|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Smanjujemo meso
13.10.2009 22:31:20   
FIONA
curke ja osobno mislim da prehrana koja nije izvorna podneblju odrastanja a pri tome mislim da vegetarijanstvo i veganstvo ne bi prema djeci uopće trebalo okretati sve dok nisu dovoljno veliki i svjesni posljedica i prednosti takve prehrane, što znači nakon dobre i kvalitetne edukacije i naravno razvitka njihovog organizma....znači tamo do adolescencije po meni...
kaj se tiče sojinog mlijeka umjesto kravljeg i soje usmjesto mesa...ne bi ukoliko zbog zdravstvenih razloga nema potrebe isto kao i ovo naedeno...

svatko bira i jede što hoće ali klinci ne mogi več kaj im se ponudi...treba misliti da jedan kinez i ja nemamo isti metabolizam i potrebe za dnevnu funkciju organa....

ali to je moj stav!


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Smanjujemo meso
13.10.2009 22:33:53   
mirna
Slazem se da je najbolje ono sto raste u nasem podneblju...Pogotovo sezonska hrana mi se cini najbolji odabir.  No ipak svi  jedemo i banane i narance i riz...user posted image

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Smanjujemo meso
13.10.2009 22:35:15   
tikica_69
No....opet, kad se sjetimo kaj su jeli nasi stari....samu masnocu i kolesterol i zivjeli su user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Smanjujemo meso
13.10.2009 22:35:41   
MaTana
IZVORNA PORUKA: mirna

Slazem se da je najbolje ono sto raste u nasem podneblju...Pogotovo sezonska hrana mi se cini najbolji odabir.  No ipak svi  jedemo i banane i narance i riz...user posted image


Pa nitko nije rekao da trebas izbacit nedomaću hranu, samo da organizmu najbolje pase ono sto je lokalno...



_____________________________

princeza br.1 - 18.11.2008,
princeza br.2 - 16.04.2013

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Smanjujemo meso
13.10.2009 22:36:47   
FIONA
IZVORNA PORUKA: mirna

Slazem se da je najbolje ono sto raste u nasem podneblju...Pogotovo sezonska hrana mi se cini najbolji odabir.  No ipak svi  jedemo i banane i narance i riz...user posted image


istina ali bana nije prehrana za rast i razvoj več gušt...a bogme niti riža...krumpir se kao i kukuruz nametnuo ali mi smo ga dobro prihvatili, riža isto tako ali opet nije nešto što je isključivo nužno več se serira kao prilog...

jedemo salatu, jedemo meso a prilog i desert po meni su samo za nabijanje kila...user posted image user posted image user posted image

kad smo kod naranča pa ima i kod nas agruma...user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Smanjujemo meso
13.10.2009 22:36:57   
anne
Malo skrećem s teme
Čula sam da su u Engleskoj u jednom gradiću otvorili dućan koji je prodavao hranu koja je uzgojena u krugu od 100 km. Prodavali su salatu koja je uzgojena 7km od dućana.
Naknadno su saznali da je ta ista salata uzgojena 7km od dućana išla u Poljsku na pranje i pakiranje pa u njihov dućan.

Pa sad ti znaj!

< Poruku je uredio anne -- 13.10.2009 22:37:20 >


_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Smanjujemo meso
13.10.2009 22:37:27   
FIONA
IZVORNA PORUKA: MaTana

IZVORNA PORUKA: mirna

Slazem se da je najbolje ono sto raste u nasem podneblju...Pogotovo sezonska hrana mi se cini najbolji odabir.  No ipak svi  jedemo i banane i narance i riz...user posted image


Pa nitko nije rekao da trebas izbacit nedomaću hranu, samo da organizmu najbolje pase ono sto je lokalno...




tak je ...čvarci i sir s vrhnjem...eeheheehe...sad se šalim ofkors...ili možda ne...user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu MaTana)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Smanjujemo meso
13.10.2009 22:38:26   
FIONA
IZVORNA PORUKA: anne

Malo skrećem s teme
Čula sam da su u Engleskoj u jednom gradiću otvorili dućan koji je prodavao hranu koja je uzgojena u krugu od 100 km. Prodavali su salatu koja je uzgojena 7km od dućana.
Naknadno su saznali da je ta ista salata uzgojena 7km od dućana išla u Poljsku na pranje i pakiranje pa u njihov dućan.

Pa sad ti znaj!


e draga to je sad drugi par cipele...delam još uvijek u špediciji kojih mjesec dana pa ću ti reči da to ima ekonomskih razloga..hehehhehehe...user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Smanjujemo meso
13.10.2009 22:43:16   
MaTana
kod mene u vrtu od 10 stabala 9 su limuni, narance, grapefrut i mandarine... imamo i jednu jadnu kajsiju, ali nije joj dobrouser posted image user posted image user posted image (ljubomorna je na ove agrume i osjeca se izolirano)

Ja osobno bi mogla barem 5 puta tjedno jesti ribu i plodove mora, ali to mi je malo skup sport, sada jos mm-ov brat uhvati nesto ribe pa ne treba kupovati, a ljeti ja skupljam ostale plodove pa pravim rizote i buzare, ali htjela sam reci da treba slusati organizam i biti umjeren...
Ja gledam moju nonu - ona mi je uzor sto se prehrane tice ima 88 godina i mrsava je ko stapić, nema kolesterol, nema tlak, nema secer a cijeli zivot jede apsolutno sve, samo u malim kolicinama, obožava čokoladu i pršut i jos milijun drugih "nezdravih" stvari, ali uvijek mi istice da treba jesti po malo, polako i iza objeda popiti pola case crnog vina....
Valjda zena zna o cemu pricauser posted image


_____________________________

princeza br.1 - 18.11.2008,
princeza br.2 - 16.04.2013

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Smanjujemo meso
13.10.2009 22:45:01   
anne
I ja bi ribe 5 dana!user posted image
Slažem se treba biti umjeren.
Bravo nona i moja je tako.

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu MaTana)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Smanjujemo meso
13.10.2009 22:45:54   
mirna
Bravo za tvoju nonu!user posted image user posted image

Mi nemamo agruma, ali imamo puno jabuka, krusaka, sljiva... user posted image

(Odgovor članu MaTana)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Smanjujemo meso
13.10.2009 22:46:25   
FIONA
IZVORNA PORUKA: anne

I ja bi ribe 5 dana!user posted image
Slažem se treba biti umjeren.
Bravo nona i moja je tako.


i moj deda i solo je več skoro deset godina..vital ai zdrav zgodan muškarac od 86 godina...čuj si za da ih sparimo...user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Smanjujemo meso
13.10.2009 22:46:52   
FIONA
IZVORNA PORUKA: mirna

Bravo za tvoju nonu!user posted image user posted image

Mi nemamo agruma, ali imamo puno jabuka, krusaka, sljiva... user posted image



a ribizli, di su ti ribizli na popisu...user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Smanjujemo meso
13.10.2009 22:48:33   
CallamityJane
IZVORNA PORUKA: FIONA

IZVORNA PORUKA: anne

I ja bi ribe 5 dana!user posted image
Slažem se treba biti umjeren.
Bravo nona i moja je tako.


i moj deda i solo je več skoro deset godina..vital ai zdrav zgodan muškarac od 86 godina...čuj si za da ih sparimo...user posted image user posted image user posted image


fiki ne varaj deda ti ima isijasuser posted image

< Poruku je uredio callanhoe -- 13.10.2009 22:49:28 >

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Smanjujemo meso
13.10.2009 22:49:11   
mirna
da, nravno i ribizle... mali ih voli jesti direktno s grma.. ima toga jos... kada napravimo novu kucicu mozemo organizirati druzenje kod nas u vocnjaku...a ti fiona si meso donesi sa sobom...user posted image user posted image

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Smanjujemo meso
13.10.2009 22:50:17   
FIONA
IZVORNA PORUKA: mirna

da, nravno i ribizle... mali ih voli jesti direktno s grma.. ima toga jos... kada napravimo novu kucicu mozemo organizirati druzenje kod nas u vocnjaku...a ti fiona si meso donesi sa sobom...user posted image user posted image


bum dva pileča krilca i napacane krmiče....vi jedite ribizle...e da, i karabatak naravno...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Smanjujemo meso
13.10.2009 22:50:25   
Ruža
Ja sam za meseko.user posted image  Nekad mi je bilo draže povrće, ali uz mm_a sam se navukla i ja. Ma mislim fini je i čušpajz, al još je bolji ak je uz njega kakva šnicla.user posted image user posted image user posted image
Pogotovo iz didinog svinjca.user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Smanjujemo meso
13.10.2009 22:51:18   
FIONA
IZVORNA PORUKA: callanhoe

IZVORNA PORUKA: FIONA

IZVORNA PORUKA: anne

I ja bi ribe 5 dana!user posted image
Slažem se treba biti umjeren.
Bravo nona i moja je tako.


i moj deda i solo je več skoro deset godina..vital ai zdrav zgodan muškarac od 86 godina...čuj si za da ih sparimo...user posted image user posted image user posted image


fiki ne varaj deda ti ima isijasuser posted image


kak si me samo pročitala....ali krivo...imam ja i drugog dedu...taj ima sve bolesti i one koje nema...hipohondar do zla B...   strava i jeza...ali ovaj ...ovaj je macan i pol!!!!svi mu daju max 65!!...user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu CallamityJane)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Smanjujemo meso
13.10.2009 22:53:46   
CallamityJane
pa neka ti taj macan za pet iscupa ciklu user posted image
a none neka pravi salatu i sve pet i deda i salata a i none sto ima i ciklu i dedu user posted image

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Smanjujemo meso
13.10.2009 22:57:18   
FIONA
kak si mi danas brbljava,...di su jučer bila kad ti je doma bilo kao u španjolskoj sapunici...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ...

_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu CallamityJane)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Smanjujemo meso
13.10.2009 22:59:58   
CallamityJane
ti si fiki zla user posted image

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Smanjujemo meso
13.10.2009 23:22:20   
dominik
kolesterol se najcesce dobije od zivaca - ja sam jedna od tih kaj nikad nisam bila neki mesojed a imam povisen kolesterol daleko od dozvoljenog...mislim da je klincima puno zdravije jest meso nego ugljikohidrate...soja je najveci gmo...a kad smo kod zdrave prehrane procitajte od cega se mora sastojati obrok jednog dijabeticara pa bute vidli koliki udio  mesa mora imati...

(Odgovor članu CallamityJane)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Smanjujemo meso
14.10.2009 7:38:01   
mišica 666
mi doma i tako jedemo meso jedno 3* a ostale dane povrće uglavnom, npr leća blitva kupus. a sto se tiće željeza leća je super. 

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Smanjujemo meso
14.10.2009 9:45:16   
njunja
ih što uvijek od buhe napravite slona, u ovoj temi nitko nije naveo vegetarijance nego koliko puta tijedno jesti meso. Što se tiče moga muža njemu mesa nikad dosta može ga svaki dan ujutro u podne i naveče. Dok meni meso nije namirnica broj jedan ali sam svijesna da se bez njega baš i ne može i zato ga mi je dosta 2-3 puta tijedno i to jedan obrok na dan, a ostalo je sve povrče, mliječno i naravno slatko.

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 49
   [Obrisani korisnik]
14.10.2009 9:47:21   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu anne)
  Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!