|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kada liječniku ako dijete ima visoku temperaturu
12.1.2009 11:00:06   
Ruža
Ovo sam pročitala i učinilo mi se jako korisno.
Ako dijete ima visoku temperaturu, prva 24h roditelji trebaju pokašati sniziti temperaturu sami jer je još teško procijeniti o kakvoj infekciji je riječ. Ako se stanje djeteta ne popravi nakon 24h treba otići lječniku.
Otići doktoru odmah u slučajevima:
1. Ako je djetetu ukočen vrat- ne može naprijed sagnuti glavu ( sumnja na meningitis )
2. Ako je disanje popraćeno škripanjem ili pištanjem
3. Ako se drži za uho, ili kad ga dodirnete  u području uha i vidite da ga boli

_____________________________

Samo luda mama...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kada liječniku ako dijete ima visoku temp...
12.1.2009 11:05:24   
ejmama
Ako ima temp. preko 38 dam joj čepić i odemo kod doktorice taj isti dan ili drugi ovisi kako dr.radi. Ako bi se nesto pogorsalo u meduvremenu onda bi otisla na hitnu ( to se hvala bogu jos nije dogodilo).

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kada liječniku ako dijete ima visoku temp...
12.1.2009 11:07:15   
Florijan Jakov
Zanimljive informacije, Ružo. Kada FJ ima tempicu, pratim popratne simptome i opće stanje, ako je sve u granicama i nema posebnih promjena (aktivan, jede i pije koliko toliko) sama skidam temperatutu tri dana, ako i nakon tri dana ne ide dole onda doktoru. Svatko dobro poznaje svoje dijete pa na osnovu njegova ponašanja može ocijeniti kada ići doktoru.


_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kada liječniku ako dijete ima visoku temp...
12.1.2009 11:45:46   
dominik
ja sam cula da treba proci najmanje dva dana da bi se na krvi uopce vidjelo o cemu je rijec, zato mi dan dva cepicima skidamo tem naravno ak to ne upali i ako je stvarno panika (vristanje i sl...) odmah odjurimo kod dr.

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kada liječniku ako dijete ima visoku temp...
12.1.2009 12:07:02   
ivanaa
Da temperatura sama po sebi nije bolest i dok se ne pojavi jos nesto,neznaju sto bi lijecili,pa treba simptomatski lijeciti.

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kada liječniku ako dijete ima visoku temp...
12.1.2009 12:18:08   
mirna
 i mi smo saznali da se u prvih 24 sata na nalazima ne vidi nista.

ako je stanje jako lose (odnosno ako se radi o onim 3 stvarima gore), onda naravno vec prvi dan ides dr, inace nema smisla...


(Odgovor članu ivanaa)
Neposredna veza do poruke: 6
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!