|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Svrab
24.11.2011 13:48:51   
ninek
hello!!Primjetila sam da me zadnjih par tjedana i to najčešće navečer peckaju i svrbe ruke u prijedjelu šake.mažem kremom za ruke ali ne pomaže baš nešto.ima li netko neki prijedlog?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Svrab
24.11.2011 17:36:16   
modesty blaise
možda si dobila kakav dermatitis ....meni tak zna bit kad mi padne imunitet ili ak jako puno močim ruke , perem suđe i slično....onda me svrbi za popiz..t
bila kod dermatologa i rekla mi da je atopiski dermatitis i dala kremicu

_____________________________

Sebastian, 01.09.2010

...I believe in pink... I believe in being strong when everything seems to be wrong...I believe in kissing, kissing a lot...I believe that tomorrow is another day...and...I believe in miracles...

(Odgovor članu ninek)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Svrab
24.11.2011 18:34:24   
mišica 666
idi doktoru i kaži mu to. ja sam imala cimericu u rodilištu koja je imala problema s jetrom a jedan od znakova je bio svrbež. bolje pitati bezveze nego zanemariti simptom. sretno i javi nam se user posted image

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Svrab
24.11.2011 20:16:59   
marijola
promijeni sapun za ruke. meni užasno smeta k-plus i to samo zimi, ljeti ne.
al isto spomeni doktoru

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Svrab
24.11.2011 23:14:10   
mamacita
OBAVEZNO POSLUSAJ ONAJ SAVJET O TESTIRANJU NA JETRENE PROBLEME!!! Otidji kod dr. odmah sutra i reci mu to, i zatrazi uputnicu za vadjenje krvi i za jetrene probe!! Moja strina je takav isti svrbez zanemarila u 38 tj. trajalo je oko 2 tjedna, i na koncu rodila mrtvorodjeno dijete. Jetra joj je skoro pa otkazala. Nemoj se saliti sa svrabom u trudnoci! Bolje provjeriti nego cejkati i pozaliti. Sretno! Ovo sa stampanim slovima sam namjerno napisla, jer se u biti derem user posted image .

(Odgovor članu marijola)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Svrab
25.11.2011 20:17:20   
ivanajan
u zadnjih tjedan dana poceo me trbuh uzasno svrbiti,inace u 38 tjednu sam trudnoce i do sad me nije nis svrbilo ni nis,ali ispod pupka napravile su se strije user posted image ...prvo sam mislila da to svrbi d strija kad se koza rasteze ali na oko kad gledam nema nikakvog osipa,nego vidim samo strije,a svrbi svejedno...doduse ja ne vidim dolje,ali suprug mi kaze da nema osipa samo strije,ali kad ja to opipam osjetim ko male bobuljice pod prstima user posted image user posted image ...i da da napomenem vecinom me napada svrab navecer...strah me da to nebi na moju user posted image utjecalo pa molim da mi kazete ako je imala koja iskustva s tim i ako ko zna sto bi to bilo user posted image ...hvala user posted image user posted image

(Odgovor članu ninek)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Svrab
25.11.2011 20:24:43   
Mašaaa
Ja bih ipak napravila jetrene probe pod hitno. Mene je svrbilo,peklo,trnulo bla bla al sam se namazala uljem i proslo bi odmah. I radila sam jetr probe,bilo ok. Al zaista je jedan od znakova problema s jetrom taj svrab. 38 si tjedan vec mozes i roditi pa bolje pozuri doktoru. Sretno.

(Odgovor članu ivanajan)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Svrab
25.11.2011 20:30:23   
ivanajan
masaaa ,a to ako se ispostavi sa jetrom pozitivno ,kakve posljedice moze imat na bebu?

(Odgovor članu Mašaaa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Svrab
25.11.2011 20:53:44   
mišica 666
ti si već u 38  tj. i oni bi te porodili. nakon poroda jetra se vrati u normalu. zeznuto je kad problem nastane u ranijoj trudnoći jer adekvatnog lijeka nema već strogo mirovanje a ako ne bude jetra bolje porod se mora obaviti bez obzira na tjedan trudnoće. 

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu ivanajan)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Svrab
25.11.2011 21:11:42   
marijola
nemoj paničarit odmah.
meni je potpuno isto bilo, znači svrab truha straaašan, ispostavilo se da su mi se pojavile strije, i to 5 dana prije poroda.
nemojte joj cure odmah sa najgorim punit glavu. user posted image
reci doktoru pa vidi što ćeš dalje, ne znači da ti je odmah jetra u komi

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Svrab
25.11.2011 22:36:05   
ivanajan
a znam,tako saam napravila bezveznu paniku kad me poslao na ogtt jer sam se malo previse zdebljala user posted image user posted image ,pa se ispostavilo da imam cak ispod prosjeka user posted image ,a ne da imam secer...nikad nisam imala problema s jetrom,tako da nevjerujem,ali sljedeci put cu mu napomenuti...user posted image ! a kad mi radi uzv nije nis primjetio ,barem nije nis reko da vidi osip...to nije cijeli trbuh nego malo podrucje ispod pupka...user posted image

(Odgovor članu marijola)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Svrab
26.11.2011 9:09:49   
mišica 666
IZVORNA PORUKA: marijola

nemoj paničarit odmah.
meni je potpuno isto bilo, znači svrab truha straaašan, ispostavilo se da su mi se pojavile strije, i to 5 dana prije poroda.
nemojte joj cure odmah sa najgorim punit glavu. user posted image
reci doktoru pa vidi što ćeš dalje, ne znači da ti je odmah jetra u komi



to nije punjenje glave to je potencijalni jako velik problem koji ako se zanemari može biti loše. meni su u obje trudnoće doktori govorili bolje 100 puta bezveze doći doktoru nego 1 ne doći kad je trebalo. šta je problem nazvati doktora i pitati. ja znam da od 100 žene sa svrabom 99 neće imati problem s jetrom ali bolje sprijćiti zlo nego poslje lupat glavom od zid.


_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu marijola)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Svrab
26.11.2011 9:48:23   
marijola
mišice, razumijem sve. ali ne treba odmah ni dizat paniku tipa, naježim se kad vidim "HITNO; BRZO ODMAH IDI RADI PROBE..."
na to sam mislila. ja znam da kad bih tako nešto pročitala da meni savjetujete, ne bih zaspala tu noć, majke mi.
znači ja sam samo rekla da svakako to reče doktoru, al da ne paničari jer ne mora odmah bit nekakav strašan problem. i podjelila sam svoje iskustvo koje je bilo identično s njenim

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Svrab
26.11.2011 10:05:24   
mirna
Meni isto svrab oko trbuha poceo sada u 37. tjednu, i pojavila mi se mala strijica... do sada sam bila lijena i mazala jednom dnevno, sada mazem dva puta dnevno. moze biti i alergija na ulje protiv strija, pa ga probaj zamijeniti... Prije dva tri tjedna dobila sam osip na bedrama i isto sam odmah na jetru pomislila, jer sam negdje procitala o tome.. bila je samo na reakcija na gel za tusiranje... kupila sam kamagel, mazala par dana, tusiram se samo s vodom i osip se povukao...

koliko se sjecam kada je jetra u pitanju, put ti je zuckasta a srbi te zapesce (tamo se pojavi osip)... bolest se zove kolestaza pa potrazi na webu ako te zanima...

(Odgovor članu marijola)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Svrab
26.11.2011 11:08:06   
ivanajan
znam...nemam nis za mazanje protiv strija jer mazala sam se do prije mjesec dana svaki dan ujutro i naver ali to ti nis ne znaci...meni su strije dosle ko da si ih priljepio i uzalud ti sve kreme ovog svijeta...stigle su u 2 dana preko noci user posted image ,ali nema veze...sve se to zaboravi user posted image ...a to sto se tice jetre nemam nikakvo zutilo ni nis user posted image ,samo taj svrab kojeg rijesim sto si beby puderom namazem po tome podrucju i prestane...user posted image

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Svrab
26.11.2011 21:21:07   
emaemily
Meni je isto tako bilo, ruke , izmedju prstiju cak i noge straaaasno svrbilo..nestalo samo kako je i doslo..beba rodjena ziva i zdrava :)

_____________________________

Today I'm thankful <3

(Odgovor članu ninek)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Svrab
26.11.2011 21:49:03   
Mašaaa
Nadam se da si uspješno riješila taj problem. Vjerojatno si i sama googlala i vidjela da se radi o rijetkom poremećaju jetre ali da je jedan od simptoma svrab. Kad je beba u pitanju opreza nikad dosta. Ja godinama imam problema sa žuči pa sam zbog bolova i svrbeza zavrsila na jetr probama. Nista rekli mi da smanjim čvarke,sarmu i hladetinu zbog kolesterola.

(Odgovor članu ivanajan)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Svrab
27.11.2011 19:22:59   
ivanajan
meni nista...nikad nisam imala problema sa jetrom...od prije ja vec imam problema s alergijama user posted image ,pa se nadam da je to...uvjek sam prije dobivala alergiju izmedu nogu,na rukama ispod pazuha na vratu ko da me neko ugriznul i na trbuhu ispod pupka...sad mi ove godine od trudnoce hvala bogu nije nista doslo inace svake godine na proljece i na jesen obavezno,a ove godine nstauser posted image ,osim sd ovo...a vidit cu kakva ce situacija biti pa ako nis gore reci cu dokktoru sljedeci put...ako nec roiej rodit...još mala pa stizeuser posted image

(Odgovor članu Mašaaa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Svrab
2.12.2011 14:22:38   
ninek
ma moja doktorica kaže da nije ništa.u zadnje vrijeme me manje svrbi,možda je neka alergija na deterđent za suđe

(Odgovor članu ivanajan)
Neposredna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!