vec bila luda i stavila mu malo cepica..nenormalno mi je da bilo tko ne kaka 10 dana, a kamoli mala beba koja je jos zbog toga nervozna i prdi i napinje se, ali pedijatar kaze da je to sve ok i da ce se sredit kad krene s krutom hranom. Dojim ga i dobije 1 bocicu adaptiranog dnevno..danas brojimo 5.dan, pa cemo bas vidjet, nadam se da nece proc 2 tjedna..user posted image

(Odgovor članu mimee)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
3.7.2014 16:37:27   
cuba
Mimee, samo da ti kažem svoje iskustvo od prošle godine sa mojim D. On je prvih 6mj bio isključivo dojena beba i stolicu je imao svako 10 dana svih 6mj. Meni je u početku bilo jaaako čudno da tako malo kaki ali pedica je rekla da je to za dojenu djecu normalno i da nemam razloga brinuti. I čim smo sa 6mj krenuli sa dohranom, stolica se regulirala i od tada je ima svaki dan, nekada i 2x dnevno.

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu mimee)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
3.7.2014 18:22:12   
autumn day
Aaaaaa,napisala sam cijeli post i pojelo mi ga :/

Mimee,nasa ped.na prvom sistematskom sa mjesec dana daje uputnicu za urin,a na iducem sa dva mjeseca za krv,cisto kontrole radi,to je ono vadjenje iz prstica.
Rekla mi je da je ovo za urin novo,a krv znam da sam i kcerki prije 4godine vadila.
Ja sam mislila da svi ped to salju vaditi u toj dobi.
I tako je moj O dosta anemican...tako kaze nalaz...sad ce se jos vise muciti s kakanjem od tog zeljeza :/


(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
3.7.2014 21:35:09   
autumn day
Mimee,a jel bi pomoglo da ti jedes puno namirnica koje otvaraju,npr.kruska,sljiva i sl.?
Mozda fakat lupetamuser posted image

(Odgovor članu autumn day)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
3.7.2014 22:45:45   
mimee
joj ma probala ja sve-20 dkg šuhih šljiva namočeno u vodi ili skuhano u kompot ili kompot od breskvi i kruški, masiranje trbuščića, čajevi komorač/kim, Torminalis sirup(frendica rekla da je njezino dete od toga kakalo) NIŠTA ne djeluje dok se sam valjda ne prepuni ili taj čepić, ali ne namjeravam mu ga davati stalno da se ne navikne.. :P

(Odgovor članu autumn day)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
4.7.2014 9:49:01   
maaggie
Moja bebica ima mjesec ipo i svaki dan 3 ukakane pelene... ja sam se pitala jel to puno i kontaktirala pedijatra...on kaze da dojena djeca mogu imat stolicu pri svakom dojenju, a mogu je ne imat par dana... kao 3 do 4 stolice dnevno su pozeljne...tko ce to znat...po internetu opet svasta pise....

(Odgovor članu mimee)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
4.7.2014 23:29:16   
mimee
e, pa da..ja sam oduvijek zamišljala kak bum se naprematala tih ukakanih pelena, jer tako male bebe obično stalno seruckaju, kad ono niš..moj jedamput u 100 godina, pa moraš malu proslavu našpravit kad obavi..
mada ima tu po forumima nemalo takvih slučajeva. Moj inače od početka nije svaki dan kakao. Mekonij je ispustio po porodu i par sati kasnije i nakon toga je kakao tek negdje 3. dan i tako narednih tjedana, pa se počelo produljivat.
S time da su mi ga odmah prvu večer dohranili u bolnici bez pitanja, pa se stalno pitam da ga nije to zeznulo..user posted image

cure svako kolko vam sada bebe cicaju? moj traži svakih sat, sat i pol,kako kada, a nekad izdrži i 3 po danu,a po noći svaka 3h..pedijatar mi je isto rekao da će zbog vrućina više tražit, skroz sam to smetnula s uma, pa mi niš nije bilo jasno..
e i zanima me zakaj se ne smije miješati mlijeko različitih temperatura? tipa ako mi stoji sat vrem izdojeno na sobnoj temp, zakaj sad nemrem u to izdojiti novo ako nije puna bočica? što se dešava? :)

autumn..nisam ti odgovorila, Andi je na kraju imao tu bijelu lanenu košuljicu iz Next-a, dobro si me uputila na njihuser posted image , plavu mašnicu i dolje bijele gegice, bilo je vruće za poludit, al tu košuljicu sam mu jedva obukla, jer se ne kopča cijelom duljinom. Kupila sam i te neke hlačice sive na crtice, ali kao to je pre tamno, pa se nisam htjela prepirat, napravila sam kompromis i isplao je ok. Ma na kraju to tako kratko traje da nije vrijedno spomena se živcirat, bitno da je bebi ok ;)

(Odgovor članu maaggie)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
5.7.2014 15:27:42   
sarita 22
ej curke kako ste mi kako vase malene bebice mi smo bili u petak na drugoj kontroli malisa jako dobro napreduje udebljo se 2 kile sad ima 7 kg i narastao je 4 cm sad ima 60 jos uvijek samo cica i jako dobro spava ali samo preko noci samo se jednom budi sto je super puno prica i puno se smije....tolko zasad od mene moram pusa svima vama i vasim malisanima pazite se i mazite user posted image

(Odgovor članu mimee)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
5.7.2014 18:22:22   
valerie
Cure, moj mali stalno plače ako ga drži tata, non stop bi meni i na ciku, kaže muž da sam ga razmazila. Mislite da se beba od 2,5 tjedna može razmazit?

(Odgovor članu mimee)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
5.7.2014 20:58:13   
ringerajka
Valerie beba od 2, 5 tjedna se ne moze razmazit... triba puno ljubavi, paznje i mazenja uz mamicu..s tobom.je.bija 9 mj i naravno da se uz tebe tješi... privikava se na ovaj svijet... pokusaj mu malo za smirenje upalit youtube zvukove fena ili usisivaca... to im imitira zvukove iz maternice i dosta smiruje...meni je to odzvanjalo po kuci prva 2 mjeseca... :) iritantan zvuk ali bebama strasno drag...

(Odgovor članu valerie)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
5.7.2014 21:03:13   
ringerajka
Mimme i 15 dana je normalno da beba ne kaka, ne boj se :) ti jedi ono sta otvara, ali ako se beba grci, napreze i napinje, prdi to je sve jer im se probava jos nije formirala...to sa 2 mj.sve prođe otprilike... mozes pokusat sa bio gaiom ili saab simplexom...nama nije nista doduse nista pomoglo dok nije prosao taj.neki.period koji mora proc..iako bi se od saab simplexa ajme isprdija odma... sorry na greskama, na mobu sam..mrzim ovu tipkovnicu user posted image

< Poruku je uredio ringerajka -- 5.7.2014 21:09:05 >

(Odgovor članu ringerajka)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
6.7.2014 8:27:13   
valerie
Moj sinek bogme svaki dan kaka barem tri puta,ali se jadan toliko napreže da mi ga bude žao. Samo je na mojem mlijeku,ono nam je bila neka kriza očito.Sad dal mi je nadošlo mlijeko il on bolje vuče,nemam pojma.

(Odgovor članu ringerajka)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
6.7.2014 22:48:47   
maaggie
Tako i moja... tri puta dnevno i ponekad se isto bas napreze...kazu da im pomaze tad ih stavit na sisu, peristaltika im tada bolje radi i lakse se pokake...

da li vi svojim bebama dajete vitamin D u kapima? Ne volim tu kemiju nikako ali pedijatar pripisao i sad ne znam sto ciniti...svi mi kazu da ljeti to treba izbjegavat jer tad na prirodni nacin dobivaju vitamin D...nekima pedijatar uopce to nije prepisao bas zbog ljeta a meni moj je...

(Odgovor članu valerie)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
7.7.2014 12:46:28   
ringerajka
Maggie mi uzimo vitamin d otkad je bebac napunio mjesec dana...jako jako ga je vazno uzimati zbog kostiju..ja dajem 3 kapi, a moja mama je nama cak 5 davala..
Pedica mi je na zadnjoj kontroli rekla da radimo pauzu 7 i 8 mjesec jer dovoljno sunca upija ljeti...u 9 mj nastavljamo... ne volim ni ja kemije, ali vitamin d je neophodan stvarno.. mi ganuglavnom uzimamo ujutro...

(Odgovor članu maaggie)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
7.7.2014 13:37:27   
maaggie
Znam da ga je neophodno uzimat ali pitam se zar i ljeti?? Nama nije rekla nikakvu pauzu sad ljeti al ako mogu rado bih preskocila ova dva mjeseca...

(Odgovor članu ringerajka)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
7.7.2014 15:13:55   
Newy
Hej mamice, ja skužila da već tjedan dana nisam pisala, čitam svaki dan naležećki naravno dok dojim, ali dok uspijem krenut pisat, to je druga priča user posted image

Mi smo dobro, u petak nam je bilo točno mjesec dana i bili smo prvi put kod pedijatra. Dobio je 750 g, ali samo 1 cm što me zbunilo. Pedica rekla da je to ok. Zapravo sestra ga je vagala i mjerila i rekla da je to ok, da je važno da dobiva. Dokica nije niš komentirala. Uglavnom ja sam zadovoljna s težinom.
E da i mi smo dobili vitamin D, nisam ga još uzela. Nisam skužila jel to ide na recept ili...? Moram do ljekarne pa uzeti to... i meni je glupo pošto je ljeto, ali ne znam koliko bebama to znači kad ionako ne smiju ni malo na sunce? I sad sam malo zbunjena jer čini mi se da je pedica rekla 6 kapi dnevno? user posted image

Inače zadovoljna sam s malim, po noći mi je super samo da tako ostane. Zaspi u ponoć, i spava u komadu 3-4 sata, evo jutros čak 5 sati. Onda papa i još spava. S tim da se u tom drugom dijelu noći, pred jutro, više meškolji i stenje i tako to... Što se kakanja tiče, on svaki dan recimo 4 stolice ima, nekad i više. Nema problema s kakanjem osim što se to ujutro malo više napreže i dulje mu treba. Ali točno znamo kad se sprema jer se sav uozbilji, presmiješan je. Malo mu ja pomognem tako da mu privučem savijene nogice k trbuhu, onda lakše izleti user posted image . I jako voli to obaviti dok ga presvlačim, ili u frišku čistu pelenu user posted image

Papamo dobro, sisa je zakon za sve, čim zakmeči odmah ga sisa smiri... preko 3 tjedna otkad je izbačeno adaptirano u potpunosti user posted image . Sad već lagano dojimo i nasjedećki, moram se uvježbati tako da mu mogu dati kad god zatreba, a neće biti kreveta user posted image . I da, moram si kupiti grudnjak za dojenje, jer još uvijek sam doma praktički gola...

Mi smo se i razgolitili jučer prvi put... skinula mu i čarapice, pa je bio samo u bodiju kratkih rukava. Danas je samo u bodiju bez rukava. Vruće je kod nas u stanu baš. Jedino sam za noć u dilemi, pa svaku večer filozofiram kako da ga obučem.

(Odgovor članu maaggie)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
7.7.2014 17:41:46   
maaggie
Da, da to ide na recept... Doktorica pripisala na njegovo ime tako da s njegovom zdravstvenom samo predignuti u ljekarnu... Doza za bebu je max jednom dnevno tri kapi, to ce vam rec i u ljekarni....

(Odgovor članu Newy)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
7.7.2014 20:58:58   
ringerajka
A maggie ne znam sta bi ti rekla, mozda ti je dala jer je beba jos malena pa se pretpostavlja da necete puno na sunce... stvarno nisam pametna...meni ga je malac uzimao svaki dan 4 mj...i sad tek pauza... nismo ni mi na suncu, uglavnom smo na moru u debeloj hladovini ali kad idemo u auto i iz auta takne ga malo sunca... ne znam, nama je receno pauza 7 i 8... provjeri, najbolje ti je...

Newy dobro je dobio na tezini, super... a ni visina te ne treba buniti, neke bebe dobiju vise neke manje...moj je npr narastao 7 cm prvi mjesec ali i nas evoje smo jako visoki pa pretpostavljam da je zbog toga...a i ocekivali smo da se rodi sa min 55 cm s obzirom koliki smo nas dvoje, kad ono 50 cm user posted image ..bas smo se iznenadili...
A ne znam sta bi ti rekla za spavanje... kratki bodi i mozda carapice i pokriti ga nekim tankim lancunicem po potrebi? Iako je on jos malen pa bi ga svakako pokrivala po nogicama... ja svoga pokrijem preko noci po nogicama al on to uredno.isti tren baci sa sebe user posted image user posted image vruce mu je... super ti spava, odlicno! Moj prva 2 ipo mj.nije spojio 4 sata u komadu...hihi
Mi isto jos uspjesno dojimo, napunili smo 5 mj ima nekoliko dana i uzivam u dojenju...iako nekad dobije jednu bocicu ad u danu jos uvijek.jer mama voli komod pa ode nekad na kavicu bez bebe..zlocesta mama...a i kad smo na.moru dobije ad jer se nismo ispraksirali pokriti i dojiti u sjedecem...uglavnom lezimo i jedino tako pojede..sjedeci jede nekoliko min i onda mu dosadi...:( ja bi tako volila da mogu dojit vanka da ne moram nosit sa sobom vjecno bocice...

(Odgovor članu maaggie)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
8.7.2014 11:06:34   
autumn day
Maaggie,a vidis meni pedica rekla 5 kapi dnevno...
Ali moram priznati da ne dajem bas redovito,vani smo svaki dan dva puta,sad smo na moru,naravno da ga ne suncam,ali sigurno ulovi sunca (osim danas,danas pljusti,haha).
Ja cu isto davati redovito od jeseni,ali moram priznati da sad ne dajem bas svaki dan

(Odgovor članu ringerajka)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
8.7.2014 11:30:00   
maaggie
Onda kako je rekla pedijatrica user posted image posto ja radim u ljekarni obavezno sam morala naglasavati terapiju za bebe al vjerojatno dr zna bolje user posted image
to uvijek i nesto mjenjaju... ne dajem ni ja sad bas redovito svaki dan, al svako drugi-treci dam..od jeseni cu redovitije...mojim prijateljicama dr nisu ni dali kapi posto je ljeto a beba ima isto kao moja i sad ti budi pametan.... svak radi po svome . Ovoj jednoj su cak rekli da ce joj dat kad beba navrsi 3 mjeseca jer je dokazano da uzrokuju grceve...?! user posted image

(Odgovor članu autumn day)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
8.7.2014 11:38:20   
mimee
hih..a ja mislila da sam samo ja neredovita u davanju D3 kapi..prvih tjedana sam redovio, a sad zaboravim koji dan, pa se sjetim, pa dam..iako sam skoro pala u nesvjast kad sam vidjela kaj sve ima od pomoćnih tvari u njima..mislim nije ništa neuobičajeno, ali kad se sjetim nekih koji zagovaraju isključivo dojenja i nedajbože dodavanja ad, onda je ovo otrov s obz da ima dodan konzervans i sl. al opet, kak svi, tak budu i naši, nebude im niš bilo ;)

curek, ponavljam pitanje, zbilja me zanimauser posted image kad ste se mislile vratiti na posao i kako će te se organizirati ako se vraćate s 6 mj? :)

(Odgovor članu maaggie)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
8.7.2014 11:49:04   
mimee
oo maaggie, kolegice, magistra ili tehničarka? :)

(Odgovor članu mimee)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
8.7.2014 12:04:56   
autumn day
Maaggie,to isto za grceve sam i ja cula...pa sam ga htjela postediti dok mu crijevca ne ojacaju,iovako se muci jadan.

Sto se tice povratka na posao ja cu ostati doma godinu dana,ne vracam se nakon6 mjeseci,jer mi muz ima vecu placu pa nema smisla da on ide,a nitko drugi nam ne moze cuvati bebaca.
A nekom nepoznatom bi tesko ostavila tako malu bebu...iako da nemam izbora bi. Od frendice mama je cuvala kikica od 6 mj.i super je sve proslo.

(Odgovor članu mimee)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!