|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kiretaža-planirane trudnoće
17.7.2008 9:45:28   
maja
Ma samo ti slušaj doktora, on zna najbolje! Držim ti srećnice da sve bude u redu ovaj put i da bude što prije!user posted image

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: kiretaža-planirane trudnoće
17.7.2008 9:47:07   
ZVRK
elena,fizički sam jaaaaako dobro ali........jučer sam išla posjetiti šogicu(došli doma)i sve je bilo ok ako zanemariš da su mi oči bila kao dvije krofne,ali suza nije potekla.kada sam došla doma je tekla i to kako.nažalost nisam sebe mogla ''nagovoriti''da primim malu emi u ruke jer .....user posted image    ali nadam se da ću ubrzo moći.nisam htijela niti da šogicu bacim u bed tako da sam grlila-stiskala jedan njezin jastuk(nadam se da me nisu zamijetili)

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu Elena)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: kiretaža-planirane trudnoće
17.7.2008 10:08:12   
MILLA
draga,drži se, znam za takav slučaj prošle godine,moja prijateljica,riknula je,ali je nakon toga pola godine ostala trudna i sad ima predivnog Lukasa,zdravog i sve.
ona je to prihvatila na način da je smatrala kako tijelo odbaci plod koji nije kako treba i time se ohrabrila dalje....ona ima 4.zdrave i to joj se prvi put dogodilo..... 






_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: kiretaža-planirane trudnoće
17.7.2008 10:11:01   
ZVRK
sve ja to znam i shvačam ali moji živci još ne prihvačaju drugo dijete(tuđe),a ja se nedam idem u akciju čim daju zelano svijetlo

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu MILLA)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: kiretaža-planirane trudnoće
17.7.2008 11:38:55   
MILLA
user posted image user posted image

_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: kiretaža-planirane trudnoće
24.7.2008 2:08:10   
vrba
Potpuno te razumijem. Ja sam izgubila bebu prije tjedan dana, u 21 tjednu trudnoće. Pogledam na drugo dijete i suze počnu teći.  Mrzim kada mi kažu nemoj plakati, dobit ćeš drugo dijete. Ili bilo je još malo. Pet mjeseci je raslo u meni i sada me uvjeravaju kako ono nije važno, kako moram dalje. A zaboravljaju da je to moje dijete, bilo ono staro 5 ili 9 mjeseci.

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: kiretaža-planirane trudnoće
24.7.2008 2:46:57   
piggy
Draga Vrba i ja sam prije 3 mjeseca rodila mrtvu bebu u 38 tjednu trudnoce i to mi je bila prva trudnoca,nista nisam znala.tokom cijele trudnoce mi je sve bilo uredu ko po knjizi i kad sam dosla na ctg nije bilo otkucaja.taj dan sam osjetila da se nesto rita al ne jako,poslije mi je doktorica rekla da je bebe unutra plivala iako se ugusila.imala sam normalan porod naravno trudove sam dobila uz pomoc gela,tak da sam se mogla i otvorit,jer nisam bila jos ni otvorena.bila je kriza dva tjedna,al kad si bolje razmislim bolje i tak nego da mi je nedaj BOŽE umrlo u koljevci,sto su cesti slucajevi.ima puno gorih stvari,morate razmisljat pozitivno i misliti na sebe za drugu trudnocu.naravno da to neces nikada zaboraviti isto kao ni ja.cesto se svega toga sjetim i razmisljam kakva bi mi beba bila,al evo ovih dana radim na drugoj bebi pa cemo vidjet sta ce biti.DRZI MI SE.

(Odgovor članu vrba)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: kiretaža-planirane trudnoće
24.7.2008 8:01:53   
troubled
draga vrba, to su preteški križevi...
sigurno nikad nećeš zaboraviti....drugo dijete, koje ti od srca želim, bit će ti velika radost, ali neće "izbrisati" ovo što se dogodilo...
ipak, pokušaj razumjeti i one koji te žaloste izjavama koje si napisala...vjerujem da su to ljudi koji te vole i teško im je gledati te shrvanu...njihove su namjere dobre...
a vrijeme, iako ne može izliječiti, ipak pomaže...daj sebi vrijeme koje ti je potrebno...


(Odgovor članu piggy)
Neposredna veza do poruke: 33
   [Obrisani korisnik]
24.7.2008 10:09:27   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu troubled)
  Neposredna veza do poruke: 34
   RE: kiretaža-planirane trudnoće
24.7.2008 13:24:46   
ZVRK
evo samo da se javim.sada sam se vratila iz rijeke sa kontrole.doktor-docent  Findrle mi je rekao da nalaz od ''bebe-ploda''je uredan tj.da nisu mogli nači razlog lošeg odvijanja trudnoće.pošto se ja dobro osiječam mogu se vratiti u ''normalan''život te ne moram previše paziti na težine dizanja stvari.a odgovor na moje pitanje koje je glasilo ovako-A KADA JA MOGU PONOVNO POKUŠATIuser posted image -odgovorio je da po knjigama mi može kazati 2-3mj,ali da mi ON preporuča od 4do 6 mj.negdje sa početkom godine.

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 35
   [Obrisani korisnik]
24.7.2008 14:40:03   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu ZVRK)
  Neposredna veza do poruke: 36
   RE: kiretaža-planirane trudnoće
24.7.2008 14:51:58   
piggy
u ovakvim trenucima moramo se drzati svi zajedno,prvenstveno mislite na sebe jer zivciranjem necete nista postic,a mozete ugroziti svoje zdravlje ze drugu trudnocu.svima sve najbolje i idemo naprijed.
user posted image

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: kiretaža-planirane trudnoće
25.7.2008 0:12:45   
vrba
Znam da mi žele dobro. Shvatila sam koliko me moji vole. Nije da nisam to i prije znala, ali ovo je ipak drugačija situacija. Još mi je sve svježe. Sve me podsjeća na to što sam izgubila. Pomisao da nikada neću svoje dijete držati u rukama, da nikada neće ići u školu, da nikada neće učiniti ništa, paralizira me. Nije fer da roditelj nadživi dijete. Umjesto da kupujem krevetić i robicu, ja kupujem svijeće. Što ste učinili sa bebom u poodmaklooj trudnoći. Da li ste ih pokapali?

(Odgovor članu piggy)
Neposredna veza do poruke: 38
   [Brisano sporočilo]
25.7.2008 0:29:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu vrba)
  Neposredna veza do poruke: 39
   RE: kiretaža-planirane trudnoće
2.8.2008 11:13:21   
ZVRK
cure koje ste imale kiretažu zanima me kada ste poslije toga prvi put dobile menguuser posted image    ?

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: kiretaža-planirane trudnoće
2.8.2008 14:00:18   
njanja
Meni je ovo preteška tema pa mogu misliti kako je vama koje ste to proživjele....I ja vam želim samo reći da vam želim svu sreću svijeta da ostvarite svoje i ubrzo ugledate svoje user posted image

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: kiretaža-planirane trudnoće
2.8.2008 23:12:54   
koka
JA sam odmah drugi mjesec dobila.

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: kiretaža-planirane trudnoće
4.8.2008 21:09:22   
ZVRK
pitam za mengu iz razloga što mi se prije 4 dana prvi put ''nešto''pokazalo-kao zadnji dan menge ali jako malo i tamno i sutradan nije bilo ničega,onda prije dva dana isto ali prave (crvene)menge ništa.user posted image inače mi je dr rekao kroz mjesec dana se očekuje  user posted image

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: kiretaža-planirane trudnoće
20.8.2008 8:04:32   
mami76
Bok svima!
I ja se nažalost pridružujem ovom podforumu, imala sam spontani 26.7. u 10 - om tjednu, navodno je bilo malo plodne vode oko bebice, preporučen mi dabroston i apaurin te amoxil zbog streptokoka u urinu, i strogo mirovanje. Mirovala sam tjedan dana, a na kontroli je dr. rekla da isključim apaurin i dabroston smanjim s 3 na 2, i rekla je da joj se sve čini ok. Ohraabrena time ja sam počela rintati, mada me bolilo i krvaruckala sam (a rado bih bila ležala , jer morala sam raditi zbog gostiju kod kuće), a kad se tog sjetim sada savjest me pojede, posebno noći prije gubitka moje bebe, kad sam se doslovce slomila od umora. To mi neda mira, savjest me peče zbog neodgovornog ponašanja prema mrvici koja mi je bila u stomaku. Trebala sam pustit sve i samo mirovat. Nažalost, naučila sam lekciju na najgori mogući način i znam kako u buduće. Jedva čekam kad će mi proć ovo vrijeme od tri mjeseca , (jedan je skoro već prošao), kada planiram novu bebu , tamo u 11 mjesecu. Mada mi dr. niš nije rekla o tome , jer i nisam bila na kontroli, poslje kiretaže, navodno poslje prve menge.
Da li neko ima iskustva slično mome, pa da mi veli kad trebam dobit mengu, i koliko je optimalno da čekam na novi pokušaj. Znam da je sve individualno i da nema pravila , ali ipak, željela bih da mi odgovorite.

Hvala unaprijed!

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: kiretaža-planirane trudnoće
20.8.2008 8:11:30   
sanjarica
Draga mami 76,nemoj da te savjest pece,jednostavno  to gledaj kao moralo je biti.znam da ti nije lahko,ali nista ne mozes sad promijeniti,osim se opametiti,kad budes ponovo trudna,samo gledaj da ugodis toj mrvici,niko ti nece,vjeruj zahvalit sto si  rintala,drugima ugadjala/iz iskustva znam,trudna rintala,prala ,cistila,a oko mene osobe koje su zivjele tu,lakirale nokte,da kad sam dospjela u bolnicu,i bilo pitanje i meni i bebi zivota i smrti,niko od takvih nije se usudio nazvati i pitati kako sam/ZATO,SAMO UGODI BEBIJU I SEBI.PROZORI,SUDJE,SVE OKOLO MOZE CEKATI DA SE SREDI.POZDRAV.SRETNO.

_____________________________

Ljubav! Citava knjiga u jednoj rijeci,cijeli okean u jednoj suzi,
sedam nebesa u jednom pogledu,
vihor u jednom uzdahu,grom u jednom dodiru,hiljadu godina u jednom trenu."

(Odgovor članu mami76)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: kiretaža-planirane trudnoće
20.8.2008 8:16:13   
sanjarica
DA,I JOS NESTO,MOJA PRIJATELJICA JE ISTI SLUCAJ IMALA,I REKLI JOJ DR,DA NAKON 3 MJESECA SMIJE ZATRUDNITI,DOK DRUGI DR,KAZE NAKON 6,U SVAKOM SLUCAJU SRETNO,

_____________________________

Ljubav! Citava knjiga u jednoj rijeci,cijeli okean u jednoj suzi,
sedam nebesa u jednom pogledu,
vihor u jednom uzdahu,grom u jednom dodiru,hiljadu godina u jednom trenu."

(Odgovor članu sanjarica)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: kiretaža-planirane trudnoće
20.8.2008 8:16:23   
FIONA
kada sam ja bila na kiretaži mengu sam dobila i prije očekivanog... inače imam problema sam bolnim user posted image i jakom krvarenjima ali poslije toga bilo mi je još gore... ne želim te plašiti nego utješiti... moja ginekologica je rekla da što više krvi znak da maternica jako dobro obavlja posao i da je plodnost kod žena veća... ja nakon toga nekoliko godina nisam pokušavala i evo sada imam malu točkicu koja se dopisuje s nama... udara ko luda... tako da ne znam koliko vremena treba proći ali znam da kada sam ja ostala trudna uzimala sam 3.5 mjeseca utrogestan i morala strogo, strogo mirovati. Slušala sam doktoricu i opet prokrvarila i završila u bolnici. Srećom točkica se nije dala i sada i dalje raste u mom rbuščiću .... budi jaka i slušaj više svoje tjelo a ne pametuser posted image user posted image user posted image , ak te boli onda te boli...SRETNO!!!

(Odgovor članu mami76)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: kiretaža-planirane trudnoće
20.8.2008 8:18:09   
mami76
Hvala sanjarica.

(Odgovor članu sanjarica)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: kiretaža-planirane trudnoće
20.8.2008 8:39:27   
ZVRK
mami 76,meni se to desilo 9.08.i mengu sam dobila za točno 1 mjesec.moja ginekologica mi je rekla (kada sam nosila nalaze)da dođem za 3 mj da ona napravi kontrolu ''operacije-kiretaže''nekakvi brisevi u vezi toga ,a što se tiće ponovnog pokušaja user posted image  rekli su mi razlišito-sve doktori-  1.nakon 2-3 PRAVA ciklusa menge a 2.nakon 5-6 mjeseci od operacije

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu mami76)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: kiretaža-planirane trudnoće
20.8.2008 8:54:36   
mami76
Zvrk, šta si išla na kontrolu tek za 3 mjeseca?
Znam da su podijeljena mišljenja o čekanju na novi pokušaj, šta si ti odlučila, hoćeš čekat 3 ili 6 mj. ,obzirom da su ti tako različito rekli?

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!