|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Moderna imena
7.2.2011 15:00:57   
maja
Šiljhouser posted image user posted image

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu CallamityJane)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Moderna imena
7.2.2011 15:04:39   
CallamityJane
ahahahahahaha majooooo stvarno si gay user posted image
Ne, ne nije sa h, pa nismo u Sarajevu user posted image
nego Goofy user posted image

(Odgovor članu maja)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Moderna imena
7.2.2011 15:07:15   
maja
prekrasno je user posted image

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu CallamityJane)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Moderna imena
7.2.2011 15:09:42   
CallamityJane
IZVORNA PORUKA: maja

prekrasno je user posted image

Nemoj tako Majo bas sam si in user posted image
Vidis da nemam nigdje ni J a imam i dupla slova user posted image

(Odgovor članu maja)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Moderna imena
7.2.2011 15:10:52   
NIKy
ja sa isto razmišljala o imenu melisa ili melani.. ali na kraju je nicole..što je u istri normalno davati strana imena...ima inače puno talijanskih imena..opčenito dakle stranih tipa- alessandro,elvis,lucas,entoni,karlos,..itd


_____________________________

Naša lavica se rodila 17.08.2010. :))
Ljubav beskrajna - http://www.youtube.com/watch?v=EUNgyKLBzF4

(Odgovor članu BruMa)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Moderna imena
7.2.2011 15:11:23   
maja
onda bolje ono koje sam tebi namjenila user posted image

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu CallamityJane)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Moderna imena
7.2.2011 15:15:18   
CallamityJane
IZVORNA PORUKA: maja

onda bolje ono koje sam tebi namjenila user posted image

Tako nekako i ide, ali se slaze uz ime moje micike user posted image  
samo su slova ispremijesana i dodano jos koje i i n user posted image

(Odgovor članu maja)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Moderna imena
10.2.2011 8:28:42   
emab
Meni je stvarno najbitnije da se ime slaže uz prezime....osobno nisam za neka "stara" imena, jer mislim da je djetetu bolje kad ima ime kao njih još 3 u razredu nego ime koje imaju tetke, stričevi... ja sam ime dobila po svojoj teti i 100 puta sam u školi, društvu čula - pa tako se zove i moja teta user posted image ali opet se vraćam na prezime i nedavno sam čula od sestrične da će joj maleni imati "starinsko" ime i kad sam ime povezala uz prezime zvučalo mi je mrak. Ono što me najviše smeta je kad si ljudi uzmu za pravo kritizirati ime mom djetetu (ili curki koju čekam - pa dobijem komentar pa možda ipak bude muško - u stilu bolje muško nego da ima to ime). Meni je to prestrašno, pa valjda je bitno da sa djetetom bude sve ok, a ime mu biraju roditelji i ak je njimo to ok trebalo bi biti i ostaima. Ako se moj svekar koji je skroz starinski čovjek iz dalmatinske zagore i ima 70 godina (i najljepša imena su mu kaja, manda, milka...) naviknuo na 6-ero unučadi sa "modernim" imenima, ne znam zašto to ne mogu prihaviti puno mlađi ljudi. To dal će mi djete zamjeriti koje sam mu ime dala ne znam, al ja svojim roditeljima to nikad nisam zamjerila - dali su mi ime po teti jer su bili jako vezani za nju i skroz razumijem njihove razloge,pa djecu odgajamo da nas vole i cijene, a ne mrze i da hoćemo ne možemo ih baš od svega u životu zaštititi (nažalost user posted image ).

(Odgovor članu CallamityJane)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Moderna imena
18.2.2011 14:34:13   
Tajra
Kada smo birali ime za bebu, mm i ja smo postavili neke kriterije:
da se ne zove kao većina curica,
da ima neko značenje važno za nas dvoje,
i da je ime zvučno, a ne ''njanjavo'' (za mene su to imena Lea, Mia, Tina....itd.- oprostite svi kojima se klinci tako zovu, ali ukusi su različiti i svi imamo različita mišljenja....ovo je samo moje!).
E! Tako je naša beba dobila ime Tajra. U životu nisam čula da se neko tako zove, ime ima veze sa upoznavanjem mm i mene....i lepo je kad se ljudi naviknu na njega!
To što se ne zove uobičajeno, i što svi prvo odreaguju KAKO?, pa se ime mora još 5 puta ponoviti, pa na kraju slovo po slovo govoriti je meni čak i zanimljivo! Bar će je svi znati po neobičnom imenu.... I kad se pomene Tajra svi će znati o kome je reč!
Na kraju krajeva promena imena je zakonski dozvoljena, pa ako se klincima ne svidi, kad odrastu mogu ga promeniti.

(Odgovor članu emab)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Moderna imena
29.11.2011 23:06:44   
virgulina
juh al je ova tema bila davno aktivna user posted image
moja curica se zove najjednostavnije Marija
u opticaju je bilo jos Lucija i Otilija ali kad se prodila ona prava Marija user posted image
e sad sto ju moj brat zove Mare a majka Mariska ti je drugo user posted image


_____________________________

Marija moj zivot

(Odgovor članu Tajra)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Moderna imena
23.2.2012 1:19:54   
ela!uep
Za točno 2 mjeseca bi trebala stići i moja princezica. Oduvijek sam planirala da će se zvati Mia, al je to ime dala dečkova sestra svojoj kćerki pa smo se moj dragi i ja jednoglasno dogovorili za ime Melani. Ime mi je super je me ne asocira na nikoga, ne poznam niti jednu Melani, paše uz prezime što mi je jako bitno i nije ni starinsko ni neko ekstra "moderno".

(Odgovor članu virgulina)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Moderna imena
7.3.2012 9:03:20   
velvet
zdravo svima!
ja očekujem curicu i nemogu se odlučiti o imenu, Eva ili Maria Elena? kako vam se sviđa? user posted image

(Odgovor članu ela!uep)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Moderna imena
7.3.2012 15:21:07   
Zvonki
Eva mi je krasno ime. Maria Elena isto. Ali, Eva malo ljepše user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu velvet)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Moderna imena
7.3.2012 17:12:50   
velvet
hvala zvonki, reko muž da ne kompliciramo život djetetu s dva imena pa..a nije loše ni Ema,kad se jedno slovo zamjeni,ne?user posted image a naišla sam i na jedno staro ime koje još nisam nigdje čula- Cecilija..

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Moderna imena
8.3.2012 18:30:14   
marči
Joj...sada kada čitam vidim da nemam samo ja taj problem....nisam baš u djiru sa imenima ali prije par godina sam htjela dati djeci imena Ema i David...onda ih je u međuvremenu došlo po 5 od svakog u bližoj okolini pa sam odustala, sada kada sam trudna odmah sam znala ako je dečko biti će Jan ili Jani a ako je cura Lena....i dragi se složio....onda je frendica dobila sina i nazvala ga Jan a srećom ja nosim curicu i dalje sam pri Lena a dragi neće ni da čuje...tako da sam opet na početku...jedino kompromisno je bilo Nika....i onda pročitam ovaj forum i shvatim da je Jana i Nika pun koš i sada sam na čudu!!!!user posted image muž hoće nešto stranjsko kao Emilly ili Nataly a ja dobijem ospice od y!!! ja i dalje pri svome jer sam sve baze imena prečešljala i ništa mi se ne sviđa...još ako dodam tome da je prezime Ukrajinsko završava na -ov treba imati na umu da ne bude smiješno...kao sa Emilly...polako zavidim svima koji znaju što hoće i nađu zajedničko rješenje...ima lijepih imena ali što kada nekoga od nas podsjete na neku neugodnu osobu iz naših života...ili imaš 5 frendica koje su već tako nazvale svoju djecu....htjeli smo da bude kratko-internacionalno-bez č,ć.ž,š,nj ili sl. da nije svakodnevno i da ne bude izvedenica....do sada sam se nadala da će se dragi predomisliti ali ništa....kaže da mu je Lena preslavonsko??? kako??? pa to je internacionalno ime!!! Valjda ga podsjeća na Tena?! A on kao tipično muško bez ideja nazvao bi kćer Ivana!!! ufff

(Odgovor članu velvet)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Moderna imena
13.3.2012 10:09:07   
velvet
Marči,a što misliš o imenu Eva? naša će biti Evauser posted image

(Odgovor članu marči)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Moderna imena
13.3.2012 10:57:18   
marči
user posted image lijepo je...kratko...internacionalno...klasično sve....super odabir! neznam mom dragom se ništa ne sviđa što se meni i obratno....mislim da će mi user posted image ostati jedina beba u rodilištu bez imena ili ću morati prihvatiti Nika kao kompromis....

(Odgovor članu velvet)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Moderna imena
13.3.2012 11:26:15   
ajngel_
mi smo se na prvu dogovorili oko imena za curicu (Melita ili Dolores) a za dečka nikako da se dogovorimo pošto se mom dragom ne sviđaju imena koja i meni a ja bi tako rado imala Mateja, Branimira, Sebastijana, Jakova its...a njemu se niti jedno ne sviđauser posted image

(Odgovor članu marči)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Moderna imena
13.3.2012 11:33:58   
marči
a Matija??? ili Dominik...to je kod nas u zadnje vrijeme dosta pomodno da tako kažem...e frendica mi ima sina Juraj se zove....što mi je prije bilo Užas, a sada nema nikoga tko bi tako nazvao djete jer se svi furaju na čudna i modrna imena a opet je tradicionalno i sada mi je baš nekako cool....ma bitno je i da ti paše uz prezime...pogotovo ako je dečko...nositi će ga cijeli život...da nije predugačko zajedno...itd

(Odgovor članu ajngel_)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Moderna imena
13.3.2012 13:36:03   
velvet
meni je za user posted image najljepše Gabriel, zatim David,Emanuel,Jakov,Benjamin,Andrej,Fabian,Ivan...ima ih user posted image

(Odgovor članu maja)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Moderna imena
13.3.2012 15:29:47   
zara13
ja sam svoju nazvala Zara kad sam prvi put čula to ime bilo mi je predivno tako da odluku o imenu muž nije imao uopće ja sam mu rekla ja ču se mučiti ne ti tako da če biti po momeuser posted image user posted image a nakon 12 sati muke (bio je samnom pa je vidio)pristao je.a da je bio dečko zvao bi se jan još sam se dvoumila između hane ali kumovi su nazvali tako malu pa sam odustala

(Odgovor članu velvet)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Moderna imena
13.3.2012 15:42:26   
marči
user posted image ma tako je i nama bilo...u početku smo se odmah složili ali sada divlja...još se nadam da će se predomisliti i da će biti mala Lenauser posted image ...ma nerviraju me bake tete i ostala rodbina....svi bi nešto svoje...pa mislim da su i oni kumovali tome što se predomislio....ali ja se nedam do krajauser posted image

(Odgovor članu zara13)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Moderna imena
18.3.2012 18:53:48   
Kazimira
pozdrav svima!
i moji bližnji....istina ne svi.....imaju problem s imenima koje planiramo dati djeci. Naime neznamo kaj nosim...ali dečko će biti Kasper,a curka Vilma. I pretjeramo me ne zanima da li se to nekome sviđa ili ne, ali mislim da je svaki komentar suvišan. Da ne govorim komentar svoje tetke da će ga zvati braco user posted image

(Odgovor članu marči)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Moderna imena
9.4.2012 18:41:01   
BlondMom
Pozdrav.
Ja sam nova na ringeraja... Vidjela sam temu moderna imena pa sam se zato uclanila međutim sad vidim da tema nema veze s naslovom. Tj. nije ono sto sam ocekivala. Mislila sam da na ovoj temi pisu iskljucivo mame i tate koji vole moderna imena i kojima djeca imaju moderna i strana imena, međutim nisam naisla na nijedno moderno ime... Zapravo skoro svi komenrati su protiv modernih imena... user posted image

Ja osobo obozavam moderna, nesvakidasnja, strana i rijetka imena i takva mislim dati svojoj djeci. Sin vec ima moderno kratko i nesvakidasnje ime i drago mi je da se pola vrtica tako ne zove (kao npr. Luka). Sad sam trudna i nosim curu... Dugo smo trazili ime i nikako se nismo mogli slozit a sad smo napokon suzili izbor na dva.
Leonie ili Noemi...
Leonie je mozda malo prestrano i nije uopce novo (u Francuskoj postoji jos od 1800 i neke godine).
Noemi je isto postalo sve cesce... I isto nije bas neobicno s obzirom da se javlja u Bibliji pa je vecini poznato ime...

Eto jako smo neodlucni pa bi htjeli cuti vase komentare za ta imena... Ali komentare vas koji ste ZA moderna i strana imena...
Hvala lijepa.

(Odgovor članu Kazimira)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Moderna imena
10.4.2012 14:35:08   
Zvonki
Meni je lijepo svako ime ako ga nosi osoba koja ima lijepe, dobre oči user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu BlondMom)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!