|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: nuhalni nabor-obavezno tražite drugo mišl...
13.4.2010 16:51:51   
adryosijek
IZVORNA PORUKA: mišica 666

adry ne šalju lječnici sve trudnice na te testove jer se i po običnom uvz mogu vidjeti stvari koje bi mogle upućivati na problem i onda se šalju žene na te testove.  zato nemoj odmah napadati svog doktora jer vjerujem da praqti po uvz veličinu bedrene kosti oblik nosne kosti i taj famozni nuhalni nabor ito već u 12. tjednu i da je štogod primjetio poslao bi  te sigurno. ja sam trudna 2. put i nijednom na sreću nisam radila te testove jer nije bilo potrebe a i ti testovi nisu svi 100% sigurni.
ma malo sam sumnjicava jel je poznat da je bilo problema sa njime mislila sam da ce mene to zaobici  mozda i je. moja greska je sto sam isla kod njega ali eto nadam se da bude ok. tog sam se uvijek pribojavala da mi dode da rodim i s malom nebude nesto a moglo se u korijenu rijesiti ..


_____________________________

moja mala cura je moje sve...

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: nuhalni nabor-obavezno tražite drugo mišl...
13.4.2010 16:55:51   
adryosijek
ma to sve zavisi i od doktora neki salju neki ne na te neke pretrage jel bas nevjerujem da on sve moze vidit preko uvz. meni ce sada prvi ctg radit sa 39 tjedana i 5 dana znaci da sam sad rodila nebi ga ni bilo .. mislim da smo mogli sa time poceti koj tjedan i ranije

_____________________________

moja mala cura je moje sve...

(Odgovor članu adryosijek)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: nuhalni nabor-obavezno tražite drugo mišl...
13.4.2010 17:40:57   
zanara
IZVORNA PORUKA: danery

hello zanara!!
prema ovom što si napisala,ja bih rekla da mjesta brizi nema....
meni je dr harni objasnila da se nuhalni nabor ne mjeri prije 12 tj.jer se do tada gleda samo gruba motorika i otkucaji srca ploda...
pošto je nama rečeno da je nn 4.1 mm,mi smo išli na 4d uzv u 12.tj.i sve je bilo u redu...
možeš napraviti mini anomaly scan (ne znam u kojem si tjednu sada?)...pregledaju ti srce,želudac,bubrege,mokr.mjehur,protok tvari kroz pupčanu vrpcu,moždane komore bebe,zatvorenost leđnog kanala...
drugi takav pregled preporučuju između 21. i 24.tj.,ja ću uskoro opet na 4d uzv...tu se vide konačne (AKO POSTOJE!) anomalije...

ako te još što zanima,piši,a dotada ne brini za triple test i nn,sve će biti ok...

sretno!

hvala na podrsci i razumijevanju,,ipak sve mi zivimo u nekom cudnom strahu,,i lakse je sve podijeliti sa nekim,,,danas sam radila 4d uz,,doc je sve detaljno pregledao i mjerio,,kaze da je siguran da je sve u redu i da nikakve anomalije nisu postojece,,malo sam se rasteretila,,i ipak sa zudnjom cekam nalaze triple testa,,sada sam u 17 tj. trudnoce,,,zelim vam svima puno srece i uspijeha sa vasim user posted image kao sto zelim i sebi,,,,lijep pozdrav cure user posted image

_____________________________

Zana 02.09.2002,,mamina priceza

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: nuhalni nabor-obavezno tražite drugo mišl...
13.4.2010 20:33:15   
danery
ajde baš mi je drago da je sve u redu user posted image
glavno da si ti sad mirnija i nemaš više onolike brige kao na početku...još samo da ti nalaz testa stigne,a vjerujem da će biti dobar...

sretno sa user posted image i ne brini se previše...ako je sad sve ok sa bebom,nema razloga da sama sebe opterećuješ iracionalnim strahovima i bezrazložnim brigama...


(Odgovor članu zanara)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: nuhalni nabor-obavezno tražite drugo mišl...
14.4.2010 16:40:20   
martina33
Curke,sutra je dan d..idem kod dr.Kosa na kombinirani probir..u užasnom sam strahu jer je prošli put sve počelo u ovo vrijeme...da li itko zna koliko traje pregled ultrazvukom kod dr.Kosa?zadnji put kad mi ga je radila dr.Harni,trajalo je sat i pol..više nisam mogla držat noge,a tak me peklo da par dana nisam mogla normalno piškit..i to mi je sad još jedan razlog zašto sam u stresu....čak mislim da nije ni zdravo biti sat i pol na vaginalnom ultrazvuku...hvala vam user posted image

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: nuhalni nabor-obavezno tražite drugo mišl...
14.4.2010 16:42:49   
pepeljuga
ja ti nemam pojma nista o tome al zelim ti od srca da sve bude okuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu martina33)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: nuhalni nabor-obavezno tražite drugo mišl...
14.4.2010 16:45:20   
danery
moja frendica je bila oko sat vremena...
koliko si sada tjedana?
ma ako je sve ok,ne vidim zašto bi te čačkao predugo...mene je dr harni oko 45 min gledala i sve je u to vrijeme uspjela pohvatati i pregledati...
samo se opusti i ne misli na loše,bit će sve ok...
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image i user posted image user posted image user posted image za sutra i javi kako je prošlo...

(Odgovor članu martina33)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: nuhalni nabor-obavezno tražite drugo mišl...
14.4.2010 16:55:46   
mala pcelica
martina sretno user posted image

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: nuhalni nabor-obavezno tražite drugo mišl...
14.4.2010 17:30:56   
adryosijek
eo sad isti doktor koj mene gleda  salje od mog bratica zenu na taj pregled u zg posto je 36 godina ima 3 zdrave djece i za ovo 4 nece ici.. a kao starije zene trebaju ici a mi ne user posted image nekuzim se ni ja puno u to al meni nije nista reko a onda bi i njoj vidio preko uvz dal je ok ili ne

_____________________________

moja mala cura je moje sve...

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: nuhalni nabor-obavezno tražite drugo mišl...
14.4.2010 17:45:19   
e_l_p_i
IZVORNA PORUKA: adryosijek

ma to sve zavisi i od doktora neki salju neki ne na te neke pretrage jel bas nevjerujem da on sve moze vidit preko uvz. meni ce sada prvi ctg radit sa 39 tjedana i 5 dana znaci da sam sad rodila nebi ga ni bilo .. mislim da smo mogli sa time poceti koj tjedan i ranije


CTG nije ništa doli mjerenje otkucaja srca ploda te mjerenje stiskanja maternice tj. ima li naznaka trudovima. Također, pritiskom na gumb, majka daje znak aparatu da je osjetila djetetov udarac. Da si sada rodila - išla bi sigurno na CTG jer te prvo priključe na CTG kada dođeš u rađaonu što znači - bila bi na CTG-u user posted image . Pod točku 2 - kod zdrave trudnoće prije 37. odnosno 38. tjedna nije ni potreban CTG jer se otkucaji srca uredno mjere prilikom UZV-a.



< Poruku je uredio e_l_p_i -- 14.4.2010 17:46:16 >

(Odgovor članu adryosijek)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: nuhalni nabor-obavezno tražite drugo mišl...
14.4.2010 17:50:14   
e_l_p_i
I da... Martina - S R E T N O user posted image


(Odgovor članu e_l_p_i)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: nuhalni nabor-obavezno tražite drugo mišl...
14.4.2010 19:11:28   
adryosijek
IZVORNA PORUKA: e_l_p_i

IZVORNA PORUKA: adryosijek

ma to sve zavisi i od doktora neki salju neki ne na te neke pretrage jel bas nevjerujem da on sve moze vidit preko uvz. meni ce sada prvi ctg radit sa 39 tjedana i 5 dana znaci da sam sad rodila nebi ga ni bilo .. mislim da smo mogli sa time poceti koj tjedan i ranije


CTG nije ništa doli mjerenje otkucaja srca ploda te mjerenje stiskanja maternice tj. ima li naznaka trudovima. Također, pritiskom na gumb, majka daje znak aparatu da je osjetila djetetov udarac. Da si sada rodila - išla bi sigurno na CTG jer te prvo priključe na CTG kada dođeš u rađaonu što znači - bila bi na CTG-u user posted image . Pod točku 2 - kod zdrave trudnoće prije 37. odnosno 38. tjedna nije ni potreban CTG jer se otkucaji srca uredno mjere prilikom UZV-a.

ok tnx malo sam priglupa sto se tice toga ipak mi je prva trudnoca ali naucit cu kad budem 2 bebu imala sve cu znatuser posted image


_____________________________

moja mala cura je moje sve...

(Odgovor članu e_l_p_i)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: nuhalni nabor-obavezno tražite drugo mišl...
18.4.2010 17:58:15   
martina33
za sada je sve super!dr.kos me gledao 10 min jer nije želio previše čačkati,a i gledao me ultrazvukom preko trbuhauser posted image ..kombinirani test isto super...e sad me čeka tripl test i ako on ne bude u redu onda amniocenteza...dug je još put do kraja :)

(Odgovor članu adryosijek)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: nuhalni nabor-obavezno tražite drugo mišl...
18.4.2010 21:26:17   
pepeljuga
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu martina33)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: nuhalni nabor-obavezno tražite drugo mišl...
19.5.2010 14:25:59   
anita7
bokic curke!!!Ne znam uopce kako da pocnem,jucer sam bila na uzv u vinogradskoj trudna sam danas punih 13tj.Pitala sam doktora dali mi moze izmjeriti nuhalni nabor a on mi je rekao da se to radi iza 14tj.
što mi je bilo skroz čudno jer sam svugdje pročitala da je tad več kasno.Uglavnom rekao mi je da je sve super otisla sam se obuči u garderobu da bi mi sestra tamo donjela povijest bolesti i kao malo dijete upućivala da ja to sad moram odnijeti svojoj doktorici koja ce vidjeti sto dalje i bla bla bla...
Na povjesti bolesti hrpa nekakvih mjera i nuhalni nabor 9mm (a rekao je da se to sad ne radi)danas sam isla naci sve te mjere na netu i šokirala se  normalne mjere su do 2,5mm uzas...nigdje nisam pročitala da je nekome izmjereno 9...izludit ču do slijedečeg tjedna kad sam naručena kod svoje ginekologice
martina33 drzim ti fige i nadam se da je sad sve ok
i da ovo mi je treca trudnoca u prve dvije nitko mi nije mjerio nikakve nabore i sve je bilo ok...pozz svimauser posted image

(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: nuhalni nabor-obavezno tražite drugo mišl...
19.5.2010 14:31:46   
Zvonki
Anita, znam da se osjećaš loše. Pokušaj se vratiti na prvu stranicu pa čitaj što su cure pisale. Možda nađeš nešto što te smiri. A što se tiče tog nabora, da je nešto krivo on je dužan to ti reći!!!! Tako da možda nije to tako kako misliš

< Poruku je uredio Zvonki -- 19.5.2010 14:32:09 >


_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu anita7)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: nuhalni nabor-obavezno tražite drugo mišl...
19.5.2010 14:50:47   
Duve
eći!!!! Tako da možda nije to tako kako misliš
IZVORNA PORUKA: anita7

bokic curke!!!Ne znam uopce kako da pocnem,jucer sam bila na uzv u vinogradskoj trudna sam danas punih 13tj.Pitala sam doktora dali mi moze izmjeriti nuhalni nabor a on mi je rekao da se to radi iza 14tj.
što mi je bilo skroz čudno jer sam svugdje pročitala da je tad več kasno.Uglavnom rekao mi je da je sve super otisla sam se obuči u garderobu da bi mi sestra tamo donjela povijest bolesti i kao malo dijete upućivala da ja to sad moram odnijeti svojoj doktorici koja ce vidjeti sto dalje i bla bla bla...
Na povjesti bolesti hrpa nekakvih mjera i nuhalni nabor 9mm (a rekao je da se to sad ne radi)danas sam isla naci sve te mjere na netu i šokirala se  normalne mjere su do 2,5mm uzas...nigdje nisam pročitala da je nekome izmjereno 9...izludit ču do slijedečeg tjedna kad sam naručena kod svoje ginekologice
martina33 drzim ti fige i nadam se da je sad sve ok
i da ovo mi je treca trudnoca u prve dvije nitko mi nije mjerio nikakve nabore i sve je bilo ok...pozz svimauser posted image


pa jel možeš nazvati bolnicu i nekako doći do tog dr. da ti objasni?? Čisto sumnjam da se radi o nuh.naboru jer da je tako doktor bi to rekao...


_____________________________

Karlo 8.06.2005.
Ema 8.10.2009.-imamo 16 zubića

(Odgovor članu anita7)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: nuhalni nabor-obavezno tražite drugo mišl...
19.5.2010 14:59:01   
Točkica28
i meni to čudno, pošto si ga pitala.da je nešto bi ti rekao.. hm hm... kad nam ništa ne objasne nego ti moraš 800 podpitanja postavljati... bljak


_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu Duve)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: nuhalni nabor-obavezno tražite drugo mišl...
19.5.2010 15:02:04   
ninolina
pa jel možeš nazvati bolnicu i nekako doći do tog dr. da ti objasni?? Čisto sumnjam da se radi o nuh.naboru jer da je tako doktor bi to rekao...

slažem se


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Točkica28)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: nuhalni nabor-obavezno tražite drugo mišl...
19.5.2010 15:47:44   
anita7
joj curke pročitala sam ne samo sijeli ovaj forum nego sve koji postoje na tu temu na netu,što je najgore piše nuhalni nabor 9mm,ne skračenica nn ili bilo što drugouser posted image

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: nuhalni nabor-obavezno tražite drugo mišl...
19.5.2010 15:54:03   
danery
anita bok

evo vidim da ti je frka...i meni je bila...nn 4,1 mm u 10.tj.

dr.koji me pregledao odmah me slao na biopsiju korionskih resica (slično amniocentezi)
tražila sam drugo mišljenje i čula od druge dr.da je pregled prerano napravljen
i da se nn mjeri od 12. do 14.tj.
išla sam kod te dr.na pregled sa punih 12.tj.i sve je bilo ok
i sada je sve sa user posted image u redu

imaš li u vidu drugo mišljenje? preporučam ti dr.harni,meni  je puno pomogla


_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu anita7)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: nuhalni nabor-obavezno tražite drugo mišl...
19.5.2010 15:55:00   
Točkica28
IZVORNA PORUKA: anita7

joj curke pročitala sam ne samo sijeli ovaj forum nego sve koji postoje na tu temu na netu,što je najgore piše nuhalni nabor 9mm,ne skračenica nn ili bilo što drugouser posted image


a kad je idući pregled? pa kvragu da je nešt zabrinjavajuće morao bi ti reći...
a da odeš po drugo mišljenje?


_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu anita7)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: nuhalni nabor-obavezno tražite drugo mišl...
19.5.2010 15:55:54   
ninolina
joj curke pročitala sam ne samo sijeli ovaj forum nego sve koji postoje na tu temu na netu,što je najgore piše nuhalni nabor 9mm,ne skračenica nn ili bilo što drugo

svakako potraži drugo mišljenje...mojoj su šogorici svašta napričali pa eto ima lijepu, zdravu curicu...user posted image user posted image


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: nuhalni nabor-obavezno tražite drugo mišl...
19.5.2010 15:57:52   
ninolina
a da nije možda zaboravio staviti još brojku ispred...mislim večina ima 2.9, 4.1 ili tako a ti točno 9 mislim da je negdje zeznuo a ti se živciraš...otiđi svakako drugom doktoru

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: nuhalni nabor-obavezno tražite drugo mišl...
19.5.2010 16:10:07   
Duve
IZVORNA PORUKA: anita7

joj curke pročitala sam ne samo sijeli ovaj forum nego sve koji postoje na tu temu na netu,što je najgore piše nuhalni nabor 9mm,ne skračenica nn ili bilo što drugouser posted image


pa jel možeš nazvat dotičnog?


_____________________________

Karlo 8.06.2005.
Ema 8.10.2009.-imamo 16 zubića

(Odgovor članu anita7)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!