|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Proljetne bebice - 2013g
14.7.2013 10:38:52   
cuba
S obzirom da su sve proljetne trudnice postale i mamice red je da otvorimo i novu temu na kojoj ćemo pisati o našim bebama i njihovom napretku iz dana u danuser posted image
Nadam se da ćete biti malo aktivnije u tipkanjuuser posted image

Evo moj D jučer napunio 3mjuser posted image user posted image
Mjere su 6,600kg i (po mom mjerenju;) 65cm jer je sestra na sistematskom pogriješila.
Spava noć od 21h - 9h uz dva dojenja koja obavimo kroz san tako da se i ja uspijem naspavatiuser posted image Po danu ima nekoliko spavanja po sat vremena. Dok je budan, igra se na baby gym-u ili ga stariji brat gnjaviuser posted image Sam se uspavljuje, dudicu nikako ne prihvaća, draži mu je palčić iako meni ne ali što ću sada...
I dalje kaki jednom tjedno ali zato prducka konstantno i to smrdi ajmeeeeuser posted image
Obožava luftati guzu i večernje kupanje u kadiciuser posted image

Ajde curke, pišite svoje izvještaje, baš me zanima kako napreduju vaši mališaniuser posted image
Velika pusa svima user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Proljetne bebice - 2013g
14.7.2013 11:11:20   
aries
Super,krenule smo s novom temomuser posted image Moja L ima 3mj+4d, 6.400kg,31.7.idemo na kontrolu pa ćemo vidjeti točno koliko smo dugi,ne mogu je izmjeriti jer stalno miče nožiceuser posted image Robicu nosi 62/68,kako koji model..I ona preko noci spava 20/22-6/8 uz dva dojenja u polu snu.što mi sasvim odgovara..I dalje samo dojimo, na zahtjev, pa je to nekad za pola sata, nekad za 2-3 sata, kako kad, ne smeta mi, dok god je mirna preko noci....Preko dana je budna 2-3 sata,pa odspava pola sata-sat,igramo se, ali se ne moze sama uspavati,jako, jaako rijetko, moram je ili nositi na jastuku ili ako imam sreće samo milovati,pjevušiti ilil sl. Dudu nekad hoće,nekad s gađenjem baca...Kaki svaki dan, nekoliko puta, ali evo zadnja 3 dana se muci s tim prvim obavljanjem, nikako ne ide ..ne znam sto je muci...I ona obožava luftati guzu, veselje čim je skinem, a i kupanje voli samo tako...kolica bas i ne voli, ali uspijemo malo prosetati, kad se razdere, uzmemo je i tako...pusa i od nas

_____________________________

10.04.2013. L -mamina proljetna princeza
03.10.2016. L -mamin jesenski princ

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Proljetne bebice - 2013g
15.7.2013 10:00:27   
Papalina
helooo evo i nas na novoj temici...user posted image user posted image

mi u iščekivanju, moja sestra mamasita išla zbog bolova jučer u rodilište...bila u predrađaoni dosta dugo, otvorena je 5cm i imala je trudove ali su je vratili u sobu...ubrzo nam stiže rođakinja paolauser posted image user posted image user posted image

eto neznam otkud da počnem... jučer nam je bio katastrofa family daj, od nećakinja smo pokupile to...pa pola dana sam imala 40.5 temperaturu otišla oko 6 ujutro na hitnu kad mi tamo kažu da hitna radi od 9-16h... ono wtf??! vratila se na hitnu oko 15h jer stvarno ništa mi nije pomoglo da spustim kad ono samo su rekli to vam je viroza... mm bolila glava a chiarica sinoć imala 38 temperaturu, mjerila sam joj pod pazuhom... dojila sam je svo vrijeme unatoč mojoj temperaturi...svu sreću pa imam doma paracetamol sirup pa joj je to spustilo temperaturicu... ujutro je imala 37.3 i sad jadničak spava ko zaklana...još me bilo strah dojit kad sam pod temperaturom al mi i patronažna rekla da ju stavljam šta češće na prsa...
mi idemo kod pedice na pregled tek 6.8 a sad moram po nalaze od štitnjače i dogovorit se sa doktorom... i opet vadit krv i sve me već strah toga...zadnji put su je tlačili 15min jer nisu me htjeli poslušat nikako...user posted image


na zadnjem pregledu 4.7 je bila duga 60cm i imala 5500 sad je još porasla jer mi se dosta izdužila a nemam ono doma šta je za mjerenje-..
preko dana je svakih sat dva na sisi, a po noći mi spava cijelo vrijeme od 21-06h tako da se extra naspavamuser posted image ma nisam mogla poželjet bolju bebicu...
kaka svaki dan po 2-3 puta..nekad manje toga nekad više...svaka pelena nam bude mokra... jučer se toliko ispišala da je tatina majica bila sva popišanauser posted image user posted image

mm je jučer bio super... kako ja nisam mogla, cijeli dan je bio snjom, dao joj čajeka i sve...čak ni na feštu nije išao zbog mene...ma super je bio i dobro da sam imala tempicu jučer kad je bio doma...

joj ajme to njezino slinjenje nemogu opisat... puna usta mjehurića, sa svih strana joj cijedi... kao da je bijesnauser posted image user posted image

formirano je sve za zubić...već se sve bijeli na tom mjestu samo niš ne izbija...
eto pusa ..

_____________________________

17.04.2013 <3 CHIARA <3

(Odgovor članu aries)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Proljetne bebice - 2013g
15.7.2013 11:00:35   
aries
A jooj,jadne,po ovim vrucinama jos temperaturu,nadam se da cete danas biti puno boljeuser posted image
Sto se slinjenja tice,i kod nas je ista stvar..ja sam od obicnih pelena napravila gazice,ma dnevno ne znam koliko ih natopi,samo brisem,a ako je jos uspravimo, samo curi...kad lezi jos i nekako..pa se zagrcne jadna koliko joj je toga..i nama se bijeli,ali ne izbija..onu igracku sto se ohladi zvace svako malo,a kad je bas uhvati bol,namazemo gel..
user posted image za mamasitu,sve najbolje želim njoj i Paoli
Ostale proljetnice valjda uživaju na moru ili negdje u hladu...

_____________________________

10.04.2013. L -mamina proljetna princeza
03.10.2016. L -mamin jesenski princ

(Odgovor članu Papalina)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Proljetne bebice - 2013g
15.7.2013 12:17:24   
cuba
Znači u isčekivanju smo male Paoliceuser posted image user posted image Sretno mamasiti, nek prođe što brže i bezbolnijeuser posted image

Joj Papalina baš težak dan iza vasuser posted image Nadam se da temp više nećete imati ni ti ni malena i da je nešto prolazno... držim fige da nalazi štitnjače budu ok i naravno da ovaj put izvade krv bez ikakvih problemauser posted image user posted image

D mi se jutros pokakio (nakon 10 danauser posted image ) i to 2 xuser posted image user posted image
Ajme koliko je toga bilouser posted image Veselim se kakici više nego ičemuuser posted image
Počeo se okretati sa leđa na bok a danas je tako i zaspao u krevetiću. Još mu malo nedostaje da se baš okrene sa leđa na drobić i baš je smješan kad se tako odurne sa nogicom i zabaci u stranuuser posted image
I on je počeo sliniti i zadnja 2-3 dana gurati rukice u usta, kad mu stavim svoj prst baš ga dobro izgrize iako ne vidim da će zubić tako skoro. Moram mu kupiti onih grickalica gumenih u dm-a.

Puse svimauser posted image

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu aries)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Proljetne bebice - 2013g
15.7.2013 13:58:53   
bebić
evo i nas...ela spava u marami, pa mama sve stigne napravit user posted image user posted image
raste na ocigled kao mala gljivica danas ima 2 mjeseca i 6 dana ..stalno se smijee toliko mi je zanimljiva, svaki dan sve vise...user posted image i pocela se nogicama onako u stranu polako naginjat..ujutro ju uvijek nadem kraj ogradice skroz da spava..user posted image
trenutno nosi velicinu 62, a danas smo se zajedno vagale pa po tome ima 5500,a duga neznam kolko bi bila, pregled imamo tek 13.8.tad je i cjepljenje...!! strasno se voli kupat i biti gola user posted image
a sto se tice spavanja i uspavljivanja kako kad nekad se hoce sama uspavat, nekad ne (cesce ne) user posted image
a po noci mi je sada super, na spavanac ide od pola 9 do 9..i onda spava do 3 tad jede i onda u 7...i tad ju stavim kod sebe u krevet i onda odspavamo do pola 11 ili 10...user posted image user posted image user posted image user posted image (spavalica na mamu user posted image user posted image ) po danu jede svaka 4 ili nekad 5 sati..

e i mislim da je cuba pitala na onoj staroj temi koje pelene koristimo...mi smo presle na pampersice, jer su nam babylove premocile svaku noc, neznam uopce u cemu je bila caka..a ista je cjena ovdje u njemackoj i pampersica i babylove, tako da mi je isto, neznam kak je dole!!!

eehh cure moram vam se pozalit..ide mi se dole malo kod svojih , a elenor jos nema putovnicu, pa neznamo kad cemo niti nista! user posted image user posted image

papalina sto brze ozdravite user posted image i sretno mamasiti user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Elenor 9.5. <3 sve moje

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Proljetne bebice - 2013g
15.7.2013 14:22:47   
Papalina
Da vaas pitam nešto...eto baš malo gledam...chiarici su se na prstićima napravili ko neki mali plikići... to na rukici koju stalno trpa u usta...je netko prošao to? šta bi to moglo bit??

mamasitu poslali doma, bez obzira šta je otvorena 5cm jer da nisu česti trudovi...valjda zato jer je trećerotka pa ih baš briga...

_____________________________

17.04.2013 <3 CHIARA <3

(Odgovor članu bebić)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Proljetne bebice - 2013g
15.7.2013 14:25:21   
Papalina
stavila sam još slikica od Chiare user posted image

_____________________________

17.04.2013 <3 CHIARA <3

(Odgovor članu Papalina)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Proljetne bebice - 2013g
15.7.2013 16:45:59   
aries
Jooj,preslatka jeuser posted image user posted image user posted image kako brzo rastu,već nisu male bebice više.samo se smije, veselica malauser posted image user posted image koliko ti je duga?kad gledam onu sliku sa ručnika,čini mi se duža od L,a ona je na proljetnim bila najduža po rođenju.pa dobro,malo sad sporije raste,tu smo svi negdje otprilike..za plikice ne znam sto bi moglo biti...mojoj je prije 2 dana puknuo kapilar u oku,mozda se i ogrebala,ili trljanjem,ali ne treba dirati,samo ce proci,da znate ako se kome desi..

_____________________________

10.04.2013. L -mamina proljetna princeza
03.10.2016. L -mamin jesenski princ

(Odgovor članu Papalina)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Proljetne bebice - 2013g
15.7.2013 17:12:06   
aries
evo i našeg albuma,par slika od prošlog mjeseca da se ne pitate što je ubundana :),nove jos nismo prebacili,nadam se ovaj tjedan http://album.ringeraja.hr/index.php?page=album&ID=3511

_____________________________

10.04.2013. L -mamina proljetna princeza
03.10.2016. L -mamin jesenski princ

(Odgovor članu aries)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Proljetne bebice - 2013g
15.7.2013 20:27:13   
Papalina
aries baš je lijepa leonica... ljubi ju :***

a bili mi kod pedice ( naša pedica je malo bezveze, ta nema djece ni muža pa nezna niš nego samo teoriju )
i kaže ona da ti plikići / prištići nisu ništa da je to normalno kao valjda od virozice, bezveze smo ni išli kod te debilkuše... bila je užasna do sada---samo je plakala i plakala i odbijala jest... valjda ju desni toliko bole da nemože niš--a čaj je pila na bocu normalno, i kako mi je sisu odbijala, morala sam ju izdojit jer mi je bila jako teška i bolna..i dala sam joj moje mlijeko na bocu i popila je sve izdojeno i poslije tek nekako i sisu hvala bogu...sad se smije prase malo..user posted image bilo me strah da ću morat snjom u bolnicu ukoliko nebude htjela jest ali eto, jela je...sad se samo molim bogu da se neću morat izdajat prije svakog obroka...

i da, i moja se već prevrće...danas se i na trbuh prevrnula hihihuser posted image

aries neznam koliko je duga sada...4.7 bila je 60 duga, a inače je u mj dana narasla 4cm.. eto baš se smijem, mala od moje šogi ima 9 i pol mj i duga je 68 a moja sad će 3 pa je preko 60user posted image user posted image bit će na tatu .. nadams e ne baš 194cmuser posted image user posted image

božeee pa di su sve ostale..ko zna kako nam je maminangel i dal se mali odviknuo od pelene...i kako je rafo... i piturica nam se više ne javlja, njoj muž ide na poslovne puteve pa nestigne se javit kad je sama stalno snjom...

bebić user posted image user posted image user posted image user posted image

pusa mamite i bebiteuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

17.04.2013 <3 CHIARA <3

(Odgovor članu aries)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Proljetne bebice - 2013g
15.7.2013 22:09:27   
cuba
Večer cureuser posted image
Mi smo danas imali 3 eksplozije u pelenama, nadoknadio je svih 10 danauser posted image user posted image
I novost je da se danas službeno i okrenuo sa leđa na drobićuser posted image user posted image Pokušava zadnjih par dana i danas je uspio, uspila sam i slikati mobitelomuser posted image E da, dudicu je definitivno odbacio, spremila sam je za uspomenu...palčić je definitivno zanimljivijiuser posted image

Curke imate baš lijepe curke, gledala danas fotkice Chiare i Leoneuser posted image
Moram i ja više staviti koju slikicu od D da i mog frajera upoznate user posted image

bebić kod nas su Babylove pelene dosta povoljnije nego Pampers. Preko 100kn jeftinije izađe mjesečno što nije baš malo.

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu Papalina)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Proljetne bebice - 2013g
15.7.2013 22:38:57   
aries
papalina,ja sam dosad imala tako u dva navrata da mi je odbijala jesti,a ti gledaj onda da joj das dok se budi,dok je snena, meni je palilo..ne znam sad kako ti spava preko dana,s kojim razmakom,da li se to uklapa u raspored hranjenja i to,ali sam je ja znala i gladnu uspavati (traži, a kad joj dam okrene glavu), da zaspe pa makar na 15 min i čim se počne meškoljiti, onako u snu mi je uvijek prihvatila i htjela jesti..mislim,lakše nego da se izdajaš...ali i ti si se snašla,samo neka oni ručkaju...a za duzinui mi prosli put kad smo primali injekciju,beba do nas koja je tek primila se oblaci,mi se skidamo,beba mi se nasmijala,ja pitam koliko joj je, kaze mama 4 mjeseca, nama 2 mjeseca bila, a bebe gotovo identicne user posted image user posted image ja sam 187 visoka,roditelje se prerasla u srednjoj,vidjet cemo kolika ce cura narasti...Visina mi ne smeta,samo je nekad frka za obucuuser posted image user posted image
cuba, i meni se L okrenula s ledja na trbuh jucer prvi put,a mm je u subotu, ali nije izvukla rucicu?jel tebi D uspio skroz sve?i da, postavi slicice,da upoznamo i tvog bebaca user posted image
puse svima


_____________________________

10.04.2013. L -mamina proljetna princeza
03.10.2016. L -mamin jesenski princ

(Odgovor članu Papalina)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Proljetne bebice - 2013g
16.7.2013 12:02:42   
Papalina
Cure mi imamo BOLEST RUKU, NOGU I USTA... evo vam link da previše ne objašnjavam:

http://hr.wikipedia.org/wiki/Bolest_ruku,_nogu_i_usta

samo to jako peče kad hodam pogotovo i nemogu niš nosit u rukama ...sad močim noge u skoro hladnoj vodi, i malo je lakše dok se nebudem morala dignut... to je razlog zašto ona odbija jesti i zašto je imala temperaturu 38 i zašto sam ja imala 40.5 temperaturu... da prođe u roku 5.7 dana... nadam se...jer ako mene ovako peče i svrbi kako će tek nju...eto svaki dan saznam za neku novu bolest koju mi imamo...ali dobro, pišu na forumima da ne ostavlja posljedicee i da kad se jednom preboli da više nikad to ne dođe... i da nema lijeka za to... poludit ću... nisam mimozica neka, ali stvarno užas...


_____________________________

17.04.2013 <3 CHIARA <3

(Odgovor članu aries)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Proljetne bebice - 2013g
16.7.2013 15:42:32   
MaTana
Cure evo i mene na novoj temi...
Danas nam je puna 3 mjeseca, lijepo napreduje sada ima tocno 6kg i 63cm. Kod pedice idemo tek u rujnu, kaze da s obzirom da mi je drugo nema potrebe svaki mjesec, a ljeti je nece cijepit... Naravno napomenula je da ako me bilo sto muci ili imam kakvih pitanja da samo navratim, i mogu vam reci da meni odgovara taj malo lezerniji pristup. Bas mi nije napeto po ovoj vrucini vozikat se po gradu trazit parking i izbjegavat zamantrane turiste...
Vec nekoliko puta sam napisala cijeli roman pa bi me izbacilo tako da sada pisem dio po dio i spremam...
Cura mi bec ima jako lijepi ritam, spava cijelu noc bez budjenja, ili od 21 - 7 ili 22 - 8. Po danu jede svako 4 sata, smije se, guguce, vjezba... I spava nekoliko puta po sat, sat i po.
Vidim vasi se bebaci okrecu, moja jos ne... Da se brinem?
Do kada je rok da se pocnu okretati?
Puno pozdravljam sve cure sa svojim pteslatkim bebicama.
Piturice nadam se da cete brzo ozdraviti!
Starija cura je dobrica, ima ona svoje ispade ljubomore, nisu usmjeteni na sekicu pa sam mirnanju obozava, mszi je i pazi, bas se vidi da je jako voli i stetna je kad ona prica seki a ona joj se smije i GUGAuser posted image user posted image user posted image

Jos jedno pitanje - jeste li snimali kukice? Dobila sam uputnicu prije 10 dana, u bolnici se dugo ceka, a i neda mi se vodot je tamo jer je uvijek hodnik pun bolesnih baba, pa je planiram voditi privatno, samo sam lijena da se narucim...

< Poruku je uredio MaTana -- 16.7.2013 15:55:20 >


_____________________________

princeza br.1 - 18.11.2008,
princeza br.2 - 16.04.2013

(Odgovor članu Papalina)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Proljetne bebice - 2013g
16.7.2013 18:21:55   
Papalina
Matana, mi idemo u utorak za kukiće...nas su brzo naručili- 3 tjedna čekanja a navala samo takva.. probaj se makar naručit telefonom ako misliš privatno pa da i to odradite kako treba...

ja više ne povijam široko osim po noći neda mi se tlačit ju ionako je vruće a imamo i taj vražji osip tu bolest ruku, nogu i usta i sva se osula pa da ju još i s tetra mučim...

da, zvala sam danas dr za štitnjaču u čet idemo na pregle...i zamislite, on nas po ovoj vrućini naručio u podneuser posted image user posted image ima da crknemo a najmanje pol sata vožnje do tamo , bože dragi i to je dječji dr. šta reći, koju posluku poratiuser posted image

joj, dal vama muževi su opsjednuti sa čistoćom i dal vam stalno prigovaraju npr. joj zašto ne staviš kremu tu ladicu nego ju ostaviš na kauču i bla bla... ja ću poludituser posted image moram se naučit ignorirat a nemogu... :// ja cijeli dan sama snjoma on bi da ja čistim...pohvalno je šta sam uopće danas složila krevet i napravila kauč a ni to nebi da nije dolazila patronažna... jednostavno ona ne spava jako po danu po pol sata-sat spava...nekad i dva...i sad bi on da ja to vrijeme čistim..nekuži da mi treba odmora....pa nisam mama po stoti put pa da sve mogu i sve znam bez predaha...

svaka mu čast trudi se oko nje il sve, al kad je on čuva npr on nestigne ni zapalit od nje a od mene očekuje da stan blista i blista... danas čim je došao doma odmah navala komentara-da šta će drugo kad ja neću otvorio ladice i počeo čistit-da nije bilo mene pol toga bi pobacao ( jer njegovo čišćenje je bacanje user posted image ) jer tako je najlakše...da može bacio bi i sebe i mene i chiaru u smeće samo da kuća je čista... mislim mene baš briga za to...kakva je...imam djete, ko me dođe vidjet dođe radi nje i mene a ne radi nereda... užasno me to nervira...imate recept za ignoriranje???????????????????' hvaaaaaaaaaaaaalaaaaaaaaaaaaa

_____________________________

17.04.2013 <3 CHIARA <3

(Odgovor članu MaTana)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Proljetne bebice - 2013g
16.7.2013 20:53:30   
endless
AAA user posted image dala sam si oduška i pregledala slikice svih bebica koje su objavljene ovdje na RRu, a već ih nisam vidjela na fb do sada user posted image
Ma prekrasne su nam bebice user posted image user posted image user posted image

Što se tiče moj Gabriela, patronažna nam je bila ovaj tjedan ali ga nije vagala ni mjerila, pa mjere ne znam, ali često me pitaju što ja tom svom djetetu dajem jesti pa je tako velik user posted image user posted image ili pak ne vjeruju da ima tri mjeseca i nešto sitno... Uglavnom, zadovoljna sams njim jako, vidim da Cuba spominje kakanje user posted image Gabi kaka jednom dnevno, nekad-nekad se dogodi da kaka jednom unutar dva dana, ali s tim zasad nismo imali problema. Papa ProNan1, pije čaj od komorača, prošli tjedan smo potrošili treću bočicu Biogaia kapi i više mu ih ne dajem, a vidim da ga to više i ne muči pa mislim da smo tu tromjesečnu fazu prešli user posted image preko noći je do prije dva tjedna spavao kao prava beba, ako zaspi oko 22 sata spava u komadu do 6, pola 7. ALi nešto mi se pozločestio / bolje rečeno ogladnio dečko, pa se budi redovito oko 3 sata i traži papati, i onda ponovo u 6... Pije 180 ml svaka 4 sata otprilike i dogodi se da ne popije sve, ali većinom voli puno papati user posted image
Što se tiče svih mogućih ultrazvuka - svi su bili uredni, nakon prve kontrole kukova koja je bila dobra, trebali smo ponovno ići za 4 mjeseca, ali smo to riješili i prije pošto nam je pedijatrica koja trenutno odrađuje otkazni rok napokon otvorila privatnu pedijatriju pa smo odmah i to riješili user posted image rekla je da vježbamo još ovaj četvrti mjesec kukiće iii to je to, nema nikakvih posebnih komplikacija, uzv abdomena i uzv mozga također uredni.
Od pelena..hm, a probali smo svašta i to većinom one gratise što smo dobili. Od rođenja je na Pampersu, kasnije smo probali DM-ove Babylove i one iz Konzuma Bebe, koje smo dobili tokom vremena gratis i nisu mi se pokazale nešto posebne, znale su promočiti preko noći, pa sam na prijedlog kolegice probala one iz Lidla, Toujours, ali one su bile gore od svih navedenih, grube i tvrde, ili sam to možda toliko uočila jer sam odmah dan kasnije kupila Pampers, ponovno user posted image ne znam, mišljenja su podjeljena, ali nama je i dalje Pampers najbolji, nije pelena onoliko debela i ogromna pa mu guza nije kao loptica, ali što je najvažnije dugo mi je suh preko noći. Trenutno je na Pampersu 3, ali primjećujem da mu i trojka postaje pomalo tijesna, ništa značajno ali još neko vrijeme ćemo ostati na trojki dok još malo guza ne naraste user posted image

E da. Neki dan se u trgovini nisam mogla suzdržati. Ne znam da li je to bio pametan potez jer još nema navršena 4 mjeseca, ali eto, kupila sam mu dvije kašice i dva sokića pa sam mu ponudila. Isprva se gadio na to, jer mu je naravno novo i nepoznato, a onda je skužio da je fino / zapravo, vidio je mene kak ću mu pojest kašicu user posted image pa je dečko ipak papao, kupila sam mu jednu od breskve (ta mu nije bila nešto...) , ali ova od marelice i banane mu je prefina, doslovno se otima samom user posted image ii da, od sokića sam mu ponudila prvo od jabuke i mrkve, to mu je bilo fino, dok mu onaj od bobičastog voća i nije bio baš nešt. Tako da smo već po malo sada počeli uvoditi neke nove papice, i mogu reći da je dobro to sve prihvatio. Znaaam da je prerano, da ću sad možda dobiti kritiku i po nosu, ali smatram da ako njemu ne smeta, ne boli ga ništa, kakanje je uredno, ponaša se normalno (haha osim ovog urođenog genetskog ludog ponašanja user posted image user posted image ) svaka beba može probati i ranije nešto od kašica. Naravno, dajem mu možda jednom tjedno nešto takvo, ne pretjerujem da mu guram svaki dan jer ipak imam neku dozu opreza, ali eto. Kolegica čiji se sin rodio na isti datum kad i moj Gabi, svom sinu kuha već i juhicu, daje mlijeko i kekse, makar, moj mališan dok je probao mlijeko i kekse (napravila sam mu Nan, klasika, i u njega stavila namrvljene Petit kekse...), otimao se sam sa sobom koliko mu je bilo fino, ali mu baš nije dobro sjelo na želudac pa sam mu odlučila to još ne davati. A baš se ponašam ko babe prije 20-30 godina user posted image ... Naravno, planiram mu kasnije sama praviti kašice, ipak, domaće je domaće i bar ću sto posto znati što mu dajem... Za mamice koje možda još ne znaju - na fb imate jednu super grupu koja se zove "Domaće kašice za bebe", puno prijedloga i ideja, i mame su jako aktivne na toj grupi user posted image

Blabla. Raspisala sam se user posted image ... stvarno me predugo nije bilo ovdje iii baš sam se eto malo raspisala user posted image
user posted image user posted image
Žene, majke, kraljice, jeste vi davale već nešto od dohrane svojim bebačima...? Ili ste ipak strpljive i oprezne ;) ?
III još nešto, što se tiče pelena. Da li postoje neke koje su bolje od Pampersa po nečemu...?

Puse vama majčice ii vašim bebicama (eeeh, davno su prošla vremena kada smo pisale "puse bušicama..." i moram priznati da mi moja bušica itekako nedostaje, makar je moj mali popišanac sada samnom user posted image user posted image zaista su bile u pravu ženice koje su rekle da mazimo svoje trbuhiće jer će nam to lupkanje itekako nedostajati user posted image )

_____________________________

Gabriel 03.04.2013.
Marija Evelyn 24.10.2015.

(Odgovor članu Papalina)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Proljetne bebice - 2013g
16.7.2013 23:55:14   
Papalina
endless baš je super što si se javila i ovdje... stvarno sram te može bit koliko smo morale čekat da se javišuser posted image user posted image

ovo za kašice... mislim, neću te grdit i to, to je stvar izbora...ali po meni to je prerano... kažu da bar do 4mj se ne uvode...neznam, možda je drukčije kod nedojenih beba ali ja mislim čekat sa dohranom do 6 mjeseci... ,svugdje čitam da je u majčinom mlijeku do 6.mjeseca sve šta treba bebi pa eto neću "šopat" bezveze... i ta tvoja kolegica bar po meni se zafrkava sa bebinim zdravljem...jadan tako mali pa mi već daje juhice....pa bože dragi, cijeli život će imat za probavat juhice i sve... oni imaju tako osjetljive želučiće male i jednostavno sve je to prerano još..
tako je xy ljudi koje znam uranilo sa dohranom koda im se žuri nekamo...mislim ok, djete brzo odrasta ali ne sad baš toliko brzo da odmah sa 3mj mu moraš davat juhice i tako to...

joj, ja sam baš hepi sad šta se tiče dojenja...sve ide glatko...user posted image ima tamo na fejsu ona grupa moja podrška dojeju i jeste da su čudni i ko neki frikovi ponekad ali čitajući postove mama koje nisu odustajale ni kod najvećih prepreka tako nisam ni ja...i od 5-6 bočica AD doć na 0, i prespavati cijelu noć na mojem mlijeku izrazito me čine ponosnim...user posted image user posted image
uvijrk sam se smijala tome kad je neka žena rekla kako joj je dojenje super osjećaj... meni nije sam čin toga nego rezultat me fascinira... od jedne male bebice koja drži liniju doć na michelina user posted image user posted image to se zove uspjehuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

17.04.2013 <3 CHIARA <3

(Odgovor članu endless)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Proljetne bebice - 2013g
17.7.2013 12:35:30   
aries
Bas me obradovase novi postovi :) Samo tako trebamouser posted image Moja je jucer spavala samo 4 puta po 30min,bas me izmorila...Danas malo bolja,po 40minuser posted image
papalina,brzo ozdravljenje vam želim,žao mi je da vas je to uhvatilo..nemam recept za ignoriranje..ni ja ne stizem bas pospremati,a ako nesto prokomentira,kazem mu da slobodno on pazi dijete,ja cu rado sve pospremiti...jednu subotu je tako cuvao 7-14 dok sam ja spremala (ja sam je smo hranila),pa je dobio uvid u to kako je...od tad ne komentira..zato sveki zna reci da kod mene uvijek ima nesto za peglati..sta cu kad peglam koliko spava, nekad 3 stvari,nekad brdo robe..ma...
Matana,nema brige za okretanje,moja se evo 2 dana nije okrenula,to kako kad dodje,ima beba koje se tek u 4/5 mjesecu pođu okretati...
Endless,ne mislim da si nesto pogrijesila,s obzirom da ti je dobro prihvatio,ali se slazem se s papalinom da je mozda malo rano.Bebe koje se hrane dohranom krecu s 4-4,5 mjeseca,a dojene sa 6 jer vise ne mogu dobiti sve sto treba iz mlijeka.. E sad,nisi ti uvela brdo namirnica,ni juhu(mislim da je meso tek od 7.mj),i dajes po malo...A za 20akdana ce ti 4.mjeseca,možda je napredan po tom pitanju,ne znam.Meni je ovo prvo dijete,ne razumijem se.u svakom slucaju hvala za info o grupi na fb,trebat ce ti receptici,pisala sam da sam ja dio voca vec smrzla za jesen...
Za pelene,meni su 3 nekako velike,mi jos dvojku iako smo presli 6 kg.Vjerojatno kad ovo pakovanje potrosimo da bi i ja trebala br 3 kupiti.Ili nam je mala guzauser posted image user posted image ..I mi smo miksali,sad trenutno koristimo babylove i pampers - ni jedne nisu promocile tokom noci...

_____________________________

10.04.2013. L -mamina proljetna princeza
03.10.2016. L -mamin jesenski princ

(Odgovor članu Papalina)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Proljetne bebice - 2013g
17.7.2013 13:04:19   
Papalina
šta se tiče pelena koristim bebe od konzuma br 3 i super ne promoče opće...


_____________________________

17.04.2013 <3 CHIARA <3

(Odgovor članu aries)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Proljetne bebice - 2013g
17.7.2013 13:23:36   
endless
Papalinice moja najdraža, nemoj me grditi user posted image bitno da sam se ja vama vratila i napisala cijelu bibliju od posta user posted image btw, još uvijek se boriš sa "ignoriranjem" prigovaranja, maaa, nakon onog našeg razgovora zadnjeg preko FB i ja sam pokušala sa ignoriranjem, ne(burnim)reagiranjem na sve živo, aaali naravno da nisam uspjela user posted image al moramo se počet kontrolirati po pitanju toga user posted image

Aries, kažeš babylove pelenice koristiš? Jel ti izdrže cijelu noć???
Pa ja ne znam jel to samo moj pišonja tak puno piški pa ne može mu izdržat user posted image iii što se dohrane tiče... Hm, pričala mi je majčica da je ona moju sestru (prije 30 godina user posted image ) hranila sa adaptiranim i keksićima unutra, to je valjda ta "tradicionalna" hrana bila za bebe davno prije, ali očito se i zadržala. Ne znam, ne planiram ga natrpavati s kašicama i tome slično, al eto, sretna sam uopće što mi nakon kašice nije odbacio adaptirano.

Jesu vaše bebice počele odizati glavu dok su u ležećem položaju (na leđima, dakle...) ??? Mi zadnjih tjedan dana već muku mučimo, nekako mi je još premaleni da bi sam pokušavao sjesti user posted image
Pitala sam patronažnu u vezi toga i ona se složila da je malo prerano (jako rano je počeo i čvrsto i stabilno držati glavicu dok leži na trbuhu ili dok ga ja držim u rukama), ali da ako se on sam trudi da nek mu i ja malo pomognem, da ga slobodno primim za rukice i pomognem mu podići se. Šok! Dečko sjedi, naravno uz moje pridržavanje. Patronažna je navela tu vježbicu kao dio igre, i vidim da jako to voli! Iz dana u dan je sve jači i jači, sad već dok je u poluležećem položaju (npr.dok meni leži tako na krilu) sam se odbacuje i podiže. Kralježnica mu je dosta ravna dok se tako lijepo podigne, pa se nadam da mu to neće oštetiti samu kralježnicu?, ne zadržavam ga dugo tako, do 10 sekundi ali onda opali plakati jer bi on još i još i još user posted image baš ga veseli sjedenje... (a mamu ležanje zadnjih dana i to jaaako user posted image user posted image )

II kad već pišem bibliju od posta, pa ajde spomenem opet te zubiće...III tako ja jučer vježbam sjedenje sa svojim bebolinom, i sjedi on i zgrabi s ustima moju ruku i stane ju grickati user posted image prije je to radio ali na način da sisa moju ruku, prst, bilošto, ali sada ju je baš doslovno grickao. Valjda mu paše za zubno meso? Jel bi to mogla biti stvarna naznaka zubića? Jer nisam mu još kupila ni onaj gel za mazanje, ni jantar ogrlicu, jer ih nisam još očekivala user posted image user posted image
Usput, šta preporučate (ako ste čule, načule ili imate iskustva...) sa ublažavanjem bola, svrbeža i sveg ostalog bebinih rastućih zubića???

I još nešto user posted image tisuću i jedno pitanje user posted image da li ste nakon poroda počele koristiti kakve kontracepcijske metode...?

_____________________________

Gabriel 03.04.2013.
Marija Evelyn 24.10.2015.

(Odgovor članu Papalina)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Proljetne bebice - 2013g
17.7.2013 14:59:56   
aries
Ne promoče,ali bude punauser posted image Mozda jer je decko da zato promoce ako mu piso tako stojiuser posted image A mozda samo vise piski..Ne znam...I da,i mi smo bebe pelene koristili,bile su nam i one dobre...Nego mi je dm blize od konzumauser posted image user posted image Lijena mama..Moja ne odiže glavu još, a inače je sporija(tromija) po tom pitanju,ne voli na trbuh jos uvijek,najcesce vristi kad je stavim...A ako odize sam,neces ga sputavatiuser posted image za njega.Mozda ce nam prvi prosjediti user posted image Kad smo kod toga,ja svoju u kolica drzim ne na skroz lezecem nego na 1 .nivou od 4 ?Valjda to smijem,primijetila sam da je malo mirnija ako moze malo gledati u polulezecem,nego kad lezi...Ionako nase setnje ne traju dugo kad gospodjica ne voliuser posted image user posted image Mi ogrlicu vec mjesec dana koristimo,gel povremeno,imamo gumenih igracaka za zvakanje i onu sto se ohladi..Jos sam cula za te kugllice koji ili ti ili beba pijete,ali nam jos nije tako kriticno...Kontracepciju ja jos nisam pocela koristi nikakvu,imam neredovne cikluse (po 60 dana kad imam srece),imala sam i policisticne jajnike, i oko bebice smo se bas trudili..Nisam te sreće da bi mi se odmah jos jedna user posted image primilauser posted image

_____________________________

10.04.2013. L -mamina proljetna princeza
03.10.2016. L -mamin jesenski princ

(Odgovor članu endless)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Proljetne bebice - 2013g
17.7.2013 15:00:57   
Papalina
endless evo moja danas počela u autosjedalici glumit da sjediuser posted image user posted image user posted image sama podigne glavicu i tako je drži...i meni je isto poluležeći jučer bila u krilu i ja je samo držala onako slabo za rukice da nebi hlopnula u stranu kad ono ona upre i digne se ... ili kad je se nosa dok sjedim...pa se odgurava s prstima... kad spava na trbuhu stavim ju na dno krevetića za 20min i manje već je na vrhu... a kad ju kupam u kadici se isto odgurava stalno, i mlati sa nogama...neznam, prerano je al na to više nemožeš utjecat... user posted image hehe
to valjda neke napredne user posted image user posted image na mamice user posted image user posted image

_____________________________

17.04.2013 <3 CHIARA <3

(Odgovor članu endless)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Proljetne bebice - 2013g
18.7.2013 8:21:30   
Papalina
evo cure, moram vam se pohvalit- već je 8 i 20 a moja C još spava od sinoć od 10 i 30 ko zaklana user posted image user posted image bez buđenja...user posted image user posted image ja sam se probudila u 8 i sad žderem kinde buenouser posted image user posted image
istina, lijepo je kad toliko spava ali svako malo idem gledat ako dišeuser posted image user posted image user posted image

mi danas u podne na pregled...i krv vaddit ali ovaj put ne za hormone pa se4 nadam da neće iz glavice vadit...
odmah ću ić vidjet do kauflanda na nekoj akciji su one ko anatomske japanke jer me noge ubijaju...i tabletu za sakupljač vlage nesmijem nikako zaboravit...
probat ću joj i mokraću uzet , ali čisto sumnjam da će mi se popiškit u vrećicu... ali ajde probat ćemo...

idem sad stvarno vidjet šta ne valja s njom čudna mi je jako... zašto tako spava...ja već tabletu pripremila i sve...pusaaaa

_____________________________

17.04.2013 <3 CHIARA <3

(Odgovor članu Papalina)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Proljetne bebice - 2013g
18.7.2013 10:38:47   
aries
user posted image papalina za malu spavalicu...hm,moja je od 11 sinoc do sad jela vec 4 putauser posted image sretno na pregledu...2-3 pitanja imam.dizete li vi po noci bebace da podrignu?meni nekad zao da je ne razbudim,nocas nisam dizala,a jutros je oko 5 mucio stomak,spava i mlatara rukama,masirala sam do 7, malo se smiri pa opet trzanje..bas mi je zao,ne znam je li zrak ili sam jela nesto sto joj ne pase...drugo,prije trudnoce sam bila na dijeti,smrsala 5 kg, a sad sam i ispod te kilaze...ok,lijepo izgleda,ali nisam to htjela,bojim se da li ce mi mlijeko biti ok,citala sam negdje,nije dobro da se razgradjuju zalihe,moze biti stetnih tvari..a jedem sve i stalno jedem,nije da se cuvam,cak sam si ljepsa punija, ne znam sta da radim...

_____________________________

10.04.2013. L -mamina proljetna princeza
03.10.2016. L -mamin jesenski princ

(Odgovor članu Papalina)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

imena..
diorella



diora (28%)

fabia (6%)

lotta (46%)

lola (20%)

didona (1%)


Broj svih glasova: 138

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Sve najbolje!