|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   lezanje na ledjima....
29.10.2010 17:59:43   
mare00
user posted image Jeli moguce da lezanje na ledjima moze nastetiti bebi?
Meni jucer jedna zena kaze ,jesi ti luda di ces spavat na ledjima u trudnoci, a ja dosada spavala bez problema(evo vec sam u 30.tjednu).
Zanima me jeli koja od vas tako nesto cula, ili mozda zna, il su to samo price?
user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: lezanje na ledjima....
29.10.2010 18:02:49   
ejmama
Nisu bablje priče ima nešto ,ali nisam sigurna mislim da se tiče protoka krvi u tijelu, iako vjerovatno ima žćena kojima tako paše i ništa im se nije desilo.

_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu mare00)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: lezanje na ledjima....
29.10.2010 18:03:56   
minnie
nikada čula. cijelu trudnoću spaval sam na leđima na boku i na trbuhu. tek pred kraj trudnoće nisam mogla spavati kako sam ja htjele nego kako je beba htjela.
spavaj kako je tebi najugodnije i bebi će biti dobro jer si ti odmorena. pusti babske priće.

(Odgovor članu mare00)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: lezanje na ledjima....
29.10.2010 18:05:03   
ejmama
evo našla sam ti nešto

"Položaj vašeg tijela također ima utjecaja na protok krvi kroz vitalne organe kao na vaše dijete. Ležanje na leđima će dovesti do pritiska i kompresije vaše maternice na veliku trbušnu venu što će onemogućiti vraćanje krvi u srce i u pluća. U većine trudnica to će rezultirati s sniženjem srčane frekvencije i padom krvnog tlaka. Trudnica će zbog toga osjetiti slabost i nesvjesticu, a promjena položaja, odnosno okretanje na lijevi ili desni bok dovest će do poboljšanja."

_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: lezanje na ledjima....
29.10.2010 18:06:39   
minnie
IZVORNA PORUKA: ejmama

evo našla sam ti nešto

"Položaj vašeg tijela također ima utjecaja na protok krvi kroz vitalne organe kao na vaše dijete. Ležanje na leđima će dovesti do pritiska i kompresije vaše maternice na veliku trbušnu venu što će onemogućiti vraćanje krvi u srce i u pluća. U većine trudnica to će rezultirati s sniženjem srčane frekvencije i padom krvnog tlaka. Trudnica će zbog toga osjetiti slabost i nesvjesticu, a promjena položaja, odnosno okretanje na lijevi ili desni bok dovest će do poboljšanja."


ok nešto sam naučila. nisam to znala. ja sam spaval na leđima  i nikada nisam imala problema

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: lezanje na ledjima....
29.10.2010 18:15:52   
maja
Ja sam spavala na leđima jer mi je tako pasalo, a moja susjeda je padala u nesvjest kad je bila na leđimauser posted image
ako tebi paše samo ti spavaj, mada kažu najbolje na lijevom boku

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu minnie)
Neposredna veza do poruke: 6
   [Brisano sporočilo]
29.10.2010 18:28:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu maja)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: lezanje na ledjima....
29.10.2010 18:38:13   
tinad
Ja sam u 37 tjednu i spavam samo na leđima i desnom boku,pitala ginekologinje jer su i meni to govorili + da spavam na livom zbog prokrvljenosti posteljice(ovaj livi bok beba ne voli,odmah me mlati i rasteže)a ona mi kaže da gledam što je meni i bebi najudobnije,da je svakome drugačije i ja najbolje znam u kojem položaju mi je najudobnije.Ja sam napravila gnijezdo,banana jastuk ispod glave pa livo i desno do kukova te jastuk ispod nogu,samo mi je dupe u "rupi"i to mi je najudobnije user posted image

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: lezanje na ledjima....
29.10.2010 18:40:52   
inna
meni isto nije bilo baš naj kad bi legla na leđa...onak osjetila bi laganu vrtoglavicu, na lijevom boku nije pasalo Domiju...odmah bi me počeo gurati...nama je bilo najbolje na desnom boku user posted image

_____________________________

Dominik - 18.2.2009.

(Odgovor članu tinad)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: lezanje na ledjima....
29.10.2010 18:43:55   
ejmama

IZVORNA PORUKA: inna

meni isto nije bilo baš naj kad bi legla na leđa...onak osjetila bi laganu vrtoglavicu, na lijevom boku nije pasalo Domiju...odmah bi me počeo gurati...nama je bilo najbolje na desnom boku user posted image


Tako i meni

_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu inna)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: lezanje na ledjima....
29.10.2010 19:25:04   
nemammaste
Ja inače obožavam ležati na leđima ali sam u trudnoći forsirala taj lijevi bok.Po noći sam se redovito budila okrenuta na leđa,jedino pred kraj mi nije bilo baš najudobnije 

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: lezanje na ledjima....
29.10.2010 20:14:25   
mayathebee
Istina je da je najbolje spavati na lijevom boku, radi protoka krvi i hrane do bebe, ali nije nužno baš cijelo vrijeme. Ja sam tako morala ležati u prvom tromjesečju dok sam čuvala trudnoću.
Bez brige spavaj kako ti je najugodnije pa tako i na leđima ako možeš, to ne šteti bebi, može samo tebi biti slabija cirkulacija i manjak zraka.  Ja u našem 30. tjednu nemogu više nikako. Na lijevom i desnom boku se brzo ukočim, na trbuhu mi nije ugodno a na eđima nemam zraka, tako da se cijelu noć vrtim ko na ražnju!!! 

_____________________________

IVANO.... mamin i tatin draguljčić 06.01.2011.
ISSA..... mala naša palčica, mamina 'potica! 18.03.2014.

http://www.facebook.com/maja.cancar?ref=tn_tnmn#!/photo.php?v=2720553127823


(Odgovor članu nemammaste)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: lezanje na ledjima....
29.10.2010 21:18:00   
cuba
Nisam znala to za ležanje na leđima iako sam pred kraj trudnoće jedino u tom položaju mogla spavati. Više manje sam spavala na desnom boku iako znam da se preferira lijevi...

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu mayathebee)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: lezanje na ledjima....
29.10.2010 21:27:14   
novamama
čula sam za to, ali meni nije smetalo...ako ti ne smeta, nema razloga da ne spavaš na leđima.....

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: lezanje na ledjima....
29.10.2010 21:55:27   
breskvica22
draga slusaj svoje tijelo ! spavaj kako ti je najudobnije. jer da smeta tebi taj polozaj dobila bi signale upozorenja od svoga tijela i bebite.
istina da polozaj na ledjima stisce tu neku arteriju,ali nismo svijednaki da nam svima isto odgovara.
sretno i spavaj dok mozes

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: lezanje na ledjima....
29.10.2010 23:24:23   
mlada mama
IZVORNA PORUKA: breskvica22


sretno i spavaj dok mozes



slažem se user posted image user posted image u prvoj trudnoći spavala sam svakako najviše na desnom boku tj. više na trbuhu nego na boku,nisam znala da se ne preporuča. Sve je prošlo ok nikada nikakvih komplikacija.
Sada sam ponovno trudna 34 tjedna i tek sam neki dan saznala da se preporuča lijevi bok pa se sad silim spavati na njemu,ali svejedno se u snu opet okrenem na ledja

(Odgovor članu breskvica22)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: lezanje na ledjima....
30.10.2010 11:45:36   
pakić
Lijevi bok- bolje prokrvljenost posteljice i najmanji je pritisak maternice na druge organe... zato je najbolji položaj za spavanje....
Ležanje na leđima- spomenuli ste, zbog te trbušne vene, pritisak na nju dovodi do snižavanja tlaka i opskrbljenosti kisikom.
Meni u prvoj trudnoći nije smetalo kratko ležanje na leđima, a u drugoj sam se poslije 25 tjedna obavezno okretala na bok, jer nisam imala zraka.

_____________________________

Patrik i Kiki, moja dva sunca

(Odgovor članu mayathebee)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: lezanje na ledjima....
30.10.2010 12:50:46   
mare00
user posted image mojoj bebi nista dugo ne odgovara, pa stalno mjenjam polozaje, a kad mi odgovara na ledjima tada i spavam...

(Odgovor članu pakić)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: lezanje na ledjima....
30.10.2010 14:38:31   
inesica
Pred kraj trudnoce, na ledjima mi uopce nije bilo ugodno, a na tvrdom stolu na CTG-u mi se pocelo zamracivati pred ocima ako bih tako lezala. Mozda tebi ne smeta jos, ali radije izbjegavaj, zbog bebice...

_____________________________

Ljudi uvijek priželjkuju nekakve promjene, iako ne žele ništa mijenjati.

(Odgovor članu mare00)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: lezanje na ledjima....
19.1.2011 14:38:01   
Tink
Kad sam saznala da sam trudna više nisam mogla spavati na trbuhu, nekak mi nije dalo mira. Sad mi user posted image ne da spavati na desnom boku, tako da mi je preostao samo lijevi jer leđa kod mene ne dolaze u obzir. Sve u svemu više manje samuser posted image

(Odgovor članu inesica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: lezanje na ledjima....
19.1.2011 15:40:05   
danery
ležanjem na leđima možeš zaustaviti protok krvi koji bebu hrani....meni se par puta tako na pregledu dogodilo da sam se skoro onesvijestila jer to i na user posted image utječe...

_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu mare00)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: lezanje na ledjima....
21.1.2011 13:21:35   
Freya
Ja sve i da hoću ne mogu ležati na leđima, jer čim se okrenem na leđa, makar na minutu moja beba podivlja, tako me lupa da se moram okrenuti na bok.

_____________________________

U nizu događaja u mom životu, ništa nije bilo slučajno. Sve se dogodilo u skladu sa unutarnjim potrebama

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: lezanje na ledjima....
7.2.2011 11:51:43   
beba1710
nikad nisam čula za to a nisam ni sad čitala sve postove user posted image
nisam mogla ležat na leđima,ni sad ne mogu,a i na boku jako slabo user posted image ja sam čitavu trudnoću spavala na stomaku i nije ništa naštetilo bebi user posted image kad joj je nešt smetalo pošteno me šutnila pa sam se malo drugačije namjestila user posted image user posted image
drugačije ni ne mogu zaspat.

< Poruku je uredio beba1710 -- 7.2.2011 11:53:21 >


_____________________________

07.04.2010. <3 Tina <3

(Odgovor članu Freya)
Neposredna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!