|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prijetnje i ucjene u odgoju
29.7.2009 8:07:56   
anne
Ako to ne napraviš neću...
Odmah to napravi ili ...

Psiholozi kažu da prijetnje i ucjene nisu dobre za uspostavu autoriteta i da štete djetetovom razvoju.user posted image
Imaju li oni djecu???
Naravno da ih koristim. Mogla bi možda rijeđe, ali ne bi mogla bez njih.

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.
Neposredna veza do poruke: 1
   [Obrisani korisnik]
29.7.2009 8:11:01   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu anne)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Prijetnje i ucjene u odgoju
29.7.2009 8:12:44   
tikica_69
Rijetko, ali i ja ih koristim

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Prijetnje i ucjene u odgoju
29.7.2009 8:16:36   
Nika 24052006
I ja ih ponekada koristim,i ne smatram da bi to baš toliko moglo utjecati na dječiju psihu koliko to stručnjaci napuhavaju... Ne mogu u prije svake svoje izgovorene rečenice razmišljati što bi psiholozi mislili o tome...

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Prijetnje i ucjene u odgoju
29.7.2009 8:21:41   
mirna
Glej pišu nije dobro to, nije dobro  ono... sada stvarno ne znam što uopće napraviti kada mi veli neću ili kao jučer: totalno je bio pospan, rekla sam mu idemo u kupaonu i nije me slusao, on bi se igrao.. (bio je totalno koma jer popodne nije spavao) nisu pomogle ni prijettnje  ni dogovori ni ništa... kada sam pocela pospremati igracke dobio je histericni napad.. na kraju sam poludila pa sam ga po guzi jer nisam znala kaj da napravim.. on se ne smiri sam nego trci za mnom pa me vuce, ali ako kažem neću tuče me i cvili...tako da danas sumnjam u sve svoje odgajateljske postupke...user posted image user posted image user posted image

nedavno sam citala nesto o jesperu juulu... navodno je po njemu najbolje za dijete da osjeti posljedicu, puno bolje kao prijetnje ili kazna. npr. ako ne ide odmah jesti neka jede hladan rucak. iz toga nauci da je bolje ici odmah kada ga mama zove. ali ne znam sto bi to bilo u slucaju jucer: ako ne želi u kupaonu, neka se igra dok ne padne od umora na tepih...user posted image ne znam koju spoznaju bi on u tom slucaju dobio od posljedice... jedino da ne treba ici u krevet ako mu se ne da iako je totalno pospan...user posted image user posted image user posted image

ma ne znam... rado cu prihvatiti kakav pametan savjet u konkretnoj situaciji ali tekstovi o nekim izmisljenim situacijama su daleko od realnosti...

< Poruku je uredio mirna -- 29.7.2009 8:23:35 >

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 5
   [Obrisani korisnik]
29.7.2009 8:48:47   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Prijetnje i ucjene u odgoju
29.7.2009 8:51:36   
Zvonki
IZVORNA PORUKA: lilivana

Paaa... korisntimo, ponekad, ovisi o Gabinom ponašanju user posted image
primjer, ako nećeš pospremit svoje igračke, budemo ih bacili u smeće. stavrno ne vidim ništa loše u tome user posted image



I kod nas je ponekad tako. Ne smatram to lošim. user posted image  Jednostavno, ako recimo ne pospreme igračke, nećemo imati vremena za drugu aktivnost. Ne smatram to prijetnjom ili ucjenom, nego ukazivanje na realnu situaciju.

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 7
   [Obrisani korisnik]
29.7.2009 8:54:19   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu mirna)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Prijetnje i ucjene u odgoju
29.7.2009 8:57:59   
ninolina
ooo koristim ih iako nekad mislim da im to uđe kroz jedno a izađe kroz drugo uho.
mirna nekad su i riječi suvišne, po guzi ne pomaže a sila neprimjerena... teško je procjeniti kako i kada se postaviti prema njemu, moji nemaju straha od mene ali nekada i ja poludim na takve njihove sad ću još malo... a ne mogu više jednostavno nas stavljaju na kušnju...


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Prijetnje i ucjene u odgoju
29.7.2009 8:58:13   
Thea
Mislim da puno toga što psiholozi pišu ne možemo primjeniti na djecu.Stvarno mislim da ti ljudi nemaju djecu ili ako imaju ta djeca im negdje skaču po glavi jer sve smiju raditi...Što se tiče pospremanja ja sam znala prijetiti sa smećem ali kad su vidjeli da ja nisam bacila nisu niti slušali.Onda sam ja okrenula ploču i 1 ili 2 puta ponovila da pospreme ako nisu ja sam uzela vreću za smeće i doviđenja igračke..Drugi put nije trebalo ponavljati 2 puta jer su odmah spremali.....Pa nekako im moramo pokazati da nas trebaju poslušati.

_____________________________

T & R - 28.09.1996.
Klaudia - 14.01.1997.
Antonio - 11.09.2000.
Valentino - 04.02.2009.

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 10
   [Obrisani korisnik]
29.7.2009 9:20:19   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Thea)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Prijetnje i ucjene u odgoju
29.7.2009 9:24:42   
anaxx
a kod nas Lopuža Lisac pokupi sve igračke koje nisu pospremljene, a ponekad i ako se neće jesti gleda pa za kaznu sakrije omiljeni motor, user posted image user posted image
a šta da radimo kad ponekad jedino to pali....

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Prijetnje i ucjene u odgoju
29.7.2009 13:22:10   
kitty
od mog tate rodica je pedagog i rekla mi je da samo umjesto ako kazem kad
znaci ne "ako pojedes rucak idemo na more" nego "kad pojedes rucak idemo na more"
naravno i ja se sluzim ucjenama i prijetnjama kad nemam drugog izbora

anaxx svidja mi se lopuza lisacuser posted image


_____________________________

IVAN 20.06.2003.
DUJE 13.01.2009.

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Prijetnje i ucjene u odgoju
29.7.2009 13:28:47   
ZVRK
kod nas ima ucjena u odgoju,a šta se smatra pod PRETNJOMuser posted image

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu kitty)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Prijetnje i ucjene u odgoju
29.7.2009 13:30:00   
kitty
ako to ne napravis dobit ces po guzi...to bi bila prijetnjauser posted image
kod nas su bar takve


_____________________________

IVAN 20.06.2003.
DUJE 13.01.2009.

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 15
   [Obrisani korisnik]
29.7.2009 14:11:18   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu kitty)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Prijetnje i ucjene u odgoju
29.7.2009 14:14:16   
ZVRK

IZVORNA PORUKA: lilivana

IZVORNA PORUKA: kitty

ako to ne napravis dobit ces po guzi...to bi bila prijetnjauser posted image
kod nas su bar takve



i onda mi okrene rit, jer zna da joj neću niš user posted image

a ja mog ne trebam tako''kazniti''.
ja mu kažem da ga neću maziti jer je bio slab i nije me poslušao,a ako ga ja ne mazim to je onda kraj svijeta za njega. joj kako mi to za sada paliuser posted image

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Prijetnje i ucjene u odgoju
29.7.2009 14:18:11   
Lady3
Da znam ucjenjivati i prijetiti,ne ponosim setime ali ej i ja sam samo običan čovjek..Kad sam iscrpljena,na kraju snaga a ona se sili namjerno,galami,odgovara mi šta da napravim..ucjenim je..i ponekad pali..user posted image
Nije idealno ali život nije bajka..a pogotovo nije kao iz knjige i tako jednostavno..

_____________________________

Šta je sreća?Znati što se
hoće i to strastveno željeti:)


(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 18
   [Obrisani korisnik]
29.7.2009 14:22:11   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu ZVRK)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Prijetnje i ucjene u odgoju
29.7.2009 14:24:58   
ZVRK
i kod nas je lopuža lisac bio aktualan neko vrijeme ali nisam bila zadovoljna kasnije.
nije se htio uopće igrati da ne bi došla lopuža lisac tako da smo ga IZBACILI iz''odgojnih''metoda

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Prijetnje i ucjene u odgoju
29.7.2009 15:12:42   
mirna
da cvrcak, oboje smo bili umorni, a ja jos prvi dan menge..user posted image ne zelim ga ja dovesti do te granice umora, a sto mogu kada ne zeli spavati popodne...

danas ce biti bolje jer je nakon natezanja ipak zaspao...

lopuza lisac kod nas vise ne pali, ali trenutno je kod nas tako da napravi sve kaj vidi samo da ne bi trebao zaspati: pospremi igracke, pospravi kvacice, opere kadu u kupaoni... sve samo da ne treba u krevet...user posted image

znam za te pozitivne recenice tipa kada pospremis, idemo na sladoled... ali ponekada mi ipak izlete negativne: ako ne ides spavati, ne idemo kod bake...user posted image



< Poruku je uredio mirna -- 29.7.2009 15:13:14 >

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Prijetnje i ucjene u odgoju
29.7.2009 15:31:54   
božica
da prijetimo se i ucjenjujemo..
koji puta treba a nema mi druge

kad pospremiš igračke ideš kod dide...
ima toga još nemrem se sjetiti


_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Prijetnje i ucjene u odgoju
29.7.2009 17:40:23   
Ruža
Bolje da šutim na ovu temu.user posted image
Već sam više puta rekla svoje mišljenje o današnjim metodama odgoja. Jednom ga krivo pogledaš i već si mu nanio traumu za cijeli život. Moš mislit, a što nedostaje nama?user posted image
Autoritet, red i disiplina, dosljednost, u zdravim razmjerima i puno ljubavi, po meni su osnova dobrog odgoja.
Ne znam koliko ću biti uspješna u tome, ali trudit ću se koliko mogu.
Evo primjer od danas: danima se već borim sa Đurom i ladicom, pa stavi stolicu, pa zalijepi trakom, pa makni ga od nje, pa milijun puta ne to i no-no i onda sam ga lupila malo po prstićima i nije više pokušavao ( rastulio se, meni je došlo da tulim skupa sa njim ). Ne ponosim se time, ali neka mi netko kaže što drugo da napravim?

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Prijetnje i ucjene u odgoju
30.7.2009 10:02:00   
koka
joj znam da nije pametno ni korisno to, al kod nas toga imauser posted image , nije da se ponosim time, uopče.....
al kad jedino tako pomaže, a i natežemo se oko stvari kad nešto treba uradit...a najviše me smeta to što brzo planem i ne razmišljam prije nego mu zaprijetim...ovo je jako lijepo :znaci ne "ako pojedes rucak idemo na more" nego "kad pojedes rucak idemo na more" , što mislim da je isto al drugačije zvuči user posted image ...neznam šta da radim al prijetnji kod nas ima user posted image

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D


(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!