|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Lektira
9.10.2011 22:00:22   
mamacita
Evo, upravo sam zavrsila sa citnjem prve sluzbene lektire za 2. razred sa svojim malenim. Od Andersena "Djevojcica sa sibicama". user posted image Od svih mogucih opcija, nasa uciteljica je izabrala ovu bajku za lektiru?!user posted image Malom sam poslije morala reci sta se u biti desilo sa djevojcicom, i da je eto pred smrt vidjela prividjenja svega i svacega, a na samom kraju cak je i vidjela i svoju umrlu baku. Malog sam ostavila sa tuznim licem, i obecala sam mu da cemo sutra citati "Carevo novo ruho" onako sa dusu. Covjece! I ja sam sada izbedirana. Inace volim lektire, posebno volim citati s djecom jednu stranicu oni jednu ja... naravno kada imam vremena. Lani je moj sin za 3. razred imao neku urnebesnu knjigu za lektiru, i ja i on smo se davili od smijeha. Eto, valjda je ovaj put, umjesto smijeha, na redu tuga. I to je zivot.... tj. sve je moguce u lektirama.user posted image

Koje su vama knjige ostale u najboljem sjecanju kao lektire, bilo osnovna skola ili srednja?

Ja se rado sjetim "Ane Karenjine" od Tolstoja i "Put k Swannu" od Marcela Prousta... ima ih jos...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Lektira
9.10.2011 22:14:22   
Anoniman
Pozdrav,
Djevojčica sa šibicama? Strašno...Takvih nije bilo u moje doba. Ali eto danas su djeca naprednija i pametnija pa mogu svašta čitati i ''prožvakati''. Danas je moderno doba, djeca s ulice sele u kuću za kompjuter i tu nestaje onaj vrisak, galama i smijeh društva.
Ja se rado sjećam šegrta Hlapića koji je i danas prisutan i popularan, čak i na tv-u user posted image . Emil i detektivi, Družba Pere Kvržice user posted image .

(Odgovor članu mamacita)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Lektira
10.10.2011 11:46:33   
pakić
Meni se još uvijek plače kad se sjetim crtića Djevojčica sa šibicamauser posted image user posted image . Teško je objasniti to djeci.
Ja sam jako voljela čitati, od malena, posebno su mi dragi bili Pet prijatelja od Enyd Blyton, a lektire- Družba Pere Kvržice, Anja Karenjina, ustvari realizam i romantizam općenito.

_____________________________

Patrik i Kiki, moja dva sunca

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Lektira
10.10.2011 12:59:53   
lidac0605
Najbolja lektira mi je bio Kafkin "Proces".Tolko me se dojmio da sam nakon toga pročitala sve njegove romane i pripovjetke.

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu pakić)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Lektira
10.10.2011 13:13:53   
troubled
.Takvih nije bilo u moje doba
user posted image user posted image user posted image

koje je to onda doba?
u moje doba je bilo isto tako...pouzdano znam...

u prvom grimm, u drugom andersen...

slažem se da je "djevojčica sa žigicama" vrlo teška bajka...osobno sam je izbjegavala, ima andersen još mnogo lijepih bajki...
ali, isto je i kod braće grimm...."ivica i marica" - strava i užas...to nisam nikad nikome čitala, niti dala da čita...ni neću...user posted image

hlapić je divan...to je treći razred...
emil i detektivi i družba pere kvržice su četvrti...

možemo li zaključiti da pamtimo od trećeg nadalje? user posted image user posted image user posted image





_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Lektira
10.10.2011 21:44:24   
maryann01
sve smo ostale negdje u trećem, četvrtom razreduuser posted image i meni najdraže lektire hlapić,družba pere kvržice,vlak u snijegu, a od malo ozbiljnijih breza,zlatarevo zlato i općenito šenoa

_____________________________

moj quatro
Josip 20.04.2002. 3350gr 50cm
Viktorija 24.07.2003. 3330gr 50cm
Andrej 27.01.2011.3500gr 52cm
Fran 17.02.2015.3200gr 50cm

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Lektira
10.10.2011 22:30:26   
malizia
šegrt hlapić-rules......u osnovnoj još čitala lektire, a u srednjoj su mi oni ruski klasici djelovali depresivno, a bogami i podugačko pa mi se nije dalo user posted image .

(Odgovor članu maryann01)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Lektira
10.10.2011 22:45:25   
lilia
Meni je Djevojčica sa šibicama pretužna za lektiru, kao i Bambi, nisam voljela ni Šumu Striborovu, nekako mi je depresivna priča.

Kao mala voljela sam čitati i lektire i nelektire. Volim i sada čitati ali ne stignem baš.

U srednjoj sam voljela Goethea, Schillera i Balzaca a kad su došli ruski, doslovno sam ih gutala (odličan mi je bio Idiot od Dostojevskog iako nije bio za lektiru), voljela sam Camusa i Prousta, od naših Krležu, Marinkovića i Šenou.

Ne volim Dantea, Čehova (grr Tri sestre) od naših Šimića.

I ne volim moderne lektire tipa "Proza u trapericama".

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu malizia)
Neposredna veza do poruke: 8
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!