|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pomagala
10.2.2009 23:38:20   
božica
Nisam znala kako da nazovem-hodalice,remenčići za hodanje,guralice...
Ne prozivam nikoga

Mislite li da su to pomagala djeci ili nama roditeljima da si olakšamo

znam se uhvatiti kako bi bilo da imamo
hodalicu -bilo bi neko vrijeme meni lakše da ju ne moram držati za rukice
kako bi bilo da imamo remenčiće za ućiti hodati-bilo bi meni lakše da se ne saginjem preveć


_____________________________

idem micat rit...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Pomagala
10.2.2009 23:46:07   
dikac
po meni su to pomagala i za nas roditelje, a dobro dođu i djeci.

nisam koristila maramu, ali svugdje piše da je super jer je opterečenje na leđima podjednako raspoređeno, a djetetu je dobro biti uz majku

koristila sam hodalicu koja je imala više dobrobiti za doru nego za mene. Ona nije puzala a imala je 9,10 mjeseci, stalno je sjedila. Stavila sam je u hodalicu da skuži čemu nogice služe. Ubrzo se je počela samostalno dizati i hodati.

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Pomagala
10.2.2009 23:48:34   
Ruža
Neman ništa protiv pomagala. Koliko sam čitala hodalice su u Kanadi zabranjene prvenstveno zbog mogućnosti ozljeđivanja, padanja niz stepenice i sl.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu dikac)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Pomagala
11.2.2009 7:15:13   
huanita
Iako su hodalice prilično omražene i znam da me mnogi sada pljuckaju, ja sam koristila hodalicu s prvim djetetom, a i s drugim ću. Ne znači da sam dijete stalno držala u njoj, ali ipak mi je bilo lakše provesti jedan dio dana, a da je dijete sa mnom. Npr., dok ujutro pospremam krevete, dijete je uz mene u hodalici, onda idem oprati kupaonicu, povučem ga za sobom i gleda me s vrata. Dok sam bila u kuhinji, opet je mogao biti u mojoj blizini, u blagovaonici (ne ispod štednjaka).

Netko će reći da sam mogla dijete držati u marami, ali ja svog sina nisam naučila na nošenje. Nisam toliko "dobra" mama da bih ga stalno imala na rukama. Smatram da je to veliko opterećenje, a jednako se može ozlijediti.

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Pomagala
11.2.2009 9:50:49   
tikica_69
Ako ne steti zdravlju djeteta, naravno da sam za pomagala. Pa krepamo uz njih koliko su hiperaktivni user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu huanita)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Pomagala
11.2.2009 9:52:45   
ejmama
IZVORNA PORUKA: huanita

Iako su hodalice prilično omražene i znam da me mnogi sada pljuckaju, ja sam koristila hodalicu s prvim djetetom, a i s drugim ću. Ne znači da sam dijete stalno držala u njoj, ali ipak mi je bilo lakše provesti jedan dio dana, a da je dijete sa mnom. Npr., dok ujutro pospremam krevete, dijete je uz mene u hodalici, onda idem oprati kupaonicu, povučem ga za sobom i gleda me s vrata. Dok sam bila u kuhinji, opet je mogao biti u mojoj blizini, u blagovaonici (ne ispod štednjaka).

Netko će reći da sam mogla dijete držati u marami, ali ja svog sina nisam naučila na nošenje. Nisam toliko "dobra" mama da bih ga stalno imala na rukama. Smatram da je to veliko opterećenje, a jednako se može ozlijediti.


I ja imam takvo mišljenje


_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu huanita)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Pomagala
11.2.2009 12:33:22   
Lady3

IZVORNA PORUKA: tikica_69

Ako ne steti zdravlju djeteta, naravno da sam za pomagala. Pa krepamo uz njih koliko su hiperaktivni user posted image
[



/user posted image istina i potpisujem...

_____________________________

Šta je sreća?Znati što se
hoće i to strastveno željeti:)


(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Pomagala
11.2.2009 13:34:27   
tonkica
Ja sam za njih. Čula sam za zabranu hodalice u Kanadi, a opet, sestra od šogorice koja živi u LAu (dakle SAD) je normalno svoje dvoje klinaca bez problema stavljala u hodalicu, kao i mi tu. Nije im ništa, normalno se razvijaju, hodaju, ne znam zašto su svi toliko protiv njih.
Pa ne može ni dijete svaku sekundu bit mami na rukama, pomagala su tu da olakšaju i nama i da pomognu djeci u osamostaljivanju.


_____________________________

Mia 13.07.2008
Blaž: cca 18.12.2010

(Odgovor članu Lady3)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Pomagala
11.2.2009 15:29:49   
tina1602
ja sam imala hodalicu, ali nije baš bila oduševljena u njoj...
5 min dosta..
ali i tih 5 min nekada znači puno...




_____________________________

20.10.2007. - Kristina i Boris
25.12.2007. - došlo je naše sunce, Luna

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Pomagala
26.2.2009 13:41:06   
Florijan Jakov
od navedenoga nisam ništa koristila, a za hodanje sam si pomagala pelenom, u trokut bi složila pelenu, stavila ju Jakovu oko prsa, provukla ispod rukica i držala - baš kako si rekla da se ne saginjem stalno


_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Pomagala
26.2.2009 13:46:18   
tikica_69
Ja u stvari ne znam ni kako to izgleda....ima neka slika user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 11
   [Obrisani korisnik]
16.3.2009 16:11:30   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu božica)
  Neposredna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!