|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ljetne bebice 2013.
13.5.2014 9:55:17   
and1
hej mamice!

Evo kod nas polako ima pomaka, E se pocela dizati uz kauc user posted image i tako stajati, pocela joj je biti fora da dok puze u jednom trenutku se stavi u onaj polozaj kao kad se kolut unaprijed radi tj. na ruke i stopala,guza gore i glava u pod i tako onda kulira user posted image
cekamo da nam izadje druga gornja jedinica, pocela je opet jako malo jesti i pocela je gristiiii user posted image V me nikad nije ugizla ali ova... moram reci da bude uzasno slatka kad ugrize,pogleda me i nasmije se od uha do uha i jako je tesko ostati ozbiljan i dogodi se da se ne uspijem suzdrzati..najgore je kad me usred noci zagrize dok spavam!! pocela je tulumariti sama sa sobom po noci, neznam jel do punog mjeseca ili sta.. uglavom skace po nama, svalaci mi pidzamu, posisa sekundu dvije pa pusti, vrti se, pjeva,prica, pa ponovno si malo posisa.. svo to vrijeme ju ne sljivimo ni 2%, ni ne pricamo niti ista, pravimo se da spavamo..ok, ja se pravim je mm zbilja spava user posted image
jako se voli voziti u kolicima i setati ali cure i vas razumijem jer je V bila kao i vase curice..

jelenko sretan 10i mj E!!user posted image nego jeste vi obavili sta,ima li druge bebe ili ne? user posted image
plavka kako ste vi?? i tvojoj misici sretan 10i mj!!user posted image

paola
kako je P sada??? kada idete na testiranje za igE??
ti,kako si??

ruwi kako je H?? nadam seda vamnije preslo u neku bolestinu!

_____________________________

25.09.2010. - mamina princeza V :)
16.07.2013.- stigla nam jos jedna princeza E :)

(Odgovor članu and1)
Neposredna veza do poruke: 526
   RE: Ljetne bebice 2013.
13.5.2014 10:34:53   
JELENKO VG
Jutro!!!
Stavila E spavati napokon...iscrpila me noćasuser posted image
Opet se budila svako malo,pa hoće vode pa onako namjerno vrišti....a ja s temperaturom,nos začepljen user posted image KOJA LOŠA NOĆ!!!
Nemam pojma više šta da napravim što se tiče tog spavanja....uskoro ću krenuti i ne znam kako ću sve to izvest!
Imam još dva mjeseca fore da ju sredimuser posted image user posted image
Imam osjećaj kao da sanja i da prozivljava dan tijekom noći jer svako malo stenje,namješta se....
And- Hvala na čestitkama!!!user posted image user posted image ...I vama još malo!!!Za sada još ništa od bebe,a da ti budem iskrena nismo se ni trudiliuser posted image ...Nekako sve odgađamo...ali dogovorili smo se se za ovaj mjesec da ćemo se malo više voliti hehehe
Sretnice što ti se bebi hoće voziti,moja lupa nogama,dere se,viče da se svi okrećuuser posted image ...Tako i mene E ugrize pa mi je tako slatka da bi je pojela :)
Paola-kako alergija?Ako je uopće alergija
Ruwenzor-nadam se kavici uskorouser posted image user posted image
Ostale ljetnice di ste??



_____________________________

13.07.2013. Ema ljubav najveća
11.02.2015.-stiže druga ljubav

(Odgovor članu and1)
Neposredna veza do poruke: 527
   RE: Ljetne bebice 2013.
13.5.2014 10:53:16   
plavka
Jutro/dan.... da, da i mi smo danas napunili 10 mj..... idući tjedan idemo na neko cijepljenje i kontrolu. Počela je malo bolje papati....i postala je prava vrtirepka, trudi se 100 %, sami se posijedamo, klečimo, odgurujemo i mrvicu zapužemo ali nam onda nožice pobegnu, i mi moramo spustiti kimbač jer se drži na koljenima i želi prebaciti preko ogradice. Obožava svoju seku, njoj se toliko smije da čovijek ne povijeruje, valjda joj ona daje snagu jer je ona u mouvingu non-stop..... Moja se voli voziti u kolicima ali se počela vrtiti u njima, skida mi cipelice pa mi ih baci iz kolica, nekad skužim nekad mi netko upozori...
U parku se obožava ljuljati i presmješna je kako se drži važno user posted image . Ja sam jučer išla predati papire u hzzo za dopust za njegu djeteta, nadam se da mi budu odobrili!!! To nam je sad prioritet dignuti curku na noge, od kardiologa smo dobili dopuštenje za vježbanje pa se moramo kod fizijatra naručiti, ali bojim se dok dobimo termin da bumo mi već dosta toga svladali...
K. mi obožava one hipp i nestle kašice voće s jogurtom ili kravljim sirom i one same voćne jogurtiće od nestlea, s mljiekom smo si još uvijek na vi ali zato te kašice papamo. I moja ima dermatitis i ja sumnjam na alergiju na pkm ali mi nisu dali da ju testiram i hodam po bolnicama dok srčeko ne rješimo, i btw kardiolog veli da nije alergija kao on zna user posted image a starija mi je od rođenja alergična i nije imala vanjskih pokazatelja uopće... Ja sam se odlučila na dijetu, jer nikako da kile skinem a furt sam u mouvingu, stres me hoće izluditi... Ljubim vas sve..... by

< Poruku je uredio plavka -- 13.5.2014 10:54:03 >


_____________________________

26.06.2009. naša ljepotica
stigla nam još jedna curka13.07.2013

(Odgovor članu JELENKO VG)
Neposredna veza do poruke: 528
   RE: Ljetne bebice 2013.
13.5.2014 13:40:01   
paola06
Hej curke!

Dok čitam ove vaše zadnje postove,odmah mi je lakše, već sam mislila da jedino ja imam dijete koje s ničim nije zadovoljno, vrišti i baca se u kolicima, ne spava noćima, protestira s hranom....user posted image user posted image user posted image  Sve oko mene neka dobra djeca u kolicima, ili spavaju ili guguću,a moja vrišti,neki dan na Jarunu (a ja nadobudno krenula s kumom i duplićima cijeli kruguser posted image user posted image ) a jučer je imala šou program u west gateuuser posted image
Nakon takvog dana i noć je bila katastrofa,probudila se oko ponoći i plakala je do jutrauser posted image user posted image  Opet je u fazi samo mama,tatu gura od sebe i vrištiuser posted image user posted image user posted image
Sada HB user posted image user posted image
Što se alergije tiče,to je prošlo sa Fenistilom i kortićima. Ovih dana idemo izvaditi ukupni IgE pa ćemo vidjeti na što je alergična,ako je uopće alergična. Inače,dijagnoza nam je zasad atopijski dermatitis,ali s tim smo računali budući da ga imamo i mm i ja.
Svim ljetnim bebicama čestitam 10 mj životauser posted image user posted image user posted image user posted image
And bravo za E i dizanjeuser posted image user posted image user posted image user posted image  I moja grize sve do čega stigne,a najslađe joj je ugristi mamuuser posted image  Zubića i dalje nema na vidiku,tu su negdje,na vidiku,ali nikako da izađu na svjetlo dana!
Jesi saznala što vezano za razgovor za posao? Jesu ti se javili?
Jelenko, vidim da nas dvije imamo iste probleme s djecom,ne spavaju noću i nevole se voziti u kolicima,ajmo na Jarun da vrište u duetuuser posted image user posted image user posted image user posted image
Ruwenzor, kako je H? Ajmo se više dogovoriti za taj Jarun i kavu!

Idem još nešto napraviti dok imam prilikuuser posted image

Kissy svima!

(Odgovor članu plavka)
Neposredna veza do poruke: 529
   RE: Ljetne bebice 2013.
13.5.2014 14:24:18   
Pipi 33
Cure evo i nas!
L spava pa sam obecala da cu se javiti!
Joj kad cujem sto sve prozivljavate s bebicama, a ja se zalim na noc.. To je nista u usporedbi s vasima! Moja je med i mliko danju, voli se voziti u kolicima, nerjetko i zaspe dok izađemo, ili gleda okolo i gricka keks! Ma duša od bebe! Prosla je s nama sve vrste restorana i za razliku od brata u toj dobi, mozes s tim djetetom cak i zavrsiti jelo! L je bio nemoguc! Niti jednu kavu nisam uspila popiti u miru , otici u restoran je bila nemoguca misija, a voznja u kolicima horor! Posto je on rođen u njemackoj zivjeli smo cca god dana tamo! On bi toliko plakao u voznji da su se ljudi tamo zgrazali sto je s tim djetetom i sto mu radimo da toliko place! user posted image
Jednom sam nadobudno izasla sama s njim u setnju do grada ( imao je mozda 3-4 mj) nismo ni dosli do ulaska u grad, kad je on poceo vristati i plakati ja za njim, i morala sam zvati muza da dođe po nas jer su se ljudi zaustavljali i pitali jeli sve u redu! Ma katastrofa!
Tako da znam sto prozivljavate!
Sto se tice restorana izveli me decki u nedjelju u kineski restoran i kako smo se malo duze zadrzali nisam imala pripremljeno jelo za L, pa sam joj dala rizu( oni imaju onu natural) povrce koje nije bilo jako zacinjeno, čips od raka ( obozava, pojela 3 komada) piletine.. Ma sve u svemu najela se, da joj nisam ni kuhala rucak kad smo dosli kuci!
Ja narucila koktel i dala L slamku da se igra s njom, kad je ona frajerica povukla i napila se, ja ostala paf ( luka je naucio piti na slamku s 2 god) sva sreca pa je bio bezalkoholni! Ha ha

Paola vidila sam da si neki dan na rr spominjala neku casu s slamkom, sto je to? Jeli ima P to?

And drzim fige za posao! Znam kako je kad grizu i kako to boli! Moja me obozava ugristi za bradavicu pogotovo kad ju L izaziva a ona sisa! Kad me ugrize s onih 6 zubica, sve zvjezde pobrojim!
Dobro je proslo s Svekijima, na kraju koliko je iskomplicirala stvari, bilo joj je super, prespavali noc kod nas, odmorili se i krenuli dalje! Vidili su djecu, luka je bio presretan! Sad cemo mi krajem mjeseca do njih, moram uzeti od neviste kisobran kolica i jos neke stvari za L!

Jelenko zasto je ped rekla da E ima veliku glavu???

Plavka drago mi je da K lijepo napreduje! Moja isto voli te jogurtice, cak joj dam i komad sira u ruku pa to gricka!

Ruwenzor kako H!? Jeli ozdravila?

Mi bili s L prekjucer na vaganju i mjerenju i sad s 10 mjeseci ima 7060 g i 68.5 cm je duga! Pahuljica moja!

Bjezim sad! Pusa mojim ljetnicama!

(Odgovor članu paola06)
Neposredna veza do poruke: 530
   RE: Ljetne bebice 2013.
14.5.2014 7:17:26   
and1
jutro!
mene E izbacila u 5 i pol iz kreveta, uhhh!! naravno ugrizom! za sada me grize samo za bradavicui zvijezde brojim!! (pipi znam kako ti je)
cure jucer su me zvali da dodem danas u 11 na par sati da vidim kako cu se snalaziti, iskreno sam sokirana sto su zvali,kao sto znate nisam to ocekivala.. necu se nista unaprijed veseliti,neznam sto me ceka jesmo li opet svi pozvani (bilo nas je 4 na testiranju),vidjet cemo.. drzite fige! user posted image

idem buditi V i voziti ju u vrtic!
zelimo vam lijep dan user posted image

_____________________________

25.09.2010. - mamina princeza V :)
16.07.2013.- stigla nam jos jedna princeza E :)

(Odgovor članu and1)
Neposredna veza do poruke: 531
   RE: Ljetne bebice 2013.
14.5.2014 10:25:28   
mishica2
Pozdrav mamice!
Mi smo prije tjedan dana također navršili 10 mjeseci. user posted image U ovih mjesec dana je bilo puno promjena - popuzala je, odiže se na koljenima uz namještaj, dobila je prvi zubić i počela intenzivnije slagati slogove. Najnovije smo joj kolica okrenuli prema naprijed pa uziva, naravno dok joj ne dosadi sjedenje...
Zao mi je što vas nekoliko ima probleme po noći, mi smo se nekako posložili sa jednim dojenjem i jednim do dva buđenja radi dudice ili vode. po danu mi je zadnjih tjedan dana počela spavati jednom, po dva-tri sata, nadam se da će tako i ostati.
Fino papa, općenito voli meseko i zelenjavu, ali recimo batat i korabicu nikako ne voli.
Međutim, Pipi, kad sam pročitala koliko je tvoja teška, izgleda da su naše tu negdje. Da ne voli papati, zabrinula bih se. user posted image Tako mi je sva sitna da joj još uvijek ne stavljam pladanj u hranilicu jer mi se čini da je previsok za nju! user posted image
Plavka, drago mi je da lijepo napredujete.user posted image
And držim fige za posao!

(Odgovor članu and1)
Neposredna veza do poruke: 532
   RE: Ljetne bebice 2013.
14.5.2014 13:21:35   
paola06
Danas se moja P prvi put sama ustalauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Nisam mogla poželjeti bolji poklon za svoj sutrašnji rođendanuser posted image user posted image user posted image user posted image
Inače,danas mi je idealan dan,već ujutro smo bile vani u parkiću,obožava ljuljačku,mogla bi se ljuljati satimauser posted image
Poslije toga išle smo u KC da se mama počasti za ročkas s komadom nove obleke -mirno se vozila u kolicima,gugutala,dakle sve gledam i nevjerujem da je to isto dijete od neki danuser posted image user posted image user posted image
Došle smo doma,popapala je i user posted image user posted image
Pipi, da pisala sam da P ima času sa kljunom, od Nubyja,od silnih kljunašica koje imamo doma,samo je taj prihvatila. Ak nađem negdje link budem ti stavila da vidiš o čemu je riječ. Iz njega konačno pije čajuser posted image user posted image user posted image user posted image  Nažalost,nijednu drugu tekućinu ne želiuser posted image
And, kako su prošli probni sati na "poslu"? Imam neki feeling da češ ga dobitiuser posted image

Jurim curke,da se upicanim za sutrauser posted image  Ujutro babinjak,žene i djeca,popodne ko naleti,za vikend me mm vodi na ručak iznenađenja,ostalo ćemo vidjeti!

user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu mishica2)
Neposredna veza do poruke: 533
   RE: Ljetne bebice 2013.
15.5.2014 11:06:53   
JELENKO VG
Jutro!!!
Paola---sretan roćkas!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Mi budni od ranog jutra!!
Pipi-mjere za glavu i njene dimenzije su malo veće nego što trebaju biti...pa moramo za mjesec dana da ponovo to izmjeri

Vani je tako ružno,puše glupi vjetar tako da ćemo se danas morati družiti u stanu :(

Jao...E je skužila da sam na kompu i napada meeeeuser posted image ...Pišem kasnije...


Puseeee

_____________________________

13.07.2013. Ema ljubav najveća
11.02.2015.-stiže druga ljubav

(Odgovor članu paola06)
Neposredna veza do poruke: 534
   RE: Ljetne bebice 2013.
15.5.2014 12:02:51   
ruwenzor
Hej! Da se javim konačno, H je imala onu tempicu 3 dana, sad joj je poeo nosić curkati user posted image a u sub imamo krstitke i tak bih htjela da bude zdrava.... i lijepa i vesela i da se pokaka konačno, opet je zaštopana user posted image nakon čepića je počela super kakati, davala sam joj enormne količine otvarajućih namirnica i čim sam počela lagano uvoditi i druge (mrkva, piletina) odjednom opet ništa od kakanca 4 dana... pa sam opet izbacila sve kaj može iole zatvoriti, jučer nije kakala, nadam se da danas bude, ak ne zovem pedicu.
Kak to već ide, s temperaturom, slabijim apetitom i nekakanjem odluila je postaviti se na sve četiri i ljuljati se u tom položaju. Fascinantno mi je kak je svaki njen morotički napredak vezan s slabijim imunitetom.
Paola sretan ročkas!!! Nadam se da budeš ga lijepo proslavila user posted image uživaj s društvancem i na papici s tm user posted image Super da se P vratila u normalu, čeeestitaaaam na ustajanju user posted image
And držim fige za posao user posted image user posted image Baš mi je lijepo čitati kak pišete da su se bebice počele dizati, bravo za E user posted image Btw takav položaj s guzom gore i glavom dolje i H radi (al na laktovima) i podsjeća me na noja sa glavom u pijesku user posted image
Jelenko ak je beba proporcionalna i normalno se razvoija ne vidim neki problem, pa kaj ak je malo veća, i mm je malo veći pa kaj sad, volim ga takvog kakav je user posted image Nisu svi isti, vjerujem da je sve ok, bolje nek provjeri al stvarno me to čudi
Bebačice od Mishice i Pipi su manje pa isto ne vidim to ko problem, valjda tak skupa daju neki prosjek koji svi ganjaju a u biti su svi ispod il iznad i tak dugo dok su zdravi je apsolutno nebitno jel su manekenkice il buce btw (pusa malim mrvicama)
Plavka super za posjedanje i propuzavanje, bude ona sad svaki čas savladala skroz, sretno s hzzo-om

< Poruku je uredio ruwenzor -- 15.5.2014 12:03:58 >


_____________________________

zvrkica frkica 26.05.2011. <3
smjehuljica 06.09.2013. <3

(Odgovor članu JELENKO VG)
Neposredna veza do poruke: 535
   RE: Ljetne bebice 2013.
15.5.2014 14:13:35   
JELENKO VG
Eto me nazad!!
Stavila E spavati...ja odem a ona se digne u krevetu i zove me..vratim se a ova umire od smijea ...i tako desetak puta dok se jadnica ne premori od silnog dizanjauser posted image user posted image
Presmiješna je...obožavam pratiti njene napredke iz dana u danuser posted image user posted image
Ruwi--ma kao crta koja mjeri glavu je malo poskočila što znači da je glava nešto veća,ali ne brinem se...vidim da je kod nje sve u redu...ionako od rođenja ima poveću glavurdu heheh...na mog brata jeuser posted image
A i sama po sebi je velika i dugačka!Držim fige da H bude zdrava na krstitkama[sm=bravo.gifMoja je neki dan papala proso nakon dugo vremena i dan iza je sigurno 5 puta kakila! probaj!
Paola-uživaj danas i na ručkiću za vikend!!! I aj nek se bar P malo promijenila.Meni ove zadnje dvije noći idu na bolje...ali nebi ništa pričala dok stvarno ne bude to to...jer tako sam se hvalila kako je E spavala cijelu noć dok je bila manja i eto ga sad user posted image
user posted image And-super za job,javi detalje
Pipi-jesi našla kljun??javi kako je prihvaćen da znam dal da ga kupujem ili ne...Ova moja samo hoće bočicu i ništa drugo
Plavka-baš mi je drago da si se javila i da malena napreduje...puse joj šaljemo
Mishica-i tvoja je mala pahuljica ha? Izgleda da je samo moja mala mrcina od 10 kg user posted image user posted image
i ja sam nedavno okrenula kolica prema naprijed i totalno joj je bilo zanimljivo neko vrijeme dok nije počela protestirati i vrištati,jedino ju keksići smire...

Sorkač cure ako sam koju zaboravila,al sva sam u nekoj žurbi stalno

E da mamsita di si ti??Sarah?

Idem sada na friz malo da iznenadim muža,naime krenuli smo neki dan ,jelte,raditi na bebi heheheh...točnije jučer!
Sve nešto odgađali,pa umorni,pa beba bal,bla,bla...pa ćemo vidjeti šta bude bude...


Puse ljete moje!!

_____________________________

13.07.2013. Ema ljubav najveća
11.02.2015.-stiže druga ljubav

(Odgovor članu ruwenzor)
Neposredna veza do poruke: 536
   RE: Ljetne bebice 2013.
15.5.2014 14:31:50   
Pipi 33
Haloooou!
Evo mrvica spava svoju turu od 2 h, pa ja brzo iskoristim da se javim!

Prvo Paola sretan ti rođendan! Još jednom sve naj naj! user posted image user posted image

And gdje su nam detalji vezani uz posao!?!? Moja kavica je odavno popijena, a od detalja nista!

Ruwenzor ja sam se prestala odavno nervirati zbog tezine, bitno je da je ona meni zdrava, da lijepo jede, a sve ostalo je manje vrijedno!
Ali sto kaze mishica da ju ne vidim koliko jede mislila bi da ne napreduje!
Sad smo uveli i treci obrok! Od novih namirnica žumanjak i jogurt! Voli sve, nista ne odbija!
Probaj s amaranthom i šljivom, ili kupovna kašica od šljive i kruške! Odlicna komb za brzo otvaranje!
Saljemo poz vibrice H da ozdravi do krštenja!

Mishice cudno da ti ne voli batat, moja ga obozava jer je slatkast! A da probas zakamuflirati s namirnicom koju voli?

Jelenko mislim da E nema veliku glavu, vidila sam ju na slikama preslatka je! Taman joj glavica pase na tijelo! Drzim fige da upali i da bebica uskoro bude u bušici! U sub cu pogledati za kljun iako ona meni super pije iz case, jos od 6 mj ali to nam je varijanta kad budemo vani!

E da se malo pozalim! Jutros bila u podrumu prati ves ( tako je to tu uređeno, mašine nisu u stanu nego u podrumu zajedničke) i po danima imas kad ko pere, ciji je dan za pranje, kad je slobodan dan za sve itd.. Ja slucajno krivo vidila da nije slobod. dan nego od neke babe švicarke! Kad je ona mene vidila da sam pocela robu prati na njen dan, toliko je pocela vikati i ljutiti se, kao da sam joj ubila koga! Ja se nisam pravo ni snasla! A mala jos kraj mene, dobro se nije rasplakala! A ja se jos izvinila i objasnila da sam krivo vidila datum, nista ona po svom i dalje..i jos cujem di sa jos jednom susjedom koja je jos gora od nje to komentira naglas! Poslije mi je bilo krivo kad sam dosla sebi da joj nisam nesto odbrusila, ali valjda zbog jezicne barijere i šoka nisam stigla! Nemozes vjerovati! A ja te babe zovem bijele udovice, jer sve zive same, sve rastavljene! Krcato ih je, uopce nema mladih! I kako nece onda biti isfrustrirane! Ha ha

(Odgovor članu JELENKO VG)
Neposredna veza do poruke: 537
   RE: Ljetne bebice 2013.
15.5.2014 17:39:15   
and1
evo me evo user posted image
prvo paola zelimo ti od srca sretan rodjendan!! sve najbolje u tvojoj novoj zivotnoj godini!! user posted image user posted image

jutros nisam stigla uopce nista, vozi malu u vrtic, uspavaj E, nadji sta ces obuci!! moram li napominjati da sam 4 god.doma i da skoro uopce nista nemam za obuci user posted image moram u shopping prvom prilikom..
evo i sluzbeno je, primili su me, od pon.idem raditi punim tempom za sada od 9-17.. user posted image user posted image jos se trebam uhodati,uklopiti ekipa,sto sam do sada vidjela, je super! placa mi je dosta veca od ocekivane tako da me to posebno razveselilo danas!

E je prava dobra cura, izmjenjuju se tata-dok ne krene na posao jer je popodne pa preuzimaju moj tata i moja mladja starija sestra dok mladja mladja ne zavrsi sa skolom tj. danas joj je zavrsila ona maturant ima jos sutra tu festu pa i ona krece sa potpunim cuvanjem.. jucer je malo plakala dok ju je sestra uspavljivala ali zato je odvalila 2 i pol h u komadu dok se meni redovito budi.. danas su je uspavali u autu user posted image
evo na pocetku je za sada sve super, nadam se da ce tako i ostati!

ruwi zelim vam brzi brzi oporavak i daa cura bude dobro do subote! i neka se to kakanje vise unormali..

jelenko i mi smo ti blizu 10 kg tako da smo s vama u teskoj kategoriji user posted image user posted image

pipi joj da poznato mi je to pranje vesa, kad sam prvi put cula tj vidjela to mislila sam kako glupo da ja ne bi tako mogla, ali vjerujem da se naviknes brzo. htio ne htio user posted image i ne zamaraj se tom babom,sama si rekla da nema pametnijeg posla..svakome se dogodi da se zbuni.. a inace znas li pricati svicarski,njemacki ili tek ucis?
na koji nacin ste uveli zumanjak?

mishica user posted image user posted image za zubic.. dok je beba zadovoljna ne trebas se zamarati toliko tezinom bitno da oko 6 mj udvostruci tezinu kasnije je sve zavisi od gradje bebe..kao sto ni mi ljudi nismo svi isti tako nisu niti djeca..

idem sada,cure pocele traziti paznju..idemo na brzinu u trgovinu obecala sam V nagradu.

ljubimo vas!!


_____________________________

25.09.2010. - mamina princeza V :)
16.07.2013.- stigla nam jos jedna princeza E :)

(Odgovor članu Pipi 33)
Neposredna veza do poruke: 538
   RE: Ljetne bebice 2013.
16.5.2014 20:05:38   
paola06
user posted image Curke,prvo da vam svima zahvalim na čestitkama i lijepim rođendanskim željamauser posted image user posted image user posted image
Ročkas je prošao super,jučer sam bila sa curama i našim podmlacima,navečer mm i ja + dostava hraneuser posted image user posted image  Nastavak priče je pokvarila user posted image user posted image
Danas sam bila sa mamom i P na ručku,sutra mi dolaze svekići. Ha,ha,tek sad vidim da mi se ročkas protegnuo na tri dana! Al osjećaj je dobaruser posted image
Jučer su me zvale cure s posla,njih 5 mi je na tel pjevalo Happy Birthdayuser posted image user posted image  Baš je ispalo slatko!
Zvao me i šef, taman sam ja njega mislila zvati za koji dan,budući da mi je porodiljni pri kraju,da vidim reakciju kad mu kažem za produljenje.... Od tog razgovora već danima imam grč u želucu, al zdravlje djeteta mi je na prvom mjestu pa šta tko rekao da rekao!
E,da u moru pozitivnih događaja ovih dana,ima i jedan loš,crkla nam je vešmašinauser posted image  
Ruwi, kako je H? Nosić još curi? Jel sve spremno za sutrašnji dan? Nadam se da će se vrijeme proljepšati. Lijepo mi se zabavite na krstitkama, ljubi mi malu ljepoticuuser posted image
Što se kakice tiče, probaj sa palentom i jogurtom,to P uvijek otvori. Koliko ti pije tekućine? Probaj povećati unos... To je kod nas najveći problem,odkad ima kljun,pije puno više i kakica je redovitija i mekanija.
Jelenko, E mi ima savršenu glavu koliko vidim po slikicama, a i nemože se svako dijete uklopiti u te njihove tablice! To me baš ljuti, čim vide neko odstupanje odmah panika! Što se kila tiče,mi smo isto teška kategorija, na zadnjem mjerenju prije 10-ak dana gospodična je imala 10200g i 77 cm! Kaže mi ped,mjere 14-mjesečnog djetetauser posted image user posted image user posted image  Opseg glave joj je 44,5cm,ona je vanserijska,iskače iz svih tablicauser posted image user posted image user posted image
And, čestitam ti na novom poslu, drago mi  je da me instinkt nije prevariouser posted image user posted image user posted image user posted image  Nadam se da ćeš biti zadovoljna,i da ćeš doživiti još puno ugodnih iznenađenja,kao ono s plaćom!

(Odgovor članu and1)
Neposredna veza do poruke: 539
   RE: Ljetne bebice 2013.
16.5.2014 20:49:48   
paola06
Moram vam se pohvaliti da je P već par dana jaaakooo dobro dijete -nakon plakanja u kolicima,bacanja,udaranja i sličnih "čarolija" a u razgovoru s kumom došla sam do zaključka da joj je -dosadno. Kuma mi to govori već neko vrijeme i moram priznati da je u pravu. Poslušala sam njene savjete i djeluju! Idem s P u šoping centar, restoran, jedem ručak, kupujem, a ona za promjenu -ne vrišti!
Savjeti nisu ništa što svaka od nas nezna,ali smo sklone zaboraviti - ja prva!
Dakle, dijete nemože izdržati u kolicima dugo,sat vremena je za njih plafon. U to vrijeme obavim što moram (odem u dućan,platit račune,pojest...),nakon toga vadim je iz kolica,pričamo,mazimo se,ne traje to dugo 10-ak min,vratim je u kolica i dam joj igračkicu (ona ima luk s igračkama),obavim još nešto što moram,odem popit kavu (gledam gdje ima kakav separe ili kutna da i ona može sjeti,poginuti se na nogice....),dam joj da gricka žličicu (to je zakon!),keksiće,stiropor....popijem kavu,pričam s frendicama,bez suza! kad je stavim u kolica ne buni se! Spava bolje i duže.... Ja sam oduševljena...kažem savjeti nisu ništa extra,ali djeluju,poanta priče je da mi često od djeteta očekujemo previše,ali oni su kao i mi odrasli,treba im promjene,kao i mi i oni žele pažnju,inteakciju,društvo....Zamislimo sebe u njihovoj situaciji,i nama dosadi sjedit na kavi tri sata,pa šetamo,gledamo izloge,kupujemo....Eto morala sam to podijeti s vama,sve mi mame to znamo,ali smo sklone zaboraviti,jer uz hendlanje djeteta imamo za obaviti još milion stvari....Ali nesmijemo zaboraviti da u kolicima imamo malog čovjeka,sa svojim (već!) željama,potrebama,karakterom....i tome se trebamo prilagoditi,da zajednički izlasci i nama i njima budu užitakuser posted image
Cure,u čemu vam se voze dječica? U pravim sjedalicama ili ste još u jajetu? Mi u velikom autu imamo pravu,kod mene se vozi u jajetu,to je postalo nemoguća misija,ona u jaetu sjedi! Danas smo kupili sjedalicu i za moj auto. Za viken probna vožnjauser posted image

(Odgovor članu paola06)
Neposredna veza do poruke: 540
   RE: Ljetne bebice 2013.
17.5.2014 9:57:25   
JELENKO VG
Jutro!!
Stavila E spavati,skuhala si kavicu.Mm ode nešto malo raditi...
Baš uživam i nekako se dobro osjećam bez obzira na ovo nenormalno vrijemeuser posted image user posted image
E mi jučer cijeli dan imala temperaturu,cendrava i jako slini ovih dana.Popipam i osjetim da je izašao zubićuser posted image user posted image
Peti po redu...Slini i dalje ko luda tako da vjerovatno idu i dalje van!
Pojavio joj je se taj neki osip,po licu,trbuhu,nogicama,stopalima...Ona se ponaša normalno,vidim da ju ništa ne svrbi.Pretpostavljam da je od temperature i tih zubića...ali vidjet ću do popodne kako će biti.To su onako male,sitne točkice,nisu plikovi već baš osip.
Paola-slažem se da je njima dosadno.Mi smo na katu i kada ju odvedem dolje kod bake i dede odmah živneuser posted image .Bome ti svoj roćkas dobro slavišuser posted image
Mi smo kupili autoosjedalicu Romer i prezadovoljna sam...Jaje je u zadnje vrijeme bilo katastrofa...samo je sjedila i vrpoljila se unutra.
Al P je fakat duga 77 cm??Moja je 5 cm manje,al zato ima glavu 46 cm user posted image i skoro 10 kg...Ma ne uzrujavam se previše oko toga,vidim da je sve u redu,al doktori ko doktori!!
Cure koji jogurt dajete bebama? Vidim da mi E baš neće jogurtiće,pa možda da uzmem neke blaže ili?

Inače moja buca je prava plesaćica i zabavljačica,čim čuje da netko pjeva ili mjuzu odmah udri ples,ruke u zrak i pjeva.Nevjerovatna je.Umiremo joj od smijeha.Jako je socijalizirana kak bi se reklo :).Nikog se ne boji,svima ide,i samo se smije !!
Al zato kada nešto naumi...nema toga što bi ju spriječilo da to napravi...
Diže se uz stolove,čvrsto stoji al nema šanse da bi koračala kada ju ja uzmem.Samo digne gore noge,posjedne se i viče :"nje,nje,nje".
Mislim da je mala lijenčinauser posted image

Ja bi se trebala vratiti za dva mjeseca raditi i muka mi je kada se sjetim.Pogotovo jer bi morala putovati relacija V.Gorica-Zaprešić.Dok se nisam udala bilo mi je blizu,al sad...užas!
Tako da držte fige da se beba primi da odradim samo par mjeseciuser posted image
Baš mi je lijepo ovako biti doma hehehe...Navikne se čovjek nakon godinu i poluser posted image

Odoh još malo meditirati dok sam solo......

Želim vam ugodan vikend!!!!!


_____________________________

13.07.2013. Ema ljubav najveća
11.02.2015.-stiže druga ljubav

(Odgovor članu paola06)
Neposredna veza do poruke: 541
   RE: Ljetne bebice 2013.
18.5.2014 5:13:00   
mamasita
hej curke da se malo javim,nisam dugo pisalauser posted image
svi mi spavaju,mene boli zub i uho i glava,popila sam dva lekadola,možda se smiri.jako sam lijena otić kod zubara,malo emstrah a i sram,jer trudnoće su mi skroz uništile zube,a kod zubarice nisam bila ima 2 godine user posted image nadam se da će mi to brzo proći.
curke su super,sa E smo bili na školskoj meddicini na pregledau za školu,velika je curka,27 kg i 126cm :) zna i pisat i brojat do sto,i svašta se nešto sama naučilai sva si je važna radi togauser posted image puno mi pomogne sa P,igra se sa njom,čuva je,P ju obožava,odmah joj se bacauser posted image jako sam sretna kada vidim kako je ona,kao velika djevojčica većuser posted image neki dan sam se skoro rasplakala na roditeljskom,prebrzo mi je naraslauser posted image N je isto super,jedino je turbo osjetljicva iželi biti u centru pažnje,i stalnio bi se mazila,pa ju svi masiramo,češkamo i mazimo sto puta dnevnouser posted image user posted image na sve se razljuti,pihhh,i treba imati živaca jedan vagon ,ali dobro,proći će i to,voli P,i vesele se jedna drugoj i isto mi pomogne puno i obožavam ih gledati kako se vole sve triuser posted image
P je super,imamo 72cm i 10kg,za 5 dana imamo 10 mjeseci već,i počela je puzati,i pljeskati bravouser posted image samo se smije,jede sve živo,aiko je cica broj jedan i ne vidim naznaka da će prestati,prekomična ej kako mi glavu zaboje u majicu i počne brundatuser posted image voli spavati,kao i seke,i to nas svih jako veseliuser posted image
neznam šta da vam još kažem,osim da ću tipkati više,evo obećajemuser posted image
ljubim vas curke moje :)

(Odgovor članu JELENKO VG)
Neposredna veza do poruke: 542
   RE: Ljetne bebice 2013.
20.5.2014 10:56:19   
plavka
Dan....
Prvo Paola sretan ti ročkas sa zakašnjenjem..... And bravo za job user posted image user posted image user posted image joj i ja bih išla raditi user posted image ... Ruwi nadam se da su krstitke dobro prošle...
Naizad nam je svanulo ali pritom mislim samo na sunce.... Jer kad pomislim na poplave i jadne ljude samo mi suze idu....
Mi bili jučer na cijepljenju, imamo 75 cm i 8500 gr. pedijatrica jako zadovoljna, dobila sam čak i ja pohvalu da se vidi da je puno truda i angažmana uloženo u K. s obzirom što je prošla, izgleda i drži se kao svako drugo dijete.... Počeli smo puzati sve više, tu i tamo zaronimo na nos ili čelo user posted image , spustili smo kimbač jer se počela i samostalno dizati user posted image user posted image user posted image .
A sad gibamo malo van i do parka na ljuljačku koju obožava..... puse svima

< Poruku je uredio plavka -- 20.5.2014 10:58:05 >


_____________________________

26.06.2009. naša ljepotica
stigla nam još jedna curka13.07.2013

(Odgovor članu mamasita)
Neposredna veza do poruke: 543
   RE: Ljetne bebice 2013.
21.5.2014 9:13:34   
Pipi 33
Jutro Mamice!!!
Evo se ja razbuđujem uz MTV i kavicu dok beba spava!
Vidim da su vam faze prosle sto se tice uznemirenosti preko dana, pa mi je drago da je i to iza vas!
Ribica mi se pocela dizati sama uz kauc i to mi je tako slatko, jer kad ju vidim samo koliko truda ulaze da bi to uspilo! user posted image user posted image

And bravo za posao! Bas mi je drago!!! Ja bi isto volila nesto naci pa barem na pola radnog vremena!
Ja ti pricam dobro njemacki, mogu bez problema uci s nekim u konverzaciju, samo mi kod takvih situacija di trebam reagirati dođe blokada i onda od nekog glupog straha od gramatickih gresaka blokiram, umjesto da im odbrusim na mom hrv-švicarskom ha ha!
Uvela sam L žumanjak, tako sto skuham jaje u tvrdo i onda joj zumanjak pomjesam ( izmiksam) s ostalom hranom! Super je prihvatila!

Paola kupili smo kljun, L vise sluzi za igranje nego sto se napije iz njega, ali trudimo se! Najbolje pije iz čaše, ali mi je nezgodno kad smo vani!

Plavka bas sam happy da K lijepo napreduje i da je dr zadovoljna! Ma ona je borac neda se ona lako! Samo tako i dalje! user posted image

Mamasita pa di si ti!!! Aj bar si se javila da vidimo kako nam P napreduje!
Bravo za nase velike cure koje rasturaju preko 10 kg!user posted image user posted image user posted image

Bili smo u nedilju u bazenu, L toliko voli biti u vodi da kad bi ju izvadila odma bi briznula u plač! Malo sam i ja iskoristila dok bi ju muz pricuvao, pa sam otisla plivati! Trbuh mi je jos kao da sam u 4-5mj trudnoce user posted image nadam se da cu uspiti nesto napraviti do ljeta, da se mogu skinuti u kupaci!!!
Puse svima!!!

(Odgovor članu plavka)
Neposredna veza do poruke: 544
   RE: Ljetne bebice 2013.
21.5.2014 13:50:59   
mishica2
Evo i mene!
Pipi, i moja se prije tri dana počela uspravljati uz namještaj, baš mi je slatko gledati je, odmah sam je morala sliknuti... Inače, uspjela sam joj zakamuflirati batat sa drugim namirnicama, pa ga je pojela, ali ipak ga neću više kupovati. Izgleda da jednostavno ne voli slatkasti okus ručka - samo nek je mesa i zelenjave i sve smaže! I ja joj tvrdo kuhani žumanjak umiješam sa drugom hranom, npr. sa špinatom, krumpirom i malo maslaca.
And čestitam na novom poslu, lijepo je čuti dobre vijesti!
Mamasita, drago mi je da si se javila, dugo nisi.
Pozdrav svima!user posted image


(Odgovor članu Pipi 33)
Neposredna veza do poruke: 545
   RE: Ljetne bebice 2013.
24.5.2014 11:37:42   
and1
heej!
evo ja imam slobodan vikend,od jutra sam punom parom u poslu..kuca mi je bila kaaaos!! sad sam sve sredila,oprala 2 masine vesa, trecu cu sad staviti..uspavala E dok se V igra u dvoristu sa mojoj bracom!
mi smo inace super, E je kako koji dan, nekad nezeli spavati tj.odspava sveukupno sat i pol cijeli dan,za jelo ju se isto mora tjerati. kaze sestra da usprkos tome nije grintava i nervozna pa lako izadje na kraj s njom. jucer joj je prvi put zaspala bez plakanja (inace je redovito pola sata plakala prije spavanja)..pomalo se navikava..
kupila sam joj i nibbler i kljunasicu..nibbler voli i ajde gricka jede,ali kljunasica joj je kao i duda samo za igru user posted image i gricko taj kljun,igra se,popije ako pola prsta..
i to nas dovodi do drugog "problema" koji sam primjetila a to da joj pelena nije dovoljno mokra tj.malo pije,iako joj sestra non stop nudi. nadam se da ce se i to srediti.
danas sam takodjer primjetila da E dok se drzi uz kauc napravi i dva,tri koraka drzeci se user posted image do sada je samo se dizala a sada je skuzila i cemu sluze noge i da se i to moze micati user posted image
tata nam je otisao u slavoniju na vjencanje neko tako da imamo odmor od njega user posted image
meni je na poslu super,dan mi za cas prodje.bas sam se preporodila!!

pipi koliko se sjecam da u svici postoje Tagesmutter, pa sta ne bi mogla pronaci neku pa onda makar i na pola radnog vremena pokusati.. kad vec imas volju user posted image
neznam sta da ti kazem, jedino da bi vjezbom dovela trbuh u red.. meni trbuh nije ostao nesto pretjerano velik, guzica mi je vise ostala,ali to sam ja i uvijek je tako bilo tako da se vise i ne nadam da cu imati malu guzu user posted image user posted image

plavka tako mi je drago kad cujem da napredujete!! znam da je naporno i samo sa djecom a kamoli kad su i bolesna. drzi se,strpi se.. znam da bi rado i isla raditi samo da se maknes malo od svega toga i da se odmoris ali K te jos jako treba! ponovno ti zelim puuuno snage!
joj ja ne mogu niti zamisliti kako je tim ljudima sto su stradali u poplavama..moja cijela rodbina,baka,ujaci, sa mamine strane i cijela rodbina sa tatine strane su stradali..oba sela su kompletno bili pod vodom, kuce su im do 2 kata poplavljene,sve sto su ulagali im je propalo,zivotinje.i ovako su bili svi siromasni i jedva spajali kraj s krajem i jos ovo user posted image jos uvijek se nitko nije oporavio od soka.. u skoli su rekli da djeca moraju normalno dolaziti u skolu kao i svi drugi i moje sestricne (3.-7.raz) jadne bez knjiga,torbi idu,niti mogu napraviti zadacu nista a zele.. u kucu ne mogu jos.. ma grozno!

jelenkokako vi,sta ima sa osipom??
i moja jako voli glazbu i plesati user posted image neznam zasto ona prigovara za glavicu,moja je prije 2 mj imala 44,5 cm a duga 72cm..tako da joj sada sigurno isto oko 46.. iduci tj idemo opet na kontrolu pa cu znati.. ali nikada nije nista govorila.. user posted image
bas su cudni samo te plase bzvz!
mi smo jos u jajetu..cura se ne buni.pa dok ona suti sutim i ja da iamm nesto bolje user posted image
drzim fige da se beba primi user posted image

paola vi? osip kod p?
ruwi krstitke kako su prosle?
moram ici,V se vice i place i svadja vani.. uffff

pusa!


_____________________________

25.09.2010. - mamina princeza V :)
16.07.2013.- stigla nam jos jedna princeza E :)

(Odgovor članu mishica2)
Neposredna veza do poruke: 546
   RE: Ljetne bebice 2013.
26.5.2014 9:27:28   
ruwenzor
Jutro! Uhvatila sam malo vremena dok H spava, stalo sam u nekoj strci...
Krstitke su bile suuuuper, doduše u crkvi je bila malo nervozna i plakala je ko kišna godina kad ju je svečenik polio vodom, ali u restoranu (Dva potoka) je bilo odlično- klinci su hranili srne, koze, zečeve, golubove, bacali kamenčiće u potok, igrali se na tobodanima, pješčaniku, lovili se po restoranu (ima i unutranja igraonica), bilo im je super, hrana odlična, gazda i konobarice jako jako simpa, sve je bilo za 10 user posted image
Inače smo stolicu nekak regulirali, amaranth je zakon, uvela sam joj i jogurtiće (obične čvrste, bioaktiv i nestle od marelice), izbacili smo pahuljice, smokiće, tu i tamo dobije malo kruhića ak je kakala.
Počela je biti sigurnija u četveronožnom, diže se dlanovi-koljena/stopala, i baš se lijepo sad već diže u njega iz ležećeg/sjedećeg i ispipava situaciju za daljnje "korake" user posted image , a čim uspije uhvatiti neki oslonac za noge diže se i hoće stajati, obično u krilu. Pincentni hvat joj je super, nakon ručka joj obično stavim malo zgnječenog povrća pa to onda ona hvata i papa. Voli se igrati ku-kuc, sama stavi krpicu na glavu pa ju makne i sva je happy, počela je pokazivati s prstićem ali mislim da me zasad samo oponaša kad čitamo knjigicu, maše pa-pa, brblja svašta, fora joj je kad kaže bbbbb pa prelazi s prstićem prek usta i traži da ponavljam za njom, ma super je, voli seku, seka nju, mama ponosna na obje user posted image

Danas mi zvrkica ima 3 goduser posted image user posted image pa smo u sub slavili njen ročkas s klincima (11 klinaca i 13 odraslih), samo sam nareske složila i grickalice, teta kuma je donijela tortu Minnie i bila je prefina, s čokoladom i jagodama, baš si je dala truda user posted image , ja sam napravila tortu vlakić s keksima, bombonima i šlagom i više se pojelo rukama neg vilicom user posted image Danas slavi u vrtiću, u sub dolazi family na roštilj, baš se veselim user posted image

Završili smo idejni projekt za novu kućicu, sad razmatramo sitne detalje i dogovaramo rušenja stare kuće, skupljamo dokumentaciju i tak pa sam uglavnom u tome, ali obećajem da ću prvom prilikom pročitati kaj ste pisale da budem u toku. Pusa svima i nadam se da ste dobrouser posted image

< Poruku je uredio ruwenzor -- 26.5.2014 9:41:52 >


_____________________________

zvrkica frkica 26.05.2011. <3
smjehuljica 06.09.2013. <3

(Odgovor članu and1)
Neposredna veza do poruke: 547
   RE: Ljetne bebice 2013.
26.5.2014 9:33:10   
JELENKO VG
Jutro!!!
Ja napokon dolazim polako k sebi nakon tulumiške u subotu.Šogorica je imala djevojačkuuser posted image user posted image
Ne mogu ja više tulumariti,bila sam do 1 i cijeli sutrašnji dan u komi,iako sam popila dvije cugeuser posted image
Jedva sam izdržala...
And-Išli smo s E kod doktorice radi osipa jer se samo pojačao,vadili krv i neki virus je bio u pitanju.
Ima još uvijek malo,ali prolazi.Nije nam ništa dala da mažemo,kao proći će samo od sebe.Moja počela piti iz kljuna sama od sebe neki dan.Iako joj je draža boca,ali super pije iz kljuna,smiješna je.Tvoja ne pije tekućine a moja popije hektolitre vode,po cijele dane pije i pišauser posted image ...al fakat puno pije.Koliko je to dobro,toliko i nije jer svako malo procuri pelena.
Mishica--Bravo za hodanje,sad će ona malo po malo i za pravo.meni E počela raditi korake,i imam osjećaj da će za koji dan sama.
Pipi- Bravo i vama za dizanjeuser posted image user posted image
...Jao meni je trbuh isto kao da sam u petom mjesecu,nikako ga se riješiti,neda mi se vježbati a mislim da bi samo to pomoglo!!Uskoro more,a ja u bedu jer nikad nisam u badiću imala škembu....a neka,to su čari majčinstva!!
Plavka-baš mi je drago da bebi lijepo napreduje,malena srećicaaauser posted image
Mamasita-eto i tebe!! Malo mi štrajkaš!! hehehe.P je velika cura!!Drago mi je da ste s nama u teškoj kategoriji hehehe

Idem sada malo odspavati dok E spava jer su noći i dalje katastrofa.!!!

Puse vam šaljem!!!


_____________________________

13.07.2013. Ema ljubav najveća
11.02.2015.-stiže druga ljubav

(Odgovor članu and1)
Neposredna veza do poruke: 548
   RE: Ljetne bebice 2013.
29.5.2014 12:42:40   
mishica2
Evo samo da javim da nam je izašla druga donja jedinica. Sad smo dvozubi! user posted image user posted image

(Odgovor članu JELENKO VG)
Neposredna veza do poruke: 549
   RE: Ljetne bebice 2013.
29.5.2014 19:38:48   
JELENKO VG
Bokiććććć!!

A ja da javim da su dva testa blijedo pozitivnauser posted image user posted image
Ponavljam za dva dana kada bi kao trebala doći m pa javim definitivno rezultate


Puseeee

_____________________________

13.07.2013. Ema ljubav najveća
11.02.2015.-stiže druga ljubav

(Odgovor članu mishica2)
Neposredna veza do poruke: 550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!