|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ljuta sam k''o zmaj!!
8.10.2011 18:00:16   
jagodicabobica
IZVORNA PORUKA: Vjeverica ST

katastrofa....kad ja vidim čim se ja zamaram...
ovo je grozno, bojim se za svoju djecu jer i sama sam pristojno odgojena i prenosim to i na njih.....I nažalost, i ja sam budući prosvjetni djelatnik..Vjerujte,ne znam kome je gore, profesorima, roditeljima zlostavljane djece ili djeci. Oni su zapravo najveće žrtve jer će imati traume za cijeli život.

Smatram da , kako je netko naveo, slijedeći korak mora bit viša instanca- SOCIJALNA SLUŽBA. Ne bi bilo loše školi još jednom zaprijetit novinama i soc. službom i onda ih zvati I biti UPORAN.

a da ne spominjem ovo o siromašnoj curici. Jadnog li društva, ljudi gube posao i gladuju, a djetetu moraš kupit dieselice i nikeice. Gade mi se. Gade gade gade takvi ljudi. Pa nego šta nego će nosit sestrinu robu! ja sam po toj logici bila najveća sirotinja, a nitko mi se nije rugao!

A da dođeš doma tim ljudima i tome dječaku, nešto mu kupiš, pokušaš biti ljubazna prema njemu , možda s njim nitko ne priča.... Da dođeš s mužem......?


draga vjeverice ja neznam jesu li ljudi toliko ogranicenog mozga ili sta? da ne kontaju da je nike,adidas i slicne marke je za srednju-radnu klasu ljudi...
pa ovdje kod nas isto kosta otici i u KappaAhl i u neku sportsku radnju sa markama poput nike..daj ljudi spustite se na zemlju(mislim na tu djecu i te roditelje)
pa ako ce mi se neko ili nekom drugom nesto praviti -odradite to onda kako treba pa nosite Roberto Cavalli,Fendi citav zivot...kakav zaostao stav i pogled na zivot i kakva ogranicenost ljudi...ovdje kod nas ima masa milijonera ali cesto puta ji neces poznati jer su tako jednostavni i stoje sa obadvjema nogama na zemlji...nemaju potrebe praviti oglase da imaju love u dzepu... isto tako razmisljam i sto se tice ljudi koji su fakultet zavrsili...ma ovdje moze svako zavrsiti fakultet...svedi su to svjesni pa se ne uzdizu iznad ostalli ljudi...

< Poruku je uredio cvrčak -- 8.10.2011 18:06:08 >

(Odgovor članu Vjeverica ST)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Ljuta sam k''o zmaj!!
8.10.2011 18:03:10   
Bebys
user posted image user posted image user posted image
IZVORNA PORUKA: jagodicabobica

IZVORNA PORUKA: Vjeverica ST

katastrofa....kad ja vidim čim se ja zamaram...
ovo je grozno, bojim se za svoju djecu jer i sama sam pristojno odgojena i prenosim to i na njih.....I nažalost, i ja sam budući prosvjetni djelatnik..Vjerujte,ne znam kome je gore, profesorima, roditeljima zlostavljane djece ili djeci. Oni su zapravo najveće žrtve jer će imati traume za cijeli život.

Smatram da , kako je netko naveo, slijedeći korak mora bit viša instanca- SOCIJALNA SLUŽBA. Ne bi bilo loše školi još jednom zaprijetit novinama i soc. službom i onda ih zvati I biti UPORAN.

a da ne spominjem ovo o siromašnoj curici. Jadnog li društva, ljudi gube posao i gladuju, a djetetu moraš kupit dieselice i nikeice. Gade mi se. Gade gade gade takvi ljudi. Pa nego šta nego će nosit sestrinu robu! ja sam po toj logici bila najveća sirotinja, a nitko mi se nije rugao!

A da dođeš doma tim ljudima i tome dječaku, nešto mu kupiš, pokušaš biti ljubazna prema njemu , možda s njim nitko ne priča.... Da dođeš s mužem......?


draga vjeverice ja neznam jesu li ljudi toliko ogranicenog mozga ili sta? da ne kontaju da je nike,adidas i slicne marke je za srednju-radnu klasu ljudi...
pa ovdje kod nas isto kosta otici i u KappaAhl i u neku sportsku radnju sa markama poput nike..daj ljudi spustite se na zemlju(mislim na tu djecu i te roditelje)
pa ako ce mi se neko ili nekom drugom nesto praviti -odradite to onda kako treba pa nosite Roberto Cavalli,Fendi citav zivot...kakav zaostao stav i pogled na zivot i kakva ogranicenost ljudi...ovdje kod nas ima masa milijonera ali cesto puta ji neces poznati jer su tako jednostavni i stoje sa obadvjema nogama na zemlji...nemaju potrebe praviti oglase da imaju love u dzepu...

jagodice boboce SKIDAM TI KAPU DO PODA...savrseno si to napisala
ja bi samo dodala da u hr. ljudi zive...APSOLUTNO BOLESNO OD OHOLOSTI I  uzasno na visokoj nozi a nemaju kruha...to mije odvratno...user posted image

< Poruku je uredio cvrčak -- 8.10.2011 18:05:41 >

(Odgovor članu jagodicabobica)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Ljuta sam k'o zmaj!!
8.10.2011 18:06:27   
Bebys
mamacita odgovor je moj na tvoj problem..JA BI TOGA MALOGA TAKO NALUPALA DA JE TO MOJE DJETE U PITANJU DA NITKO NEBI NI ZNAO TKO GA JE ISTUKAO..i zao mije sto samo ovako iskrena...

a tebi savjetujem da PREBACIS DJETE U DRUGU SKOLU BILO KOJU OSIM OVE U KOJU IDE...sretno ovo je uzasno sto se desava..

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Ljuta sam k''o zmaj!!
8.10.2011 18:08:21   
jagodicabobica
IZVORNA PORUKA: Bebys

user posted image user posted image user posted image
IZVORNA PORUKA: jagodicabobica

IZVORNA PORUKA: Vjeverica ST

katastrofa....kad ja vidim čim se ja zamaram...
ovo je grozno, bojim se za svoju djecu jer i sama sam pristojno odgojena i prenosim to i na njih.....I nažalost, i ja sam budući prosvjetni djelatnik..Vjerujte,ne znam kome je gore, profesorima, roditeljima zlostavljane djece ili djeci. Oni su zapravo najveće žrtve jer će imati traume za cijeli život.

Smatram da , kako je netko naveo, slijedeći korak mora bit viša instanca- SOCIJALNA SLUŽBA. Ne bi bilo loše školi još jednom zaprijetit novinama i soc. službom i onda ih zvati I biti UPORAN.

a da ne spominjem ovo o siromašnoj curici. Jadnog li društva, ljudi gube posao i gladuju, a djetetu moraš kupit dieselice i nikeice. Gade mi se. Gade gade gade takvi ljudi. Pa nego šta nego će nosit sestrinu robu! ja sam po toj logici bila najveća sirotinja, a nitko mi se nije rugao!

A da dođeš doma tim ljudima i tome dječaku, nešto mu kupiš, pokušaš biti ljubazna prema njemu , možda s njim nitko ne priča.... Da dođeš s mužem......?


draga vjeverice ja neznam jesu li ljudi toliko ogranicenog mozga ili sta? da ne kontaju da je nike,adidas i slicne marke je za srednju-radnu klasu ljudi...
pa ovdje kod nas isto kosta otici i u KappaAhl i u neku sportsku radnju sa markama poput nike..daj ljudi spustite se na zemlju(mislim na tu djecu i te roditelje)
pa ako ce mi se neko ili nekom drugom nesto praviti -odradite to onda kako treba pa nosite Roberto Cavalli,Fendi citav zivot...kakav zaostao stav i pogled na zivot i kakva ogranicenost ljudi...ovdje kod nas ima masa milijonera ali cesto puta ji neces poznati jer su tako jednostavni i stoje sa obadvjema nogama na zemlji...nemaju potrebe praviti oglase da imaju love u dzepu...

jagodice boboce SKIDAM TI KAPU DO PODA...savrseno si to napisala
ja bi samo dodala da u hr. ljudi zive...APSOLUTNO BOLESNO OD OHOLOSTI I  uzasno na visokoj nozi a nemaju kruha...to mije odvratno...user posted image


ma nije svak isti ...ali odem i ja dole na Balkan pa bi samo kolitala ocima...treba ljudima ravnopravnost ekonomije i na kraju krajeva takve bud...e ne kontaju da im drzava nije uredzena i da zive s tim...i da ostaju i oni izvan svjeta...cas_t ljudima koji su normalni
ali ti ljudi sto ji opisujem su za mene zaostali do srzi!

< Poruku je uredio cvrčak -- 8.10.2011 18:25:38 >

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Ljuta sam k'o zmaj!!
8.10.2011 18:46:44   
elven

IZVORNA PORUKA: Bebys

a tebi savjetujem da PREBACIS DJETE U DRUGU SKOLU BILO KOJU OSIM OVE U KOJU IDE...sretno ovo je uzasno sto se desava..



Ova opcija mi nekako ne sjeda, roditelj zlostavljanog djeteta će svoje djete maknuti, umjesto da se učini obratno. To jadno djete koje je već bilo zlostavljano sad je prisiljeno napustiti i ono malo poznatih ljudi i prijatelja koje ima i ponovno početi tko zna gdje...gdje će opet biti izolirano pa makar samo u početku....to mi se čini kao dodatna kazna sirotom djetetu i pobjeda zlostavljaču...

I moja reakcija je u prvi mah bila takva kad sam pročitala post, makni svoje djete od manijaka što dalje, ali onda sam se zamislila koliko bi djete patilo.... Probati sve, ali sve moguće načine da zlostavljača maknu....

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Ljuta sam k'o zmaj!!
8.10.2011 22:11:40   
mamacita

IZVORNA PORUKA: elven


IZVORNA PORUKA: Bebys

a tebi savjetujem da PREBACIS DJETE U DRUGU SKOLU BILO KOJU OSIM OVE U KOJU IDE...sretno ovo je uzasno sto se desava..



Ova opcija mi nekako ne sjeda, roditelj zlostavljanog djeteta će svoje djete maknuti, umjesto da se učini obratno. To jadno djete koje je već bilo zlostavljano sad je prisiljeno napustiti i ono malo poznatih ljudi i prijatelja koje ima i ponovno početi tko zna gdje...gdje će opet biti izolirano pa makar samo u početku....to mi se čini kao dodatna kazna sirotom djetetu i pobjeda zlostavljaču...

I moja reakcija je u prvi mah bila takva kad sam pročitala post, makni svoje djete od manijaka što dalje, ali onda sam se zamislila koliko bi djete patilo.... Probati sve, ali sve moguće načine da zlostavljača maknu....



Moj je cilj okoncati ovu situaciju u ovoj skoli gdje jesmo. Tko mi garantira da u novoj skoli nece biti isti slucaj? Zelim da ova skola poduzme nesto vise od samog obecavanja. Zao bi mi bilo dijete prebacivati u drugi razred zbog ovog jednog agresivnog djeteta. No, to cu svakako odluciti nakon utorka, famoznog sastanka sa uciteljicom, pedagogicom i ravnateljem.

(Odgovor članu elven)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Ljuta sam k'o zmaj!!
9.10.2011 9:33:43   
elven
Sretno draga, i svim snagama se bori za svoje dijete, ne biraj sredstva, ucjena medijima, prijetnje policijom i socijalnom roditeljima, ma sve što ti padne na pamet i što su curke savjetovale upotrebi u svoju korist....SRETNO JOŠ JEDNOM I DA SE TO ŠTO PRIJE OKONČA..

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Ljuta sam k'o zmaj!!
10.10.2011 11:36:39   
Krky
Da moje dijete pati kao ova "melena", najvjerojatnije bih je preselila, jer se ona u toj sredini ne osijeća nimalo ugodno, a to već utječe na njeno zdravlje. Ali zbog maltletiranja jednog "specijalca" - to ne bi išlo, jer je i prilagodba na novu sredinu, također traumatično. Po meni, toj socijali treba dosađivat dok se ne prime svog posla. Jer inače žrtva ostaje žrtva

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu elven)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Ljuta sam k'o zmaj!!
11.10.2011 13:53:17   
mamacita
I evo mene i mm iz skole. Bili smo na razgovoru sa ravnateljem, pedagogicom, psihologicom, uciteljicom... i dragim Bogom (koji je sve to iz prikrajka gledao). Sazetak ove farse je: nalog agresivca ce uciteljica voditi svuda sa sobom pod odmorom tako da ne moze kada nekoga opet zatuci. Jadna zena, ta i ona ce trebati ici na WC, ili mozda otici kuci kada jedan dan u tjednu imaju vjeronauk i engleski kao dva zadnja sata (sta onda?). I da, napokon ce i skola zahtijevati ljecnicku evaluaciju tog malog (hiperaktivca) agresivca. I zahtijevat ce terapiju. I da ce dati sve od sebe da se situacija (dugotrajno i s mukom) rijesi. Rekli su mi da ne ocekujem rjesenje preko noci, nego da im dam vremena? Koliko im vremena jos treba? Ta prvi put sam se sa svim tim ljudima (istina ponaosob) vidjela prosle godine. Sada su svi coporativno bili u jednoj sobi, tako da su svi upoznati u problem. Uciteljica mi je rekla da je zahvalna sto smo ovo inzistirali, jer ona sama nista ovako ne bi mogla pokrenuti??!! Malog cemo za sada drzati u istom razredu. Rukovali smo se i sada zivim u uvjerenju da ce skola postupiti kako je rekla.
Moj muz mi veli, ok, on ce pojacati lekcije iz samoobrane jer sistem je takav da mu se uopce ne treba vjerovati.
Vani smo susreli oca od tog agresivca, i vidi ovo... on ne vidi neki strasni problem sto njegov mali mlati naseg, istina prijetio je malom mnogo puta da se to vise ne ponovi, no... kako oni zive u iluziji da je njihovo dijete dobrica i da se cijeli svijet okomio na njega jadnicka?!
Ok, mozda bih ja posumnjala svome djetetu na prvu ruku, jer nikad tudje dijete ne bih optuzila bez dovoljno dokaza... no u ovom incidentu imala sam petero svjedoka, koji su mi cak prije od mog sina rekli za taj incident.
Eto, sada trebamo cekati. Vidjeti da li ce skola uspjeti uvjeriti te roditelje da malog odvedu na pregled, i da mu se odredi adekvatna terapija koja bi ga mozda malo primirila i kontrolirala mu impulse agresije. Navodno nije samo moj mali njegova zrtva, ima njih jos kaze uciteljica, no jedino sam ja ovo dovela na ovu razinu i podigla ovoliku prasinu. E, sta ce nastati nakon sto se prasina slegne, vidjet cemo...

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Ljuta sam k'o zmaj!!
11.10.2011 14:00:03   
BUMBI
Nadam se da će se to sve brzo rješiti

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Ljuta sam k'o zmaj!!
11.10.2011 16:20:36   
lilia
Da, valjda će biti sve ok.user posted image

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Ljuta sam k'o zmaj!!
11.10.2011 16:22:27   
pincirotvajler
držim fige da bu brzo sve iza vas user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Ljuta sam k''o zmaj!!
11.10.2011 16:39:16   
Ruža
Nadam se da ćete uspjeti stati na kraj malom agresivcu. Osim s njim izgleda da bi trebalo malo i sa roditeljima poraditi. Ako kod kuće ne snosi posljedice za svoje ponašanje nije ni čudno da ga ne mijenja.user posted image
Ne znam što me još čeka s mojim malim divljakom ali vjerujem da ako si čovjek da dovoljno truda svakoj mani može naći lijeka.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Ljuta sam k''o zmaj!!
11.10.2011 19:16:49   
keksić
isto smo prošli moja starija kčer i ja,....
tri godine, od prvog do trećeg r. su je maltretirali, ignorirali, izbacivali iz društva, čak i tukli,....a sve zato jer ju je UČITELJICA omalovažavala pred cijelim razredom, jer je bila na strani mog bivšeg supruga manijaka i nasilnika, ......prolazila sam kroz rastavu, ostala bez posla, selila se tri puta u godinu dana............, a učiteljica je samo htjela "dokazati kako je mala popustila u špkoli od kada nema oca".... i nije se zapitala dali taj otac uopće brine o njoj, i gdje je bio sve godine, i jedan put je samo u toku cijelog školovanja došao u školu, ma joooooooooj, nemogu .....


i sada dijete koje je sa tri godine čitalo i pisalo, računalo, saginje glavu i nema prijatelje,............

TOLIKO O ZLOSTAVLJAČIMA I KAKO ČE IM SE VRATIT ŠTO SU RADILI, MA NITKO IM NIŠTA NEMOŽE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

_____________________________

03.11.1999. - prva srećkica moja iva (iva- šljiva)
15.02.2010. - druga srećkica moja vendy (vendica -švendica)

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Ljuta sam k''o zmaj!!
11.10.2011 19:36:45   
drugasrecica
Ajme grozno keksić kroz što si prošla ... ta učiteljica stvarno nije normalna.

_____________________________

Moje dvi srećice
Lea 10.12.2008.
Rina 17.12.2010.

(Odgovor članu keksić)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Ljuta sam k''o zmaj!!
11.10.2011 21:24:52   
mamacita

IZVORNA PORUKA: keksić

isto smo prošli moja starija kčer i ja,....
tri godine, od prvog do trećeg r. su je maltretirali, ignorirali, izbacivali iz društva, čak i tukli,....a sve zato jer ju je UČITELJICA omalovažavala pred cijelim razredom, jer je bila na strani mog bivšeg supruga manijaka i nasilnika, ......prolazila sam kroz rastavu, ostala bez posla, selila se tri puta u godinu dana............, a učiteljica je samo htjela "dokazati kako je mala popustila u špkoli od kada nema oca".... i nije se zapitala dali taj otac uopće brine o njoj, i gdje je bio sve godine, i jedan put je samo u toku cijelog školovanja došao u školu, ma joooooooooj, nemogu .....


i sada dijete koje je sa tri godine čitalo i pisalo, računalo, saginje glavu i nema prijatelje,............

TOLIKO O ZLOSTAVLJAČIMA I KAKO ČE IM SE VRATIT ŠTO SU RADILI, MA NITKO IM NIŠTA NEMOŽE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Na zalost, ima zlostavljaca svih vrsta. Ono povjerenje koje su imali moji roditelji da mogu biti sigurni da se meni nece nesto dogoditi u skoli, to je nestalo, sada je nastupilo vrijeme mrznje medju djecom, i eto, vrijeme nerazumijevanja spram djece od strane uciteljica,

(Odgovor članu keksić)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Ljuta sam k''o zmaj!!
11.10.2011 21:35:06   
mamacita
Eh, da nadodam...
U toj nasoj grupnoj diskusiji u skoli, moj muz upita ravnatelja koliko ima muskih ucitelja u skoli? Ravnatelj odgovara, sa njim, muskih ima 8, od kojih su 4 ucitelja i 3 domara. Za plakati!!!!!!!!! Naime, djecaci trebaju imati muski uzor u skoli, posebno u tako mladoj dobi. Barem tako moj muz razmislja... i moram priznati da se slazem s njim. Uciteljice su preblage, i prezenskaste. I ja sam majka, i uopce se ne bih mogla zamisliti u ulozi uciteljice, to bi bilo rasulo. No, mm vec bih mogla vidjeti kao ucitelja kojeg bi djeca slusala, i kojeg se ne bi usudila ometati i razljutiti. Jednostavno ucitelji ostavljaju takav dojam. Upitala sam ravnatelja, zasto je to tako, da li oni namjerno zaposljavaju uciteljice prije od ucitelja. No, on je odgovorio, da nema dovoljno muskaraca koji zavrse fakultet da bi postali ucitelji nizih razreda, pa cak i profesori u osnovnim skolama. Zasto je to tako, tko to zna? No, eto, jedno s drugim situacija je takva da deckima trebaju uzori barem u skolama, ako ih vec nemaju u kucama.

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Ljuta sam k''o zmaj!!
12.10.2011 11:41:18   
Anoniman
bilo je učitelja u moje doba, ali su klinci već tad od njih delali bedake - ma, kaj ti misliš da su neki muški sposobni dovest u red hrpu klinaca? Ja mislim da su učiteljice ipak oštrije u tom pogledu.
OK, tm bi to možda mogao. Reci mu nek upiše učiteljsku akademiju, bit će učitelj kad D. krene u školu! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu mamacita)
  Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Ljuta sam k'o zmaj!!
12.10.2011 11:43:22   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: mamacita


Eto, sada trebamo cekati. Vidjeti da li ce skola uspjeti uvjeriti te roditelje da malog odvedu na pregled, i da mu se odredi adekvatna terapija koja bi ga mozda malo primirila i kontrolirala mu impulse agresije. Navodno nije samo moj mali njegova zrtva, ima njih jos kaze uciteljica, no jedino sam ja ovo dovela na ovu razinu i podigla ovoliku prasinu. E, sta ce nastati nakon sto se prasina slegne, vidjet cemo...


Good luck with that!

(Odgovor članu mamacita)
  Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Ljuta sam k''o zmaj!!
12.10.2011 12:13:52   
mamacita

IZVORNA PORUKA: Mariachi

bilo je učitelja u moje doba, ali su klinci već tad od njih delali bedake - ma, kaj ti misliš da su neki muški sposobni dovest u red hrpu klinaca? Ja mislim da su učiteljice ipak oštrije u tom pogledu.
OK, tm bi to možda mogao. Reci mu nek upiše učiteljsku akademiju, bit će učitelj kad D. krene u školu! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Ljuta sam k''o zmaj!!
2.1.2012 16:27:46   
berny
mamcita, tek sad vidim u kakvoj si situaciji. u potpunosti te razumijem. učiteljica sam i u razredu imam dječaka koji je prouzročio drugom dječaku potres mozga. to se nije dogodilo pod mojim radnim vremenom nego pod boravkom kod kolegice. radi se o 1. razredu!!!! roditelje smo molili da dječaka vode psihologu. nisu to učinili jer misle da se situacija smirila. nije se smirila jer dječak dobije napadaj urlanja i bacanja stvari svaki put kad naiđe na neku prepreku u učenju ili kad njegova skupina izgubi u nekoj natjecateljskoj igri. osjećam se poprilično nemoćno. ono što mogu je voditi ga svuda sa sobom i motriti ga svaku sekundu. razgovarati s njim i u razredu često čitati nešto na tu temu. djeca puno uče iz priča. no, što će biti ako se tom djetetu ne pomogne pa dođe u 7. razred, 1. srednje. tada ga profesorica neće moći svladati a ni otac.
i muškim profesorima nije lakše. kolega je bio na informativnom razgovoru jer je razdvajao dečkiće u tučnjavi i pritom jednog malo jače povukao. dozvoljeno nam je samo mirnim tonom govoriti da se smire i gledati.
ono što mogu savjetovati roditeljima koji imaju situaciju kao što je tvoja je da obavezno upišu djecu na borilački sport. učite ih da sigurno i hrabro kažu NE. odlično je što ga tvoj suprug može naučiti puno iz samoobrane. neka samo nastave. možeš i dalje vršiti pritisak na školu i biti tamo svaki tjedan ako treba. neka se često organiziraju sastanci s roditeljima malog napadača. i njima će jednog dana dosaditi pa će možda nešto poduzeti. njihovo dijete treba pomoć. napada jer želi pažnju. s njim se treba baviti.
mamacita, sretno!

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Ljuta sam k''o zmaj!!
2.1.2012 23:36:36   
mamacita
Nakon naseg grupnog razgovora sa ravnateljem, razrednicom, pedagogicom, psihologicom vidjela sam u par navrata da mama od tog djecaka dolazi u skolu sa nekim papirima. Navodno su ih primorali da im donose ljecnicka uvjerenja kako traje terapija (ako ju imaju) i da li dijete ide kod psihologa. Najteze je razrednici, uistinu, eto kao i Vi, i ona mora malog non stop sa sobom tegliti, to nije terapija, nego samo sprijecavanje neminovnog, jer taj mali ce kad tad biti bez nadzora starijih. Moram priznati da nakon svega ovoga niti cujem njegove roditelje, a kada sretnem mamu pred skolom samo pozdravi sa Bok i prodje. A prije cijelog ovog cirkusa, bila je najljubaznija osoba na svijetu, sada je turbo ohladila odnose, sto mi ni ne smeta, jer meni je cilj da njezin mali ne mlati vise moga malog, pa ako ih skola primora da im donose papirologiju, to je jos najbolje!

(Odgovor članu berny)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Ljuta sam k''''''''''''''''o zmaj!!
11.1.2012 13:33:38   
tehnofill
IZVORNA PORUKA: mamacita
.... Ne mozes vjerovati da uciteljice moraju postati zrtve tih malih tirana i da im uistinu ne mogu nista, nego samo vjecito opominjati. A, najveca je tragedija u svemu tome sto roditelji zlostavljaca ne vjeruju nikome da je njihovo dijete problem. Tko je tu lud?!.


IZVORNA PORUKA: Krky
Sve je počelo "novom pedagogijom". Iako se možda mnogima, neće svidjeti ovo što ću reći, ali je istinito. Turaju nam pod nos kako "ne po guzi", djeci daju prava da roditelja (nezlostavljača, ali je "isporućio" nepedagošku pljusku svom tinejđeru koji se obezobrazio) prijavi "hrabrom telefonu", navuče policiju i socijalu za vrat dok pravi zlostavljači rastu po vrtićima i školama i brižno ih njeguju jer su "oni zapravo žrtve", pa se razmišlja i promišlja kako da im se pomogne, ......


Ako počnem od agresivnog djeteta. To agresivno djete je sa dolaskom u školu doživjelo velik stres. Dok su doma bili "najbolji" i svi doma su se tako prema njenu i ponašali, sada u školi nema takvog odaziva. A da mu je još teže, u istim razredu ima više takvih, koji misle da su "najbolji" i kako njemu treba dati poštovanje. A ne daju mu (a zašto i bi).

Tako djete dolazi u veliku stisku i počne pronalaziti načine, kako bi sve druge uverio da "bo konačno i oni" uvideli, da je on najbolji. A uz to je i bjesan na sve okolo, jer "nikako ne razumijo", da je on glavni. I tako počne sa agresijom. Djeloma jer nasilno druge "uverava" da je on najbolji i drugo, jer se ljuti na njih što ga ne hvale.

Djeca postaje takva zbog načina odgoja. Djete se može odojiti u tri tipe osoba.

Prv tip je funkcionalno odrasla osoba. U velikoj mjeri ima djete tu osobinu več na ulasku u školu. Takvu osobu odgoje roditelji kod kojih svatko od njih izvodi svoju nalogu. Majka radi tako, da je djetetu ugodno, a otac (ili neka druga muška osoba djed, stric,...) konstantno sistematski korigira djetetovo ponašanje u smislu da djete radi ono što je ispravno i nije nužno da je i ugodno. (to je tradicionalni uzgoj)

Drugi tip je osoba koja je djelomično funkcialno odrasla ali treba potvrdu još od neke osobe. Takvu osobu odgoji mama, koja mora sama (jer otac neče, ga nema, nema neke druge muške osobe koja bi korigirala djetetovo ponašanje v smislu da radi ono što je ispravno) izvoditi funkciju "ugodno" i funkciju "ispravno".

Treči tip je patološki narcisoid. Takvu osobu odgoje roditelji kod kojih nema muške osobe u odgoju ili muška osoba ne izvodi svoje funkcije uzgoja "ispravno" nego tako, kako i mama izvodi samo funkciju "ugodno" (moderan odgoj). Takvo djete nikad ne može naučiti što je "ispravno" i zato je za njega ispravno sve što je za njega ugodno. I na takvog djete ne možeš uticati konvencialnim metodama koje se izvodi u školama, nego je potrebno prvo znanje za prepoznavanje tog trečeg tipa  osobe i još specilano zanje za utjecanje na njega.

Dajem link predavanja koji dosta detaljno razjasni tu područje, samo je na slovenačkom i još ponekad manje razumljivo zbog brzine in tona govora. Prvih pola sata postavlja elemenate ali nakon jednog sata predavanje počne dobivati tako jak smisao da drugi sate nema nikakvog problema slušati do kraja.

http://www.youtube.com/watch?v=7QyNj3sOtVA

Odnosi se na mnoge zanimljive stvari:
- Dijete samoubojstvo zbog loše ocene
- Neuravnoteženo pucanje (trenutno aktualno u SAD-u)
- psihosomatski poremećaji (posebice trzanje, trepćući, utrnulost ekstremiteta)
- hiperaktivnost
- odgoj u homoseksulani obitelji
- permisivn odgoj  vs. kažnjavanje djece
- ovisnost o drogi, alkoholu, drogama
- ovisnost o trgovačkim
- stress dijeteta kod ulazku u vrtić, školo, društvo
- kako prepoznati neodraslu osobu
- patološka narcisoidnost
- ....

Za mene najbolje potrošena dva sata za računalom u zadnje vrijeme.

< Poruku je uredio tehnofill -- 11.1.2012 13:36:59 >

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 73
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!