|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
18.3.2014 15:35:40   
Suncica33
Pozz cure eto i mene nakon nekog vremena bila sam bez neta..
Vlaja iskrene cestitke na prinovi.
Cure koje trebaju rodit svaki tren molim se za vas da sve bude u redu i da ubrzo vidite svoje bebice..
Ja sam sutra u 28 tj. i idem na pregled i uzv ..budem saznala jeli stvarno curica ili su se zeznuli hehehe..Radim do 01.04 i adio pan peku jedva cekam..

(Odgovor članu sarita 22)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
18.3.2014 19:43:25   
Newy
Evo i nas sa današnjeg uzv, zadovoljna doktorica a i ja ovaj put nemam zamjerki user posted image

Imamo 1350 g, nije neki div, čak i koji dan po mjerama manji, ali sve je fino proporcionalno naraslo od zadnji put user posted image . Pitala sam doktoricu može li se već okvirno procijeniti hoće li beba biti velika (u što sumnjam zasad po mjerama) ili sitnija, pa je rekla da je rano još za to jer tek sad počinju dobivati najviše, da je zasad baš u prosjeku.

< Poruku je uredio Newy -- 18.3.2014 19:44:21 >

(Odgovor članu Suncica33)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
18.3.2014 21:20:33   
ma re
hej cure!!
evo da vam se malo javim.. Ja uživam u suncu i šetam po cijele dane... Stalno vas čitam, ali mi je malo nespretno pisati na mob jer mi stalno nestaje i onda se iznerviram... Vidim da čekamo bebice....user posted image uh sad je već napeto..user posted image user posted image .
Moja malena se stalno rita i obožava sunce jer kad smo vani nekad ne mogu ni hodat koliko lupa.. Mislim da kad još malo naraste i ako ovako nastavi lupat da će mi pomjestiti par organauser posted image user posted image .
Ja sutra ujutro idem na OGTT i raditi cijelu krvnu sliku, a u čet idemo u Zg vidjeti ona kolica Q7.. mislim da ih neka od vas cura ima...

(Odgovor članu Newy)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
19.3.2014 5:31:29   
čizmica
Ma re ja imam Q8, i super su. ;-user posted image
A evo ja ne mogu spavat pa mantam po internetu. Beba zivahna a ja se ne mogu namistit. Pozdraaav svima user posted image

(Odgovor članu ma re)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
19.3.2014 8:19:47   
Caly
Jutro svima,evo mene još u komadu, opet me gljivice napale,ma strašno,ali neću stavljat vag stra me pošto san puno otvorena,pa ću trpit! A jesan pehist,jedva čekan rodit! user posted image

(Odgovor članu čizmica)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
19.3.2014 9:23:29   
Newy
Cure jedno praktično pitanjce user posted image

Gdje ste planirale da vam stoji točno dječji krevetić? Pretpostavljam u vašoj spavaćoj, ali me zanima kako ga točno staviti, a da bude po noći čim zgodnije za učestala dizanja.
Ja ga planiram staviti praktički da se dodiruju, uz naš krevet. Em smo prilično ograničeni prostorom, em sam si nekako zamislila da mi je zgodnije da je beba po noći čim bliže meni. Možda fantaziram ali jako se nadam da ću ga nekad moći nazad uspavati ako se krene buditi, samo da pružim ruku kroz ogradicu krevetića, odnosno da se neću morati svaki put ustajati i dizati ga iz krevetića. Kužite što mislim? Iskusne majke, ima li nade za tako nešto ili ja gledam kroz ružičaste naočale user posted image ?

Imam dvije opcije, staviti krevetić tako da mu je duža stranica uz naš krevet, to mi se čini najzgodnije jer je beba maksimalno blizu i stalno ga mogu vidjet i pružit ruku recimo. Negativna strana toga je što onda meni ostane minimalno mjesta da ja siđem s našeg kreveta user posted image .
Druga opcija je da ga okrenem kraćom stranicom uz naš krevet, tj. uzglavljem krevetića. To je puno ljepše za vidjeti, a i najveća je ušteda prostora u sobi koja je ionako pretrpana već user posted image
no brine me hoće li mi tako biti praktično za po noći.

Malo sam zakomplicirala sada, ali zapravo me to zanima jer moram vidjeti kako ću dati šivati onu ogradicu za krevetić. Što vi mislite i kakva su vam iskustva s time? Možda da priupitam i na temama gdje su već roditeljski razgovori user posted image

(Odgovor članu Caly)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
19.3.2014 9:28:03   
Caly
Ja ću dužu stranicu uz krevet,taman će mi ostat mista za dignit se s kreveta,a tako ću je moć i vidit čim se probudim,meni ne izgleda zgodno da ga stavim obrnuto,onda bi tribala kružit da je dignem

(Odgovor članu Newy)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
19.3.2014 9:42:07   
sarita 22
ejcurke kako ste mi ja mislim da sam se prehladila a nemam pojma kak ili je pocela alergija jer sam inace jako osjetljiva user posted image ...newy bravo za pregled user posted image ...ja sutra moram ici kod svog ginekologa...caly draga izdrzi jos malo znam da su te gljivice zajebane imala sam ih samo dva puta uzas jedan ali hvala bogu u trudnoci su me zaobisle user posted image

(Odgovor članu Caly)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
19.3.2014 11:11:16   
Suncica33
Pozz cure ,
evo i nas dvije sa pregleda..oni ni sami neznaju vise racunati..danas su rekli da imamo 28 plus 6..da je sve uredu i da ima 1300..
Meni je sestra rekla da sam dobila 4 kg u mj..dana i da je to kao puno iako neznam odakle posto nije da se prezderavam jedem kad sam gladna i to poslje posla rucam i nesto prigrizem dok radim..Sve skupa sam dobila 12 kg..

(Odgovor članu sarita 22)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
19.3.2014 11:53:18   
Caly
Sunčica ja san dobila sve skupa 12 kg i ja se s tim osjećan grozno,jedva čekan to maknit

(Odgovor članu Suncica33)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
19.3.2014 12:40:31   
čizmica
hej curee.... ja u se dizat do krevetića jer nemam mjesta kraj sebe, a da imam-stavila bi dužu stranicu uz svoj krevet. E al nemojte se zeznit pa dugo držat tako krevetić, nego nakon misec-dva pomaknite, da vam se bebač ne udomaći user posted image user posted image

ja sam sve skupa dobila +27, i uopće me nije briga, jer mi je i sama dr rekla da se ne zabrinjavam jer ja imam veliku bebu, a i mama mi je dobila +22 a sa +2 izašla iz rodilišta, a skroz sam građom na mamu.... ali lako je za kile- nek naše bebe budu zdrave sve će to otić, nekom odma nekom malo kasnije user posted image user posted image

(Odgovor članu Caly)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
19.3.2014 12:50:47   
autumn day
NESTRPLJIVO ČEKAMO PREGLEDE........  user posted image                   

tonija_4................................19.03.
mimee...................................21.03.
maja pčela............................24.03.
sarita22................................24.03.

anaxx....................................26.03.
tonka2011............................28.03.
autumn day...........................02.04.
ma re.....................................07.04.
valerie...................................08.04.








< Poruku je uredio autumn day -- 19.3.2014 12:54:45 >

(Odgovor članu autumn day)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
19.3.2014 12:59:22   
autumn day
sarita, tenks za info o petrovoj....a ovo za uzv te naruče, pa kod kojeg doktora naletiš ili znaš kad koji radi?

newy, super za bebača, vidiš da je sve okuser posted image

ja sam kinderbert imala dužom stranicom uz naš krevet i još sam spustila jednu stranicu kind., tako da smo ga skroz spojili s našim krevetom, nakon što bi beba pocicala samo bi ju vratila na njen krevetićuser posted image

(Odgovor članu autumn day)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
19.3.2014 14:05:01   
sarita 22
e to za doktora na kojeg naletis ja sam kod dr kisica mladi doktor...sad kad smo kod kila ja sam dobila +25 user posted image nije mi bas ugodno ali sta je tu je samo sto sama za sebe kazem da izgledam i da se osjecam ko nasukali kit user posted image

(Odgovor članu autumn day)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
19.3.2014 14:50:57   
PinkyFunkyBirdy
Mene zanima kako doktori reagiraju na toliki dobitak na kilaži? user posted image Dal predlažu dijetu ili kako to ide? Iskreno, mene je dosta strah tih kila iako sam tek na početku, ali naravno da me već sad trta koliko ću kilica skupiti do kraja. user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu sarita 22)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
19.3.2014 14:56:56   
čizmica
Moja dr je samo komentirala da na moju visinu (182cm) to sve ok izgleda, i ogtt test mi je idealan. Al beba mi je velika pa ce i s njom otic dosta toga,jer imam dosta vode. A ako je velik dobitak na tezini u kratkom periodu,il ako nije ogtt test ok onda oni propisuju dijete itd.

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
19.3.2014 15:04:25   
Newy
Ne znam što bih rekla za te kile, meni moja nije držala lekciju zasad jer sam od pregleda do pregleda maksimalno dobivala po 2 kg. Ali je rekla, ako bi to išlo većom brzinom, onda bi me opet poslala na OGTT, iako mi je bio u redu user posted image . Ma mislim da to skroz ovisi o doktoru, neki vole pravit frku oko toga, a neki reagiraju normalno.

Što se krevetića tiče, da, ja ću najvjerojatnije isto imati tako kao što Caly i Autumn pišu... jedino sad nešto drugo razmišljam, navodno nije dobro imati za malu bebu rabljeni madrac pogotovo iz nekog tuđeg kućanstva user posted image ima svašta ružno na tu temu za naći na netu user posted image
E ja sam za doma svakako planirala kupiti novi madrac, a kinderbet drveni ćemo posuditi, star je nekih 8 godina i u skroz dobrom stanju, pa ću se radije pozabaviti madracem.
E ali pošto ću ja čim budemo beba i ja mogle, ići kod muževih na more, na skoro cijelo ljeto, tamo mi je trebao biti u drugom starom krevetiću i rabljenom madracu. Međutim ja paranoična kakva jesam sad kad sam to sve čitala, ne bih više ni za more taj rabljeni madrac.

Nego bih onda za tamo kupila putni krevetić, našla sam na akciji za 300 kn, samo još moram vidjeti kakav ću madrac/spužvu unutra staviti. Ima koja od vas taj putni/prenosivi krevetić? Evo koji planiram uzeti:
https://www.babycenter.hr/proizvod/60402/primebebe-putni-krevetic-siesta-crveni
Nadam se da to može poslužiti tako neko vrijeme dok smo na moru?

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
19.3.2014 16:10:59   
Caly
Meni je muž spava u krevetcu od bebe,samo smo ga opiturali,prekrasan je,ne rade više takve. A madrac naravno novi,ja kupila za 250.
Newy,meni je sestra malome samo taj putni koristila,stavila madrac na njega i pokaza se izvrstan,možda i bolji od pravog jer je mek na sve strane,pa nema straha za bebu da gurne noge ili ruke.

(Odgovor članu Newy)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
19.3.2014 16:41:02   
tonija_4
Eto nas sa pregleda...sve je u redu. Curka je teška 2750g, mjere su sve uredne. Okrenula se, kako ginekolog kaže, u najbolji položaj za porod user posted image . Ja sam skroz zatvorena, tako da se čini da ćemo dočekati termin user posted image . Za 2 tjedna smo opet na pregledu... 02.04.

Mi smo krevetić stavili okomito na naš jer drugačije nemamo mjesta...

(Odgovor članu Caly)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
19.3.2014 16:45:45   
tonija_4
A što se tiče kila, ja sam za sad na +12 i mislim da je to ok...iako da sam se pazila, a ne svaki dan čokolada,keks,sladoled,puding,griz vjerojatno bi bilo i manje user posted image user posted image

Newy ako imaš blizu KTC, tamo je taj isti primebebe krevetić 269,99 kn user posted image

< Poruku je uredio tonija_4 -- 19.3.2014 16:47:52 >

(Odgovor članu tonija_4)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
19.3.2014 20:27:04   
valerie
Drage moje,danas sam imala jednu nezgodicu,spotakla se i pala preko papuča i kreveta na guzu,izgrebala se sva o stranicu kreveta.Nije bio strašan pad,samo imam masnice.Bebu osjetim pomalo.Nadam se da je zaštićena unutra i da nemam razloga za brigu.Zna li netko takav slučaj?

(Odgovor članu tonija_4)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
19.3.2014 21:54:50   
Newy
Valerie mislim da bi bio problem da si pala na trbuh (moja mama je za vrijeme rata, kad je bila trudna s bratom, pala dok je trčala u sklonište, i baš je naprijed pala ko kruška, no ništa nije bilo). Vjerojatno je veći šok možda što i beba osjeti, nego što je pad mogao napraviti). Sjećam se da je tintin imala sličnu situaciju no ona je ako se sjećam baš zapela trbuhom za kvaku malo jače...

Caly i Tonija (bravo za curicu user posted image ), hvala, mislim da ću svakako za tamo kupiti putni krevetac, malo me muči to što su stvaaaarno niski, no ajde još neki madrac ili spužva unutra valjda ću se moći toliko saginjat user posted image . Našla sam sad i neki na istu tu foru (svi ti jeftini su slični), u Konzumu za 200 kn, pa možda čak i njega uzmem jer je daleko najjeftiniji, a ne vjerujem da je neka razlika, isto izgleda. Jedino mi je glupo što je crn, ali što sad. Evo ovaj http://online.konzum.hr/categories/5472206/products/60033308

Za doma ću i ja imati rabljeni drveni star 8 godina, od šogorice su ga koristili dvoje djece. Naravno madrac novi, zasad isto gledam neki po 250 kn u Svijetu beba. A imamo i još taj jedan baš stari oko 35 godina, isto je muž spavao u njemu i još dosta djece i ništa mu ne fali, no problem je što on nije standardnih dimenzija pa ako bih htjela novi madrac (a bih), koštalo bi me po mjeri sigurno više nego za novi putni krevetić i neki madrac za njega.

(Odgovor članu valerie)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
19.3.2014 22:05:59   
autumn day
Newy,a sta kazu za stare madrace?
Ja imam od curke,znaci kupljen prije 4 godine i skoro uopce nije koristen jer se mala ubacila k nama u krevet i tu i ostala ;).
Mislila sam ga oprat i osusit i koristit i sada....ili?

(Odgovor članu Newy)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
19.3.2014 22:17:49   
Newy
A nemam pojma što bih više mislila, da li te priče drže vodu ili ne user posted image uglavnom slučajno mi je to izbacilo po nekim forumima kad sam nešto tražila, pa evo ukratko http://www.seljacionline-forum.com/showthread.php?42231-Bebe-djeca-isavjeti-!/page2
E sad ima li to smisla, teorija ili ima nešto u tome.... ne znam. Ma možda i ne bih razbijala glavu da imam doma od svog starijeg djeteta madrac, ali ovako za prvo dijete sam odlučila da ću kupiti novi pa ćemo kasnije vidjet. Što vi mislite o ovim teorijama, bacite oko ako vam se da.

(Odgovor članu autumn day)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
19.3.2014 22:44:50   
cuba
Večer cureuser posted image
Ja se samo ubacujem na vašu temu, vidim da ste u nedoumici oko madraca/krevetića/putnih krevetića. Ja sam za svoju drugu bebicu ostavila Hespov madrac od starijeg mališana, 3,5g je madrac star i kao novi je pa ako imate tako nešto slobodno iskoristite. Madrace posuđene od rodbine/vaše kad ste bile djeca i sl ipak nebi koristila za djecu jer se tijekom godina nakupi dosta grinja i po meni nisu najbolji izbor kad u današnje vrijeme lijepi i kvalitetni madrac možete kupiti za 250kn što i nije neka velika cifra.

Newy mi smo prošlo ljeto kupili putni krevetić kad smo išli na ljetovanje a imaš baš za njega uzeti i sklopivi madrac u Magic baby, mislim da je cijena oko 260kn, isto tako se može iskoristiti i madrac sa krevetića ako su standardne dimenzije tj iste kao i sa krevetića kojeg imaš kući. Putni krevetić je inače super stvar, lako se sklopi/rasklopi, mekan je i ne zauzima puno mjesta (mislim u autu dok idete na put).

Svim proljetnim bebicama želim lake, brze i što bezbolnije porode, uživaje u ovim posljednim danima/tjednimauser posted image


_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu Newy)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Dječji vrtić.
Admin

Koji vrtić pohađa vaše dijete?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!