|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  57 58 59 [60] 61   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Djeca- generacija 2012. -ljeto o the
9.7.2015 15:52:47   
keyt
Bok cure,

hvala na savjetima za repelente, ali u međuvremenu sam kupila Bio out spray u bio dućanu. Lomila sam se između ovoga i Olivala, ali presudilo je ne osobito oduševljenje s Olivalom od Sunny. Za ovaj od Cube nisam znala, a DM mi, ne znam iz kojeg razloga, nije pao napamet.

Cuba, baš mi je drago za dobar provod u Budimpešti, za vesele dječake i user posted image za prvu zubić vilu. Ah to s hranom je uvijek mučenje.
Ona moja mala prasica je postala tako izbirljiva kad je ručak u pitanju, da mi je jedino rješenje ne zamarati se time. Jutros mi teta u vrtiću kaže da odlično jede, pojede sav ručak i svo voće, a meni doma glumata.
Uglavnom, mi na more idemo 20. 7. i ostajemo 3 tjedna. Dio ćemo biti kod moje mame u Šibeniku i tu neće biti problema za kvalitetan ručak, a dio ćemo provesti na Zlarinu. E, tu bi već možda moglo biti problema s obzirom da otok ima samo jedan dućan.
Tješim se što voli ribu, pa ćemo jedan dan u konobu, jedan dan ću ja kuhati, pa ćemo nekako već zaokružiti tu priču.

U ZG-u El nema tko čuvati, osim kad mi mama dođe, ali ne može ni ona stalno. No, što se dežurstava tiče, malo više ja dramatiziram nego ona user posted image Uglavnom, od ponedjeljka je čuvaju dvije vrlo drage tete koje se i meni sviđaju. Zanimljivo, ona teta od prošlog tjedna koja se meni baš ne sviđa, maloj je draga user posted image

Sunny, uživajte na moru user posted image

_____________________________

El nam je stigla 25. 7. 2012. u 19:07

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 1476
   RE: Djeca- generacija 2012. -ljeto o the
11.7.2015 10:18:01   
Sunshine28
cuba pa super vam je bilo! odlicno user posted image
mi na balaton planiramo godinama, pa nikako! sada si me dobro podsjetila da opet pocnem s time gnjaviti mm! user posted image

ma keyt, na kraju uvijek ispadne da oko svega vise dramimo mi roditelji, nego djeca user posted image

evo kod nas pakiranje u pogonu, selimo se nocas na more na 2-3 tjedna, ili manje ako se pokaze da ja ne mogu podnjeti vrucinu i plaze....
vidjet cemo....

Em i dalje li-la sa piskenjem.....po 5 dana sve euper, ni kapi, a onda iz nicega, dva dana za redom ujutro poplava.....ali ajde, sada smo suhu vec 3 noci pa se nadam da je to to, da se na patimo na moru....

ako se budemo slabije tipkali - cure uzivajte u ljetu i odmorima kako najbolje znate, a ja cu ga nastojiti prezivjeti!user posted image

_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu keyt)
Neposredna veza do poruke: 1477
   RE: Djeca- generacija 2012. -ljeto o the
25.7.2015 13:04:42   
Sunshine28
opa, vidim svi na odmoru! user posted image

evo mi se upravo vratili pa rekoh da se prijavim user posted image


stigli jucer i docekla nas klima u prizemelju koja ne radi! ali sreca, evo bas otisao od Ines muz i sve popravio pa se sada hladimo i sve je ok user posted image bas sam sretna....malo mi je prisjelo na moru...pre pre vruce da se trudnica po cijele dane vuce po plazi, ali uz Em nije bilo izbora tak da mi se nakon prvih 7 dana uzivanja malo po malo cijeli "odmor" poceo pretvarati u patnju....jedva sam cekala vrijeme poslje rucka za spavanje i noc da raspalim klimu i ne moram nigdje....

velika je vijest da je Em proplivala user posted image sa plivicama, naravno, ali pliva kao pravi zmajcek, i to u dubokom, od bove do bove, kao da ima propeler u dupetu....to mi je bilo nalijepse od svega, kada smo zajedno nas troje plivali...samo sam ju gledala kao je cool i bila u nevjerici koliko je vec narasla.....da nemam vec user posted image u trbuhu stigurno bi se bacila na posao user posted image

na povratku sa mora stali u Ikeu i kupila komodu za presvlacenje koju sam htjela za bebicu i jos milijun stvari za Em sobu ukljucujuci ormar i dva seta polica sa 12 kutija za igracke....uz sve to imali smo u autu i stvari sa mora tak da smo skoro Em i as ostavili ispred Ikee user posted image user posted image user posted image mm nas je pakirao sat vremena i na kraju smo Em, njena as i ja dijelili dio zadnjeg sjedala iza vozaca! zezam se da ce zbog 2 sata u tom polozaju bebac imati plosnatu glavicu user posted image user posted image user posted image ali nema veze, imati ce i komodu user posted image user posted image

Bila i u Nextu (u Avenue Mallu - ipak ima!) s nadam da cu tamo kupiti sve od odjece za bebicu sta sam jos planirala, ali kako su snizenja sve se vec rasprodalo pa je opet Em profitirala user posted image uzela joj dosta tajica i majica za vrtic user posted image

Sobe na katu gotove, cekamo jos samo da se prebojaju vrata u bijelo i onda dijete seli u svoju....kontam iduci vikned....jako sam ponosna na sebe, sve sam uspjela napraviti bas kako sam htjela i uvjerena sam da kada se sve slozi da ce mrak izgledati!

eto, dovoljno za izvjestaj!

gdje ste vi? kako se hladite?


_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 1478
   RE: Djeca- generacija 2012. -ljeto o the
26.7.2015 15:27:05   
cuba
Već treći put pišem post i sad mi je već puna kapa RR tako da ću samo kratko...

Sa danom zakašnjenja čestitam El 3 rođendan i želim joj sve naj, naj, najuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Neka i dalje bude dobra i vesela djevojčicauser posted image

Sutra idemo u Biograd na tjedan dana pa ću se javiti kad se vratimo jer mi se zbilja ne tipka ponovno...
Puse svimaaaa

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 1479
   RE: Djeca- generacija 2012. -ljeto o the
28.7.2015 10:43:11   
Sunshine28
cuba i ja stalno imam problema sa postovima! grrrr...

meni je promaknu El rockas pa joj cestitam sada!

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
sve najbolje! user posted image

keyt kako je proslo slavlje?
sta ste joj uzeli za poklon?

ja moram prijaviti da se moja Em jako probecarila.....zadnih tjedana (od morana na ovamo) jako je neposlusna....prije sam mogla s njom na kraj svijeta, a sada...uzas...bjezi mi po trgovini, otima se od ruke, duri se, vice "necu", nece kupiti igracke......luda sam vec.....sinoc je mm toliko ispalila s kupljenjem igracaka da joj je pola pokupio u crnu vrecu za smece i "bacio" (odnio u podrum)...doslovno je sve izbacala po kuci i odbijala 3 dana ista spremiti i njemu pukao film...a s to je najgore, danas pricamo o tome i ja ju pitam hocemo li sada biti dobri i spremati, a ona kaze NE!!!user posted image
ne mogu docekati da starta vrtic....da malo nauci kako ne moze bas uvijek sve sto joj se hoce....

piskenje nocu HB super...na moru se samo jednom nesto malo popiskila po noci i to je to....
u principu ili zove da mora piskiti oko 5-pola 6 ili se sama ustane, popiski u tuticu koju sam joj stavila kraj kreveta i vrati se spavati ako nije jako vruce, a ako je vruce onda, na zalost, vec hoce jutarnju proceduru, ali to je ljeto, nema pomoci....zato kada je hladnije kao ovih dana spava nakon piskenja do pola 9 user posted image

cuba lijepo se provedite!

_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 1480
   RE: Djeca- generacija 2012. -ljeto o the
21.8.2015 15:55:25   
keyt
Bok cure, evo mene nakon dužeg vremena.

Prvo hvala na čestitkama za rođendan. Prošlo je odlično, slavili smo kod moje mame, stigla familija s puno darova, napravila sam odličnu pašticadu, ispekla dvije torte, glavna je bila roza zahvaljujući višnjama. Posula sam je šarenim Peppa Pig čokoladnim bombonima, zabola u nju tri čokoladne Hello Kitty lizalice s rozim celofanom, tako da je torta izgledala kao iz bajke da nisam ni sama mogla vjerovati s obzirom da nije bilo pretjeranog truda oko nje, a El je bila oduševljena. Od mame i tate je dobila veliki rozi Minnie Mouse šator u koji smo joj stavili igračku Kitty i Danijela na motoru na daljinsko upravljanje, slikovnicu i DVD Spužva Bob skockani, kojeg obožava, i pokoju čokoladicu. Ma bila je preslatka ujutro onako snena kad je ugledala šator i uzvikivala: 'Oooo...'

Ljetovanje je dobro prošlo, s tim da se El uglavnom držala plićaka i brodića u kojem se beskrajno mogla igrati s kanticama. U moru joj je super sve dok voda ne dođe do grla, onda bi nastajala vriska user posted image Iznenadila sam se kako je jedan dan kada je puhao jaki maestral uživala kako nas zapljuskuju valovi. Bome joj je i kosa bila skroz mokra, a ona je uživala. Nama su plivice još znanstvena fantastika, tako da svaka čast Em na hrabrosti.

Koliko god El voli i super podnosi putešestvije, toliko se jako radovala povratku svojoj 'kući kod kestena'. Tako zove naš stan jer je ispred zgrade veliko stablo kestena koji ona i tata svaki dan pozdravljaju kada se vraćaju iz vrtića. Veselju nije bilo kraja kada smo se vratili i dva dana nije htjela izaći iz stana koliko je uživala u svojim dobrim starim igračkama.

Što se vrtića tiče imali smo malu krizu na povratku jer nije bilo djece s kojom se voli igrati, a i 'ko za peh, dočekala nas je bila jedna hladnjikava teta iz dežurstva. No, dobro, kriza je prošla, ali sada nam uskoro slijedi nova, prelazak u vrtić iz jaslica s novim tetama. Nadam se da ćemo ipak dobro proći.

Vjerovali ili ne, ali mi smo još u pelenama user posted image Naprosto neće i neće unatoč svim mojim pokušajima i nagovaranjima i govori da joj je to 'Baš bezveze'. Odnosno, ne želi skinuti pelenu ni u ludilu, tako da se niti ne možemo dovesti u situaciju da popiški gaćice. No, tete su mi rekle neka ništa ne brinem i neka ni u ludilu ne forsiram.

Cuba, Sunny kako ste vi, u kojem si Sunny tjednu trudnoće, pripremaš li se za vrtić?


_____________________________

El nam je stigla 25. 7. 2012. u 19:07

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 1481
   RE: Djeca- generacija 2012. -ljeto o the
23.8.2015 11:06:30   
Sunshine28
ej keyt! super da si se malo javila, vec sam mislila da smo otisli u povijest!user posted image user posted image user posted image
ja sam tu svaki dan zbog trudnoce, pa uvijek skicam da li je netko na nasoj temi podnio kakav izvjestaj user posted image

procitala sam tvoj posta prije dva dana i nikako da odgovorim, ali mi je zato svo to vrijeme u glavi tvoga Pepa Pig torta, stoga nije ni cudo sto ti je cura bila odusevljena user posted image lijep vam je bio rockas user posted image

evo mi smo u opakim pripremama za nas - 12.09. - kupujemo "pravi" bicikl, naravno, na pomocne kotace, Em je s njima opsjednuta, kada dode u park dijete sa takvim bicom ne mice se od njega...a i vrijeme je za prvi bicikl...

za pelene ne znam sta da ti kazem....nadam se da vam nece praviti probleme u vrticu, kod nas ne primaju u mlađu vrticku skupinu (ovu za trogodisnjake i na vise) ako je dijete u pelenama...
e, i ne znam jesi li vidjela, ali u Mulleru su dobili super stvar - gacice/pelene za prijelaz, izgledaju kao prave gacice tak da dijete ima osjecaj da vise ne nosi pelene, a opet imaju neki upijajuci sloj da mogu podnjeti piskenje bez da budu skroz mokri! i perive su koliko kuzim...prodaju se u paketima po 3 komada, ali ne znam cijenu....mozda da probas s time...mozda ti pomogne....

ja sam ti evo, puna 32 tjedna, a imam osjecaj kako da sam vec prebacila termin....tezak mi je stomak jako jako, brzo se umaram, jako bole leda, a rez od prvog carskog me zadnjih dana bas ubija - kazu da je to normlano pa ne brinem, ali nekada me toliko boli da sam samo za lezenja...sreca mm je trenutno na ljetnom radnom vremenu pa se on vise brine oko Emi i kuce, ali kako cemo od 1.9. bog zna....
beba je dobro, ne znam jesam li rekla. bit ce curica, jako smo sretni oboje, bas smo si htjeli jos jednu user posted image
Em je odusevljena, stalno pricamo o seki i sta cemo sve s njom raditi, mazi stomak, kako nesto kupim za bebu ona slaze u komodu, dala je blagoslov da seka moze u njena kolica i tak user posted image

velik je novost da je Em vec desetak dana u svojoj sobi, iako smo strahovali kako ce to proci sa spavanjem nista se nije promijenilo, od prvog dana spava cijelu noc, ujutro se probudi i ili dode u nasu sobu ili ako vidi da netko od nas dvoje "fali" u krevetu ode niz stepenice sama dolje user posted image preko dana se popne gore isto sama, igra se....a sobica je raj, bas smo se potrudili i jako sam ponosna kak je sve lijepo ispalo...dovukli smo iz Ikee sve sto smo planirali i jos kupili par sitnica...ma mrak izgleda....za uzitkom dodem tamo popiti "kavicu" kada ju moja cura "skuha" pa me zove preko video monitora na kavu user posted image ubusili smo ga u kut na plafon i sada imamo mali smijesni big brother user posted image

nije se upisklila po noci od mora....sada vec i rijetko kada i zove po noci za piskenje....mozda jednom tjednu, vec kada se probudi, nakon desetk minuta ode na wc sama....tako i kroz dan, u malom wc-u za goste smo stavili njen nastavak i klupcicu da se moze sama popet i odlazi sama, bez rijeci, sam za kakicu zove da joj se obrise guza user posted image

vrtic jedva cekamo, kupili smo papuce, ruksak i dobru volju imamo, pa cemo vidjeti user posted image start je 1.9.

_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu keyt)
Neposredna veza do poruke: 1482
   RE: Djeca- generacija 2012. -ljeto o the
3.9.2015 10:28:38   
keyt
Bok svima,

Sunny, bravo za obje tvoje cure, onu malenu u trbuhu i za veliku i samostalnu Em. Kako prolaze prvi dani u vrtiću? Živo me zanima. Kako trudnoća? Hoćeš li na carski, ili? Kreću li pripreme za ročkas? user posted image

Mi smo presretni s vrtićem, dobila je dvije divne tete, prekrasnu veliku i svijetlu sobu s ogromnom igraonicom i što je najvažnije, ostali su gotovo svi zajedno te dobili tek pokoje novo dijete.

Što se pelena tiče stanje je nepromijenjeno, a i nove tete, dapače, govore neka ne žurimo ovih dana s odvikavanjem dok se El skroz ne opusti pred njima te da ćemo onda zajedničkim snagama u odvikavanje. Najnormalnije su prihvatile što je još u pelenama i kažu da nije neuobičajeno da su mlađi vrtićarci još u pelenama i da su na to pripremljene. Čak i najnormalnije imaju stol za previjanje.

Tako da moram priznati da me je malo iznenadilo to da u Osijeku ne primaju djecu u vrtić ako su još u pelenama, tj. za tako nešto u Zagrebu nisam čula user posted image .

Vidjela sam u Mulleru gaćice o kojima govoriš, ali mislim da one nama nisu rješenje jer El ne želi u ništa što ne sliči na pelenu, odnosno, što sliči na gaćice user posted image . Premda, prije par dana u dućanu je vidjela Hello Kitty gaćice i samoinicijativno mi je rekla da ih želi i da će onda piškiti i kakati u zahod. Živi bili pa vidili...


_____________________________

El nam je stigla 25. 7. 2012. u 19:07

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 1483
   RE: Djeca- generacija 2012. -ljeto o the
3.9.2015 10:49:47   
keyt
Joj Sunny, tek sad sam vidjela da si bila u bolnici. Zbilja mi je žao, ali kako iščitavam iz postova zaključujem da će sve biti u redu.
Ne brini za ureaplazmu i ja sam je imala u trudnoći i nisam je s nekoliko kura antibiotika uspjela izliječiti. Kada sam ušla u treće tromjesečje gin je više nije ni želio liječiti jer je ona najopasnija u prvom tromjesečju (spontani). Odnosno, ako ti tada nije naštetila, neće ni sada. Sve što si nabrojala da urea može uzrokovati, su samo predimenzionirane mogućnosti (prijevremeni porod), a mi smo El u 41. tjednu tjerali van.

Što se tiče prilagodbe u vrtić, za prvo vrijeme se pripremi na sve jer je sve i moguće i normalno. Pusti priče da je zločesta, to niti je pedagoški niti je istina reći za dijete u tako osjetljivom trenutku velikih životnih peomjena, a upravo to njima predstavljaju prvi dani odlaska u vrtić. Ja bih samo savjetovala, ako se ne ljutiš, da je ipak ispratiš ujutro. Mislim da bi joj to, unatoč suzama, značilo.


_____________________________

El nam je stigla 25. 7. 2012. u 19:07

(Odgovor članu keyt)
Neposredna veza do poruke: 1484
   RE: Djeca- generacija 2012. -ljeto o the
3.9.2015 13:57:53   
cuba
Hej cureuser posted image
Da se javim i ja malo...
Mi smo ok, mm je išao na brod ima mjesec dana, još mjesec pa se vraća...Ovo ljeto smo se pošteno nakupali, izguštali i iskreno nemam uopće više potrebu za moremuser posted image a niti moji pitaju što znači da im je dostauser posted image
U utorak smo krenuli u vrtić, R je jedva dočekao svoje društvo koje nije vidio puna 2mj tako da je samo uletio u vrtić, nije imao vremena niti mami za poljubac, prase jednouser posted image D je ovaj tjedan na adaptaciji u jaslicama, danas sam ga na preporuku tete ostavila samog 15ak min i samo je u jednom trenu kad je skužio da me nema pitao tetu gdje je mama i nastavio se igratiuser posted image Ušla sam u jaslice a frajer skače, pleše, ma baš mi je bilo olakšanje. Pripremeljena sam ja i na suze koje naravno ne moraju biti u početku ali nekako mi se čini da on taj vrtić puno bolje prihvaća nego je R svojedobno.
I vidim da ga je brat istrenirao jer se itekako zna izboriti za igračku, kolovođa je totalni.
Sa tetama sam jako zadovoljna, drage su, sve su objasnile, znam ih od prije, jedna je bila i R teta u mališima pa nemam straha.
Oduševljene su što je D bez pelena već 3mj, inače sam ide u wc, obavi nuždu (malu) a za veliku mu ipak treba moja pomoć kod brisanja i posjedanja na wc nastavak. Noć spava u komadu i ne budi se za piškenje.

Sunny draga, odmaraj sada kod kuće, nadam se da urea neće biti štetna i da ćeš izgurati do samoga terminauser posted image
Kako je Em nakon par dana vrtića? Ne mogu vjerovati da je tetin komentar nakon prvog dana bio da je zločesta...bože koji su to pedagozi??
Jel se u potpunosti prilagodila na spavanje u svojoj sobi?

Keyt, nemaj brigu oko pelena, skinut će ju kad se najmanje budeš nadala. Super što El uživa u starijoj grupi i što ipak nije bilo tako puno promjena pa je samim time lakši prijelaz biouser posted image user posted image

Cure, šaljem vam kiss, nadam se da ćemo se malo ćešće tipkati... ostale smo nas tri na ovoj temi...

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu keyt)
Neposredna veza do poruke: 1485
   RE: Djeca- generacija 2012. -ljeto o the
3.9.2015 19:37:53   
Sunshine28
ej cure, lijepo vas je vidjeti user posted image

cuba bravo za tvoje decke i vrtic, posebno Duser posted image user posted image user posted image kako brzo postanu svoji mali ljudi! bas danas gledam Em kako prica, ponasa se i kontam si - pa ona je gotov covjek!!! tako brzo! sa 3 godine sve je tu....nisam uopce imala takvu predodzbu prije.....mislila sam da puno sporije odrastaju...

keyt super da su vas pustili sa pelenama u vrtic, kod nas stvarno ne puste...bez zezancije, osim, vjerojatno u privatne...
ma koliko se ja sjecam El od prvog dana voli vrtic, tak da ni ne sumnjam da se ok snasla.....

na vrtic se privikavamo, cini se bolje je danas, barem je izvjestaj od mm bio bolji....kazu tete da je danas jela malo dorucka, a kada je odlazila kuci obecala je da ce sutra jesti i rucak user posted image
ovo "zlocesta" je mm malo krivo shvatio, nisu one bas tako mislile, vec samo da je puno plakala prvi dan....
danas su nam i rekle da se lijepo slaze sa drugom djecom i da ih sve postrojava da idu na male wc-e i peru ruke - to joj je glavna zabava user posted image
cini mi se bit ce to ok na kraju....

soba - sve super, spava sama bez probelema i dalje, ne piski u krevet, ima tuticu pored kreveta za noc i koristi ju user posted image

za rockas smo vec gotovo spremniuser posted image jucer je stigao poklon - bicikl "pravi", meni se jako sviđa i već vidim da ce Em biti odusevljena, sakrili smo ga u podrum da bude iznenađenje
tortu smo narucili jer nisam u stanju za nakuhavanje, a sinoc smo i poslali pozivnice malim i velikim prijateljima user posted image

sto se trudnoce tice, bas sam sva neka jadna....taman dolazi jesen, mislila sam stvarno uzivati u ovim zadnjim tjednima i miru kod kuce koji donosi vrtić i činjenica da Em spava sa druge strane hodnika pa se ne budim za svaki vrag, a i ujutro se ona ustane i ode dolje bez da me budi...obaviti jos koji shopping i tak...da mi kraj bude sladak pred kušlus koji donosi dvoje djece...
a sada, stalno sam u strahu da cu roditi ranije....luda sam od pracenja intenziteta spottinga kada idem na wc, brine me taj drugi ugrušak - hocu li prokrvariti ili ne....pa sad jos i ta ureoplazma.....ma.....

ljubim vas, javite se kada stignete, uvijek me razvesele vasi izvjestaji user posted image

_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 1486
   RE: Djeca- generacija 2012. -ljeto o the
11.9.2015 11:30:59   
keyt
Bok cure,

da se malo javim i, s obzirom da rijetko vikendom palim komp, unaprijed sutra Em zaželim sretan rođendan. Mačkice mala sve najbolje ti od srca želim za veeeliki 3. rođendan user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Sunny, vjerujem da si u velikim pripremama, a prije svega da ste svi dobro i zdravo. Želim vam sutra super provod i Emi puuuno lijepih darova.

Mi smo dobro, prilagodba na novu sobicu, tete uspješno završena, nadam se da je i kod Em prilagodba pri kraju.

Pusa svima, Cubi, Sretnaz, Belli, Ines, Sunny i vašoj dječici, naravno user posted image

_____________________________

El nam je stigla 25. 7. 2012. u 19:07

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 1487
   RE: Djeca- generacija 2012. -ljeto o the
13.9.2015 16:21:40   
cuba
Sretan ti rodjendan Emuser posted image user posted image
Sa danom zakasnjenja zelimo ti sve najboljeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Tebi draga Sunny da sve prodje u najboljem redu i da izgurate do dogovorenog carskog...puse vam saljemo, mazi busicu, mislimo na vas user posted image

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu keyt)
Neposredna veza do poruke: 1488
   RE: Djeca- generacija 2012. -ljeto o the
14.9.2015 0:17:54   
ines_os
sunny nam je u bolnici, prokrvarila i tamo ostaje najmanje 2 tjedna,da uđe u 37 tjedan da je porode ili ako se stanje pogorša i ranije


_____________________________

18.7. 2012 u 19.27 h došlo je mamino zlato IVAN
3900 g 50 cm

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 1489
   RE: Djeca- generacija 2012. -ljeto o the
14.9.2015 8:28:06   
keyt
Ajoj user posted image , Ines hvala što si javila. Draga Sunny, drži se, sve će biti dobro i javi nam se malo kad/ako budeš mogla user posted image

_____________________________

El nam je stigla 25. 7. 2012. u 19:07

(Odgovor članu ines_os)
Neposredna veza do poruke: 1490
   RE: Djeca- generacija 2012. -ljeto o the
23.9.2015 9:21:40   
keyt
Bok cure, da malo osvježimo našu temu. Čini se da neće zaživjeti dok nam Sunny ne rodi i onda dok se još malo ne oporavi user posted image

Mi smo dobro, klasika, svakodnevica, osim što imamo malu krizu zbog odlaska u vrtić. Kako njena najbolja prijateljica dolazi sat vremena ranije, zbližila se i s drugom curicom, a El puca od ljubomore, naravno, usput se pravi da je to ne uzbuđuje user posted image
A srce moje malo, puno pričam s njom o tome, bodrim je, u početku mi je bilo malo teško zbog toga, ali sada prihvaćam da je to normalno i da će kad tad morati naučiti dijeliti i najbolje prijatelje.

Nego cure, Bella, Ines, čije je ono dijete od vas dvije kao beba bilo na profilaksi? Zanima me razlog profilakse i kada je sve prošlo. Naime, šogorica mi je jako nesretna jer joj je malena rođena s refluksom, od rođenja ima E. colli i evo sad s godinu dana još je nije izliječila.
Pusa svima, Ines, Belli, Cubi, a osobito našoj Sunny koja bi u petak trebala po drugi puta postati mama user posted image


_____________________________

El nam je stigla 25. 7. 2012. u 19:07

(Odgovor članu keyt)
Neposredna veza do poruke: 1491
   RE: Djeca- generacija 2012. -ljeto o the
26.9.2015 19:27:08   
ines_os
Suny nam rodila 25.9. roza princezu Ledu


_____________________________

18.7. 2012 u 19.27 h došlo je mamino zlato IVAN
3900 g 50 cm

(Odgovor članu keyt)
Neposredna veza do poruke: 1492
   RE: Djeca- generacija 2012. -ljeto o the
28.9.2015 10:05:16   
keyt
Draga Sunny,

od srca čestitke na rođenju male Lede user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Nadam se da je sve dobro prošlo i da samo uživaš u svojoj ljepotici. Jednog dana ćeš mi ispričati kakav je osjećaj imati još jedno dijete. Sjećaš se da smo jednom razglabale na tu temu user posted image

Pozdrav i svim ostalim curama i klincima user posted image

_____________________________

El nam je stigla 25. 7. 2012. u 19:07

(Odgovor članu ines_os)
Neposredna veza do poruke: 1493
   RE: Djeca- generacija 2012. -ljeto o the
20.10.2015 11:21:20   
Sunshine28
cure moje nikako da se javim, vec sam krenula 10 puta pa uvijek nesto...user posted image

a sta da vam kazem, znam da ima zena koje odrzavaju trudnocu u bolnici 9 mjeseci pa jos i lose zavrsi, ali kako je svakome njegova nevolja najgora ja mogu zakljuciti da sam se ovoga puta stvarno namucila user posted image

ubila me ta bolnica uoci poroda...nakon sto sam drugi put prokrvarila ostavili su me do proda i tek onda sa sigurnoscu dijagnosticirali placentu perviu i to ful (maternica skroz kao cep na vratu i svako pomicanje ili lazan trud, bez infuzije, krvarenje)...i tak dva tjedna u krevetu na infuziji....imam lose vene pa mi se ta infuzija stalo cepila, pa su me prebadali stalno, ruke su mi jos uvijek kao u narkomana....onda carski, smrtno sam se bojala, kao dijete, koliko god sam se kontrolirala u pripremi samo su mi suze curile....toliko me bilo strah da se necu probuditi i da ce nesto proci krivo da vam to ne mogu opisati....pa onda rezrevirala apartman, a po izlasku sa intenzivne mi rekli da su ga dali nekom drugom, a stvarno sam htjela biti sama sa svojom mukom i da mi posjete zbog Em mogu biti 24 sata...na kraju se ispostavilo da mi je to bas trebalo...oprala me depra, plakala sam kao kisa svo vrijeme dok me nisu pustili kuci....Leda je pocela gubit na tezini, malo zutiti, svi su samo okretali glavom ali nista nisu radili, izludila sam...HB zadnja dva dana dosla neka nova pedijatrica i pomogla mi...da nije nje 'ko zna koliko bi dugo bile u bolnici...
a svo to vrijeme, rak-rana - moja Em, more sam isplakala zbog nje...imala je i rodjendan i bila bolesna...ali unatoc svemu bila je hrabra prvih 7-10 dana, a onda se slomila i stalno plakala - mama dodi kuci, mama ti nikada neces doci, ostavila si me...dakle srce mi je pucalo, pred kraj vise nisam mogla pogledati njenu sliku na mobu bez plakanja user posted image
kada smo dosli kuci spavala je samnom par dana i jos uvijek svaki put kada me potrazi po kuci a ne nade iz prve pocne plakati i ispituje jesam li otisala u bolnicu, dakle koma user posted image

ali ajde....proslo je i to, kuci smo, sada je sve ok, cini mi se jedino da mi je oporavak, sto se rane tice, tezi i duzi, evo skoro je 4 tjedna od operacije a jos me zateze, jos malo krvarim....ako me sjecanje ne vara sa Em sam se puno brze opravila...
Leda je sada super, cim smo odustali od dojenja i presli na formulu pocela je dobivati na tezini, sada ima vec skoro 3kguser posted image user posted image ali i dalje mi je mrvica user posted image malo ju pocinju hvatati grcevi, ali nije nista strasno jos...

Em ju je super prihvatila, voli seku, i gnjavila bi ju po cijele dane da joj dopustimo user posted image hrani ju, pjeva joj twinkle twinkle kada place, pokazuje joj kako se slazu puzle user posted image

keyt sjecam se nasih razgovora....i mogu ti reci da je istina sve sto su mi govorile cure koje su bile ful iskrene....naravno da volim Ledu, to nije uopce upitno, ali sada dok je jos tako mala i samo jede i spava moram priznati da nekada zaboravim da je imam user posted image hocu reci, Em mi je jos uvijek prioritet i ako je Leda mirna i spava (a to je vecinu vremena) stalno se trudim oko nje, igramo se, citamo....djedovi bake mi se nude da je odvode kojekuda i na spavanje ali ja ne dam....i dalje je ona moja roza princeza i nedam ju nikome....user posted image

u vrticu je super, skroz se prilagodila, uopce ne place, igra se sa djecom, ima prijatelje....ma mrak...jedino nece jesti, ali to je kod nas vec stara prica....vec sam odustala od forsiranja, nece umrijeti....

a kako ste mi vi? nedostajete mi bas sve! sta ima novoga?

_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu keyt)
Neposredna veza do poruke: 1494
   RE: Djeca- generacija 2012. -ljeto o the
20.10.2015 13:08:32   
keyt
Draga Sunny,

Istodobno si me obradovala i rasplakala svojim javljanjem user posted image user posted image user posted image . Jako mi je drago što si se javila jer sam, iskreno, već počela brinuti gdje si. S druge strane, baš me je rastužilo kroz što si dve prošla, mogu samo zamisliti kako ti je teško bilo i koliko ste ti i Ema nedostajale jedna drugoj. Moram priznati da je tvoj scenarij dijelom razlog što se MM i ja nismo odlučili za drugo dijete. Naravno, to je samo bio dodatni motiv za ne još jednoj trudnoći, a glavni razlozi leže negdje drugo.

Uglavnom, najvažnije da je to sada iza vas, da će se preboljeti i da ste vi sve tri curke dobro i zdravo, kao i naravno, ništa manje važniji, tata. Imaš i pravo, ne daj Emu od sebe dok se sve dobro ne zaboravi. Srce malo, veseli me što je dobro prihvatila Ledu, što je tako pametna, odvažna i što joj je u vrtiću lijepo. Još malo i bit ćete uistinu jedna vesela, bučna i sretna četvorka.
Kod tebe jako, jako cijenim iskrenost, pa tako i sada kada govoriš o svojoj Ledi. Ja znam da je i ona tvoja i da i nju voliš beskrajno, ali i znam da to što ti govoriš je najveća istina koju mnogi ne žele izgovoriti. Možda zvuči nevjerojatno, ali takav sam osjećaj i ja imala kod El kad je bila novorođenče, premda jedino dijete trebalo mi je vremena da osjećaj prema njoj definiriam kao snažnu ljubav, koju ne samo danas, nego već dugo vremena osjećam prema njoj, što na samom početku nije bio slučaj. Hoću reći, ljubav je proces..., ako me razumiješ user posted image .

Mi smo dobro, veselo i razigrano, pelene/gaćice su još na guzi s tim da s ostalom djecom ide dva puta dnevno u vrtiću na kolektivno piškenje. To je tamo dobro prihvatila, a kod kuće još nula bodova. Kaka isključivo predvečer doma, u pelenu naravno, i prema savjetima iskusnijih, ništa ne forsiramo. Stručnjaci vele da do pete godine nije patologija user posted image .

Što da ti za kraj kažem, osim da nastojite uživati, ljubite se, grlite i javljaj nam se kad stigneš. Ukoliko ćeš se priključiti ovdje na Raji nekoj grupi s bebama, pošalji nam link da te možemo malo pratiti, ukoliko se ne stigneš ovdje javiti.
Pusa tebi i svim ostalim našim curama.

_____________________________

El nam je stigla 25. 7. 2012. u 19:07

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 1495
   RE: Djeca- generacija 2012. -ljeto o the
22.10.2015 11:44:22   
Sunshine28
keyt ja mislim da je postenije sam sebi priznati da ti je jedno dijete dostatno za srecu i ispunjenje nego se forsirati....
mi smo bas htjeli drugo, cak smo razmisljali i o trecem, ali sada to ne dolazi u obzir....rekli su mi da je u mom slucaju placenta previa izgledno ponavljajuca situacija, a time i, naravno, carski, tak da nista - nikad vise ovako!
cak sam uoci carskog pitala mogu li mi obaviti sterilizaciju pa su rekli da mogu probati ici na komisiju sa molbom, ali da u pravilu ako nemam 35 godina ili ako mi nije treci carski da odbijaju....tak da...steta....
sada razmisljam i o spirali, ali strah me, znam cak tri zene koje su ostale trudne na spirali! jedna cak dva puta!!



_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu keyt)
Neposredna veza do poruke: 1496
   RE: Djeca- generacija 2012. -ljeto o the
1.11.2015 8:59:14   
sretnaz
Eto i mene. Draga Sunny čestitke od srca na malenoj Ledi. Jako mi je žao kad vidim kroz što si sve prošla, ali čeka vas jako puno lijepih zajedničkih trenutaka, sreće i veselja. Vjerujem da će hrabra Em vremenom zaboraviti na tvoje izbivanje iz kuće i da će se sve vratiti u normalu. U svakom slučaju želim ti što brži oporavak, i fizički i psihički pa će sve biti bolje i lakše.
Što se tiče osjećaja ljubavi i privrženosti prema djeci sve je to normalno. S Em si bila 3 godine, ona je već mali čovjek s osjećajima, karakterom, dijete s kojim se igraš, komuniciraš , a Leda je bebica i njoj je važno da je sita i da spava. Kad malo razmislim, kad sam rodila K i dalje mi je N bio na prvom mjestu. Svaki slobodan trenutak provela sam s njim, igrali se, pričali. Bila sam u rodilištu samo dva dana i neprestano sam razmišljala o njemu. Kad sam došla doma, potekle su mi suze kad sam ga vidjela, a samo 2 dana nije bio sa mnom! Naravno da si plakala radi Em, i ja bih tulila na tvom mjestu.
Ali baš sam nedavno razmišljala kako su sad osjećaji drukčiji. Oboje ih volim jako. Ali N je sad već dečko, samostalan u mnogim stvarima tako da za mnoge stvari ne treba moju pomoć. On je uvijek bio živ, dijete koje ne voli da ga se nosi, mazi, grli. A K je druga krajnost. Ne odvaja se od mene, stalno zove, mama, mama. Stalno ju nosim. Veći dio noći spava s nama u krevetu (N spava u svom). Sjedimo skupa na podu, igramo se i samo u jednom trenutku dođe, sjedne mi u krilo. Njoj baš treba dodir, i maženje. I ispada da ju više volim, ali to je jer ona to očekuje od mene.
Inače, N je od 1.09. u vrtiću, zapravo jaslicama jer nije imao pune 3 godine. U početku je plakao, neka 3-4 dana i sad je OK. Njemu problem predstavlja što mora tamo spavati, a doma ne spava po danu već 6 mjeseci. I bilo bi mi žao da se muči i ne spava, ali redovito zaspi bez problema. Što se tiče hrane i dalje puno jede, i doma i u vrtiću. Naučio se pa pita još, tako da uglavnom pojede 2 tanjura, a ponekad i 3. Po ljeti je bio malo mršaviji, a sad mi se čini da se malo udebljao. Ali i dalje je mršav pa i dalje ne kužim kamo ode sva ta hrana. Ima izgleda jako brz metabolizam.
K je sad curka od 16 mjeseci. Samostalno je prohodala sa 14. Puno je mirnija i nježnija od N, ali mislim da je kao i većina djece, a on je odskakao sa svojim motoričkim sposobnostima. I ona lijepo jede, količinski ne puno kao N, ali jede češće od njega. Kao beba je bila jaaaako bucmasta, ali od kad hoda to se promjenilo. Imala je po ljeti u 3 mjeseca 3x virozu, a i zubi joj stalno rastu tako da se po noći često budi, pa ju dojenje smiri. Čini mi se da će dojenje kod nje još neko vrijeme trajati. Neispavana sam dosta radi toga, ali proći će…
To je sve za sad od mene. Moram pogledati što se pisalo prije pa ću se probat javiti. Nadam se d ami neće trebati tjedni i mjeseci. user posted image


_____________________________

N.... 6.09.2012. 3860 g, 53 cm
K... 24.06.2014. 3250 g, 47 cm

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 1497
   RE: Djeca- generacija 2012. -ljeto o the
5.11.2015 15:54:19   
Sunshine28
sretna super da si se javila user posted image user posted image user posted image
hvala na cestitikama...
super za tvoje klince da su dobri i da napreduju user posted image

_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu sretnaz)
Neposredna veza do poruke: 1498
   RE: Djeca- generacija 2012. -ljeto o the
18.11.2015 15:55:05   
keyt
Draga Sretnaz, baš lijepo da si se javila. Vidim, imaš pravog malog/velikog frajera i nježnu curku, skroz idilično. Kako je opisuješ, podsjeća me na moju El, a moglo bi dojenje i spavanje s mamom još potrajati user posted image .
Čudi me da su Nikolu zbog tek nekoliko dana do trećeg rođendana stavili u jaslice, umjesto u vrtić. To mi je baš neobično. No, nebitno, važno je da je on zadovoljan, a što se dnevnog spavanja tiče i kod nas je ista situacija, ne spavamo popodne već dugo, u vrtiću se malo prisiljava, ali isto na kraju zaspe.
Nadam se da ćeš nam se uskoro opet javiti, da ne zamremo skroz. Ja sam u zadnje vrijeme nešto neinspirativna za pisanje, ali vratit ću se ja u formu user posted image . Sunny, kako ste ti i curke?

_____________________________

El nam je stigla 25. 7. 2012. u 19:07

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 1499
   RE: Djeca- generacija 2012. -ljeto o the
22.11.2015 10:34:20   
Sunshine28
a sta da ti kazem keyt, pune ruke posla...
znas kako mm radi, svaki dan od 16 do 21, kuci u 21.30,a subotom cijeli dan ....a L mi je u to vrijeme najaktivnija, jako place ako ju se ignorira, a Em hoce svoje - navikla je da se nas dvije igramo, idemo svuda pa je jako naporna, u smislu da ako vec vidi da se ne mogu igrati s njom i da ne mozemo ici nikuda doslovno mi se uhvati za nogu....i tako cijelo posljepodne jedna place, druga me slijedi po kuci....uh....lagano mi zivci odlaze....jucer sam (subota) na rubu histerije od te kombinacije doslovno razbila parni cistac!
Lijepo ja usisala (konacno!!!), Em gore u sobi igra se, L spava u kolicima i rekoh ajde konacno da na brzini pod operem (od parnog se voda za cas osusi) i taman sto sam sve priredila i htjela poceti silazi Em nesto place, pa probudi L pa i ona pocinje urlati, a parni cistac nece radit pa nece i pukla sam, lupala sam sa njim o pod dok se nije razbio user posted image
dakle....ja sam inace malo histerican tip, ali da to imam u sebi nisam znala.....
ali dobro, nije sve crno, naravno i lijepo nam je svima zajedno....naravno - kada nitko ne place user posted image

L super napreduje, evo u srijedu puni 2 mjeseca, pocela je svako drugu-trece vecer spavati cijelu noc - od 21 do 6, a u vecerima kada se i budi to je jedno budenje oko 3h i onda spava do 8-9 user posted image user posted image user posted image
jede super, po kutiji, kao sto je i Em user posted image
zdrava, ma sve pet user posted image

Em jos uvijek uredno spava poslijepodne, i to trazi da ide spavati...u vrticu je do podneva, tamo i ruca, onda dode kuci, mi rucamo i onda nas dvije odemo spavati u spavacu u nas veliki kervet, L dobije bocicu i nju stavim u koljevku pored nas na posljepodnevno spavanje i lijepo svi odvalimo 2-3 sata user posted image
u vrtic obozava ici, jedna je dan bila nesto sumnjiva po pitanju temp. pa ju nisam sala u vrtic i cijeli me dan gnjavila da hoce ici....

i tak....usponi i padovi....

hvata nas bozicno ludilo, odnosno hvata mene pa ga prenosim na druge user posted image
pravim za Em adventnu kucicu od kartona, lozim ju na sv. Nikolu, Djeda Mraza, bor, kuglice...sada i ona jedva ceka user posted image
ove godine prvi put pravim bozicni liker, bog mi pomogao user posted image

i da, ovaj tjedan krecem na dijetu, imam opet 20kg viska, nadam se da ce 3 mj. Dukana biti dovoljno, drzite mi fige!

_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu keyt)
Neposredna veza do poruke: 1500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  57 58 59 [60] 61   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  57 58 59 [60] 61   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Dječji vrtić.
Admin

Koji vrtić pohađa vaše dijete?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!