|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: IVF
22.9.2008 22:42:46   
troubled
uzmi break....odmori....
dobro je okrenuti se i na drugu stranu...
pronaći ćeš već neku, ne sumnjam....
a ako treba biti....bit će....
tolikoj želji teško će odoljeti anđeli....
a uvijek su s tobom....
čak i sada...
čak i kad je teško vjerovati....
čuvaju te user posted image

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: IVF
22.9.2008 22:46:15   
mirna
Nemoj biti tuzna tikica.. prespavaj prvo. trebat ce ti nekoliko vrijemena da se oporavis. nemoj odustati, probaj barem jos jednom. Valjda si od svih tih lijekova sva u depresiji.. proci ce to. mozda bi ti  pomoglo da nekoliko vrijemena razmisljas o drugim stvarima, a kada budes ponovno puna energije, probaj opet..user posted image

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: IVF
24.9.2008 11:01:27   
Anoniman
bok,ima koga ko bi mi mogao objasniti postupak ivf-a?dali je jako bolan?i kakve su to ampule za tempiranu ovulaciju?i koje sve postoje i di se kupuju?pomagajte,hvala

(Odgovor članu ILEANA)
  Neposredna veza do poruke: 128
   RE: IVF
24.9.2008 11:03:55   
mirna
Bok par.istra! Nabolje će ti to objasniti tikica, ali dok ona ne dođe pročitaj ovdje nešto o tome: http://www.ringeraja.hr/izvantjelesna-oplodnja-ivf_366.html

Dobro nam došla!user posted image

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: IVF
24.9.2008 11:08:29   
tikica_69
Igle na zalost nisu dosle, pa se moj besplatan postupak u bolnici pretvorio u postupak od 4900kn kod privatnika. Jos smo radili i ISCI zbog jajne stanice koja je pocela tamniti za svaki slucaj i eto, to je to. Sretna sam da nije sve propalo i beskrajno ljuta sto sam otisla u debeli minus na racunu user posted image
par. istra - sve cu ti objasniti, sve pitaj, moze i na PP, ali sad moram otici leci jer sam jos pod anestezijom i jos sam se nafilala utrogestanom, tak da su mi kapci na pola 12 i nemam ni trunke snage.....
Postupak nije bolan, sve je vise nego jednostavno...samo da se primi.
See you

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: IVF
24.9.2008 11:15:05   
mirna
Držim fige tikica da će se ti minus na računu ovaj put isplatiti!user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: IVF
24.9.2008 11:18:39   
Anoniman
mirna hvala ti.

(Odgovor članu mirna)
  Neposredna veza do poruke: 132
   RE: IVF
24.9.2008 11:20:40   
Anoniman
bok,samo se ti odmori.pa kad budeš mogla objasniš mi taj postupak.puno ti hvala i držim ti fige!

(Odgovor članu tikica_69)
  Neposredna veza do poruke: 133
   RE: IVF
24.9.2008 11:28:25   
tiha
joj tikice uz tebe smo samo da se sve uvati kako treba....nadam se da ce ti se ovaj minus isplatiti!user posted image

_____________________________

``````sitna i dinamitna :) :)´´´´´´

Denissa 19.06.2004.
Mia 09.11.2007.

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: IVF
24.9.2008 11:30:13   
FIONA
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image tik-tak ....tik-tak...još samo malo stara moja i dolazi tvoj user posted image ....

držim ti  user posted image user posted image user posted image   da sve dobro prođe a da se tvoj račun popravi prije božića!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

drž nam se i sretno!!!!

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: IVF
24.9.2008 11:33:37   
Puli
tikice odmaraj se

i držimo palčeve da uskoro imaš svog malog user posted image

pusa od nas


_____________________________

mamin najljepši Cvijet stigao je 6.1.2008.

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: IVF
24.9.2008 11:48:24   
troubled
tikice....što je taj minus prema onome što te, vjerujem, očekuje.....user posted image user posted image user posted image
neka anđeli čuvaju tebe i tvog bebića user posted image

(Odgovor članu Puli)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: IVF
24.9.2008 11:51:24   
Anoniman
neznam dali koja od vas ima sličan ili isti problem kao i ja,ukratko ču vam ispričati svoju priču i ako ima koja neka se javi jer sam na izmaku snaga i padam u depru.naime,imam policistične jajnike i 6mj smo ja i suprug pokušavali ali ništa,a prije toga sam dugo pila diane35 zbog akna.nakon toga sam odlučila ič kod gin da vidimo šta se da napravit.i več god i po smo u obradi ali ništa.imali smo dvije inseminacije ali bezuspješne.navodno je bila sad zadnja neka trudnoća ali mi gin nije ništa drugo rekla tako da opet nemam pojma šta se događa.koristila sam klomifen za ovulacije i nakon svakog korištenja bi mi se cista povečala pa opet čekat da pukne i tako opet prođe ciklus...krajem mj idemo u petrovu po drugo mišljenje jer ovako više neide.još jedna inseminacija i ova gin bi nas poslala na ivf.a ja se toga bojim.čitam sve i svašta na netu o tome.to bi bilo to ukratko user posted image

(Odgovor članu Puli)
  Neposredna veza do poruke: 138
   RE: IVF
24.9.2008 12:04:30   
mirna
Par.istra: Imaš P.P.

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: IVF
24.9.2008 12:21:07   
Anoniman
mirna imam ali nemam pojma kako to funkcionira.kratko sam ovdje

(Odgovor članu mirna)
  Neposredna veza do poruke: 140
   RE: IVF
24.9.2008 17:55:30   
tikica_69
par. istra gore desno imas ikonu "moja ringeraja"...kliknes na nju i opet na provratne poruke i tam ih citas i imas i mogucnst slanja PP

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: IVF
24.9.2008 18:06:39   
tikica_69
IZVORNA PORUKA: par.istra

bok,ima koga ko bi mi mogao objasniti postupak ivf-a?dali je jako bolan?i kakve su to ampule za tempiranu ovulaciju?i koje sve postoje i di se kupuju?pomagajte,hvala


Prvo da zahvalim svim curama na podrsci...ja ne znam sto bi bez vas...uvijek me dignete user posted image
A sad par.istra malo o tvojim pitanjima.....
Postupak ti ide ovako...

Ako ides iz prirodnog ciklusa, moze se tretirati na dva nacina, skroz prirodni i lagano stimulirani.
Skroz prirodni je bez ikakve terapije, lagano stimulirani obicno 2.- 5. dan ciklusa po 1 ili 2 tablete Klomifena, pa 6. - 8. dan ciklusa po jedna ampula Gonala F, pa onda sa 10im danom ciklusa krece folikulometrija (UZV pracenje radta foliklula vaginalnim UZV-om) pa kad budu dovoljno zreli, slijedi aspiracija folikula, odnosno punkcija.
Punkcija moze biti neugodna...ovisi o broju folikula (sto ih je vise, neugodnije je), ali to isto ovisi od klinike do klinike. U nekim bolnicama moras sam uzeti nesto protiv bolova tipa Ketonal i tabletu za umirenje, tipa Normabel 2mg..u nekim dobijes sve to ali u injekciji pa je malo jace, a u nekima mozes cak i izabrati opcu anesteziju (traje oko 15ak minuta, pa te bude).
Tada folikule daju u laboratorij da se vidi da li unutra ima jajna stanica i kakve je kvalitete. Ako je sve OK, tvoj muzic da svoj prilog, oni to u labosu "smuckaju" i nakon 24 sata zoves da vidis da li se jajna stania oplodila. Ako je, kazu ti da dodjes na embrio transfer, ako nije, vise srece drugi put.
ET je totalno bezbolan i mogla bi ga usporediti po papa-testu (po razini neugode i trajanju).
Stimulirani postupci su totalno isti, samo duze uzimas terapiju (koja ukljucuje kontracepciju, supresiju i Gonale ili neki drugi slican stimulator) i obicno se tu dobije vise jajnih stanica, te se od svih njih izabiru najkvalitetnije a i sto tako neke klinike imaju i mogucnost zamrzavanja jajnih stanica za iduce postupke.
Ja ti obicno sve kupujem u Ljekarni Filipovic na Selskoj...uvijem imaju sve od MPO lijekova i najjeftiniji su.
Eto ti jos i ovi linkovi i nadam se da sam ti bar malo pomogla...

http://www.beta.hr/forum/viewtopic.php?t=20
http://www.beta.hr/forum/viewtopic.php?t=20

Ako imas jos kakvih pitanja, pucaj user posted image

< Poruku je uredio tikica_69 -- 24.9.2008 18:10:42 >


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: IVF
24.9.2008 19:09:55   
Anoniman
tikica_69 puno ti hvala na objašnjenjima.koliko košta ampulica gonali?jer mi je gin rekla da su oko 800,900kn i da ih kupim preko po 7,8 eura.zato pitam?i reci mi dal ja mogu tražit da mi daju nešto protiv bolova kad mi rade tu punkciju?

(Odgovor članu tikica_69)
  Neposredna veza do poruke: 143
   RE: IVF
24.9.2008 19:13:51   
Anoniman
tikica_69, zaboravila sam te pitat,pošto ja nemam ovulacije ja bi onda trebala prvo bit na tim terapijam pa tek onda ivf?a koliko to može trajati?ta terapija?

(Odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 144
   RE: IVF
24.9.2008 19:38:18   
tikica_69
IZVORNA PORUKA: par.istra

tikica_69 puno ti hvala na objašnjenjima.koliko košta ampulica gonali?jer mi je gin rekla da su oko 800,900kn i da ih kupim preko po 7,8 eura.zato pitam?i reci mi dal ja mogu tražit da mi daju nešto protiv bolova kad mi rade tu punkciju?


Ako odes u ljekarnu Filipovic tamo je jedna ampula Gonala 210kn. Protiv bolova ti je odlican Ketonal, a mozes dobiti i Noprmabel od 2mg da ti se misici malo opuste i da se malo umiris, da te ne bude jako strah.
Ovo dal mozes traziti mesto na punkciji ne znam, jer ne znam gdje ides na postupak. U ZG ti to ovisi od klinike do klinike.
Ja npr; na Svetom duhu ne dobijem nista, sama popijem 2 Ketonala i 1 Normabel pola sata prije punkcije, jer tamo nemaju bas sredstava.
Danas sam na Poliklinici Skvorc u Samoboru (privatnik), mogla birati izmecu lokalne i opce anestezije. Izabrala sam lokalnu i nije bilo strasno. Rodnicu ti iznutra pospricaju sa nekim anestetikom i sve je podnosljivo.


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: IVF
24.9.2008 19:40:26   
tikica_69
IZVORNA PORUKA: par.istra

tikica_69, zaboravila sam te pitat,pošto ja nemam ovulacije ja bi onda trebala prvo bit na tim terapijam pa tek onda ivf?a koliko to može trajati?ta terapija?


Ako nemas ovulaciju, zasigurno ces ici na stimulirani postupak...to ti je i bolje, jer ces dobiti vise folikula a time i vise jajnih stanica i moci ce biolog odabrati kvalitetnije.
ja na zalost dosta lose reagiram na te stimulacije, ali eto, priodnjaci mi leze user posted image Ostale JS mozes zamrznuti ako na tvojoj klinici imaju krioprezervator, pa iduci put ustedjeti traumu punkcije user posted image


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: IVF
24.9.2008 19:47:41   
Anoniman
tikica_69, a idem u petrovu na pregled pa ču vidjet šta če mi oni gore reči.imala sam dvije inseminacije i gin mi je danas rekla da će me poslati u rijeku na ivf.ali ja ču rađe u zg.čula sam da su ipak bolji doktori.inače imam policistične jajnike i nemam ovlulaciju,moram pit klomifen.jesi se odmorila?i držim ti fige da uspije.

(Odgovor članu tikica_69)
  Neposredna veza do poruke: 147
   RE: IVF
24.9.2008 20:12:38   
tikica_69
U Petrovoj ces dobiti koktel injekciju...nije ti to strasno...mi zene svasta podnesemo user posted image
Ako ce te jos nesto zanimati, samo pitaj.
Sretno ti u prvom postupku i nek bude i zadnji! user posted image


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: IVF
24.9.2008 21:52:49   
mariola
Tikice drga i ja sam uz tebe. naravno. držim fige da se što prije vratiš u svakodnevicu, ljubiš i paziš svog mužića, i on je sigurno tužan, i da se ne brineš za minus. Pa ko nije u minusu. Biće novaca, beba je važnija.
Stalno milom boga da podari djecu onima koji to žele i on to čuje i radi na tome.Mislim na tebe, ali se ne stignem često javiti jer sam u gužvi i na poslu i doma. pusa, čujemo se uskoro.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: IVF
24.9.2008 23:33:22   
Anoniman
tikica_69, ej reci mi kakva je to koktel injekcija?

(Odgovor članu mariola)
  Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!