|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   naknada sa HZZO-a za komplikacije u trudnoći
2.9.2008 14:06:58   
evanda
Prvo svima veeeeliki pozdrav!user posted image Vidim da je otvorena slična tema, a mene zanima slijedeće: kažu  neke cure  da su imale punu plaću na komplikacijama ako su donijele potvrdu u HZZO za zadnjih 6 mjeseci iznosa plaće...dal je to točno-ima li koja iskustava? Ja sam već bila na bolovanju s komplikacijama u svibnju i lipnju, ali nisam dobivala više od 4200.00 kn.( doduše, ne vjerujem onoj u tajništvu baš ništa,jer me već par puta dobrano zaj.... u vezi novaca, pa nemam koga pitati)... Moja plaća jest malo veća, pa me zanima dal mogu zaista dobiti puni iznosuser posted image ? Ima li koja od vas takvih znanja? Al se ja raspisala....pozzzzzuser posted image ....hvala unaprijed
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: naknada sa HZZO-a za komplikacije u trudnoći
2.9.2008 14:09:49   
Wukovarka
E to i mene zanima....prosli tjedan sam odnjela papire i doznake u HZZO...pa me to zanima...ali mislim da primas onoliko koliko ti je firma isplacivala na racun...

(Odgovor članu evanda)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: naknada sa HZZO-a za komplikacije u trudnoći
2.9.2008 15:03:36   
ivanaa
cuvanje trudnoce i prvih 6 mjeseci djetetova rodenja dobivate PUNI prosjek svoje place zgleda se zadnjih 6 mjeseci,a zatim oko 2500kn smrc.ako dobivate manje morat cete to ispraviti u firmi pa opet u hzzo nositi ispravan prosjek a za zaostatke neznam

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: naknada sa HZZO-a za komplikacije u trudnoći
2.9.2008 16:43:07   
uciteljica
Ja sam od samog početka trudnoće na komplikacijama i do sad sam redovito dobivala samo 4200 kn, bez obzira na to kaj mi je plaća veća. Tako su dobivale i sve moje cure iz škole, ali i one koje rade u drugim firmama.

_____________________________

Ja sam PAUVA!!!!
30.01.2009.




(Odgovor članu ivanaa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: naknada sa HZZO-a za komplikacije u trudnoći
2.9.2008 17:20:34   
Mrvna
IZVORNA PORUKA: ivanaa

cuvanje trudnoce i prvih 6 mjeseci djetetova rodenja dobivate PUNI prosjek svoje place zgleda se zadnjih 6 mjeseci,a zatim oko 2500kn smrc.ako dobivate manje morat cete to ispraviti u firmi pa opet u hzzo nositi ispravan prosjek a za zaostatke neznam

Od kad to? Tijekom čuvanja možeš dobiti maksimalno 4250 kn (ako ti je plaća bila veća od toga). To oni zovu "puni iznos koji isplaćuje hzzo" pa valjda ekipa zabrije da se misli na puni iznos njihove plaće.

Evo što sam ja iskopala:

Naknada za Komplikacije (u trudnoći):
najniži iznos je 831,50 kn a najviši iznos je 4.257,88 kn

Obvezatni Rodiljni dopust (prvih 6 mjeseci)
najniži iznos je 1.663,00 a najviši iznos NIJE OGRANIČEN

Rodiljni dopust (drugih 6 mjeseci)
najniži iznos je 1.663,00 a najviši iznos je 2.500,00 kuna


< Poruku je uredio Mrvna -- 2.9.2008 17:22:26 >

(Odgovor članu ivanaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: naknada sa HZZO-a za komplikacije u trudnoći
4.11.2008 11:55:29   
Wukovarka
IZVORNA PORUKA: Mrvna


Naknada za Komplikacije (u trudnoći):
najniži iznos je 831,50 kn a najviši iznos je 4.257,88 kn




Ja dobivam ovih 831,50 kn jer sam u firmi samo 5 mjeseci... user posted image

Nije me nitko obavjestio, ne bi jos uzimala bolovanje, pricekala bih mjesec dana...jer razlika u placi i ovome je ogromna.

Tako da buduce mame koje tek idu na bolovanje znaju...tocno si izracunajte staz u firmi

(Odgovor članu Mrvna)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: naknada sa HZZO-a za komplikacije u trudnoći
23.12.2008 11:06:15   
bubac 1
eto i ja imam jedno pitanje vezano za naknade na komplikacijama. pošto mi je ovo prvi puni mjesec da sam na komplikacijama i dobila sam isplatu na tekući ali manje nego što su mi napisale žene u firmi. zanimalo bi me dali oni nešto uzimaju još od tok prosjeka koji ti napiše firma. meni inaće u prosjek ne ulazi prijevoz. hvala na odgovoru.

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: naknada sa HZZO-a za komplikacije u trudnoći
22.1.2009 11:14:08   
joszde
 imati bebicu pa imam nekoliko stvari koje mi nisu jasne ja trenutno ne radim ali sam našla frenda koji ima firmu i prijavio bi me za stalno na 5000 kn,e sada mene zanima vidjela sam da pričate o 4250,00kn bez obzir ako ti je plaća veća ok.Mene sada zanima sljedeće ja sam planirala jedno 3mj. da budem kod njega prijavljena i onda odem na komplikacije i tako guram do kraja trudnoće,da li ću dobivati 4250kn ako sam samo toliko bila prijavljena a ne 6mj pa da onda uzimaju prosjek ili baš moram biti 6mj da bi dobivala tu veću svotu još me svašta zanima ali za sada je to to neka mi se javi netko tko nešto zna o tome i ima nekakvog iskustva hvala.user posted image

(Odgovor članu bubac 1)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: naknada sa HZZO-a za komplikacije u trudnoći
22.1.2009 11:27:01   
ZVRK
uzerti ćese prosijek ta 3 mjeseca i zadnja 3 mjeseca neovisno gdje si radila

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu joszde)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: naknada sa HZZO-a za komplikacije u trudnoći
22.1.2009 11:37:19   
joszde
ma znam to ali me zanima da li ću zbog ta 3mj dobivati 800 i nešto kuna zbog toga jer sam jer je wukovarka napisala kako je ona nakon 5mj otišla na komplikacije i dobiva 830,00kn jer nije znala neću da mi se to dogodi svejedno hvala.user posted image

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: naknada sa HZZO-a za komplikacije u trudnoći
22.1.2009 11:38:24   
ZVRK
idi na socijalno i pitaj tamo direktno one tete šta tamo rade

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu joszde)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: naknada sa HZZO-a za komplikacije u trudnoći
22.1.2009 12:34:03   
teaa
ja sam pričala sa knjigovotkinjom i ona mi je rekla da se uzima prosjek plaće zadnjih 6mjeseci..moja je plaća 2400 i tolko ću dobit..samo me zanima kolko njima treba da to sve realiziraju jer ja još nisam dobila novce a knjigovotkinja je to poslala krajem 12 mj..

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: naknada sa HZZO-a za komplikacije u trudnoći
17.2.2009 9:36:53   
jadran
da bi primale puni odnosno maximalni iznos plaće na komplikacijama morate imati 12 mj kontinuiranog radnog staža ili 18 mj.  sa prekidima u posljednje dvije godine.... to vam je osnovno pravilo....
joszde ako ne zadovoljavaš taj uvjet nema veze na koliko će te prijaviti dobivat ćeš minimum tj onih famoznih 800 kn.

ja sam radila tek 2 mj u firmi kad sam otišla na komplikacije, prije toga sam 3 mj bila na burzi, a prije sam radila skoro 2 god u drugoj firmi. htjeli su mi dati tih 800 kn al sam se raspitala i imala sam pravo na puni iznos odnosno njihov maximum. s tima da sam i u bivšu firmu išla po prosjek plaće koji ulazi u tih 6 mj za koje ti treba prosjek i na temelju toga su mi izračunali bolovanje.

(Odgovor članu teaa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: naknada sa HZZO-a za komplikacije u trudnoći
17.2.2009 15:38:39   
joszde
zanima me ako si mogu unazad platiti nekoliko mjeseci sve od jedanput platiti tako da kad me on prijavi samo da mi se nastavi staž pa da mi na kraju ispadne tih 12mj,šta mi treba.user posted image

(Odgovor članu jadran)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: naknada sa HZZO-a za komplikacije u trudnoći
17.2.2009 15:41:56   
lee
kod mene je naknada 4257 kn a moja je plača u prosjeku veča od toga...i svaki mi put uzmu 200kn...kako da se žalim...ima li ko iskustva sa tim?



_____________________________

Alex 2.5.2009
pravi sam decko veliki :) stize mi brat 11.12. 2013

(Odgovor članu joszde)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: naknada sa HZZO-a za komplikacije u trudnoći
17.2.2009 15:45:28   
Ninaa
Ja sam prijavljena 3 mjeseca, tak da nemam pravo nego na tih 800 kn, koje mi još uvijek nisu isplatili, raspitaj se mislim da za porodiljni trebaš imati puno radno vrijeme pa da se i tu ne zezneš, vidjela sam da spominješ nekakvih 4 sata,pa bolje ti je sve to negdje provjeriti.

(Odgovor članu joszde)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: naknada sa HZZO-a za komplikacije u trudnoći
17.2.2009 15:45:40   
joszde
a koliko imaš staža u komadu

(Odgovor članu lee)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: naknada sa HZZO-a za komplikacije u trudnoći
17.2.2009 15:47:30   
lee
8, 5 godina radim...bez prestanka.user posted image

_____________________________

Alex 2.5.2009
pravi sam decko veliki :) stize mi brat 11.12. 2013

(Odgovor članu joszde)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: naknada sa HZZO-a za komplikacije u trudnoći
17.2.2009 15:48:34   
joszde
kad abi mogla uplatiti unatrag onda bi ulatina na 8 sati samo da mogu ili barem par mjeseci,provjeravam na sto načina ali mi nitko nezna konkretno reći kome da se obratim ako itko zna neka napiše mail ili telefon hvala.user posted image

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: naknada sa HZZO-a za komplikacije u trudnoći
17.2.2009 15:53:43   
ejmama
Ja ti se ne kužim valjda će ti netko pomoći, ali najbolje ti je da odeš na Hzzo i tamo razgovaraš s njihovim pravnikom.

_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu joszde)
Neposredna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!