|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dijete i nasilno ponašanje
28.7.2009 23:25:08   
mirna
Nasilje je najčešće znak da dijete nije sigurno u sebe, da nema samopouzdanja. Dijete jednostavno ne zna što činiti s tom agresivnošću, kako je svladati. Djeca u vrtiću počinju ga izbjegavati, nerado se igraju s njim ako je prema njima nasilno. Tako dijete postaje sve usamljenije, izolirano, a tako i sve nesigurnije. Agresivnim ponašanjem nekako pokušava prikriti da je, u stvari, osjetljivo i usamljeno, i tako je začarani krug zatvoren. Stoga je kod agresivne djece važno da na takvo njihovo ponašanje ne reagiramo ljutito, ili što je još gore – udarcem, jer bismo tako samo pojačali njegovu agresivnost. Najbolje je da agresiju pokušamo riješiti razgovorom, jer tako ćemo možda saznati što dijete muči. Pokušajmo mu se što više približiti i poboljšati njegovu sliku o sebi. Skupa potražite druge, prihvatljivije načine za približavanje vršnjacima. Budite strpljivi jer agresivnost je znak da se dijete ne osjeća dobro u svojoj koži, za što nije samo krivo. A kada ga zbog neprihvatljiva ponašanja vršnjaci počnu izbjegavati, to za njega znači još jedan veliki poraz. Zato ga pokušajte do neke mjere podržavati, tj. dajte mu do znanja da ga na neki način razumijete i podupirete, ali mu usprkos tome jasno recite da vam se ne sviđa njegovo ponašanje. Ako vam se i pored svega čini da bi zbog takvog svog ponašanja morao biti kažnjen, ne upotrebljavajte fizičku snagu jer ćete tako njegovu agresiju samo pojačati. Sjetite se neke »pametnije« kazne, kao što je npr. neki lakši kućni posao, ili možda zabrana gledanja TV-a (odgojna kazna!). Razgovarajte i s njegovom odgojiteljicom; neka ga ne izolira, neka mu radije pomogne ponovno uspostaviti normalne odnose s vršnjacima. Inače, ako je odgojiteljica kakva bi trebala biti, sama će procijeniti što je najbolje. U svakom slučaju, pratite djetetovo ponašanje i položaj u grupi.

Ako se stvari vremenom ne normaliziraju i djetetovo ponašanje ugrožava drugu djecu, možda je najpametnije potražiti pomoć stručnjaka.


http://www.ringeraja.hr/nasilje-medu-djecom_304.html

Ovaj tekst mi je pomogao shvatiti neke stvari.. Moj malisan je nedavno poceo udarati  vece decke i agresivno se ponasati cim dodje u kontakt s njima.. Kod nas je vjerojatno uzrok nesigurnost i to najvjerojatnije zbog toga sto smo trenutno odvojeni od tate...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Dijete i nasilno ponašanje
29.7.2009 6:43:42   
dikac
dora je pod zadnje agresivna, tuče bratiće i sestrične koji su puno stariji od nje iz razloga što je ljubomorna na mlađeg brata. on je počeo puzati, svi mu se obračaju jer je trenutno u simpa fazi i nju to smeta. stalno smišljam kako ih uskladiti na način da ga ona što bolje prihvati i da ne bude tih frustracija.

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 2
   [Obrisani korisnik]
29.7.2009 7:34:34   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu dikac)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Dijete i nasilno ponašanje
29.7.2009 8:11:50   
mirna
Ma nemam pojma lilivana kako da to nazovem, ali stvarno mi smeta... Nadam se da je samo faza...

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 4
   [Obrisani korisnik]
29.7.2009 9:27:40   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu mirna)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Dijete i nasilno ponašanje
29.7.2009 10:54:04   
emily123



Ovaj tekst mi je pomogao shvatiti neke stvari.. Moj malisan je nedavno poceo udarati  vece decke i agresivno se ponasati cim dodje u kontakt s njima.. Kod nas je vjerojatno uzrok nesigurnost i to najvjerojatnije zbog toga sto smo trenutno odvojeni od tate...
[/quote]


moje misljenje je da ti nije problem u nesigurnosti i odvojenosti od tate nego faza.......moji su klinci bili jako jako puno odvojeni od tate i nikad se nisu nasilno ponasanje...mislim da je jako bitan i odgoj dijeteta.....

_____________________________

mamini anđeli............

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Dijete i nasilno ponašanje
29.7.2009 15:17:13   
mirna
IZVORNA PORUKA: lilivana

je, draga, je, vidjet ćeš proć će. samo treba reagirat i upozoravat ga na takvo ponašanje.
napisala sam već, tetu sam pitala da bi išli kod psihiloga dječjeg, to su trogodišnjaci user posted image  ima kod nas ispred kafića jednog igralište za djecu, nisam htjela s njom tu ić jer bi uvijek nekog počupala ili uštipnula... al to je UGLAVNOM prošlo. dogodi se, ponekad, al onda za kaznu nema više igranja, nego mora sjedit za stolom user posted image
posavjetuj se s tetom, ona će ti znat reć, da li njegovo ponašanje odskače od druge djece njegove dobi


u vrticu je glavni frajer, tete ga vole... kada sam neki dan dosla po njega on je bio najmladji i najozbilniji od svih u spojenoj grupi..user posted image   trenutno ne ide u vrtic tako da ne mogu nikoga pitati...

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 7
   [Obrisani korisnik]
29.7.2009 16:41:14   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu mirna)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Dijete i nasilno ponašanje
29.7.2009 16:45:51   
ZVRK
joj,a probaj kontra produktivnom metodom.možda pomogneuser posted image
daj se još malo lupi.mene ne boli a tebe da......

ma to joj je neka faza proči će je.probaš ne obračati pažnju

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 9
   [Obrisani korisnik]
29.7.2009 16:51:16   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu ZVRK)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Dijete i nasilno ponašanje
29.7.2009 16:52:39   
ZVRK
znaš da traže pažnju pa ako se ti okreneš i odeš ća neće joj biti zanimljivo da nastavi-moždauser posted image

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 11
   [Obrisani korisnik]
29.7.2009 17:02:22   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu ZVRK)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Dijete i nasilno ponašanje
30.7.2009 9:54:15   
koka
Mislim da je to faza, privlači pozornost na sebe. nemoj sve pripisivati tatinom odsudstvu, čini mi se da više fali tebi nego njemuuser posted image ..što je normalno...Rokić je imao fazu udaranja i skakanja po drugoj djeci da su nas i zvali iz vrtića tete šta da poduzmemo. isto tako rekle su da je dobar i sve al da ima tu fazu. jedan dečko nije htio dolazit u vrtić radi njega, pa smo se ja i njegova mama našle i ona je ispred mene rekla mu da tako nesmije jer Vedrana to boli..djelovalo je, nije skakao više na njega. mislim da je faza, on se treba negdje spucat, jer je takvo dijete, a mislim da mu moraš lijepo reči da je to ružno..to je moje mišljenje, kao što to da je faza sad takva..proči će ga , ako ništa drugo kad dođe tata user posted image

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D


(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!