|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Rodilišta prijatelj djece
4.8.2009 13:53:50   
lee
sad mogu reči iz prve ruke da je Pulsko rodilište stvarno prijatelj djece.maleni je bio samnom u sobi, kako je meni bilo loše zbog svih kopmlikacija poslije poroda sestre su mi maloga hranile,previjale,kupale.meni pomagale.stvarno svaka im čast.baš su me spasile jer neznam kako bi u takvom stanju sve radila.

_____________________________

Alex 2.5.2009
pravi sam decko veliki :) stize mi brat 11.12. 2013

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Rodilišta prijatelj djece
4.8.2009 15:01:56   
Zvonki
Svaka čast tim rodilištima koja su "prijatelj djeci", ali voljela bi da malo postanu i prijatelji majkama. Neke su stvarno iscrpljene tim prevelikim prijateljstvom.

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Rodilišta prijatelj djece
4.8.2009 15:03:25   
ZVRK
bravo zvonki

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Rodilišta prijatelj djece
4.8.2009 15:04:25   
natalijax
u pravu si zvonki

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Rodilišta prijatelj djece
4.8.2009 15:11:05   
Zvonki
Normalno da sam u pravu user posted image
Ma, bilo mi je teško gledati neke rodilje koje su se jadne mučile a ovi su tako forsirali to da bebu strpaju 24 h dnevno u sobe koje su ionako prenakrcane. Taj pojam "rodilišta prijatelj djece" su fraza kako bi smanjili broj osoblja po bolnicama i veći dio posla prebacili na majke. To možda pali tamo gdje je jedna do dvije rodilje u sobi i imaju sve uvjete za to, ali tamo gdje su po četitri u sobi, gdje gladne bebe po cijele dane i noć plaču, to nije nimalo ugodno. Da ne spominjem da ne možeš tih par dana vidjeti svoje najbliže jer bebu nemaš kome ostaviti čak ni u vrijeme posjeta???
Meni osobno nije bilo teško brinuti za bebu ali nemamo svi isti porod niti isti prag boli, zar ne?

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Rodilišta prijatelj djece
4.8.2009 15:13:35   
natalijax
ja po drugim zenama znam kad su rekle da im pokazu kak se doji sestre se pocele derat na njih mislim aj kak sad da ja znam kak treba dojit strah me dreke ako budu bezobrazni odo ja kuc pa si platim pedijatra i doktora

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Rodilišta prijatelj djece
4.8.2009 15:19:30   
Zvonki
Ma ne samo to, nego ako majka kojim slučajem zatraži da odvedu bebu jer se ima potrebu odmoriti oni je gledaju kao neku maćehu. user posted image Ponavljam, nisu sve majke imale lagane porode, nisu sve istog praga boli i nisu sva djeca ista. Neke bebe plaču non stop i majke uz svu bol koju prolaze još više prenose na bebu nervozu i neutješne su u svemu.

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Rodilišta prijatelj djece
4.8.2009 15:22:17   
natalijax
bum vidla kakve ce bit ak budu lose mm to odma bez beda razbaca

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Rodilišta prijatelj djece
4.8.2009 15:29:24   
Wukovarka
Vinogradksa bolnica nema titulu prijatelj djece, ali ju svakako zaslužuju.
A isto tako i prijatelj majki...

Osoblje je savršeno, ljubazno, a da ne pričam kako uljudno.
Meni se osobno sviđa to što djeca nisu s majkama, jer dovoljno mi je i same sebe ta prva dva tri dana, mislim da bih bila preisrpljena da je još i Lucija bila sa mnom.

Slažem se za Zvonki u potpunosti....iako je moja Lucija bila prilično tiha beba u bonici, svakoj majci treba odmor od poroda

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Rodilišta prijatelj djece
6.8.2009 8:04:19   
ninishka
ja sam u vrazdinu bila sama u sobi, a u drugim sobama su po 2 kreveta ili jedan...unutra je sve potrebno..a kaj se posjeta tice bez problema sam otisla van iz sobe, mali nije ni zucnuo, ali opet to ovisi od bebe do bebe...sjecam se da su drugi znali plakat po cijele dane i onaj domino efekt, pocne jeden pa pocnu svi, ali moj nije bio u tome, spavao je ili je bio budan i miran...
znam da nisam bas htjela izlazit iz sobe kad mi je neko dosao, ali su mi se sestre smijela i rekle da nek idem samo da i ga nitko nebu ukrao i da one paze...samo jedamput se plako kad sam bila vani i to je onda sestra lijepo dosla po mene i rekla da mi mali place...

_____________________________

...jer ja letim kad sam kraj tebe...
Luka 10.03.2009
Leon 07.06.2010
"Zenska mudrost sagradi kucu, a ludost je rukama razgraduje." (velika Salomonova zbirka izreka 14.1)

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Rodilišta prijatelj djece
4.2.2010 11:06:01   
Zimic
ja sam rodila u bolnici sveti duh-.pisite zene sa ISKUSTVOM IZ TE BOLNICE- boxovi su novi,doktori i sestre malo zivcane - al nema veze. smjestaj u sobama je ok. Jedino i se ne svida kaj su bebaci u sobama od 0 do 24 jer nemres nista napravit u miru. Ja se nisam otusirala uopce u bonici,pisala sam 100 na sat, jela isto navrat -nanos...a odmorila se nisam dan danasuser posted image
Zamjesrili su mis e doktori koji su na odjelu zivcani i sve rade na brzinu( ostavili su u meni gazu koja je sama izasla dan prije nego sam isla doma-Hvala Bogu i nitko nije primjetio ni nista reko). Ako cu ikada imati drugo djete mislim da necu na svetom duhu roditi

_____________________________

PRESRETNA!
Leo-18.1.2009.
4:28h

(Odgovor članu ninishka)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Rodilišta prijatelj djece
4.2.2010 11:11:57   
Ninaa
Ja sam bila u Vinogradskoj koja nema status prijatelj djece,ali bi prepisala Wuki od riječi do riječi. Preljubazni su iako bebe nisu s mamama dođu svaka 2 sata i sestre ti sve pokažu i s ljubavlju se odnose prema djeci. Moj porod nije bio težak ali nisam se mogla dići iz kreveta jel mi se vrtilo cijelo popodne i kad sam krenula na wc cimerice su pozvale sestru jel sam se skoro srušila. DA mi je malena bila tamo neznam uopće kak bi se za nju brinula. 

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu Zimic)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Rodilišta prijatelj djece
4.2.2010 11:17:30   
lee
IZVORNA PORUKA: Zvonki

Ma ne samo to, nego ako majka kojim slučajem zatraži da odvedu bebu jer se ima potrebu odmoriti oni je gledaju kao neku maćehu. user posted image Ponavljam, nisu sve majke imale lagane porode, nisu sve istog praga boli i nisu sva djeca ista. Neke bebe plaču non stop i majke uz svu bol koju prolaze još više prenose na bebu nervozu i neutješne su u svemu.









zvonki slažem se sa tobom...u potpunosti! ja kad sam bila u rodilištu bila je u susjednoj sobi jedna žena kojoj je malena plakala stalno i kad je tražila od sestre da je odnesu..one su je gledale u čudu..ja sam imala teški porod i skoro sam umrla i smatram da su me trebali na carski odvesti zbog komlikacija...ali to je tako kod nas nažalost najmanje se slušaju pacijenti...a mi sve plačamo....user posted image

_____________________________

Alex 2.5.2009
pravi sam decko veliki :) stize mi brat 11.12. 2013

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Rodilišta prijatelj djece
4.2.2010 11:24:43   
ninolina
ja sam rodila u bolnici sveti duh-.pisite zene sa ISKUSTVOM IZ TE BOLNICE- boxovi su novi,doktori i sestre malo zivcane - al nema veze. smjestaj u sobama je ok. Jedino i se ne svida kaj su bebaci u sobama od 0 do 24 jer nemres nista napravit u miru. Ja se nisam otusirala uopce u bonici,pisala sam 100 na sat, jela isto navrat -nanos...a odmorila se nisam dan danasuser posted image
Zamjesrili su mis e doktori koji su na odjelu zivcani i sve rade na brzinu( ostavili su u meni gazu koja je sama izasla dan prije nego sam isla doma-Hvala Bogu i nitko nije primjetio ni nista reko). Ako cu ikada imati drugo djete mislim da necu na svetom duhu roditi

ja sam rodila isto u sv.duhu ali prije 8 god. I stvarno jedno loše iskustvo za mene, ne porod on je prošao super ali samo zato kaj sam imala vezu ali bebe su bile s nama non stop, moj  nije htio sisati, niko mi nije htio pomoći, pokazati... Dok treći dan nisam pukla nazvala muža da dođe po nas jer više nisam mogla... Kad je otišao glavnom sestre se ustrčale, glavna pedijatrica je odma došla na razgovor k meni. ja luda vikala i na nju... mali dobio temperaturu od plača i gladi jer nisu mu dali ništa tri danauser posted image . Poslije toga stalno je jedna sestra bila u sobi , pedijatrica nas obilazila svaki čas. Sestre su bile ljute, lude ali ja zadovoljna. Prije nego smo išli  doma 4 dan sestra mi je skrivečki donesla bočicu s glukozom da mu malo damo prije nego doma dođemo. Jadničak se doma napapao na bocu i spavao cijelu noć. Nisam baš za to da su bebe stalno s mamama iscrpljujuće je


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu lee)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Rodilišta prijatelj djece
4.2.2010 11:35:15   
mirjana.u
Ja sam rodila u Vukovarskom rodilišti, sobe su im katasrofa, stare, kupaonice također, još od prije rata, taman kad sam ja bila rodila započela je bila obnova tog dijela bolnice. Ali moram pohvaliti svo osoblje, sestre, doktore.
Beba je bila samnom u sobi. Prvi dan mi ju je sestra davala u krevet da ju nadojim i pitala me kad sam bila spremna uzeti ju sama. Dolazile su nas noću obilaziti da vide je li sve ok. Što se tiće presvlačenja isto me sestra pitala želim li ju sama presvući da mi pokaže, ja sam naravno htjela (prvih nekoliko puta bi se skroz preznojila dok sam ju presvlačila, mogla sam cijediti spavačicu).
Budući da je moja beba stalno htjela sisati (a napredovala je i dobivala na težini) one su se ponudile da ju uzmu da se ja malo odmorim, jednu sestru je čak ugrizla za vrat dok ju je podigla. Isto tako su je htjele malo nadohraniti da mene pusti da se odmorim ali je cura to ispljunila, na kraju mi je jedna sestra dala dudu da joj dam ali da sakrijem od doktora da ne vide, jer u rodilištu koje je prijatelj dijece ne smije se imati duda.
Sestre i doktori koji su se brinuli za nas mame su isto bili odlični. Na samom porodu kad sam trebala tiskati grčevi su me uhvatili u listovima i doktor mi je masirao listove. Prvi dan nakon poroda sestre su me stalno obilazile, nisu mi dale da ustajem sama, išle su samnom i kad sam se išla tuširati.
Isti dan je rodila jedna žena na carski i beba prvih nekoliko dana nije bila s njom u sobi.
Ne znam kako je dalje, ali ja sam zadovoljna. Samo u našem rodilištu nije velika gužva pa se sestre mogu svima posvetiti.


_____________________________

Jednostavni ljudi su sagradili Noinu Arku, a stručnjaci Titanic!

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Rodilišta prijatelj djece
4.2.2010 11:37:46   
Bebys
vukovarsko rodiliste...user posted image user posted image user posted image   tako mi je drago da je tamo sve o.k.

(Odgovor članu mirjana.u)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Rodilišta prijatelj djece
5.2.2010 7:57:20   
zozo1
Ja rodila prije pet godina u Zabočkoj bolnici, uvijeti su bili čista socijala, dvije ogromne sobe, nas unutra ko na maturalcu po 8 žena, 8 beba. Al uz sve te katastrofalne uvjete osoblje je bilo stvarno super, spremno na pomoć, zezanciju, brigu oko beba. S obzirom da su bebe bile cijelo vrijeme sa nama u sobi, sestre su ih odvajale od nas prilikom svakog presvlačenja, kupanja, odnosile su ih na pretrage, ako je neka beba plakala bez prestanka a mama ju nije mogla smiriti, odnijele su bebu u drugu sobu, malo čak i nadohranile s obziromda sve mame nisu imale odmah mlijeka. Sve u svemu bile su korektne i stvarno za svaku pohvalu. Sada ću roditi u novoj zabočkoj bolnici, bez obzira na savršene uvjete nadam se istom sustretljivom osoblju.



_____________________________

JAN, 18.12.2004.
FRAN, 19.02.2010.

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Rodilišta prijatelj djece
5.2.2010 9:55:15   
lidac0605
Hvala Bogu kaj Vinogradska nema taj rooming in jer,možda će me koja krivo shvatit,al ja osobno bi popizdila da mi je dijete non-stop odma nakon poroda s menom...dajt mi mira malo,ne...user posted image

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu zozo1)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Rodilišta prijatelj djece
5.2.2010 10:03:28   
ninolina
Hvala Bogu kaj Vinogradska nema taj rooming in jer,možda će me koja krivo shvatit,al ja osobno bi popizdila da mi je dijete non-stop odma nakon poroda s menom...dajt mi mira malo,ne...user posted image

ja isto nisam za rooming in, ali dobiš bebu skoro nakon dva sata odma k sebi... moja je više bila kod mene nego s njima... Ali bar noć nije spavala kod mene... A najteže  mi je palo ono buđenje ujutro. Navečer dok ih odnesu i dok se opereš , legneš već je 12 a u 5 buđenjeuser posted image user posted image


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Rodilišta prijatelj djece
5.2.2010 10:06:35   
Lady3
lidac potpisujem te u potpunosti,nije da to mrzim ali molim vas cijeli život ću biti s djeteton,nakon poroda nisam bila sva svoja.Bila sam iscrpljena i nikakva a ona je cijelo vrijeme plakala,user posted image sva 3 dana bila sam več poluluda od svega,taman moja prestane plakati,počne druga beba i od spavannja nije bilo ama baš ništa.Neznam čemu to sve,znam da je lijepo biti odmah s bebom,ali zar nije najbolje da se mama odmori i ima i živac ai energije za novi početak..Meni bi biloo najbolje kad bi mi donijeli samo za papanje,ostalo je bilo zaista samo mučenje i rat s istrošenim živcima.user posted image

_____________________________

Šta je sreća?Znati što se
hoće i to strastveno željeti:)


(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Rodilišta prijatelj djece
23.2.2010 15:04:30   
vivian
ja sam rodila na Sv. Duhu prije 10 mjeseci. rađaona je super, nova, opremljena, doktori i sestre jako ok, ali što se odjela babinjača tiče..... kao prvo moram reći da sam ja skroz ZA rooming in. ja sam provela 11 sati u predrađaoni i još 10h u samoj rađaoni (sa trudovima na razmak od 1 minute!) i fakat sam se isrcpila ko pas, ali ta tri dana što je Dunja bila stalno sa mnom su mi mnogo značila. nije istina da se ne možeš odmoriti, pa dijete spava po 20 sati na dan, a vjerujte moje dijete je glasno i zahtjevno od prvog dana, ali sam se ipak uspjela odmoriti. kad je ona spavala i ja sam spavala. osim toga, čim nešto primjetiš da se događa s djetetom, možeš pitati (ne dolaziš kući s djetetom, potpunim strancem), a na kraju krajeva i načiš ga presvlačiti (ja sam doduše znala otprije jer se bavim djecom, ali mnoge mame nisu pojma imale pa su im ipak pokazali). jedino što zamjeram tom odjelu je prepreprevelik presing za dojenje, na kraju ispada da nikoga ništa ne zanima osim dojenja. sestre su grube, njima je riješenje svih problema gurnuti djetetu cicu u usta, i to tako ružno i grubo da ne znaš jel gore tebi ili bebi (a kao pomažu ti). sad sam opet trudna i ne užasavam se toliko poroda (unatoč jako teškom iskustvu prvi puta) koliko se bojim tih dana u bolnici i dojenja.

(Odgovor članu Lady3)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Rodilišta prijatelj djece
24.2.2010 18:26:16   
anja979
zasto ne mogu nositi dudu, pa sta ako je rodiliste prijatelj djece. normalno da cu se potruditi oko dojenja, ali ovako mozda i odspavamo. to znaci ako je rodiliste prijatelj djece=neprijatelj majki. zadnji put nisam nosila dudu i bila sam luda, mene sve boli, ona place moram je nositi. ovaj put je definitivno nosim pa nek se ...

_____________________________

Jana 17.01.2006
Petar 15.04.2010

(Odgovor članu vivian)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Rodilišta prijatelj djece
24.2.2010 18:34:56   
ninolina
zasto ne mogu nositi dudu, pa sta ako je rodiliste prijatelj djece. normalno da cu se potruditi oko dojenja, ali ovako mozda i odspavamo. to znaci ako je rodiliste prijatelj djece=neprijatelj majki. zadnji put nisam nosila dudu i bila sam luda, mene sve boli, ona place moram je nositi. ovaj put je definitivno nosim pa nek se ...

ja sam osobno nosila ali nije nam trebala... stajala mi je u kutijici na ormariću i pedijatri su vidli nikad niko nije ništa rekao... sve ovisi kak ćeš se ti postaviti... to je tvoje djete ti odlučuješ...


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu anja979)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Rodilišta prijatelj djece
24.2.2010 18:38:52   
ZVRK
a i bebač može dudati kada sestre ne videuser posted image

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Rodilišta prijatelj djece
24.2.2010 18:44:10   
ninolina
a i bebač može dudati kada sestre ne videuser posted image

ma ja se nisam ustručavala bi ju pitala za zdravlje da mi je ko kaj rekao


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!