|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   [Obrisani korisnik]
29.10.2009 14:28:56   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu elle1)
  Neposredna veza do poruke: 26
   RE: naše iskustvo iz jaslica...
29.10.2009 14:33:30   
lueman
smatram da dijete po prirodi nije agresivno i da je to oblik ponašanja koji je preuzet iz okoline. moji nisu nikad bili konfliktni i nisam imal problem da me netko prozival da su nekom nešt napravili, a kad mi je klinac došel ugrižen za lice osobno sam nazvala mamu od klinca koji ga je ugrizel i rekla joj par riječi. isto tak kad mi je klinac od 2 godine maloj s lopaticom sipal pijesak na glavu drugi dan za redom, a mama je rekla samo joj kak je živ, lijepo sam ju zamolila da ga ona makne od ane da ga ne mičem ja. zbog čega bi djecu trebali poticati na agresiju???to nije normalno niti poželjno ponašanje. ispada da mirna i dobra djeca nisu "normalna" za druženje.rekla bih samo roditeljima malih divljaka da je problem u njihovoj djeci a ne u ovima koji su žrtve.ljute me razmišljanja da djecu treba poticati da vraćaju istom mjerom.NE, DIVLJAKE TREBA PREODGAJATIuser posted image

_____________________________

28.12.95 L
27.03.97 E
24.04.05 A
**

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: naše iskustvo iz jaslica...
29.10.2009 14:36:01   
komarac1
Grozno! Ja sam se uvijek pitala zašto djeca grizu! Mene jedan mali (sad je već srednjoškolac) grizo - i to tako da mi ožiljci ostali, Nije mi bilo jasno zašto to djeca rade. Uglavnom prije nekoliko mjeseci bila sam kod daljne rodbine koji imaju curicu 3god i dečka 1god. Uglavnom njima je najzanimljivije kad kažu dečku: Ajde braco grizi seku! Onda mali navali a ova vrištiuser posted image user posted image user posted image Svima je to jako zabavno!user posted image user posted image user posted image Da ne povjeruješuser posted image  

(Odgovor članu elle1)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: naše iskustvo iz jaslica...
29.10.2009 14:41:41   
lueman

IZVORNA PORUKA: komarac1

Grozno! Ja sam se uvijek pitala zašto djeca grizu! Mene jedan mali (sad je već srednjoškolac) grizo - i to tako da mi ožiljci ostali, Nije mi bilo jasno zašto to djeca rade. Uglavnom prije nekoliko mjeseci bila sam kod daljne rodbine koji imaju curicu 3god i dečka 1god. Uglavnom njima je najzanimljivije kad kažu dečku: Ajde braco grizi seku! Onda mali navali a ova vrištiuser posted image user posted image user posted image Svima je to jako zabavno!user posted image user posted image user posted image Da ne povjeruješuser posted image  


Eto to sam i rekla. ponašanje koje nije prirodno nego, u ovom slučaju, potiču roditelji. da su ga kaznili kad je to prvi put napravil ne bi to radil

_____________________________

28.12.95 L
27.03.97 E
24.04.05 A
**

(Odgovor članu komarac1)
Neposredna veza do poruke: 29
   [Obrisani korisnik]
29.10.2009 14:44:59   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu lueman)
  Neposredna veza do poruke: 30
   RE: naše iskustvo iz jaslica...
29.10.2009 14:51:04   
lueman
ma ja sam ti vještica. ja svoje ne dam. a oni boga mi ne diraju druge.tak da sve konflikte riješavam.kad krenu u školu smatram da im se razvije nagon za samoodržavanjem tj.stariji su ii bistriji pa se mogu postavit, dok su mali neću dozvolit da ih divljaci maltretiraju. i smatram da je najdraža isprika roditelja da im je dijete živo ili hiperaktivno. za hiperaktivnost postoji liječnička dijagnoza, a mali divljaci su prosti i neodgojeni, ogledalo roditelja(na žalost)

_____________________________

28.12.95 L
27.03.97 E
24.04.05 A
**

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: naše iskustvo iz jaslica...
29.10.2009 14:55:39   
elle1
anne naravno da mi dijete ne zivi pod staklenim zvonom zasada je u velikoj lopti i izlazi samo kad mu mijenjam pelenu,a dajem mu jesti kroz malu rupicu,kad malo naraste staviti cu ga pod zvono!.....salu na stranu naravno da ce se desiti da ce mi netko udariti dijete kad tad s obzirom da zivimo u svijetu gdje je sve puno nasilja,po meni je zalosno to da dijete od dvije tri godine zna udariti drugo dijete,....ali nije tu stvar u djeci koliko o roditeljima!
pa se ja moram misliti dali cu smjeti dijete ostaviti u vrticu ili jaslicama ako bude trebalo...ne mislim ni da su tete toliko krive koliko odgoj koji roditelj pruza djetetu

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: naše iskustvo iz jaslica...
29.10.2009 15:25:49   
FIONA
moja prva ne živi pod staklenim zvonom,....jučer bila kolegica s dva klinca koji su kuću okrenuli, s njom se navlačili...ali kad sam rekla zaver da je kamin pec pec...mali od niti dvije godine se nagnuo nad nju i pozazao kažiprst kao to ne, ne to je pec pec...hoću reči kakao je učio moju zver da je to loše ako se dira jel on je tako učio...ili stariji ima tri i pol moju zver draga i grli i priča joj priče iz slikovnice....ne da su hiperaktivni...bilo ih je svuda ali su dobroćudni...

Anne, ja znam i očekujem da će biti svega ali non stop cijele dane da gleda ili to proživljava...pa neće mi se adaptirat....ići će u jaslice i znat će tamo me tuku!!!....ona je jako mala, jedva hoda...svi hahari več trče...trebat će njoj još puno mjeseci9 da se izbori...a što do tada...nek gleda da to ponašanje je normalno...

to ne bum dozvolila....

malo komuniciram sa iskusnim ljudima i od struke...sutra ću razgovarati sa tetama da pripaze na nju u ovoj fazi adaptacije i da malo postrože sankcije za fizičko nasrtanje kao što je čupanje i slično...nije mi baš normalno da nema kazne osim stalno razgovori i razdvajanje....kad malo razmislim, preblage su fakat te tete...

me baš sam žalosna...
ne želim da mi odrasta uz takve klince....to neću dopustiti!!!!...pa kaj bu do škole!!!


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu elle1)
Neposredna veza do poruke: 33
   [Obrisani korisnik]
29.10.2009 16:03:45   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu FIONA)
  Neposredna veza do poruke: 34
   RE: naše iskustvo iz jaslica...
29.10.2009 16:11:07   
FIONA
cvrčak, ne znam..ja dolazim u devet kada svi roditelji odu...vidla sam jednu mamu i jednog tatu...dolazimo samo ovaj tjedan i nismo još cijeli dan...ali da ću napomenuti sutra tetama i reči direktorici, to hoću...kako će se odvijati dalje ne znam niti ja ali se nadam da će nešto napraviti jel inače malu moram prebaciti..neću dozvoliti da se na njoj uče boksati da bi ona mjesecima pokušavala biti jača i još agresivnija....
znam da je normalno da dovuče navike koje doma nije stekla ali lupanje, čupanje, griženje i slično ne bu ziher....ne bum dozvolila makar svakog roditelja ponaosob čekala ispred i jeb...  im majčicu jel ne odgajaju djecu...
curke moje...pa to su male curice...one bi trebale biti nježnije, igrati se a ne čupati i tuči...
jedna se samo vješa kam god stigne i teta joj ponavlja da se spustu, da perstane ao ova niš i na tome ostane i tako cijeli dan...koja je poruka poslana mojoj maloj...skači i penji se niko ti osim zvocanja ne bu niš...a to je zabavno!!!

a ne, baš sam ogorčena i tužna...ne izbijam to iz glave...user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 35
   [Obrisani korisnik]
29.10.2009 16:17:08   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu FIONA)
  Neposredna veza do poruke: 36
   RE: naše iskustvo iz jaslica...
29.10.2009 16:55:05   
lueman
ja kao majka troje djece(za sadauser posted image )oduvijek sam trpjela predbacivanje mama koje svoju djecu nisu odgajale da će biti mlakonje da budu ih u školi svi maltretirali, ali mogu reći(s ponosom)da su mi starija djeca odličnog vladanja, s puno prijatelja i da nikad nisu bila (do sada barem)izložena maltretiranju od školskih kolega zbog neagresivnosti.FIONA podržavam te u potp.da pričekaš svakog roditelja malog divljaka ispred vrtićauser posted image user posted image CVRČAK trebala si uzet malu za ruku pa da ti pokaže svoju mamu pa gospođi održat predavanje. ma baš samuser posted image user posted image user posted image al ovakve teme me rasp....user posted image

_____________________________

28.12.95 L
27.03.97 E
24.04.05 A
**

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: naše iskustvo iz jaslica...
29.10.2009 17:44:51   
Njofra

Žao mi je kaj malecka doživljava užase u vrtiću.

ovo ostalo su kriminalci u pelenama!!!!

e oprosti ali ovo me nasmijalo kak si komentirala kriminalci+pelene.
Je strašno je i istinito što sve klinci dožive u vrtiću i jaslicama a kasnije i u školi.


_____________________________

mama

Princezica 13.11.1998.
i
Njofra 14.8.2006.

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: naše iskustvo iz jaslica...
29.10.2009 18:13:34   
chycaboom
Najbolji i najkonkretniji učinak (ako je on moguć) dobit ćeš ako se direktno obratiš voditeljici jer sačekivati roditelje i kao luđakinja im sasipati u lice što ih (zasluženo) ide neće dati drugi rezultat nego da te proglase "neuravnoteženom" i tvoj stvarni problem proglase "preuveličavanjem". Hladne glave ugovori sastanak kod ravnateljice/voditeljice i argumentirano (ako treba pozovi i jednu od teta da potvrdi tvoju priču)  iznesi svoje i djetetove probleme i razgovaraj o tome može li se i kako taj problem riješiti. Ako budu susretljivi, daj im neko vrijeme i prati ima li napretka, a ako ne budu htjeli surađivati ili primjetiš da njihov trud ne daje ploda, diži sidro i mjenjaj vrtić! Pa ne želiš valjda svoju najveću dragocjenost povjeriti ljudima koji se prema njoj neće odnositi kako zaslužuje!?

(Odgovor članu Njofra)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: naše iskustvo iz jaslica...
29.10.2009 18:30:01   
pikachu
Ajoj, ovakvi me scenariji rasuser posted image user posted image user posted image ...!!!! Ne daj se smesti, Fi! Definitivno takve stvari ovise o odgoju, ma što neki govorili...

_____________________________

Sunce naše malo, stigla si...
Vita-10.08.2009.
Ponosni T&M

(Odgovor članu chycaboom)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: naše iskustvo iz jaslica...
29.10.2009 21:06:01   
tikica_69
Kriminalci u pelenama user posted image user posted image user posted image
Ajoj....ovo moram zapamtiti.....
Fi, znam da ti je tesko, but life is always unfear user posted image
Mislim da to neces nigdje izbjeci i da ti to sad izgleda grdje nego sto u stvari jest, jer ipak je to prvi puta da tvoja princezica nije pod tvojom zastitom i sasvim je normalno da si uzasnuta...
A o odgoju.....ah, sto je to ustvari danas, gdje je nestala ta ljudska vrijednost user posted image


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: naše iskustvo iz jaslica...
29.10.2009 21:23:49   
anne
I moja je bila divna i krasna.
Kad je došao braco i već malo narastao da bi se počeo igrati počeo ju je čupati i gristi. Samo se htio izboriti, a nije znao kako drugačije nego silom.
Nisam ga loše odgojila, isto kao i nju, ali je on drugi i nije sam centar svijeta kao što je ona bila.
Sada i ona na njega vrisne, ako je jako uporan pecne ga po prstima ili ga gurne.
Kad sam to shvatila promjenilo mi se gledište.
Naravno da ne dam da gnjave jedan drugog, naravno da milijun puta dnevno dobe prodike, naravno da će se to vremenom riješiti. Bitno je dijete i naučiti kako da reagira u takvim situacijama.

cvrčak nisi krivo odgojila malu. To što ostali nemaju vrijednosti nju stavlja na drugi nivo, mislim ne inferioran. Barem su meni uvijek bili zanimljivi mirni ljudi, staloženi, tolerantni, oni koji su imali dar da u miru riješe konflikte.
Za razliku od mene eksplozivne.

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: naše iskustvo iz jaslica...
30.10.2009 12:20:59   
Krky
Fiona, a ti svoju zoveš "ZVER". Cure drage, većina ovog nema puno veze s odgojem kod tako malenih, a to nisam vidjela i razumjela kad sam bila u jaslicama nego kad su se moji twinsi grizli i čupali u kolicima, oko igračaka, a da od nikoga i nigdje to nisu vidjeli. Non, stop smo vikali NEEE, PUUUSTIII. Srećom u jaslicama su bili mila dječica. U      toj dobi mali ne znaju kako rješit frustraciju, mnogima je šok nepoznata sredina, puno druge djece i sl. Nemojte se čudit kad vaš malac nekog "Sredi" i nemojte mislit da je to nekome sigurno vratilo. Tak je to do cca 2,5 - 3 godine, a onda se počinju "grist" riječima. Ne opravdavam - objašnjavam

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: naše iskustvo iz jaslica...
30.10.2009 12:27:49   
FIONA
..i kaj nije bolesna...curi ns...noćas uz moje tegobe smo ju nosili i ispuhivali nos nekoliko puta jel nije mogla pajkiti...nisam ju danas vodila..nek se primiri...hvala bogu imamo vremena za adaptaciju...zato sam i počela mjesec dana prije...jooooooj...a kaj me još čeka!!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: naše iskustvo iz jaslica...
21.4.2010 21:14:47   
FIONA
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ...ja sam na rubu sloma živaca!!!!!!!!!!!!!!!!!...

prije dva dana neka mlada teta imala je neki ispad koji smo mm i ja pokušali ostaviti postrani da vidimo kako bu dalje...no danas još gori scenarij...došli smo po malu a ona čim nas ugledala počela plakati i prema nama....pitamo tog guštera od tete da nam kaže kakav je bila a ona zakoluta s očima i kaže "MA, UŽASNO CENDRAVA!"  i zalupi vratima prije nego sam do kaja čula rečenicu...nit je rekla jel papala, jel spavala....mm je popiz... a ni ja nisam daleko bila al radi male sam se skulirala...

No strava se nastavila doma...mala cijeli dan cendrava...mene je u tri navrata počela tuči...bacila se na pod nekoliko puta i udarala glavom o pod i najgori ispad kad smo trebali večerati vidla je vilicu na stolu koju joj nisma dala...njezin napad bjesa i deranje...bacanje i histerija nikad viđeni do sada....

da li je to vidla u vrtiću ili je to njen protes što ju ostavljamo ne znam...

znam samo da al se ovo nastavi idem na razgovor...

Ona nikada do sada nije bila tako zločesta i neposlušna curica...tako agresivna i s takvim gestama i ponašanjem....
A ova mlada teta se bu grdo sprovela samo da mi još jednom onak kao danas zatvori vrata!!!!!!!!!!!!!!!!!!...

Puknut ću od muke i jada....na rubu sam................user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: naše iskustvo iz jaslica...
21.4.2010 21:17:11   
BUMBIKA
A joj draga,nadam se da će biti bolje i da se neće više tako ponašati tvoja cura...a što se tiče tete ja ti nemogu baš pomoći,ali se nadam da se to neće ponovitiuser posted image user posted image

_____________________________

DINO 04.09. 2007

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: naše iskustvo iz jaslica...
21.4.2010 21:22:58   
FIONA
...ma i ja se nadam...jel ovo nama nije normalno...svi smo šokirani...i mm, moja mama i ja...koma...

TETI...MA VELIM TI BOLJE JOJ JE DA SE UNORMALI...PUSTILA BUM JOJ JOŠ SAMO JEDAN KIKS....nakom trečeg bu paljba!!!


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu BUMBIKA)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: naše iskustvo iz jaslica...
21.4.2010 21:26:21   
mišica 666
ma ja bi toj teti malo očitala bukvicu. pa nisi ti koza da ti zalupi tako vrata ispred nosa i još se tako izrazi o zvjerki. mislim posao joj nije lak ali ga je sama izabrala i ako nije u stanju ga obavljati kako treba nek oslobodi mjesto za one koji to mogu i žele. ja sam sa svojom malom imala ovu zimu nekih situacija u vrtiću i ljepo sam objasnila tetama imamo taj i taj problem pokušavamo ga riješiti i treba mi vaša pomoć i stavrno su pomogle i sad je sve 5. želim ti sreću i puno živaca da to što prije riješiš da malena zvjerčica počme uživati u jaslicama. user posted image

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu BUMBIKA)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: naše iskustvo iz jaslica...
21.4.2010 21:30:12   
FIONA
znaš kaj..do sad nismo imali niti puni niti loša iskustva s tetama..več s djecom...ali ova je nova i jako bezobrazna...

Mali je jučer druga ispratila i zver je bila nasmijana...rekla je radi nosića i ubića malo je cendravila više nego inače ali je bila ok...lijepo pajkila...malo manje nego kaj zna pojela i tak...no sad ovo s ovom mladom...i vidim da jedva čeka da odemo...škrta na riječima...a ono kaj izusti nekulturno i bezobrazno....balavica...može bit sretna da dela a ona tak....user posted image user posted image


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: naše iskustvo iz jaslica...
21.4.2010 21:30:13   
BUMBIKA
TETI...MA VELIM TI BOLJE JOJ JE DA SE UNORMALI...PUSTILA BUM JOJ JOŠ SAMO JEDAN KIKS....nakom trečeg bu paljba!!!


Vjerujem ti...


_____________________________

DINO 04.09. 2007

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!