|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Split - napokon novo rodilište
5.10.2010 22:14:26   
lilia
Dobro došla,
koliko ja znam prijatelj djece može biti rodilište koje potiče isključivo prehranu djeteta majčinim mlijekom i da, omogućen je  stalni boravak majke i djeteta u istoj sobi. Ne znam dali to splitsko rodilište ima budući da su  nekoliko rodilišta oduzeli tu "titulu" zbog reklamiranja i dijeljenja letaka o adaptiranom mlijekom a to rodilište, prijatelj djece ne smije.
Eto toliko ja znam jer riječko rodilište je prijatelj djece.
Sretno.

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu beba_B)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Split - napokon novo rodilište
5.10.2010 23:15:38   
rapina
i splitsko rodilište je nekidan dobilo titulu prijatelja djece...

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Split - napokon novo rodilište
5.10.2010 23:17:15   
AntonijaV
http://www.hkdmst.hr/content/view/41/31/

kriteriji za inicijativu "Rodilišta - prijatelji djece"


U splitu su mama i beba u istoj sobi...a to za dojenje, hm...ima jedna sestra, ona pomaže oko dojenja..radnim danom, prolazi kroz sobe kao vizita user posted image
al ako rodiš u subotu ujutro kao ja, a ona ti dođe tek u ponedjeljak..user posted image  snađi se sama...
a sestre ulaze 3 puta dnevno sa bočicama sa dohranom..neznam jel ad ili izdojeno nekih majki...uglavnom nitko nam nije forsirao dojenje i isključivo dojenje...al možda se nešto i promijenilo u ovih 5 mjeseci...

_____________________________

MARIJA - 08. 05. 2010.

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Split - napokon novo rodilište
5.10.2010 23:33:51   
lilia
Ako je tek prije neki dan dobilo titulu prijatelj djece kao što kaže rapina onda će od sada nadalje morati potencirati majke da doje. I educirati ih.user posted image


_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu AntonijaV)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Split - napokon novo rodilište
5.10.2010 23:40:16   
rapina
mislim da bi se žene trebale svaakko prije informirati,puno je jednostavnije kasnije kada se beba rodi.
meni nitko ni u starome ni u novome rodilištu to nije pokazao,informirala sam se i kasnije radila instiktivno.
ni ja tu edukatoricu nisam vidjela,a budimo realni,jedna sestra na cca.160krevetauser posted image

AntonijaV ja sam rodila u drugi misec,znači nekoliko dana nakon otvorenja rodilišta,sestra je pitala da li treba dohrana,ja sam je odbila,jer sam smatrala da nije potrebna.
Kasnije je sestra vidila da je ok dojenje,tako da nije ni pitala.
Ima mama koje ne žele dojiti,ja sam to vidjela.I one bi se bome načekale bočica tamo dok bi im sestra donijela.

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Split - napokon novo rodilište
5.10.2010 23:52:19   
lilia
Ako je jedna sestra na toliko majki i ako se ne može posvetiti dojiljama i pokazati im onda ne mogu biti prijatelj djece. Ni je to samo tako dobiti, kako bi vi Dalmatinci rekli, ofrnjaka.
I nema edukatorice, pa svaka sestra ti mora pomoći oko dojenja ako ne ide. One to moraju znati.
Što se tiče bočica u riječkom rodilištu ih nema, beeb se hrane na žličicu ili na čašicu, bočice nam nisu spominjali na tečaju i kad sam pitala, a bočice?
Rekla mi je: bolje ih ne mojte koristiti, mi ih nemamo.user posted image
Ja sam si kupila za doma, pa tko će bebu hranit na žličicu, šta je njima?

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu rapina)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Split - napokon novo rodilište
6.10.2010 17:00:29   
ninu
U Splitu beba i mama su u istoj sobi.Mama mora i presvuci bebu i sama se dizati da bi je podojila,bez obzira kako se mama osjecala.Uzdaj se u se i u svoje kljuse.Tako mi je rekla prijateljica koja je rodila prije 15 dana.

(Odgovor članu beba_B)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Split - napokon novo rodilište
6.10.2010 17:59:14   
Fever
Super, bas ste me ohrabrile user posted image

(Odgovor članu ninu)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Split - napokon novo rodilište
7.10.2010 8:33:04   
mišica 666
IZVORNA PORUKA: ninu

U Splitu beba i mama su u istoj sobi.Mama mora i presvuci bebu i sama se dizati da bi je podojila,bez obzira kako se mama osjecala.Uzdaj se u se i u svoje kljuse.Tako mi je rekla prijateljica koja je rodila prije 15 dana.



ja sam rodila u st i moram napomenuti da su mi super sestre bile ali njih su 2 na 20 žena i 20 djece i ne mogu stići sve. meni su rekli ako hoćeš mi će mo ti mjenjat bebu ali kad stignemo ali ja sam se super osjećala i sama sam to radila. a što se tiće dojenja novorođenćad često puta traži jest pa di bi one bile da letaju po sobama i stavljaju djecu majkama na prsi. pokažu ti prvi put i onda ideš sama ako ti treba pomoć zovneš ih i gotovo. meni je bilo lijepo kolko može biti u bolnici  i stvarno su mi sestre bile prekrasne.


_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu ninu)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Split - napokon novo rodilište
7.10.2010 8:54:27   
Gianna
IZVORNA PORUKA: mišica 666

IZVORNA PORUKA: ninu

U Splitu beba i mama su u istoj sobi.Mama mora i presvuci bebu i sama se dizati da bi je podojila,bez obzira kako se mama osjecala.Uzdaj se u se i u svoje kljuse.Tako mi je rekla prijateljica koja je rodila prije 15 dana.



ja sam rodila u st i moram napomenuti da su mi super sestre bile ali njih su 2 na 20 žena i 20 djece i ne mogu stići sve. meni su rekli ako hoćeš mi će mo ti mjenjat bebu ali kad stignemo ali ja sam se super osjećala i sama sam to radila. a što se tiće dojenja novorođenćad često puta traži jest pa di bi one bile da letaju po sobama i stavljaju djecu majkama na prsi. pokažu ti prvi put i onda ideš sama ako ti treba pomoć zovneš ih i gotovo. meni je bilo lijepo kolko može biti u bolnici  i stvarno su mi sestre bile prekrasne.



Ajde konačno da čujem i pozitivne komentare vezane za St rodilište...
Utješno je čuti tvoju priču i nadam se da ću i ja biti iste sreće user posted image ... Živi bili pa vidili user posted image


_____________________________

Nebo strpljive voli....
Dino 06.07.2004.
Kiara 25.11.2010.

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Split - napokon novo rodilište
7.10.2010 15:46:53   
ninu
a
IZVORNA PORUKA: mišica 666

IZVORNA PORUKA: ninu

U Splitu beba i mama su u istoj sobi.Mama mora i presvuci bebu i sama se dizati da bi je podojila,bez obzira kako se mama osjecala.Uzdaj se u se i u svoje kljuse.Tako mi je rekla prijateljica koja je rodila prije 15 dana.



ja sam rodila u st i moram napomenuti da su mi super sestre bile ali njih su 2 na 20 žena i 20 djece i ne mogu stići sve. meni su rekli ako hoćeš mi će mo ti mjenjat bebu ali kad stignemo ali ja sam se super osjećala i sama sam to radila. a što se tiće dojenja novorođenćad često puta traži jest pa di bi one bile da letaju po sobama i stavljaju djecu majkama na prsi. pokažu ti prvi put i onda ideš sama ako ti treba pomoć zovneš ih i gotovo. meni je bilo lijepo kolko može biti u bolnici  i stvarno su mi sestre bile prekrasne.


Ajde super,bar neka utjeha.Nadam se da ce sve biti o.k,i moliti Bogu da me potrefe te koje su dobre.Nitko ne hvali to rodiliste ,pa kad ovako nesto cujes ,ondan se nadas necemu boljem.user posted image

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Split - napokon novo rodilište
7.10.2010 16:19:19   
beba_B
Joooj... hvala Misice na ovakvoj informaciji... user posted image ... stvarno sam se do sada naslusala svega i svacega...

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Split - napokon novo rodilište
7.10.2010 19:55:13   
osobno
Nisam odavno bila na ovoj temi i ostala sam šokirana kad sam pročitala neke postove!
Pa ne mogu virovat kao da nismo u istom rodilištu rađale!
Meni su i sestre i doktori bili savršeni (osim dr. Vulića koji mi je user posted image zbog svoje grubosti prije svega), lipo smo surađivali, a problem manjka osoblja je takve prirode da ni ne mogu stić svaku ženu kako treba pogledat.user posted image
Tako da je moje iskustvo s NOVIM rodilištem stvarno user posted image , za razliku od starog user posted image , di nisam ni krevet za rodit uspila dobit jer nije bilo mista...
još da kažem, čistoća je neusporediva, i čistačice su mi bile super, donosile spavaćice, toalet papir..ma šta god je tribalo.
Nemojte se ženice drage, plašit, to je najgore za vas i za user posted image .

< Poruku je uredio osobno -- 7.10.2010 19:56:11 >


_____________________________

Biti manjina nekad nije najpametnije, al'' je to mnogo bolje nego biti većina, ako je većina ovakva kakva je. Ne dajte se primitivcima. Ova bajka će se završiti. Pretvorićemo se u bundeve, u miševe, u konje...
A miševi smo već i ovako.

(Odgovor članu beba_B)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Split - napokon novo rodilište
9.10.2010 17:09:41   
tinad
Malo mi je lakše,na forumu u posljednje vrime sve strašne priče,čak govore da je prebukirano jer nema više rodilišta u Imotskom i Makarskoj pa me strah hoće li me primiti jer sam iz Neretve.Jer kako sam negdje našla,nisu u obvezi da me zaprime jer mi nisu najbliže rodilište.
A ja sam spakirala torbu i spremna za odbrojavanje ovog zadnjeg miseca.

(Odgovor članu osobno)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Split - napokon novo rodilište
10.10.2010 9:27:09   
nike1
ja sam bila 8 dana u novom rodilistu i sta se tice wc papira cistacice su ga uredno donosile tako da nije bilo nekakvih problema neznam valjda sve ovisi na kojem si katu jer sam ja bila gdje su samo carski rezovi mozda je kod obicnih poroda drukcijeuser posted image ali sta se tice higijene,cistoce i wc papira sve je bilo ok-ej...
IZVORNA PORUKA: AntonijaV

obavezno wc papir, tužno al istinito.. u 26 dana što sam ukupno bila nijednom nam nisu donijeli wc papir...user posted image

(Odgovor članu AntonijaV)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Split - napokon novo rodilište
10.10.2010 11:19:39   
rapina
ima papira,ja sam bila na babinjačama 1,čistačice su dolazile i ujutro i popodne,pitale bi i za papir i za spavaćice...


(Odgovor članu nike1)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Split - napokon novo rodilište
10.10.2010 22:20:55   
ninu
Ma lako je za papir ,pelene,samo da nama zenama pomognu kad smo u mukama.Da ih ne boli ona stvar za nas i nase bebe.Nadam se da ce biti sve o.k.U biti treba se spremiti na ono najgore ,pa i ako se nasto lijepo desi bit ce prava stvar.

(Odgovor članu rapina)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Split - napokon novo rodilište
10.10.2010 22:44:03   
AntonijaV
meni su čistačice isto bile super...redovito su čistile, zezale se sa nama..baš sam se bila navikla na ovu jednu, dok sam bila na patologiji, mislim da se Desa zvala..a što se tiče papira, nije bilo do njih..jednostavno ga nije bilo..to znam jer mi mamina kuma tu radi... sa čistačicama i sestrama smo tada baš bili komentirali kako bi bilo bolje da su stavili po jednu televiziju u sobu, a ostatak uložili u sredstva za čišćenje koja su im tada kronično nedostajala i wc papir user posted image user posted image user posted image user posted image
kad sam izlazila iz rodilišta ostale mi tri role papira, i pita čistačica može li ona uzet dvije, a jednu ostavit u sobi, jer joj treba za neke na tom katu, jer kući valjda imam papira još user posted image user posted image user posted image user posted image

super ako se situacija promijenila user posted image

_____________________________

MARIJA - 08. 05. 2010.

(Odgovor članu ninu)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Split - napokon novo rodilište
11.10.2010 14:19:30   
rapina
IZVORNA PORUKA: AntonijaV

meni su čistačice isto bile super...redovito su čistile, zezale se sa nama..baš sam se bila navikla na ovu jednu, dok sam bila na patologiji, mislim da se Desa zvala



je,je ,Dese,sićan je se iz starog rodilišta...sve su je cure volileuser posted image

(Odgovor članu AntonijaV)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Split - napokon novo rodilište
20.10.2010 18:46:44   
Tratina
jel dopušteno izdajanje? ja sam čula da to ne dopuštaju. 

(Odgovor članu rapina)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Split - napokon novo rodilište
20.10.2010 22:15:05   
mišica 666
ja ne znam meni je jedva mliko nadošlo 3. dan pa mi to nije trebalo ali ne znam zašto bi to branile pa bolje se izdojit nego dobit mastitis. 

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu Tratina)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Split - napokon novo rodilište
20.10.2010 22:24:37   
cuba
IZVORNA PORUKA: Tratina

jel dopušteno izdajanje? ja sam čula da to ne dopuštaju. 

Naravno da da. Pa to ti nitko ne može zabraniti. A uostalom ako ga imaš previše moraš se izdojiti jer ti tek rođena beba sigurno ne može pocicati oba dvje dojke...

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu Tratina)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Split - napokon novo rodilište
21.10.2010 17:17:11   
Tratina
a jel mogu nosit svoju izdajalicu ili mora bit njihova? i šta se radi sa izdojenim mlikom? jel se mora bacit?
koja je shema sa pelenama i kremicama za guzu? svak nosi svoje ili se koristi bolničko?

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Split - napokon novo rodilište
21.10.2010 17:26:12   
Gianna
IZVORNA PORUKA: cuba

IZVORNA PORUKA: Tratina

jel dopušteno izdajanje? ja sam čula da to ne dopuštaju. 

Naravno da da. Pa to ti nitko ne može zabraniti. A uostalom ako ga imaš previše moraš se izdojiti jer ti tek rođena beba sigurno ne može pocicati oba dvje dojke...


Nakon prvog poroda u St rodilištu sestre su rekle neka mi muž donese izdajalicu, tako da čisto sumnjam da imaju nešto protiv izdajanja,, štaviše mislim da je biitnije da izdajaš ako imaš viška mlika, nego da dobiješ upalu dojki, tek onda nastupa ludilo...

Ja ću svoju izdajalicu nositi i ovaj put, za svaki slučaj.... A što se tiče pelena i kremica, ja sam čula da tamo koristiš njihove, a tvoja ti triba samo kada budeš izlazila iz rodilišta..
Ja i ti smo tri dana razlike u terminu, možda budemo i cimerice user posted image .. Vodiš li mužića ili??


_____________________________

Nebo strpljive voli....
Dino 06.07.2004.
Kiara 25.11.2010.

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Split - napokon novo rodilište
21.10.2010 18:30:40   
Tratina
hehe user posted image

a jok, puž-muž biži od rodilišta ka vrag od tamjana. ko zna šta on to zamišlja. a tvoj? jel ide s tobom?

(Odgovor članu Gianna)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!