Pomagala (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Dječja oprema



Poruka


božica -> Pomagala (10.2.2009 23:38:20)

Nisam znala kako da nazovem-hodalice,remenčići za hodanje,guralice...
Ne prozivam nikoga

Mislite li da su to pomagala djeci ili nama roditeljima da si olakšamo

znam se uhvatiti kako bi bilo da imamo
hodalicu -bilo bi neko vrijeme meni lakše da ju ne moram držati za rukice
kako bi bilo da imamo remenčiće za ućiti hodati-bilo bi meni lakše da se ne saginjem preveć




dikac -> RE: Pomagala (10.2.2009 23:46:07)

po meni su to pomagala i za nas roditelje, a dobro dođu i djeci.

nisam koristila maramu, ali svugdje piše da je super jer je opterečenje na leđima podjednako raspoređeno, a djetetu je dobro biti uz majku

koristila sam hodalicu koja je imala više dobrobiti za doru nego za mene. Ona nije puzala a imala je 9,10 mjeseci, stalno je sjedila. Stavila sam je u hodalicu da skuži čemu nogice služe. Ubrzo se je počela samostalno dizati i hodati.




Ruža -> RE: Pomagala (10.2.2009 23:48:34)

Neman ništa protiv pomagala. Koliko sam čitala hodalice su u Kanadi zabranjene prvenstveno zbog mogućnosti ozljeđivanja, padanja niz stepenice i sl.




huanita -> RE: Pomagala (11.2.2009 7:15:13)

Iako su hodalice prilično omražene i znam da me mnogi sada pljuckaju, ja sam koristila hodalicu s prvim djetetom, a i s drugim ću. Ne znači da sam dijete stalno držala u njoj, ali ipak mi je bilo lakše provesti jedan dio dana, a da je dijete sa mnom. Npr., dok ujutro pospremam krevete, dijete je uz mene u hodalici, onda idem oprati kupaonicu, povučem ga za sobom i gleda me s vrata. Dok sam bila u kuhinji, opet je mogao biti u mojoj blizini, u blagovaonici (ne ispod štednjaka).

Netko će reći da sam mogla dijete držati u marami, ali ja svog sina nisam naučila na nošenje. Nisam toliko "dobra" mama da bih ga stalno imala na rukama. Smatram da je to veliko opterećenje, a jednako se može ozlijediti.




tikica_69 -> RE: Pomagala (11.2.2009 9:50:49)

Ako ne steti zdravlju djeteta, naravno da sam za pomagala. Pa krepamo uz njih koliko su hiperaktivni [image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




ejmama -> RE: Pomagala (11.2.2009 9:52:45)

IZVORNA PORUKA: huanita

Iako su hodalice prilično omražene i znam da me mnogi sada pljuckaju, ja sam koristila hodalicu s prvim djetetom, a i s drugim ću. Ne znači da sam dijete stalno držala u njoj, ali ipak mi je bilo lakše provesti jedan dio dana, a da je dijete sa mnom. Npr., dok ujutro pospremam krevete, dijete je uz mene u hodalici, onda idem oprati kupaonicu, povučem ga za sobom i gleda me s vrata. Dok sam bila u kuhinji, opet je mogao biti u mojoj blizini, u blagovaonici (ne ispod štednjaka).

Netko će reći da sam mogla dijete držati u marami, ali ja svog sina nisam naučila na nošenje. Nisam toliko "dobra" mama da bih ga stalno imala na rukama. Smatram da je to veliko opterećenje, a jednako se može ozlijediti.


I ja imam takvo mišljenje




Lady3 -> RE: Pomagala (11.2.2009 12:33:22)


IZVORNA PORUKA: tikica_69

Ako ne steti zdravlju djeteta, naravno da sam za pomagala. Pa krepamo uz njih koliko su hiperaktivni [image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
[



/[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley20.gif[/image]istina i potpisujem...




tonkica -> RE: Pomagala (11.2.2009 13:34:27)

Ja sam za njih. Čula sam za zabranu hodalice u Kanadi, a opet, sestra od šogorice koja živi u LAu (dakle SAD) je normalno svoje dvoje klinaca bez problema stavljala u hodalicu, kao i mi tu. Nije im ništa, normalno se razvijaju, hodaju, ne znam zašto su svi toliko protiv njih.
Pa ne može ni dijete svaku sekundu bit mami na rukama, pomagala su tu da olakšaju i nama i da pomognu djeci u osamostaljivanju.




tina1602 -> RE: Pomagala (11.2.2009 15:29:49)

ja sam imala hodalicu, ali nije baš bila oduševljena u njoj...
5 min dosta..
ali i tih 5 min nekada znači puno...






Florijan Jakov -> RE: Pomagala (26.2.2009 13:41:06)

od navedenoga nisam ništa koristila, a za hodanje sam si pomagala pelenom, u trokut bi složila pelenu, stavila ju Jakovu oko prsa, provukla ispod rukica i držala - baš kako si rekla da se ne saginjem stalno




tikica_69 -> RE: Pomagala (26.2.2009 13:46:18)

Ja u stvari ne znam ni kako to izgleda....ima neka slika [image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Brisani uporabnik -> [Obrisani korisnik] (16.3.2009 16:11:30)

[Sadržaj poruke je obrisan]




Stranica: [1]