|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Problemi zbog prebivališta/boravišta
13.3.2014 10:19:43   
PinkyFunkyBirdy
Drage moje ringerajke muči me ovo već neko vrijeme iako sam još daleko od dolaska svoje prve bebe.
Naime, muž i ja živimo kao podstanari u Zagrebu, no oboje imamo prebivališta u sasvim drugim županijama (dvije različite) jedino što je muž prijavio boravište u Zagrebu zbog posla (njegova županija je puuuno dalja od moje).
Zanima me:
1. kud mi možemo prijaviti dijete? Pretpostavljam da na jednu od naših adresa prebivališta?
2. dal mi imamo ikakva prava za dijete u Zagrebu (što nam je logično jer tu ipak živimo i radimo) kao što je prijava za gradski vrtić?
3. dal mi možemo krstiti dijete u Zagrebu ili i to ide po prebivalištu?
Ako znate još neku caku zbog ove moje situacije slobodno napišite. user posted image
Znam da će neke reći da jednostavno kupimo nešto svoje u Zg i da se tu preselimo, no to nam je u planu za cca 1,5 g jer nam do tada traju štednje, ali prije toga ću trebati prijaviti dijete i upisati ga u neki vrtić, a za sad ne znam dal je to uopće moguće. user posted image
Hvala!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Problemi zbog prebivališta/boravišta
13.3.2014 17:35:59   
mišica 666
zašto se ne prijavite na adresu stanovanja. ne morate biti vlasnici nekretnine da bi se prijavili. U Zg nemate pravo na ništa ako nemate tu prebivalište bar kolko ja znam.

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Problemi zbog prebivališta/boravišta
14.3.2014 10:19:59   
PinkyFunkyBirdy
Ako prijavim prebivalište tu onda moram mijenjati sve dokumente, a i plaća mi ide dolje (zbog prireza i prijevoza). I onda ako ćemo za 1,5 g kupiti nešto svoje onda opet mijenjati sve dokumente. user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Problemi zbog prebivališta/boravišta
14.3.2014 10:37:57   
anaxx
Pa neka samo muž prijavi, a dijete prijavite preko njega!? Ne znam da li je to moguće, nisam upoznata s tim stvarima, ali mi je palo na pamet pa pišem :)
Sretno!

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Problemi zbog prebivališta/boravišta
14.3.2014 13:40:01   
keyt
Pinky,

ako mislite živjeti u ZG s djetetom morat će jedno od vas dvoje prijaviti prebivalište u ZG, ne morate oboje. Ne samo zbog vrtića nego i zbog pedijatra, patronažne sestre... Vlasnik stana ne bi trebao praviti probleme, ali se nadam da ste prijavljeni kao podstanari, s ugovorom... Učinite to na vrijeme, prije nego se bebač rodi. Dokumenti su najmanji problem, sve se brzo rješava, za početak ti je sasvim dovoljno osobnu, zdravstveno ti mislim ide po automatizmu...

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Problemi zbog prebivališta/boravišta
14.3.2014 15:33:16   
PinkyFunkyBirdy
Hvala cure! user posted image Da, prijavljeni smo službeno, tj. ja sam podpisala ugovor o najmu s vlasnicom, a muža (tada još dečka) sam navela kao da živi s menom. Moram se onda dogovoriti s njime pa da on prebaci prebivalište pošto već ima boravište tu prijavljeno (pa mu neće utjecati na plaću). To bi bila onda najbrža solucija.
Hvala još jednom. user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu keyt)
Neposredna veza do poruke: 6
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!