|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zimske bebice 2012/2013
19.1.2013 20:27:24   
seraphyme
nama otpao u bpolnici, al sam prašila još par dana. može se kupati i sa pupkom, samo treba dobro posušiti poslije 

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu bomboncic02)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Zimske bebice 2012/2013
19.1.2013 21:41:00   
sax52341
Bubi caj od hrastove kore mozes kupit u ljekarni, ako nema obicna trebalo bi bit u biljnoj; napravi se caj - kupka i st ime ispires...
Sto se tice pupka nama je otpao 8 dan, nakon toga bi ga pospricala octeniseptop i ocistila i posusila stapicem i naprasila sa praskom i prestao je brzo nakon toga vlazit.
Jos tjedan dana pa kontrola kod pedijatra; jedva cekam da vidim koliko je narasao...

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Zimske bebice 2012/2013
19.1.2013 23:59:06   
Tuck
Sto se kilaze tice ja nemam pojma ni koliko sam imala prije poroda a ni neposredno poslije, nekako prije nego cu otici u bolnicu sam imala 82( prije trudnoce 50) al buduci da sam bila u bolnici 7 dana mislim da sam sigurno i do 85 dogurala… saf imam 69 i mislim da ce bas potrajati da to skinem :( prije se nisam mogla nikako udebljat a vidi sada :P

a patronazne ni kod nas ne rade nista osim previjanja pupka, otkao nam je otpao pupak ona bila jednom i evo nema je vec tjedan dana ako ne i vise :O ma ni ne treba mi, dodje pa ne zna zavezati svedsku pelenu -.- jest da te pelene koje ja imam nisu svakidasnje jer su kupljene dal u bosni ili srbiji ne znam jer smo ih naslijedili i vezu se na obje strane ali nije to smak svijeta pa da da se ne moze skuziti xD

jel bila koja na pregledu kod ginekologa? ja bih trebala za 2 tjedna ali moj ginekolog vise ne radi pa kao treba netko novi doci, sve se bojim sto ce doci, mislim da cu morati u bolnicu na pregled -.- ugl, sta rade na tom pregledu, valjda mi nece nesto ugurati unutra posto nisam bas spremna obzirom da me rana od sivanja jos malo ziga sto bi se reklo :/

a u cetvrtak idemo na prvu kontrolicu s mjesec dana iako nije prva, vec smo sto puta boli na kontrolama sto zbog tezine sto zbog pupka, ovo je prva kod odabranog pedijatra, a one su bile u bolnici tocnije neonatoloskoj ambulanti :) nestrpljiva sam takodjer me zanima koliko je narastao :)

e da, imamo problem sa okom, suzi mu stalno i krmeljice se prave, zna mu se oko skroz zapecatiti, jel imala koja slican problem i kako ste ga rijesile?

jesam se raspisala user posted image user posted image

< Poruku je uredio Tuck -- 20.1.2013 0:04:47 >


_____________________________

Aleksandar - 21.12.2012. <3

David - 22.03.2018. <3

(Odgovor članu sax52341)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Zimske bebice 2012/2013
20.1.2013 6:17:56   
seraphyme
tuck za oko: kapaj svog mlijeka par puta dnevno. to je konjunktivitis

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu Tuck)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Zimske bebice 2012/2013
20.1.2013 9:32:03   
Tuck
Ne dojim, na bocici smo ali ja i dalje imam nesto malo mlijeka, ali ne znam jel bi smjela kapti jer sam pila one hormonske tablete da mi stane mlijeko ali sam ih nakon 5 dana prestala piti zbog jakih glavobolja…

_____________________________

Aleksandar - 21.12.2012. <3

David - 22.03.2018. <3

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Zimske bebice 2012/2013
20.1.2013 10:22:32   
BUMBI
Tuck na gin pregledu ce te gledati na uzv jel sve ok,nista se ne brini,nije tako strasnoiuser posted image ,iako je i mene vec sad strah,a imam jos dosta do toga.
Za okice sam ti i ja htjela reci za mlijeko,al neznam jel smijes to kad si pila tablete.
Javi kako je proslo na pregledu i kako napredujete.
Mi smo super,vecinom spava,a kad je budan,lezi i gleda.
Kako vi sa stolicom?Mi imamo 1 na dan.Jedna bebica u bolnici je imala poslije svakog jela.
Sax hvala za caj,vidjet cu hocu ga uzeti jer mi je dosta bolje,bar mislim.
Nama je danas 8 dan,pa cemo vidjeti za pupak,vidim da vam je dosta 8 dan otpao

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu Tuck)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Zimske bebice 2012/2013
21.1.2013 9:30:10   
seraphyme
MI BILI NA SAVJETOVALIŠTU. SVE OK, DOBIO 3 CM I 650 G. JA NISAM PREZADOVOLJNA, AL DR VELI DA JE TO SASVIM OK I U PROSJEKU.

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Zimske bebice 2012/2013
21.1.2013 9:34:20   
Tuck
hvala bumbi, nama je pupak nesto kasnije otpao, jer je bio veca beba pa je pupcana bila deblja :)
mi smo uhvatili ritam preko dana slabije spava pa onda navecer zadnje hranjenje je oko 21-22h i onda zaspi do pola 4-4h i onda kad tada jede nece bas tako lako da nastavi spavati pa zeza malo al na krqju vecinom uspije :D
sto se stolice tice meni je patronazna rekla da treba imati bar jednu u dva dana, mi imamo skoro svaki dan sad su postale i cesce da ima i po dvije dnevno :) nista se ne brini to je sve i od bebe do bebe i organizma, ja sam mislila da moraju kakati nakon svakog obroka al ocito sam pogrijesila :P

kako ste vi cure? jeste se oporavile? meni je rana od epiziotomije zarasla al i dalje me bolucka valjda zbog promjene vremena, kod nas je danas toplo, kaze mm mogao bi se skinuti gol pa setati xD

_____________________________

Aleksandar - 21.12.2012. <3

David - 22.03.2018. <3

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Zimske bebice 2012/2013
21.1.2013 9:35:22   
BUMBI
Jel nije to malo malo što je dobio?Nama su rekli da je min 600 g da dobiju.
A ako ped kaže d aje ok,onda dobro.Jel samo dojite ili?
Mi smo super,noć bude dobra,probudi se samo za papanje i nastavi.Jučer nije imao stolicu cijeli dan,ali jutros je nadoknadiouser posted image
Ja imam mlijek,ali se malo patimo,on malo sisa,pa se počne bacati i vaditi van i to nam dosta dugo trajeuser posted image ,nadam se da će se ubrzo i to normalizirati.
Mi imamo malo problema s velikim bracomuser posted image ....neznam šta da kažem više ili napravim,neznam dali je bezobrazan,ljubomoran,zločest.....uglavnom baš se borimo.Pokušavam na lijepi način s njime razgovarati,što više vreman provoditi s njim dok L spava,ali on jednostavno u pola igre počne divljati i valjati se po podu ili već nešta smisli...baš me izluđuje.rekla sam mu 100 puta da ću ga istući je rviše nemogu se s njim boriti i onda s emalo smiri,pa opet po starome.Danas je otišao u vrtić,pa ćemo vidjeti kako će popodne biti,možda je takav bio je jer bio vikend i nije bio u vrtićuuser posted image
Mi smo jučer dobili tortu od pelena od šogiuser posted image user posted image

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Zimske bebice 2012/2013
21.1.2013 9:38:49   
seraphyme
veli nama pedica da je prosjek 500-800 g pa eto... ak njoj paše, i meni, mali samo doji, ali jako bljuca pa valjda zato nije dobio više.   ah, veliki brace.... mi emila moramo sakrivati jer ovaj ko fol mi veli draGI, dragi pa ga šljane po glavi user posted image  moje malo čudo(vište). valjda će ga proć. u međuvremenu, imamo reflekse ninje user posted image

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Zimske bebice 2012/2013
21.1.2013 10:00:01   
BUMBI
Šta vi pijete od tekućine?
Ja dosada vodu i popijem i onaj čaj od Hippa za dojilje.
Neki dan sam popila i pola čaše Cole i baš mi je dobro sjelauser posted image

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Zimske bebice 2012/2013
21.1.2013 10:03:59   
seraphyme
uglavnom vodu i sok od marelice.... zalomila mi se čaša piva user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Zimske bebice 2012/2013
21.1.2013 10:10:00   
BUMBI
A piješ i sok?Mni u bolnici rekli da ne pijemo...aaaaa pivo mi ne spominji,mogla bi se i meni uskoro koja čaša zalomitiuser posted image

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Zimske bebice 2012/2013
21.1.2013 10:13:18   
seraphyme
kod nas stare sestre vele da se u vodi samo žabe legu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  pijem sok i to taj gusti i niš. mlijeka imam, meni ne škodi, a kako čujem, pivo je prehrambeni proizvod user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Zimske bebice 2012/2013
21.1.2013 20:17:48   
BUMBI
Mi smo danas popdne malo spavali,malo ga je mucio stomacic.Nadam se da ce noc biti dobra.Trenutno spava,ali nevjerujem da ce jos dugo jer ce morati papati

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Zimske bebice 2012/2013
21.1.2013 23:17:18   
Jully
Tuck mi smo imali gnojni iscjedak iz oka 2 dana i samo sam oprala sa blagom kamilicom nakon kupanja i prošlo.

Nas još pati kakanje, opet danas ništa. I masiram i vježbamo i guram toplomjer ... a ovi naši pedijatri i patronažne su katastrofa. Samo odbruse da je normalno da dojena djeca nemaju i po tjedan dana stolicu i dalje ih nije briga. Baš vidim da ga muči, ali barem grčeva više nema. Zbog grčića sam prestala piti mlijeko, pročitala sam na par mjesta da zna smetati. Sada sam na vodi i čaju. Tako mi fali palenta sa mlijekom za doručak. Imate u dm-u čaj od anisa za doilje. Nije istant, u onim vrećicama je. Meni je jako fin.

Evo link za hemoroide http://www.coolinarika.com/recept/prirodni-lijek-protiv-hemoroida/
A kompot ja kuham od suhih šljiva bez koštice, suhih marelica i svježih jabuka. Ako ne pomogne žvačem suhe šljive i zaljevam donatom. A ako ni to ne pomogne dulcolax čepići su u ladici.

Naručili smo se na kukiće. Kod nas to rade sa točno 3 mjeseca i ne plaća se. Idemo se cijepiti 6.2. Kažu da pikaju u oba butića i da jako boli pa da kupimo lupocet sirup. Čitala sam nešto da postoji bolja vakcina koja se posebno naruči u ljekarnoj i plaća se. Navodno da ima manje nuspojava od ove koju oni daju. Jel znate vi što o tome?

Danas smo bili u šopingu. Ivano je prvi puta obukao traperice i baš je bio pravi frajer. Kupili smo baby-gim, vrtić i mobil. Jedva čekam igranje sutra. Ja sam gora od njega. Jedino mi je komp još na popravku, a na njemu su naše pjesmice. Jel vole vaši bebači glazbu?

Baš sam se raspisala user posted image

_____________________________

Ivano - 30.11.2012.
Ema - 13.12.2014.

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Zimske bebice 2012/2013
22.1.2013 0:35:07   
seraphyme
jully nemoj čačkati djeteu po guzici, ulijene se crijeva. ako je dojen, ne mora kakati čak i po 10 dana. ako je na formuli, novalac IT je zakon. nažalost sve znam iz iskustva sa micekom user posted image

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu Jully)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Zimske bebice 2012/2013
22.1.2013 9:05:42   
BUMBI
Jullyuser posted image user posted image za soping.
Hvala i za onaj link za hemeroid,iako mi vise bas i ne smetaju.
Ja pijem Hippov caj za dojilje,ali pogledat cu i taj u dm-u od anisa.
L je jucer zaspao oko 7(nakon budnog poslijepodneva) i probudio se tek u 4 ujutro.
Ja sam se bila izdojila jer su mi cice skoro eksplodirale.Pa me zanima koliko i dali moze izdojeno mlijeko stajati i dali se moze grijati?

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Zimske bebice 2012/2013
22.1.2013 9:51:28   
Jully
Bez brige seraphyme ne čačkam bez potrebe, samo kada se jadan dugo napinje, a neide mu, onda gurnem toplomjer i sve obavi u rekordnom roku. Bude i po meni i prematalici i nogicama.... uglavnom oboje smo onda zreli za kupanje user posted image

Bumbi mlijeko možeš držati u frižideru 3 dana, a smrznuto kažu i do 6 mjeseci. Ne smiješ ga grijati na plamenu ni u mikrovalnoj, nego samo uranjanjem u toplu vodu. Ako staviš u mikrovalnu ili na plin neće se desiti ništa što će bebi smetati nego izazoveš denaturaciju proteina. Mlijeko gubi sve one bitne sastojke zbog kojih je majčino mlijeko posebno i nezamjenjivo, ali za glad može poslužiti user posted image Ja povremeno imam isti problem pa moram izdajati. Skužila sam da su mi za zamrzavanje najbolje one mini bočice od bioaktiva. Imaju 100 ml, daju se dobro oprati i sterilizirati (ja imam sterilizator za mikrovalnu) i ne zauzimaju puno mjesta u zamrzivaču. Napišem datum i količinu. Dobro će ti doći za prve kašice user posted image

_____________________________

Ivano - 30.11.2012.
Ema - 13.12.2014.

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Zimske bebice 2012/2013
22.1.2013 10:40:37   
seraphyme
kad izdajate, samo se povećava produkcija mlijeka

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu Jully)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Zimske bebice 2012/2013
22.1.2013 14:47:29   
BUMBI
Jully hvala ti na inf za mlijekouser posted image user posted image
Nama je maloprije bila patronažna pogledati pupak.Još nije otpao,ali mogao bi uskoro.Rekla je da ju nazovem kad otpadne da onda još dođe pogledati

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Zimske bebice 2012/2013
22.1.2013 21:48:18   
Tuck
Perem i ja kamilicom vec danima, zatvori mu se oko i ja reko ici cemo sutra kod doktora i sutradan mu bude bolje negdje do poslijepodne nista i taman kad dr prestane radit ono se zatvori oko i tako svaki dan varira… a vjerujem ako ga odvedem kod dr da mi nece bas nesto puno reci kad kontam da se ne smije svasta ni davati tamo maloj djeci..Bumbi daj posalji malo mlijeka vidim da imas viska, da izlijecimo okouser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Aleksandar - 21.12.2012. <3

David - 22.03.2018. <3

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Zimske bebice 2012/2013
23.1.2013 10:25:16   
Jully
Mislim da tobrex kapi mogu ići tako maloj bebici pa bolje odi pedijatru da pogledaju. Moja mala nečakinja je stalno imala probleme s okom. Liječili su svime i svačime dok ju konačno nisu poslali u bolnicu na pregled. Na kraju joj je bio sužen suzni kanalić. To su joj laserski proširili i sada je super. Kažu da je to dosta često kod beba.

Ja danas popodne idem kod ginekologa. user posted image Tata nam je dežuran danas, tako da se Ivano i ja prvi puta vozimo sami user posted image Brine me (osim mokre i smrznute ceste) što se na našem autu ne može ugasiti zračni jastuk. U uputstvima piše da se za auto sjedalicu prednje sjedalo povuče skroz u nazad i to je to.



_____________________________

Ivano - 30.11.2012.
Ema - 13.12.2014.

(Odgovor članu Tuck)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Zimske bebice 2012/2013
23.1.2013 11:20:59   
BUMBI
Jully a zašto ga ne staviš na zadnje sjedalo?
Ja sam D iza vozila jer se ni nama ne može ugasiti zračni jastuk,tako ću sada i L
Moj miš još spava,ja stavila ručak i sad čekam da se on probudi pa da papamouser posted image

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu Jully)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Zimske bebice 2012/2013
23.1.2013 11:23:41   
seraphyme
ne smije dijete do 12 god na prednje sjedalo.

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Dojenje.
пеперутка16

Koliko si dugo dojila?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!