KKS iščitavanje nalaza (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba >> Bebe i zdravlje



Poruka


anamarijapupek -> KKS iščitavanje nalaza (7.2.2013 15:35:59)

Imam bebu staru 2mj. Zbog moje povijesti bolesti (leukemija u remisiji) prije cijepljenja su nas poslali izvaditi krv i napraviti KKS. U nalazu su MONOCITI (%) (EBR) (*) niži od referentne vrijednosti (5-13) i iznose 4,9. MCHC (EBR) (*) su viši od referentne vrijednosti (300-350) i iznose 356, te LIMFOCITI (aps) (EBR) (*) su povišeni u odnosu na referentnu vrijednost (3,5-7,4) i iznose 8,20. Molim nekoga tko zna iščitati nalaz informaciju da li su ovo zabrinjavajuće vrijednosti. Ostale vrijednosti su u redu, a ako ih treba navesti prepisat ću ih. Hvala!




mišica 666 -> RE: KKS iščitavanje nalaza (7.2.2013 20:39:43)

nisam medicinske struke ali iz dosadašnjeg iskustava mislim da su to premala odstupanja da bi bio neki problem u pitanju bar ne veći [sm=smiley1.gif]




mala pcelica -> RE: KKS iščitavanje nalaza (7.2.2013 23:50:25)

slazem se sa mišicom




lana14 -> RE: KKS iščitavanje nalaza (8.2.2013 9:42:37)

U toj sam struci i nalazi ne upućuju na ništa ozbiljno. Kod leukemije, znaš i sama pošto si nažalost sve prošla, nalazi su itekako povišenih vrijednosti, pogotovo bijelih krvnih stanica. A jel rađena rutinska KKS ili diferencirana?




anamarijapupek -> RE: KKS iščitavanje nalaza (8.2.2013 10:17:50)

lana14, znam da bi nalazi bili puno gori međutim i ova odstupanja su me kao mamu zabrinula. S obzirom da je pedijatrica KKS tražila prije cijepljenja rekla bi da je rutinska jer smo ju napravili u privatnom laboratoriju i ništa posebno nije tražila. Jučer sam zvala Telefončić pa su mi tamo objasnila (ukratko) da je beba bila izložena ili virusu ili bakteriji i da su zato takva odstupanja, te da je kod porasta/smanjenja Limfocita i monocita bitno da taj poras/smanjenje bude proporcionalno, što kod nalaza bebe i je.




lana14 -> RE: KKS iščitavanje nalaza (8.2.2013 16:24:58)

Upravo tako, to je kod beba sve normalno. Bitno da si ti sad mirnija. Ubuduće traži odmah da ti netko pročita nalaz, a ne da se ovako grizeš.




Stranica: [1]