Macina trava (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


medoKartonski -> Macina trava (19.3.2013 7:21:20)

Ne vidim sad nigdje da ima tema pa da ju otvorim!
prijateljica mi pokušava ostati trudna već godinu i pol i do sada im nije uspjelo. Bili su kod travara im on joj je dao Macinu travu. No nije joj ništa rekao što se tiče uzimanja pa je malo pogledala po internetu i sad više ništa ne zna. Dali je smije uzimati kad je ovulacija ili ne, kad je menstruacija (...) !?
Na svakoj stranici drugačije piše i više joj ništa nije jasno. Jedino što je svugdje jednako je to da čim se ostane trudan mora se prestati piti.

Dali je koja od Vas koristila, tj. pila taj čaj i kako?
Hvala




daxy -> RE: Macina trava (19.3.2013 7:51:55)

Ja ju pijem,ovako se koristi: Ujutro i navečer jednu čajnu žlicu marulje (macine trave) preliti s 2,5 - 3 dcL kipuće vode. Ostaviti da poklopljeno stoji 5 min,te procjediti. Piti čisto,bez ikakvih dodataka,ništa limun,ništa med. Ne piti za vrijeme menstruacije,jer pojačava krvarenje. I da,kad se otkrije trudnoća,prestati. To je to. I kad ju kupuje nek ju traži pod imenom marulja ili tetrljan,jer pod macinu travu mogu podvalit svašta. Sretno.




PinkyFunkyBirdy -> RE: Macina trava (19.3.2013 8:48:14)

Slažem se sa svime što je daxy napisala, ali bi htjela dodati da neka ne pije nakon ovulacije jer ako nije dobro u trudnoći onda nije čaj dobar niti od začeća. Znači pije se od prestanka menge do ovulacije.




daxy -> RE: Macina trava (19.3.2013 9:51:00)

Pinky dobro da si komentirala. Pročitala sam i ja da ju treba prestat pit kad se otkrije trudnoća,pa sam se zapitala. Razmišljala sam o tome da prestanem sad pit marulju jer mi je ovulacija bila jučer. Jeli vrkuta "sigurnija" za ovaj drugi dio ciklusa,odnosno za bebu ako dođe do začeća? Čula sam da vrkuta pomaže i kod bolnih menstruacija,pa bih voljela osigurati i tu mogućnost ako dobijem [sm=hudicek1.gif] da me manje boli. Sad sam u nedoumici jer mi je prodavačica rekla da trebam pomalo "uvodit" čajeve? Da pričekam sljedeći mjesec?




PinkyFunkyBirdy -> RE: Macina trava (19.3.2013 12:12:17)

Draga, većina žena kombinira ta dva čaja i to na način da od kraja menge do ovulacije pije samo marulju (ili u kombinaciji marulju i vrkutu), a od ovulacije samo vrkutu pa sve do kraja menge. Marulja povećava sluz i pomaže ovulaciji, a vrkuta jača maternicu, povećava progesteron i zadržava trudnoću na taj način, a ujedno svojim djelovanjem smanjuje simptome PMS-a i smanjuje grčeve za vrijeme menge.
Moj savjet ti je da počneš s vrkutom već ovaj mjesec. S njom stvarno ne možeš pogriješiti i ima samo pozitivne utjecaje na ženski organizam. [sm=smiley1.gif]




daxy -> RE: Macina trava (19.3.2013 13:08:11)

Poslušat ću te. [sm=smiley1.gif] Sve mi je ovo novo,još se snalazim. Hvala ti. [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




očajnica -> RE: Macina trava (19.3.2013 13:16:04)

Ja sam u prvom dijelu ciklusa i pijem od prvog dana kombinaciju vrkute,marulje i propolisa i menstruacija mi je bila jednaka kao i prije,ništa obilnija nego inaće... a nakon ovulacije ću samo vrkutu piti...pa šta bude..[sm=smiley36.gif]




medoKartonski -> RE: Macina trava (19.3.2013 17:48:58)

Hvala Vam ... brze ste, svaka čast! Držim njima i svima kojima treba fige da što prije dobijete plusiće :*




FIGICA FIFINANKICA -> RE: Macina trava (10.6.2013 21:38:39)

pila i nju,ogavna jea rezultati i nisu bili neki, više mi je pomogla kadulja




anne -> RE: Macina trava (10.6.2013 21:40:31)

macina trava je isto što i matičnjak?
Ili ne?




PinkyFunkyBirdy -> RE: Macina trava (11.6.2013 8:47:01)

Ne, macina trava je marulja i služi za povečanje plodne sluzi, a matičnjak je čaj za smirenje. [sm=smiley1.gif]




perlica55 -> RE: Macina trava (21.8.2013 15:58:13)

Curke, taman pijem svoju prvu šolju
Macine trave, ODVRATNA je [sm=smiley36.gif]
Vrkutu pijem od nove godine (pravim pauzu za
vrijeme menge, jer sam prvi mjesec jaako krvarila)
od danas krećem i sa macinom do O, pa od
O do M Vrkuta.. možda budemo
imali više sreće [sm=smiley1.gif]

Ako je još koja cura uzimala čajeve, molim
da javi da li su pomogli... Hvala!!




nita19 -> RE: Macina trava (25.9.2013 14:29:28)

Ta famozna Macina trava se zove Marrubium Herba, ili Marrubium Vulgare.
Ružna je za piti, pa je pijem hladnu. Odlično reguliše ciklus i pomaže otvaranje grlića i povećanje sluzi. Otuda i to da poslije O ne treba da se pije, jer tad grlić treba da se zatvori ( i sačuva [image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/duda.gif[/image] ako je tamo)...
Meni ne pomaže ni nakon godinu dana, ali imamo loš spermiogram. :S
Preporučujem, ne možete ništa izgubiti.




malo sunasce -> RE: Macina trava (2.10.2013 18:08:17)

Cure moja,ja sam nova [sm=smiley1.gif] ali me ova tema itekako zanima,pa se nadam da ce neko uskoro odgovoriti - vidim spominju se marulja,vrkuta, ali mene zanima domaca macina trava ubrana sa nasih polja,da li isto djeluje na organizam.Kazu treba je piti umjesto vode,a sta je sa tim danima ovulacije? hvala i sretno onima koji se trude [sm=duda.gif][sm=bravo.gif]




Stranica: [1]