|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   KKS iščitavanje nalaza
7.2.2013 15:35:59   
anamarijapupek
Imam bebu staru 2mj. Zbog moje povijesti bolesti (leukemija u remisiji) prije cijepljenja su nas poslali izvaditi krv i napraviti KKS. U nalazu su MONOCITI (%) (EBR) (*) niži od referentne vrijednosti (5-13) i iznose 4,9. MCHC (EBR) (*) su viši od referentne vrijednosti (300-350) i iznose 356, te LIMFOCITI (aps) (EBR) (*) su povišeni u odnosu na referentnu vrijednost (3,5-7,4) i iznose 8,20. Molim nekoga tko zna iščitati nalaz informaciju da li su ovo zabrinjavajuće vrijednosti. Ostale vrijednosti su u redu, a ako ih treba navesti prepisat ću ih. Hvala!

< Poruku je uredio Zvonki -- 8.2.2013 8:26:29 >


_____________________________

05.10.2011.-AB
21.03.2012.-pozitivan test :)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: KKS iščitavanje nalaza
7.2.2013 20:39:43   
mišica 666
nisam medicinske struke ali iz dosadašnjeg iskustava mislim da su to premala odstupanja da bi bio neki problem u pitanju bar ne veći user posted image

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu anamarijapupek)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: KKS iščitavanje nalaza
7.2.2013 23:50:25   
mala pcelica
slazem se sa mišicom

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: KKS iščitavanje nalaza
8.2.2013 9:42:37   
lana14
U toj sam struci i nalazi ne upućuju na ništa ozbiljno. Kod leukemije, znaš i sama pošto si nažalost sve prošla, nalazi su itekako povišenih vrijednosti, pogotovo bijelih krvnih stanica. A jel rađena rutinska KKS ili diferencirana?

(Odgovor članu anamarijapupek)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: KKS iščitavanje nalaza
8.2.2013 10:17:50   
anamarijapupek
lana14, znam da bi nalazi bili puno gori međutim i ova odstupanja su me kao mamu zabrinula. S obzirom da je pedijatrica KKS tražila prije cijepljenja rekla bi da je rutinska jer smo ju napravili u privatnom laboratoriju i ništa posebno nije tražila. Jučer sam zvala Telefončić pa su mi tamo objasnila (ukratko) da je beba bila izložena ili virusu ili bakteriji i da su zato takva odstupanja, te da je kod porasta/smanjenja Limfocita i monocita bitno da taj poras/smanjenje bude proporcionalno, što kod nalaza bebe i je.

_____________________________

05.10.2011.-AB
21.03.2012.-pozitivan test :)

(Odgovor članu lana14)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: KKS iščitavanje nalaza
8.2.2013 16:24:58   
lana14
Upravo tako, to je kod beba sve normalno. Bitno da si ti sad mirnija. Ubuduće traži odmah da ti netko pročita nalaz, a ne da se ovako grizeš.

(Odgovor članu anamarijapupek)
Neposredna veza do poruke: 6
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!