|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Tvrda stolica
11.8.2010 11:29:44   
Tsmee
Cure pomagajte! Malena mi već preko tjedan dana ima jako tvrdu stolicu, same male kuglice. Ima stolicu svaki dan, ali jako se muči, jako je tvrda i oskudna.
Inače nisam ništa mijenjala u njenoj prehrani pa ne znam od čega bi to moglo biti.
Pojačala sam joj obroke povrća, dajem joj jogurta (LGG), izbacila kakao i većinu onog što znam da zatvara, dajem joj više vode jer ona inače malo pije pa je sad potičem, ali nema pomaka. Jedino nisam izbacila jutarnje i večernje mlijeko, možda bi i to trebala...
Bila sam u ljekarni, rekli su da za tako male nemaju ništa, a sestra (doktoricu nisam dobila, njena je na GO, a zamjena se valjda neće javiti samo sestru pušta) kaže da ima neki sirup od smokava i šljiva.
Inače, voće ne voli pa to manje jede, jučer sam joj na prevaru ugurala 2/3 voćne kašice, danas ću probati lubenicu.
Ima tko sličnih iskustava?

_____________________________

Već nas je puna kuća...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Tvrda stolica
11.8.2010 11:32:11   
Anoniman
Probaj joj dat hippov čaj za probavu ili šljive ili krušku. Možda joj fali vlakana u prehrani pa je zato tvrdo. Ili nedostatak tekućine?

(Odgovor članu Tsmee)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Tvrda stolica
11.8.2010 11:36:33   
Tsmee
Moguće da je nedostatak tekućine, za vlakna sumnjam jer jede većinom integralni kruh, žitarice za večeru i povrće obavezno za ručak, najčešće upravo zeleno povrće. Iako zapravo najviše voli meso, ali se dogovorimo user posted image
Najviše me čudi što nisam ništa mijenjala.
Za ovaj čaj nisam znala, budem baš vidjela gdje ga ima za kupit. Inače ne pije ni čajeve ni sokove jer ne voli. Samo vodu i mlijeko. Ali, valjda budem uspjela "ugurati"

_____________________________

Već nas je puna kuća...

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Tvrda stolica
11.8.2010 11:47:55   
ZVRK
i zvrkić je imao ''frku''m,jesec dana samo od sebe.oko 3godine ako se dobro sječam.

tekućine joj treba uvijek biti dosta a ako već jede povrče izbaci mrkvicu jer ona zatvara,a ako voli palentu sa šugom,griza,domače juhice malo masnije........samo kuhaj pa češ vidjeti kako će se pelena lakše puniti.

inače i zvrkić je pio taj sirup od šljiva i smokava i još neki od brdo voća+papaja......(mislim)a te sirupe piju i trudnice za otvaranje/olakšavanje

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu Tsmee)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Tvrda stolica
11.8.2010 12:18:48   
Imra
moja prijateljica je imala slican problem i nakon  sto je prestala davati LGG stolica se popravila

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Tvrda stolica
11.8.2010 12:19:32   
Tsmee
IZVORNA PORUKA: Imra

moja prijateljica je imala slican problem i nakon  sto je prestala davati LGG stolica se popravila


Zanimljivo... Probam


_____________________________

Već nas je puna kuća...

(Odgovor članu Imra)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Tvrda stolica
11.8.2010 12:53:24   
CallamityJane
eh znam kako ti je, vrlo dobro znam. Kod Kike je to otislo u krajnju krajnost, cak je imala i krvave stolice u tri navrata, izbacila sam joj jutarnje mlijeko i vecernje a ona ga obozava, i uvela sam joj vise kruske i jabuke i sljiva, suhe nece a nece ni kompote. Sada pije umjesto mlijeka jogurte b.aktiv Lgg i po cvrckovoj preporuci sam joj uvela baby biorela pa cemo vidjeti kako ce sada biti. Juce nakon kruske i dva jogurta kakala je navece opet malo tvrdje ali dovoljno meko da ne vristi od bolova kao do sada. Ovaj probiotik baby biorela smo jutros popili pa cemo da vidimo user posted image

(Odgovor članu Tsmee)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Tvrda stolica
11.8.2010 13:15:37   
Tsmee
A gdje si kupila taj Baby biorela?
Moja srećom još nema takvih bolova da bi ih spominjala, ali vidim da je bolucka jer me traži da joj držim ruku na trbuščiću i grijem. Probat ću onda i ja s voćem (bit će rata user posted image ) pa ak ne pomogne, morat ćemo i mi izbaciti mlijeko user posted image
Callanhoe, a jel kod tebe isto to naglo došlo, a prije bilo sve ok?

_____________________________

Već nas je puna kuća...

(Odgovor članu CallamityJane)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Tvrda stolica
11.8.2010 13:29:13   
mlada mama
imas da taj sirup od smokve i sljive,ali nakon nekog vremena se djeca naviknu na njega i bez njega vise ne mogu.
Znam imali smo taj problem  1 cijelu godinu. Najvise nam je pomoglo to sto sam mu izbacila mlijeko i sto sam mu privremeno uzimala ono s manje masnoce 0.9%. Sto bi mu svako drugo jutro dala activiu na taste,ali ne onu s okusima nego obicnu.
Davala sam mu kašicu od kruske viljamovke, hipp sok... i na kraju sam to po malo izbacivala i uvodila nesto s cim on moze funkcionirat, svaki dan juhice, variva....,puno tekucine, on najcesce pije fructalov gusti sok od kruske. Puno se krece svaki dan ga vodim u setnju da mu se ubrza metabolizam.
Kod njega je bio malo problem i to sto bi on "odgadjao" kakanje, sad se npr. zaigra necim i on ne zeli kakati nego se stisce, dugo mu je trebalo da shvati da ce ga djeca cekati dok se pokaka,da nece nikud oticuser posted image user posted image .

I sok od bijelog grozdja je isto jako dobar,ili od marelice. Zašečerena kamilica,palenta, frutolino


(Odgovor članu Tsmee)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Tvrda stolica
11.8.2010 13:30:55   
mlada mama
IZVORNA PORUKA: Tsmee

A gdje si kupila taj Baby biorela?



imas to u svakoj ljekarni, ako nema taj biorela imas ferzym junior ili prolife

(Odgovor članu Tsmee)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Tvrda stolica
11.8.2010 13:36:22   
CallamityJane
IZVORNA PORUKA: Tsmee

A gdje si kupila taj Baby biorela?
Moja srećom još nema takvih bolova da bi ih spominjala, ali vidim da je bolucka jer me traži da joj držim ruku na trbuščiću i grijem. Probat ću onda i ja s voćem (bit će rata user posted image ) pa ak ne pomogne, morat ćemo i mi izbaciti mlijeko user posted image
Callanhoe, a jel kod tebe isto to naglo došlo, a prije bilo sve ok?

kupila sam u apoteci, kosta 49,80 cuna, jutros sam kupila pa znam u lipu ti cijenu user posted image
a ona oduvijek ima malo sporiju probavu ali nikada ovako tesko i kada sam dobro razmislila i prosla kroz ovaj protekli mjesec kako je to krenulo shvatila sam da je to krenulo od kako je prestala dojiti pa sam joj uvela u vecoj mjeri mlijecne proizvode da nadoknadim sto vise ne doji. A ne moras u potpunosti izbaciti mlijeko, uzmi bez laktoze, mislim da od DUkata imas ono lagano mlijeko ili u krajnjoj mjeri sojino mlijeko.  Ja cu svojoj uvesti opet to bez laktoze samo da joj se probava stabilizuje malo pa cu vidjeti kako cemo onda

(Odgovor članu Tsmee)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Tvrda stolica
11.8.2010 13:41:21   
CallamityJane
IZVORNA PORUKA: mlada mama

imas da taj sirup od smokve i sljive,ali nakon nekog vremena se djeca naviknu na njega i bez njega vise ne mogu.
Znam imali smo taj problem  1 cijelu godinu. Najvise nam je pomoglo to sto sam mu izbacila mlijeko i sto sam mu privremeno uzimala ono s manje masnoce 0.9%. Sto bi mu svako drugo jutro dala activiu na taste,ali ne onu s okusima nego obicnu.
Davala sam mu kašicu od kruske viljamovke, hipp sok... i na kraju sam to po malo izbacivala i uvodila nesto s cim on moze funkcionirat, svaki dan juhice, variva....,puno tekucine, on najcesce pije fructalov gusti sok od kruske. Puno se krece svaki dan ga vodim u setnju da mu se ubrza metabolizam.
Kod njega je bio malo problem i to sto bi on "odgadjao" kakanje, sad se npr. zaigra necim i on ne zeli kakati nego se stisce, dugo mu je trebalo da shvati da ce ga djeca cekati dok se pokaka,da nece nikud oticuser posted image user posted image .

I sok od bijelog grozdja je isto jako dobar,ili od marelice. Zašečerena kamilica,palenta, frutolino



E vidis dobro zasladjena kamilica kod moje nije pomagala a palenta, proso, posije i sve vlaknasto oduvijek nam je u ishrani tako da u tom dijelu ishrane nismo grijesili , izgleda da nam je bas mlijeko problem user posted image
A i ona je isto odgadjala kakanje zato sto joj je to predstavljalo bol i tako bi odgadjala do dan dva i stvorio bi se cepic koji bi joj redovno anus ostetio i prokrvario tako da je se to krecalo u krug. Nadam se da ova baby biorela pomogne user posted image

(Odgovor članu mlada mama)
Neposredna veza do poruke: 12
   [Obrisani korisnik]
11.8.2010 13:46:44   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Tsmee)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Tvrda stolica
11.8.2010 13:46:52   
mlada mama
Svako djete je razlicito ni mom nije bas pomagala kamilica, ali znas sta mu je pomoglo bijela kava kupili smo neku zove se seka i pise da potice probavu i razvoj poželjne crijevene mikroflore. Proizvodi ju franck ,ali isto mu je nisam davala svaki dan bas zbog mlijeka, kod nas je ocito isto mlijeko bilo najveci problem. 

(Odgovor članu CallamityJane)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Tvrda stolica
11.8.2010 13:51:42   
mlada mama
http://www.plivazdravlje.hr/vasa-pitanja/qa/display/29998/Sto-kad-malo-dijete-zadrzava-stolicu.html


evo i ovdje ima nekakvih savjeta koji mogu dobro doći

(Odgovor članu mlada mama)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Tvrda stolica
11.8.2010 16:44:02   
Tsmee
Puno vam hvala cure, iskušat ću različite stvari, nešto mora upaliti...
Kod nje sigurno nije problem zadržavanja stolice jer ona ima stolicu i po nekoliko puta dnevno samo što su to tvrde kuglice (sve odjekuje kad zvekne u tutu user posted image ) i dosta se muči (iako do sad nije plakala ili imala krvi u stolici). Problem je što joj je teško ugurati hranu koju ne voli, a sokove uopće ne pije. S obzirom da jede jako puno mliječnih proizvoda i pije puno mlijeka, mislim da ću početi tu s redukcijama. Javim kako ide, držite fige user posted image

< Poruku je uredio Tsmee -- 11.8.2010 16:45:21 >


_____________________________

Već nas je puna kuća...

(Odgovor članu mlada mama)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Tvrda stolica
11.8.2010 16:51:39   
CallamityJane
Evo ja moram da se javim sa dobrim vijestima, danas je znaci popila pola bio aktiv Lgg jogurta i jednu dozu Biorela baby probiotika, pojela je malo manje od pola jabuke i pola kruske a kukuruza se kao i obicno natrpala kao blesava i malo pre je tako zasmrdilo da sam sve sirom otvorila sto vec nije bilo otvoreno user posted image
Pelena joj je bila dupke puna od ledja pa do pupka i to mekana stolica user posted image
Mislim da se samo mama moze ovako obradovati djecijem sranju user posted image

(Odgovor članu Tsmee)
Neposredna veza do poruke: 17
   [Brisano sporočilo]
11.8.2010 16:51:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu Tsmee)
  Neposredna veza do poruke: 18
   [Obrisani korisnik]
11.8.2010 17:06:47   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu CallamityJane)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Tvrda stolica
11.8.2010 20:52:24   
Tsmee
IZVORNA PORUKA: callanhoe

Mislim da se samo mama moze ovako obradovati djecijem sranju user posted image


user posted image user posted image user posted image

Bravo za mamu i curku, glavno da joj je lakše!
Svakakvim ćemo se bizarnostima još radovati user posted image

_____________________________

Već nas je puna kuća...

(Odgovor članu CallamityJane)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Tvrda stolica
11.8.2010 20:59:49   
Tsmee
IZVORNA PORUKA: cvrčak

IZVORNA PORUKA: callanhoe

Evo ja moram da se javim sa dobrim vijestima, danas je znaci popila pola bio aktiv Lgg jogurta i jednu dozu Biorela baby probiotika, pojela je malo manje od pola jabuke i pola kruske a kukuruza se kao i obicno natrpala kao blesava i malo pre je tako zasmrdilo da sam sve sirom otvorila sto vec nije bilo otvoreno user posted image
Pelena joj je bila dupke puna od ledja pa do pupka i to mekana stolica user posted image
Mislim da se samo mama moze ovako obradovati djecijem sranju user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image Nemaš pojma kako mi je dragouser posted image
Rekla sam ti da nama BIOrela jako pomaže(i kukuruz u neograničenim količinama naravnouser posted image )



Cvrčak, na toj Bioreli piše da je za oporavak crijeva kod proljeva ili sam ja nešto krivo našla?

_____________________________

Već nas je puna kuća...

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Tvrda stolica
11.8.2010 21:06:02   
troubled
kao da čitam opis moje paule kad je bila mala....
ona ti je sve negdje do 5 godina imala svakodnevnu stolicu kao mala koza, na brabonjčiće user posted image user posted image user posted image
znam da je moja mama non stop žugala da to nije normalna stolica...ali to pauli jest bilo normalno...
onaj put kad bi se dogodilo da ima "normalnu" stolicu...takvu da je i baba bila zadovoljna, obavezno bi sutra nešto buknulo...ili upala rla, ili viroza, bronhitis...bilo što...
tako da se ja nisam uopće uzrujavala...njoj je to bilo pod normalno user posted image

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu Tsmee)
Neposredna veza do poruke: 22
   [Obrisani korisnik]
11.8.2010 21:07:42   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Tsmee)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Tvrda stolica
21.8.2010 21:58:12   
Tsmee
Evo cure da vam javim kako stvari stoje. Mi smo konačno regulirali stolicu i sad je oko 5 dana u redu. Već sam bila luda. Zvala pedicu, ali kako je moja na godišnjem sestra od zamjene me nije htjela spojiti s doktoricom već mi je dala nekoliko savjeta o tome što otvara, a što zatvara (sve što mogu bilo gdje na netu nać) i otpravila me s telefona.
Napravili smo puno promjena u prehrani i konačno je upalilo. Jedino me brine to što zapravo nisam shvatila u čemu je stvar jer sam dosta promjena napravila, a i u međuvremenu smo bili na odmoru gdje je malo promijenila prehranu, sama mi je počela odbijati neke stvari. Pa tako više uopće neće voćni jogurt, samo obični Bioaktiv i neće one male voćne sireve koje je prije ponekad (doduše rijetko) jela za užinu. Također izbacila sam joj kravlje mlijeko i ponovo uvela AD koji smo ostavili 3 tjedna ranije. I počela mi je više voća jesti.
Mislim da je u konačnici stvar u mlijeku i sad bih najradije iskušala tako da joj polako uvodim kravlje (kao i prvi put, prvo samo ujutro, a poslije i ujutro i navečer), ali me strah ponovo sve to prolaziti user posted image  Mislim da ću pričekati da se moja pedica vrati pa da se s njom posavjetujem. Čula sam da postoji sindrom koji se javlja kod nekih ljudi (tzv. spastični kolon) kod kojeg se zatvor povremeno javlja, često bez jasnih uzroka, i isto tako prolazi, no što god radiš ne pomaže, prolazi sam od sebe. Osobe s tim sindromom se dosta muče pa se samo nadam da nije to...


_____________________________

Već nas je puna kuća...

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Tvrda stolica
21.8.2010 23:35:23   
Imra
za vas uspjeh user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Tsmee)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!