|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: pristati na inducirani ili cekati porod...
13.1.2011 20:06:47   
Ira_
Tvoj ginekolog može na uputnicu napisati hitan prijem u bolnicu zbog razloga tog i tog. On najbolje zna razlog zbog kojeg bi te mogli zadržati.

(Odgovor članu mare00)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: pristati na inducirani ili cekati porod...
13.1.2011 21:43:40   
mare00

IZVORNA PORUKA: Ira_

Tvoj ginekolog može na uputnicu napisati hitan prijem u bolnicu zbog razloga tog i tog. On najbolje zna razlog zbog kojeg bi te mogli zadržati.
on misli da bi me trebali hospitalizirati zbog toga sto ulazim u 42 tjedan i nije dobro da nisam non stop pod njihovom kontrolom....to je njegovo misljenje!!!!

(Odgovor članu Ira_)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: pristati na inducirani ili cekati porod...
13.1.2011 22:28:10   
mišica 666
ja sam isto prenjela 2 tjedna. čekaju da budeš 42 puna tjedna i onda idu na indukciju. po meni je bolje što prije jer možda jednostavno nemaš svoje trudove ja sam oba puta imala pomoć 1. put drip a sada gel jer svojih trudova nemam. 

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu mare00)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: pristati na inducirani ili cekati porod...
13.1.2011 22:58:43   
pula25
Moje je mišljenje da bi trebala na idrucirani. Ja sam prenjela 11 dana i plodna je isto bila mliječna ali na sreću krenuli su prirodni trudovi. Moja mama kad je rađala brata isto su čekali prirodne pa se na kraju beba skoro ugušila plodnom vodom i u zadnji čas su je porodili.
Gledaj na to ovako: Prijevremeni porod definitivno nije da bi se trebala bojati da s bebom nešto neće biti u redu pa čak i da su ti fulali termin opet si ok a što duže čekaju šanse da se nešto iskomplicira su veće. Uz to inducirani porod u večini slučajeva bude brži a ako si mislila da ćeš se spasiti trudova - nećeš user posted image to te čeka ovako i onako. I zadnje, bolje i inducirani nego carski jer ipak je to operacija.
SRETNO i javi nam se ako ne rodiš prije user posted image user posted image

_____________________________

MALI ANĐEO NAM DOŠAO...
...NIKA 21.10.2009

(Odgovor članu mare00)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: pristati na inducirani ili cekati porod...
13.1.2011 23:36:01   
mala pcelica
dobila ti svoje trudove ili ne svejedno će ti dati drip tako da ćes doći na isto ...onda bolje da te induciraju,a mozda budu dali prirodnu indukciju pa ti sa ti poteraju tvoje trudove user posted image
u svakom slucaju SRETNO!!!

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu pula25)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: pristati na inducirani ili cekati porod...
14.1.2011 2:33:45   
lilia
I ja sam prenijela 11 dana i bilo mi je dosta svega ali slali su me kući i govorili da porod najbolje završi kad krene prirodno jer kad induciraju češće se zakomplicira. Ako ti je plodna voda ok ne paničari. Pa svaki dan si na kontroli kod njih. Za njih i tako još u terminu.
Iako ja mislim da bi trebala biti u bolnici. Za svaki slučaj.
Ali rodit ćeš sigurno za četiri dana prirodnim putem, ako ne, neka induciraju jer nemaš šta čekati kad prođe 42 tjedna.
Sretno.user posted image

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: pristati na inducirani ili cekati porod...
14.1.2011 4:19:40   
mare00
Cure hvala vam puno na podrsci...stvarno nije lako biti u neizvjesnosti...user posted image
Ja sam nocas od 20 h pocela dobivati svoje trudove, stalno su na 10 min i traju skoro 2 minute...sto je dosta dugo...mjerila sam ih...user posted image user posted image evo stalno cekam da pocnu malo cesce da idem u bolnicu, jos nisam zaspala i mislim da necu...user posted image
Nadam se da cu roditi jos danas i da nisu lazni...user posted image user posted image

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: pristati na inducirani ili cekati porod...
14.1.2011 6:59:40   
Ira_
Draga Mare00 ako nisi u bolnici, idi, nemaš više šta čekati. A i vidim da su trudovi počeli obzirom u koliko sati si bila na Raji! SRETNO i drži se!!!!!
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu mare00)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: pristati na inducirani ili cekati porod...
14.1.2011 10:52:19   
Leluška
Mare, jesi li rodila??
Evo bubica da sve dobro prođe!
user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Ira_)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: pristati na inducirani ili cekati porod...
14.1.2011 15:38:05   
Tanjica Tanja
Evo priroda je sama odgovorila na Marino pitanjce!user posted image

_____________________________

Helena 11.05.2011. Mamina ljuba zuba!

(Odgovor članu Leluška)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: pristati na inducirani ili cekati porod...
28.11.2011 8:03:35   
mirna
Ja sam u istoj dilemi... meni će biti sutra 39 tjedna... gin bi me dala na inducirani u srijedu jer je ona tada dežurna....Sutra imam pregled pa ćemo vidjeti.

U biti sam htjela prirodne trudove ovaj put. Indukcija mi odgovara jedino zbog malog jer onda mogu točno dogovoriti čuvanje..

Preostane mi da danas puno šetam pa će se možda pojaviti trudovi, za seks baš i nemam volje...user posted image

(Odgovor članu Tanjica Tanja)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: pristati na inducirani ili cekati porod...
28.11.2011 9:09:43   
mare00
Ja bi drugi put pristala na inducirani samo da se prije rijesim...toliko sam cekala na taj prvi porod odgadjala drip i to sve i nakon tri tjedna patnje i hodanja svaki dan do bolnice na kontrolu opet dobila drip uz moje trudove koji su bili slabi i neucinkoviti....hmmmuser posted image

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Pristati na inducirani ili cekati porod...
28.11.2011 10:52:37   
m600
mirna ja bih pristala, ja sam prvi puta rodila prirodno sa svojim trudovima bez dripa bez ičeg
a ovaj puta sam ja tražila indukciju sa 39 tjedana i opet kad bih bila trudna pristala bih na indukciju
porod mi je bio super i znala sam kad ću kući


< Poruku je uredio anaxx -- 29.11.2011 9:40:53 >


_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu mare00)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Pristati na inducirani ili cekati porod...
28.11.2011 17:11:12   
lilia
Ne bih nikada na inducirani, prenijela sam 9 dana i pitala doktora u bolnici šta misli da maro "poguramo" rekao mi je ovim riječima: Pustite da samo krene već kad je sve u redu i plodna voda je čista, kad god induciramo nešro pođe po zlu".
Tu noć sam dobila trudove, jest da sam rodila uz pomoć dripa ali barem je krenulo samo.
Sretno.user posted image

< Poruku je uredio anaxx -- 29.11.2011 9:40:37 >


_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu m600)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Pristati na inducirani ili cekati porod...
28.11.2011 19:07:20   
mirna
Prvi porod mi je isto bio inducirani (drip), jer su mi prestali trudovi u rodilištu. Trudna sam bila 39. tjedana, porod je bio nekomplicirani bez epiziotomije, završio za 6 sati, tako da kod mene nije bilo nekih komplikacija...

< Poruku je uredio anaxx -- 29.11.2011 9:40:21 >

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Pristati na inducirani ili cekati porod...
28.11.2011 20:37:45   
sina
mirna,želim ti da ti i ovaj porod tako prođe...

< Poruku je uredio anaxx -- 29.11.2011 9:38:43 >


_____________________________

16.03.2012- Korana
09.10.2013- Ivan

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Pristati na inducirani ili cekati porod...
28.11.2011 22:05:04   
mamacita
Ja sam sva cetri puta imala inducirani porod u 38 i pol tjednu. Bila sam tri do cetri puta otvorena, pa cekanje prirode mi nije padalo na pamet. Doktori su bez problema dozvolili da tako rodim. Nikad nista nije krenulo "po zlu", i svaki put sam elegantno uset_ala u bolnicu na prije dogovoreni datum, tako da sam imala priliku odrediti datume rodjenja sve moje djece. Ja sam za indukciju!

< Poruku je uredio anaxx -- 29.11.2011 9:38:26 >

(Odgovor članu mare00)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Pristati na inducirani ili cekati porod...
28.11.2011 22:49:11   
lilia
Možda ja nisam dobro shvatila pitanje ali jedna stvar je biti par cm otvorena i ići na inducirani porod, imati visoki tlak ili bilo što drugo zbog čega bi se ubrzao porod, ili kao u mom slučaju:
zatvorena, plodna voda bistra, na ctg nema trudova i nije mi pukla plodna voda. A prenijela devet dana.
Čemu indukcija kad je sve u redu i krenuti će samo od sebe kad tad?

< Poruku je uredio anaxx -- 29.11.2011 9:38:13 >


_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Pristati na inducirani ili cekati porod...
29.11.2011 14:59:46   
mirna
Nema induciranog sutra... Maternica ne pokazuje aktivnosti na CTG i jos sam skoro sasvim zatvorena...Cekamo na sljedeci tjedan.

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 44
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!