Kada liječniku ako dijete ima visoku temperaturu (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Djeca



Poruka


Ruža -> Kada liječniku ako dijete ima visoku temperaturu (12.1.2009 11:00:06)

Ovo sam pročitala i učinilo mi se jako korisno.
Ako dijete ima visoku temperaturu, prva 24h roditelji trebaju pokašati sniziti temperaturu sami jer je još teško procijeniti o kakvoj infekciji je riječ. Ako se stanje djeteta ne popravi nakon 24h treba otići lječniku.
Otići doktoru odmah u slučajevima:
1. Ako je djetetu ukočen vrat- ne može naprijed sagnuti glavu ( sumnja na meningitis )
2. Ako je disanje popraćeno škripanjem ili pištanjem
3. Ako se drži za uho, ili kad ga dodirnete  u području uha i vidite da ga boli




ejmama -> RE: Kada liječniku ako dijete ima visoku temperaturu (12.1.2009 11:05:24)

Ako ima temp. preko 38 dam joj čepić i odemo kod doktorice taj isti dan ili drugi ovisi kako dr.radi. Ako bi se nesto pogorsalo u meduvremenu onda bi otisla na hitnu ( to se hvala bogu jos nije dogodilo).




Florijan Jakov -> RE: Kada liječniku ako dijete ima visoku temperaturu (12.1.2009 11:07:15)

Zanimljive informacije, Ružo. Kada FJ ima tempicu, pratim popratne simptome i opće stanje, ako je sve u granicama i nema posebnih promjena (aktivan, jede i pije koliko toliko) sama skidam temperatutu tri dana, ako i nakon tri dana ne ide dole onda doktoru. Svatko dobro poznaje svoje dijete pa na osnovu njegova ponašanja može ocijeniti kada ići doktoru.




dominik -> RE: Kada liječniku ako dijete ima visoku temperaturu (12.1.2009 11:45:46)

ja sam cula da treba proci najmanje dva dana da bi se na krvi uopce vidjelo o cemu je rijec, zato mi dan dva cepicima skidamo tem naravno ak to ne upali i ako je stvarno panika (vristanje i sl...) odmah odjurimo kod dr.




ivanaa -> RE: Kada liječniku ako dijete ima visoku temperaturu (12.1.2009 12:07:02)

Da temperatura sama po sebi nije bolest i dok se ne pojavi jos nesto,neznaju sto bi lijecili,pa treba simptomatski lijeciti.




mirna -> RE: Kada liječniku ako dijete ima visoku temperaturu (12.1.2009 12:18:08)

 i mi smo saznali da se u prvih 24 sata na nalazima ne vidi nista.

ako je stanje jako lose (odnosno ako se radi o onim 3 stvarima gore), onda naravno vec prvi dan ides dr, inace nema smisla...





Stranica: [1]